Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 12:15

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 200 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Sreda, 03 Februar 2016, 10:11 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Sreda, 03 Februar 2016, 09:48
Postovi: 48
Lokacija: Beograd
Pol: Bata
Auto kamp "EVRIDIKI" se nalazi u grčkom delu koji se zove PIERIA, neposredno izpod planine Olimp i grada LITOHORO,120km. od grčko-makedonske granice,80km od Soluna i 16 km.južno od Paralije. Mesta u kampu ima za oko 260 kamp-prikolica, šatora ili auto-karavana. Zbog mikro klime i blizine Olimpa noćna temperatura je u julu i avgustu izmeđi 18 i 20 stepeni. U kampu ima 12 ženskih,12 muških kupatila i isto toliko wc-a. Na samoj plaži ima oko 10-ak tuševa. Plaža kampa je sastavljena od krupnijeg kamena uz ogradu pa sve sitniji i sitniji do vode. Na svakih 20-ak metara se nalaze česme sa pijaćom vodom. Ispred kampa postoji prodavnica mešovite robe a svakog jutra u kamp stiže hleb. Jednom dnevno dovoze u kamp voće i povrće. Cena boravka za jedno iznajmljeno mesto je 12 evra po danu (zavisi koliko ljudi ima na iznamljenom mestu, ali je to cena za četvoro-petoro)za prikolice i 10 evra za šatore!!.Kada stignete u kamp priključite se na strujomer i na kraju letovanja vam se isčita koliko ste potrošili (mi smo plaćali za 20 dana oko 5-10 evra) a dešavalo nam se da nam gazda i ne naplati potrošenu struju.
Mi u ovom kampu letujemo od 2003. i prikolica nam stoji dole te je ne vraćamo za Beograd. Plaćamo 100 evra za čuvanje prikolice van sezone. http://www.camping-evridiki.com a i video na https://www.youtube.com/watch?v=RmsO_z2ZtDk


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 03 Februar 2016, 12:28 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Posto vec dugo letujete u ovom kampu, molila bih vas da nam ostavite ovde na forumu sliku pre svega toaleta.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 03 Februar 2016, 12:43 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Sreda, 03 Februar 2016, 09:48
Postovi: 48
Lokacija: Beograd
Pol: Bata
Hocu,naravno,samo da vidim kako se postavljaju slike na ovom forumu. Nov sam pa ne znam kako..


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 03 Februar 2016, 13:28 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
viewtopic.php?f=4&t=326
evo uputstva pa ako moze koja slicica.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 03 Februar 2016, 13:50 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Sreda, 03 Februar 2016, 09:48
Postovi: 48
Lokacija: Beograd
Pol: Bata
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Da ne bude samo fotke iz wc-a)))

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 03 Februar 2016, 14:10 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Sreda, 03 Februar 2016, 09:48
Postovi: 48
Lokacija: Beograd
Pol: Bata
Hladovina u kampu:

Slika

...pa malo plaze:

Slika

Iz 2003.god.

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 03 Februar 2016, 14:27 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Svaka cast, Matori! :bravo:

Dobro nam dosao na forum i hvala na ovom lepom izvestaju! Super su vam slike! :smesko-gore-dole:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 03 Februar 2016, 15:53 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Hvala lepo na slikama :sator: Eto nama jos jednog kamperasa kako smo krenuli bice ovo na kraju veliko drustvo. Cula sam za kamp Evridiki a isto tako da su toaleti losi i da se ne vodi toliko racuna o higijeni. Bogami lepa je hladovina u kampu a cena smesna. Da li je tacno da se kamp brzo popuni i to sam negde procitala :) Zanima me jos da li je kamp bucan nocu?


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 03 Februar 2016, 16:55 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Sreda, 03 Februar 2016, 09:48
Postovi: 48
Lokacija: Beograd
Pol: Bata
Naj iskrenije taj kamp treba izbegavati od 1.jula do 10.augusta! Tada su najvece guzve jer je cena niska i ista tokom cele sezone. Zaboravih da naglasim da postoji mogucnost zakupa prostora za celu sezonu (100 dana) sto mi praktikujemo, a cena je 650evra sa strujom! Sto znaci da nam dan kosta 6,5evra za cetvoro-petoro koliko stane u prikolicu.To stvarno nema nigde... Kampovanje se ili voli ili ne, pa naravno da bude veselja i do 1h. nocu kod komsije,pa jednom kod mene... Toaleti se stvarno ciste non-stop,a sto se tice galame, nekad bude,nekad ne. 2012.god. sam spojio stari i novi godisnji odmor te samo bili 58 dana,pa posle nas drugari u nasu prikolicu,pa deca sa svojim drustvom i u septembru opet zena i ja da sve sklopimo. Prednost ovog kampa je hladovina,izvorska voda sa Olimpa,blizina plaze i to sto mozes da se siris koliko hoces,ali su zato mane guzva i ponekad galama. Koliko para-toliko muzike...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 03 Februar 2016, 17:39 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Matori, svaka čast!
Mislim, :bravo: i za temu, i za slike, al' najviše za ovih 65 dana! :smesko-gore-dole:

Super je i kao ideja zakup sezone, za one koji imaju dovoljno dana odmora ili varijanve kako da se iskoristi sve to vreme (ili bar veći deo)

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 03 Februar 2016, 20:46 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:29
Postovi: 2521
Lokacija: Vinchester city
Pol: Bata
Svaka čast Matori, prvenac pa pun pogodak za kampersko društvo! :kolo:
E sad malo da se propitujemo :dance:
Vidim pogolemog vučjaka na jednoj slici. Dozvoljeno je za ljubimce (maltezerka)?
Ima li određenih mesta gde se loži vatra za roštilj? Postoji li zajednička kujna, sudopere, mesto za paranje, zajednički frižideri?
Ima li u okolini zanimljivih plaža ili je to ona ista koja traje kilometrima? Neka veća prodavnica za nabavku u okolini? Da li je kod kampa dug plićak ili se ne mora dugo "pešačiti do dubine"?
Može slobodno još neka slika, njih nikad dosta.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 03 Februar 2016, 22:38 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 18:30
Postovi: 6074
Lokacija: Live to camp,camp to live . . .
Pol: Bata
Matori dobro nam dosao u ovaj nas virtuelni kamp osecaj se nesputan i slobodan. :obscene-drinkingcheers: Bas kao da si u kampu. ;) Sjajan ti je pocetak,imas iskustva i samo tako nastavi sa pisanjem,takvi kao ti su nam potrebni na temi. :clap: Sve sto bih te pitao moj imenjak Dejevla je vec odradio sada zajedno cekamo tvoje odgovore. Uzivaj sa nama na ovim stranama. :dance:

_________________
svima dobro nikome zlo,nama sta preostane


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 03 Februar 2016, 22:50 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Sreda, 03 Februar 2016, 09:48
Postovi: 48
Lokacija: Beograd
Pol: Bata
Hvala svima na pozdravnim cestitkama! Upravo pakujem slike i odgovore na pitanja...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 03 Februar 2016, 23:25 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Sreda, 03 Februar 2016, 09:48
Postovi: 48
Lokacija: Beograd
Pol: Bata
Pozicija kampa se vidi na google maps ili earth sa kordinatama: 40°08'53.0"N 22°32'45.0"E. U kampu ima na svakih 20-ak metara priključci za struju i cesme gde se peru sudovi. Otvorena vatra u kampu je zabranjena ali pripalite rostilj ispred svog satora-prikolice. Namerno sam postavio sliku sa nemačkim ovčarem da bi znali da su kućni ljubimci dozvoljeni. Podrazumeva se da dotični moraju vršiti nuždu van kampa. Ovo je kamp pravog kamperskog tipa,bez označenih i limitiranih mesta... Što se tiče plaže pola je peskovita a bliže vodi šljunkovita,ulazak u vodu je idealan: 10-ak metara plićak pa onda sve dublje. Na ovom mestu gde je kamp je neka mikro klima,valjda zbog blizine Olimpa pa je more manje slano jer podzemne vode sa Olimpa se ulivaju u more. ODLIČNA je mikro klima za ljude sa disajnim poblemima a što se tiče kiša,bude ih 10-ak dana za celu sezonu (opet gosn Olimp čini svoje). Nema zajedničke kuhinje ali ima restoran koji ne radi u kome ima velikih zamrzivača gde možete čuvati hranu. U tom restoranu se noću skuplja omladina iz celog kampa (bar znamo gde su celu noć) i tu organizuju žurke. Ispred kampa ima jedna prodavnica za nedajbože, par kafica. Elem u nabavke idemo sledećim danima kada su pijace: ponedeljak-Litohoro 8km; utorak-Leptokarija 10km.;sreda i subota Katerini 16km od kampa. Naravno je tu i Lidl u Leptokariji,Paraliji i Katerini. Tu i mi izlazimo uveče pa se vraćamo u naš tihi mali raj. Ima raznih plaža od kampa pa sve dole do Platamona i severnije do Paralije. Desno kad se izadje na našu plažu su na oko 200m dva ribarska gazdinstva gde u 7h. kupujemo svežu ribu (orada 4evra itd.) pa malo dalje od tih ribara su stene gde "beremo" dagnje. Na 3km. od kampa ka Litohoru je hitna pomoć,radi 00-24 a u Katariniju bolnica. Gazda kampa je studirao prava u Srbiji te zna naski. On mene uči način upotrebe cupora a ja njega naše šljivke jer jednom nas " uzo nas uzo" pa to ne praktikujemo. Inače u kampu ima 70% Makedonaca ostatak smo mi pa bude i razmena dobara:šljivke,loze,vina,jaganjaca... Slede fotke!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 03 Februar 2016, 23:39 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Sreda, 03 Februar 2016, 09:48
Postovi: 48
Lokacija: Beograd
Pol: Bata
Slika

Slika

Ovo je jedna od gorih česama:

Slika

Upravo uzbrane dagnje:

Slika

Slika

Ovoliko mi zauzmemo:

Slika

Čip i Dejl (veverice) svako jutro:

Slika

omladina na plaži:

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 200 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.