Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 23:30

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Letovanje u Egiptu
PostPoslato: Subota, 03 Januar 2015, 13:43 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Preko naših agencija, u Egiptu, možete letovati u :

-Hurgadi
-Šarm El Šejku
-Tabi
-El Gouni
-ili ići na krstarenje Nilom.

Hurgada je najviše zastupljena. Idući sa severa na jug ona se sastoji od El Dahara, Sakale, Memse, i zaliva Sahl Hasis, Makadi i Soma.

Šarm El Šejk možete podeliti na Stari grad, Hadabu, Nama bay i nekoliko zaliva prema aerodrumu.

Krstarenje Nilom ranijih godina je počinjalo od Kaira, a sad od Luksora i obuhvata obilazak Karnaka, hrama kraljice Hatšepsut, dolinu kraljeva, zatim Edfu, Komombo, Asuan sa fakultativnim izletom u Abu Simbel i na kraju kratak boravak u Hurgadi.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 17 Januar 2015, 12:20 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Evo da odgovorim Dejveli.
Letovanje u Hilton long beach 4* u Hurgadi, u maju ove godine, za 10 noći all inclusive ( poleće se rano ujutro i stiže rano pre podne, a vraća se jako kasno uveče, čak posle ponoći, tako da se tamo boravi 12 dana ) iznosi po osobi:
- aranžman 481 e
- taksa 39 e
_________________
Ukupno 520 e . Na to treba dodati 12 $ egipatsku vizu, ako se vadi u Beogradu ili 25$ ako se vadi u Egiptu. Osiguranje je oko 1200 dinara.

Znači približno sve ukupno 540 evra po osobi.

Deca do 2 godine plaćaju 29 e za sve plus vizu, a prvo dete do, čini mi se 12 godina, plaća aranžman 249 e, drugo 385 e plus taksu i vizu.
Ove cene važe do kraja januara.
Avans je kod SAB-a 40 %, a resto na 6 rata bez kamate čekovima.
Kod Argusa je cena aranžmana 509 e.

Ove cene obuhvataju : avion, smeštaj, hranu i piće sa švedskog stola, ležaljke, dušeke, peškire za plažu i suncobrane i usuge vodiča.

Za detalje o hotelu, pošto mi u njemu nismo bili, možete pogledati na sajtu Tripadvisor. Ne umem da vam dam link. Ja na googlu otkucam "tripadvisor hilton long beach hurghada" i uživam! Možete ga pogledati kod Argusa i kod SAB-a.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 18 Januar 2015, 13:41 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Nedelja, 18 Januar 2015, 13:15
Postovi: 21
mi smo bili 2010 u tom hotelu recu vam kao prvo da nam je bilo lepse u tom hotelu sa 4* nego pre dve godine u hotelu sa 5 * Titanic beach.Hotelski kompleks je ogroman ima sobe u glavnoj zgradi i po bungalovima neki su bas udaljeni od glavne zgrade u kojoj je restoran ali nemojte da vas to plasi lepo je prosetati ili iz sobe pozovete recepciju i oni vam posalju mini bus ili vozilo koje se koristi na golf terenima,moja deca su obavezno nesto zaboravljla u sobi da bi se vracali i vozili tim vozilom,hrana je takodje bila super mnogo veci izbor nego u vec pomenutom hotelu sa 5*,bazene imate na sve strane plaza kao i vecini hotela pescana sa duuuugacim plicakom.Nadam se da sam vam barem malo pomogla

_________________
:more:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 18 Januar 2015, 13:50 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
odmorr, kao prvo dobrodošla! :text-welcomeconfetti:

Baš sam malopre poslala mail hotelu sa molbom da nam obezbede bungalove u srednjem delu. Čekam odgovor. Računam da će moći jer idemo u maju, a kažu da su Rusi ove godine dosta toga otkazali, pa će nam verovatno izaći u susret.
Mi smo bili u sličnom hotelu sa velikim plićakom, u hotelu Hostmark, i nije nam smetalo.
Kažu da u Hiltonu može lepo da se pliva skroz desno na plaži? Sećaš li se toga?

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 19 Januar 2015, 13:04 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Juče sam poslala mail hotelu Hilton long beach kog smo odabrali, sa molbom da nam izadju u susret sa mestom gde će nas smestiti, obzirom da je resort ogroman. U neke vile-bungalove se ide malim vozilima, onim kao na golf terenima! Hotel ima privatnu plažu dužine 1.100 m, zatim 6 bazena, 12 barova, 2 restorana sa švedskim stolom i jedan sa a la cart ponudom, sportske terene...
Jutros sam dobila odgovor da će nam rado izaći u susret, da odaberemo koja nam se vila svidja i pošaljemo im kopiju rezervacije! :op: Poslovnost, nema šta!

U medjuvremenu sam čitala šta se piše na Tripadvisoru i gledala hotel na yutubu.
Komentari su odlični, a filmići nas "zovu" da idemo! :op:

Još :doh: samo da obezbedimo finansisku konstrukciju!

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 27 Januar 2015, 15:57 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Kada se toliko raduješ putovanju, nadam se da će se i ta finansijska konstrukcija nekako napraviti. :)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 03 Mart 2015, 11:28 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Izgleda da ćemo promeniti hotel, a i čekamo last minute! Našli smo neko društvo, pa ko zna?

Inače htela sam da napomenem nešto veoma važno.
Svi ovi moji opisi i putopisi su vidjeni iz mog ugla. Ja nikad ne tražim mane, nego gledam vrline i lepotu koje svuda i u svemu ima.
Nisam vam pisala o prašnjavim ulicama koje su pune peska kog non-stop donosi vetar koji često dune. Nisam vam pisala o djubretu kog ima tu i tamo i kog stvaraju uglavnom turisti, o kupatilima u kojima curi voda, o klimi koja ne radi, o čaši na kojoj ste videli ruž na obodu, o isflekanim stolnjacima... Toga svega ima. Naravno, ako idete u bolji hotel, šanse za sve to su manje, ali se uvek nadje "dlaka u jajetu". Naravno da za sve postoji prag tolerancije.

Ovo važi i za Tunis, da ne ponavljam!
Uostalom, i svi ostali koji pišu na drugim temama takve stvari preskaču.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 03 Mart 2015, 13:28 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Ja se apsolutno slažem sa tobom. Kada čovek ode negde, samo treba da se opusti i da uživa, a ne da traži mane. Ako će tako da radi, pa i u hotelu sa 7 zvezdica mogu uvek da se nađu mane. Ja lično nikada nisam posmatrala Tunis, a pre svega Egipat kao mesto za odmor. Taj jednolični ambijent vreline i peska mi se nešto i ne sviđa. Tamo bih pre svega otišla da vidim piramide i sve te druge fantastične građevine. Mada, prijatno sam iznenađena lepotom mora, a pre svega svim tim živopisnim koralima i šarenim ribicama. Svakako bih se klonila njihovih pijaca i zabačenih ulica. Ne znam da li bih se odlučila da ručam u nekom njihovom restoranu van hotela, ali vidim da vama nije ništa falilo. :)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 03 Mart 2015, 17:45 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Samo da ti kažem, oni to isto misle i za nas! Misle da smo zaostali i plaše se da dodju ovamo. Odnosno neki ni ne znaju da postojimo. Naročito od dogadjaja u Srebrenici, pomalo zaziru, dok ne porazgovaramo. Mi, namerno ponesemo slike naše kuće, dvorišta i porodice, e, onda menjaju mišljenje.
Stariji znaju Jugoslaviju i Tita i na nas gledaju s' poštovanjem.

Inače, jednom kad se okupaš u Crvenom moru na prirodnoj plaži ( zato što ima i veštačkih ) možemo da pričamo o morima.
Medjutim, svako od nas nešto voli i ja to cenim! Važno je da svi uživamo u svom odmoru.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 03 Mart 2015, 19:34 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
De de, nemoj se jediti, pa u mnogim gradovima sveta ne bih zalazila u sporedn ulice. Sto se tice kupanja u Crvenom moru ja bih to rado. :)

Kouniciram ja preko fb sa nekim Egipcanima i primetila sam da su vrlo nostalgicni i da vole filmove, pesme i glumce iz starog holivudskog vremena i to bas oni mladi od 20 i kusur godina.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 03 Mart 2015, 21:35 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Ju! Taman posla, ne jedim se nimalo! Možda se nisam dobro izrazila, izvini! :ljubac:
Teško je objasniti razlike u osećajima doživljenog.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 04 Mart 2015, 10:02 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
:ljubac: Pa ja baš uživam u tvojim putopisima, volela bih da odem u Egipat, Tunis, da se bućnem u njihovom lepom i toplom moru i da vidim sve te fantastične građevine kolevke civilizacije. Inače, kulturan je to narod, daleko kultruniji od mnogih Evropljana :) , ali svakako specifičan i na mnoge druge načine...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 17 Mart 2015, 13:53 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 20 Februar 2015, 16:32
Postovi: 33
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Dujaspasa,
šta misliš o hotelu Hostmark u Hurgadi? Možda bismo tamo otišli čim se završi školska godina. Neki kažu da je tamo veliki plićak?
Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 18 Mart 2015, 14:47 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Tejo,
već sam malo pisala o tom hotelu u temi 'Krstarenje Nilom".
On je malo van centra grada, ali imaš i gradski kombi i taksi, tako da odlazak "u život" nije problem.
Što se tiče plićaka, svi hoteli u tom delu Hurgade imaju dugačak plićak. Nama to uopšte nije smetalo! Zamisli da ti je hotel ili neki drugi smeštaj na 200 m od plaže, a ovde to rastojanje ideš kroz plićak.
Sve drugo u hotelu je super!

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 18 Mart 2015, 16:59 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 20 Februar 2015, 16:32
Postovi: 33
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Znači, idemo! :op-op: Sutra ćemo ići da rezervišemo! :op-op:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.