Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 22:39

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Ponedeljak, 11 Septembar 2017, 13:59 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Južna obala Zakintosa - zaliv Laganas gde spadaju: plaža Keri, Marathonisi ostrvo (ostrvo kornjača), Agios Sostis, Laganas, Kalamaki idr...

Plaža Keri - se sastoji iz dva dela, uži uz ulicu sa ležaljkama, koja ne bi trebalo da bude prometna (ali u avgustu je to prosto nemoguće) i šljunkovitog dela bez ležaljki. Sve izgleda vrlo simpatično, a prekoputa se vidi ostrov Marathonisi (ostrvo kornjača, jer se one tu razmnožavaju), koje sa obale izgleda kao da ima oblik velike kornjače, neverovatno. :) Sa Keri plaže može čamcem da se ode na Marathonisi ostrvo i da se tamo provede neko vreme. Iz ovog mesta takođe se brodićima ide u obilazak čuvekih Keri pećina, kojima se ne može prići sa kopna.

Slika

Slika

Slika


Pogled na ostrvo Marathonisi - ostvo kornjača - u obliku kornjače, bar tako izgleda gledano sa obale. :)

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 12 Septembar 2017, 06:43 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 11:50
Postovi: 1447
milenaidaki je napisao:
Slika



Lepa plaža ;)

_________________
Peglanje je lakše ako se prethodno dobro pofajta :character-oldtimer:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 12 Septembar 2017, 06:49 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 11:50
Postovi: 1447
milenaidaki je napisao:
Slika

Mislim da je putokaz za Beograd pogrešno postavljen :roll:

_________________
Peglanje je lakše ako se prethodno dobro pofajta :character-oldtimer:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 12 Septembar 2017, 06:51 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 11:50
Postovi: 1447
A sad bez šale,
hvala na postavljenim fotkama i putopisu.
Uštedela si mi jedno leto i dugačak put do Zakintosa. :D

_________________
Peglanje je lakše ako se prethodno dobro pofajta :character-oldtimer:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 12 Septembar 2017, 11:08 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Hvala Blažo! Nije ti se svideo Zakintos? E da, biće još slika! :) Spremam se da odradim "centralno mesto" mog letovanja, Laganas of kors. :D


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 12 Septembar 2017, 11:45 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 11:50
Postovi: 1447
milenaidaki je napisao:
Laganas of kors. :D


Ti to baš lagano, of kors :D

_________________
Peglanje je lakše ako se prethodno dobro pofajta :character-oldtimer:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 12 Septembar 2017, 14:25 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Pa da, laganica.... :D


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 13 Septembar 2017, 12:27 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Jug ostrva - L A G A N A S :)

Laganas je jedno veliko i ružnjikavo turističko mesto, gde glavna ulica, za neverovati, stoji okomito na plažu. Tu se nižu barovi, klubovi, diskoteke, prodavnice, fast food restorani, taverne... Malo dalje od plaže ovu ulicu ukršta još jedna ista takva široka, koja vodi do susednog mesta, Kalamaki. Osim ove dve velike ulice, između se nalaze mnogobrojne uže, ali bez trotoara. Šetajući po Laganasu, ja sam pokušavala da nađem nešto što bi mi se svidelo, neki šarmantan detalj u ovom mestu. Osim poneke lepe vile, par veikih hotela, ponekog lepog prolaza, palmi, cveća, u principu utisak je sasvim osrednji. Sve je to tako „razbacano“ po ravnom Laganasu, ali očigledno da i takav dobro služi svrsi, da se zaradi gomila para od turista koji očigledno tu rado letuju. Mladi širom sveta ovde dolaze na dobru noćnu zabavu, ali mnogo više ima starijih turista i porodica, koje u Laganas dolaze zbog odlične plaže.

U glavnoj ulici može da bude strašna gužva od pešaka, kola, turističkih autobusa, motora, quadova, ali ima perioda kada je u Laganasu mirno i tiho, a to je ujutro, pa negde od 15h-17h i uveče od 20h, pa do ponoći, kada se otvaraju noćni barovi, diskoteke i počinje ludovanje. Srećom, bili smo smešteni malo dalje od glavne ulice, ali svakako se u daljini čuje žamor i graja. Ujutro oko 6h počinje razlaz posle burne noći, pa se bočnim ulicama razmile vinovnici iste uz smeh, dranje, a o buci od motora ne moram ni da vam pričam. Onda posle toga, od 7-11h mesto opet utone u tišinu. Eto, ko se navikne na taj ritam i ogugla na buku u ovakvim razmacima, biće mu ok. Sigurno da u zalivu Laganas ima puno mirnih delova, samo što dalje od glavne ulice.

Meni je lično sva ova buka i gužva smetala, ali mogu da kažem da se ipak sa osmehom sećam Laganasa. Jednostavno, u tom mestu vlada neka pozitivna atmosfera. Turisti, konobari, prodavci, prezenteri su nasmejani, ljubazni, raspoloženi za razgovor i trude se da svog gosta zapamte, pa kada dođete ponovo, kao da se poznajete već dugo godina. Svi ovi gore pomenuti turistički radnici su se sjatili iz svih krajeva sveta, ali bukvalno. Recimo, u baru koji se zove Barcode, gde češće dolaze Srbi, prezenter je iz Srbije, a pored je bar gde se emituje engleski fubdal i tu rade dve prelepe konobarice Engleskinje, moj sin se zaljubio u njih. Generalno, Laganas danju izgleda kao i svako drugo veliko turističko mesto, čak su i oni ocrnjeni mladi Englezi sasvim normalni i fini. Šta rade uveče kada se napiju, ja ne znam, ali lično mislim da se uglavnom posle obeznanjivanja sruče na spavanje, padne i neko povraćanje, pa sledećeg dana opet sve ukrug.

Laganas - ujutro

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 13 Septembar 2017, 12:43 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Noćni klubovi u Laganasu

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Jedan prelepi bar u Kalamakiju

Slika


Malo nićne atmosfere

Slika

Slika

Slika

Slika


Jedan lep bar u Kalamakiju


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 13 Septembar 2017, 13:16 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Plaža u Laganasu

Svetla tačka Laganasa jeste plaža. U stvari, ceo Laganas zaliv, na koji izlazi više mesta, obuhvaćen je plažom, samo što je ona negde malo uža, a negde široka. U samom Laganasu, na početku su beach barovi i malo je veća gužva, ali uvek ima slobodnih ležaljki, ima puno mesta i za "slobodan stil", a kako se ide prema Kalamakiju, atmosfera na plaži je sve lepša, mirnija, sve je manje kupača, pa u jednom momentu ostanete potpuno sami. Divota. Jako mi je prijala šetnja plažom i cilj mi je bio da dođem do susednog mesta pešaka, ali ni jednom mi nije uspelo.

U jedno delu plaže, nalazi se nacionalni park, mesto gde dolaze kornjače da snesu jaja i ta mesta su obeležena, ne smeju da se diraju. More u Laganasu je divno toplo, čisto, a ulaz postepen. Plaža je peščana.

Havana beach bar - ležaljke su uz piće besplatne

Slika

Slika

Slika


Deo zaliva - Laganas

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 13 Septembar 2017, 13:21 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Prelepa plaža u Laganasu

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 14 Septembar 2017, 11:17 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 11:50
Postovi: 1447
Ko se u Lagansu nije ispovraćao taj ko i da nije bio u Laganasu :smesko-levo-desno:
Shalu na stranu, ne izgleda loše ni mesto ni plague.

_________________
Peglanje je lakše ako se prethodno dobro pofajta :character-oldtimer:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 14 Septembar 2017, 12:25 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
:lol: Blažo, za pvraćanje si, nažalost u pravu, mada srećom ja to nisam videla. :naughty: Verovatno se takve stvari događaju noću. Još nisam rekla da tamo posao hirurga, a verovatno i još nekih lekara naprosto cveta. Ludi klinci se stalno krše sa motora, mogu da kažem da sam ih videla najmanje 10 sa gipsovima na rukama ili nogama! Katastrofa! Najgore je, što se ni sam ne osećaš sigurno u kolima kada ih vidiš kako nepažljivo voze. Nije to tako brzo, ali nepažljivo jeste. To je samo u Laganasu, na ostalim putevima, kao što se može videti iz mojih slika, nema gužve u opšte! Tu i tamo naiđeš na neki auto ili moticikl i to je sve. Jako ugodan doživljaj u odnosu na neke druge gdestinacije, recimo na Lefkadu u avgustu... :think: Takođe, što se tiče lakoće prilaska i parkiranja bilo kojoj plaži, nekoj poznatoj atrakciji isl, Zakintos je ubedljivo šampion. Nigde nije bilo gužve. :op-op: E da, mučili smo se uveče da parkiramo kod glavnog grada, ali mislim da samo nismo našli dobru foru, sigurno ima. :(

Što se plaže tiče, a i celog Laganas zaliva, mogu da kažem da je vrlo lep i veliki, plaža dugačka, a pa samim tim i raznovrsna. Koga ne mrzi da malo šparta istom, može da pronađe za sebe tačno ono što želi. Evo i sada se naježim kada se setim onog dela plaže prema Kalamakiju. Kako izgleda u daljini, u Kalamakiju je izgleda i još interesantnije, jer se vide velike stene na plaži, ali nisam stigla da to ispitam.

Na Zakintosu je ostalo još dosta toga da obiđemo, tj. još dosta lepih mesta za uživanje. Nismo stigli ni da idemo ni na jedan obilazak brodićima, to je kao da nisi ni bio na Zakintosu. Kako trenuto razmišljam, mislim da će nam iz više razloga Laganas najverovatnije najviše odgovarati i za neko sledće letovanje u Grčkoj. Samo je moj uslov da budemo još više udaljeni od glavne ulice, a što bliže onom delu plaže, koji se vidi na mojim poslednjim slikama. :)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 14 Septembar 2017, 12:37 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Tako jednom idemo po pustim putevima na zapadu Zakintosa, prosto te hvata strah koliko nema nigde nikoga i ugledamo kako sa strane stoji motor i dvoje klinaca sede na njemu (dečko i devojka). Baš u trenutku kada smo prolazili putem pored njih, klinac odjednom krenu i pravo na nas. Srećom da smo na vreme reagovali i svirnuli im. E da ne veruješ, nigde nikoga nema i da se sudarimo sa budalom. Kažem ja mužu, "Pošalješ ćerku sa majmunom na more i on je vozi na motoru, tako da je ubije." Eto primera kako su ta deca sluđena kada sednu za motor. :doh: Verovatno se svi previše opuste kada odu na more.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 14 Septembar 2017, 12:57 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Jedanput, kada sam se šetala po plaži u Laganasu, tu gde kornjače Carreta-Carreta (zaštićenje morske kornjače) dolaze da nose jaja i gde nema beach barova, vidim ljudi se skupili i gledaju nešto u pesku. Priđem i ja i vidim da je mala kornjača promolila glavu iz peska i pokušava da izađe na površinu. Ispred mene je stajala neka mala devojčica i tiho mi šapuće šta se tu u stvari događa, a ja sam čula samo reč "bebice". Odgovorim i ja tiho da su izgedal bebice kornjače počele da izlaze da idu prema moru. Ona klimnu glavom, kao da me razume i poče još nešto da mi priča i ja u trenutku shvatim da ona priča na Engleskom jeziku ida nije rekla "bebice", već "babies" i tako smo se nas dve site ispričale na dva jezika, a niko nikoga nije razumeo. Sreća da su reči "bebice" i "babies" slične, pa smo na kraju shvatile šta smo htele jedna drugoj da kažemo! :D Posle me je pitala da li da čučne, kako bih ja bolje videla malu kornjaču, a da ne govorim da mi je bila do struka. Mnogo slatka devojčica.

Ona, gore pomenuta kornjačica nije nastavila svoje probijanje, samo je stala, a čuvar je došao da je opet pokrije peskom. Kaže da nije nastavila probijanje, jer je "videla" da je još dan. Kornjačice izlaze iz svojih gnezda samo tokom noći. Ova se malko zeznula.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.