Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 21:44

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 100594 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6607, 6608, 6609, 6610, 6611, 6612, 6613 ... 6707  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Utorak, 23 Maj 2023, 20:50 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 20:00
Postovi: 3452
Lokacija: Bačka Palanka
Pol: Bata
Ne znam kako on može imati vere u ljudski rod, ja nemam. Pogledaj samo kakvim ljudima smo okruženi. Videćeš u petak. Tad ćeš videti gde smo mi kao ljudski rod došli. Doći će ti 200000 ljudi kao kontra miting mitingu čija parola je ''stop nasilju''. Znači oni su za nasilje? Ne oni su šupljoglavci sebični koji samo o svojoj guzici razmišljaju. E to ti je većina ove zemlje. Stoka i šljam.
Ja nemam nikakve vere u ljuski rod. Očekuj najgore i ne očekuj ništa dobro od nikoga i onda kad se desi odlično, kad se ne desi spreman si nećeš se razočarati.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 25 Maj 2023, 06:20 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
The queen is dead...


Ta turneja je imala i jedan koncert u Beogradu :D
Pardon, u Zemunu :lol:
Jedan jedini put kad smo je mi videli uživo... Legenda.

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 25 Maj 2023, 06:31 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 20:00
Postovi: 3452
Lokacija: Bačka Palanka
Pol: Bata
Da, ode i ona. Mislim da je godište moje mame.
Žena neverovatne energije na sceni.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 25 Maj 2023, 17:24 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
IvanBP je napisao:
Ne znam kako on može imati vere u ljudski rod, ja nemam. Pogledaj samo kakvim ljudima smo okruženi. Videćeš u petak. Tad ćeš videti gde smo mi kao ljudski rod došli. Doći će ti 200000 ljudi kao kontra miting mitingu čija parola je ''stop nasilju''. Znači oni su za nasilje? Ne oni su šupljoglavci sebični koji samo o svojoj guzici razmišljaju. E to ti je većina ove zemlje. Stoka i šljam.
Ja nemam nikakve vere u ljuski rod. Očekuj najgore i ne očekuj ništa dobro od nikoga i onda kad se desi odlično, kad se ne desi spreman si nećeš se razočarati.

Imamo vere u ljude u okruženju, bar. Sutra nisam tu, već duhom negde daleko.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 25 Maj 2023, 19:24 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 25 Maj 2023, 23:03 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 19 Avgust 2014, 23:47
Postovi: 1590
Lokacija: Изгубљен у свемиру
Pol: Bata
Vratismo se prekjuče sa Tasosa gde smo bili na "Big Fat Greek Wedding"... Sjajan provod, tri dana smo lumpovali a četvrti dan se odmarali mada ni taj dan nije prošao bez vina :) Srećom, grčka strana (tj mladoženja i njegovi) koji su bili naši domaćini obezbedili su, pored ostalog, i odličan blago sladunjavi domaći roze kojeg smo pili umesto vode :D Mi smo bili gosti sa mladine strane i sa ostalih 40-ak sa njene strane svi smo bili smešteni u hotelu Potos, gde su bila sva veselja. Ukupno nas je bilo 200.

Nismo stigli da vas pozdravimo iz Soluna gde smo prenoćili na putu ka Tasosu a kad smo stigli odma' smo se dofatili vinca i tako od srede popodne pa do ponedeljka pre podne :) Ni povratak nije prošao bez uspuitnog spavanja, ovog puta u Mrzencima gde se nije mogla zaobići fantastična jagnjetina, ovog puta u Javor Agapi, a pošto nije pravi gušt jesti takvo jelo bez pića morao sam drmnuti nešto a onda - nema vožnje nego odmor.

Opisaće vam g-đa Pefkari to sve opširnije narednih dana, a dodaću i ja poneki tehnički detalj ili informaciju koja je bitna za putovanje do GR i nazad.

_________________
:violin:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 30 Maj 2023, 21:44 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 20:00
Postovi: 3452
Lokacija: Bačka Palanka
Pol: Bata
Ja sam već jednom napisao komentar ali se nekako izgubio.
Svaka čast na provodu. Mogu samo da zamislim Pef na Tasosu i plus sa prijateljima pa plus svadba....
Nego Pef, Zoki, jel' se javlja ćerka? Jel' sve ok?


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 30 Maj 2023, 22:44 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 19 Avgust 2014, 23:47
Postovi: 1590
Lokacija: Изгубљен у свемиру
Pol: Bata
Sezona je, na južnom delu Tasosa, može se reći "počela" baš taj vikend kada smo mi slavili - počela u smislu da su u petak 19.05. otvoreni najpopularniji kafići i restorani (mada ne svi)... Gostiju ima jako malo, ali pristižu. Temperatura vode je bila oko 18 oC (i nešto malo više) - merio je jedan od gostiju sa naša strane, ima ručni sat koji ima i termometar. To je hladna voda za kupanje, ali bilo je i dva naša "plivača za časni krst" kojima ta temp. ne predstavlja problem :)

Ćerka je tu, došla pre dva dana na 3 nedelje :) Doputovala je kopnenim putem jer su cene avio karata žestoke i sve veće kako se leto i vreme odmora bliži - Air Serbia je poskupela sa 60.000, na skoro 80.000,00 din - let u JEDNOM smeru. Turci, tj njihove kompanije su jeftinije ali se putuje sa presedanjem i to može da potraaajeee...

Organizovali su se kopneni prevoznici sa kombijima, tu su cene 200 € BGD-Moskva, u jednom smeru. Zbog toga što su obe strane "usporile" prelaz granice automobilima između RU i EU država gde se čeka po 10 i više sati na prelazima, ona je došla sa prevoznikom koji vozi sa dva kombija - jedan ide od Moskve do granice sa Estonijom 750km, onda pređu granicu peške (ukupno 30-40 minuta - za pešake nema usporavanja) a sa druge strane čeka drugi kombi koji 2100km do BGD voze dva vozača koji se smenjuju na 4-5 sati. Ukupno, putovala je 32 sata.

_________________
:violin:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 31 Maj 2023, 10:54 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Pef kači slike!!! Hoćemo da vidimo tvoj svadbeni outfit :dance:

Drugari, trebam pomoć ukoliko neko zna nekog ko zna nekog i sl. koji je imao takvu situaciju. Naime mlađi sinak mi u junu ide na Floridu. Karta je kupljena ali samo je ručni prtljag uračunat u cenu. Zna li neko kako se kreću cene za dodatni prtljag? Zvala sam agencije neke, Air Serbia i niko ne može tačno da mi kaže tarifu dodatnog prtljaga. Cene se kreću od 75-250e po koferu u jednom pravcu. Ja bih da znam bar okvirnu cenu kako se na aerodromu ne bih :shock: :shock: :shock:

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 31 Maj 2023, 14:25 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Bitno je i na koliko dugo ide, tj koliko mu garderobe zapravo treba... i da li nosi svoju sportsku opremu, pošto patike zauzimaju dosta mesta.
Neki poznanici su slali dete na 3 nedelje na neki sportski kamp (pre 7-8 godina), i bilo im jeftinije da on tamo kupi odeću, bile smešne cene u odnosu na nas... Pa posle ostavio u kampusu kod tog nekog "savetnika" da on odnese u goodwill (ili šta god već) sve što mu nije stalo u taj ručni kofer i rančić...
Jer ako treba da iskašlješ 2x75 za kofer... dude... tamo za 150 komada može da kupi krpice kakve oće... Pa čisto razmotri i tu opciju

Edit: zar nemaš opciju kupovine dodatnog prtljaga na aplikaciji? Pa doteraš do kraja kupovine i onda odustaneš pre nego što treba da se ukuca broj kartice...

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 31 Maj 2023, 16:42 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 20:00
Postovi: 3452
Lokacija: Bačka Palanka
Pol: Bata
Zoki, drago mi je da je ćera ovde, verijem i da je vama pao kamen sa leđa, makar na tih par nedelja. Urbi, ja ti ne mogu pomoći. Sa svojih nepunih 50 godina nikad nisam ni kročio na aerodrUm. Na moju veliku žalost jer od detinjstva imam želju da letim u bilo kojoj letelici samo da neko hoće da me poveze. Ali, nikako nisam imao priliku.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 31 Maj 2023, 18:54 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Urbi kojom kompanijom sin leti, da pokušamo tako da saznamo?
Pitao sam kuma koji je pre par godina išao službeno u Pitsburg preko Istanbula i prvi dodatni kofer je bio oko 70 dolara ako se kupi unapred a još 20ak dolara skuplji ako se kupi na aerodromu. Drugi i ostali koferi, kao i prekoračenje težine su bili nešto mnogo skupi, možda je to tih 250. Važi za jedan smer, ali nije imao kofer u povratku pa ne zna da li ima neki popust (sin jednog kolege studirao u Americi).
Informaciju moraš uzeti sa rezervom jer je prošlo nekoliko godina i sve je platio neko drugi.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 01 Jun 2023, 12:27 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
jack je napisao:
Bitno je i na koliko dugo ide, tj koliko mu garderobe zapravo treba... i da li nosi svoju sportsku opremu, pošto patike zauzimaju dosta mesta.
Neki poznanici su slali dete na 3 nedelje na neki sportski kamp (pre 7-8 godina), i bilo im jeftinije da on tamo kupi odeću, bile smešne cene u odnosu na nas... Pa posle ostavio u kampusu kod tog nekog "savetnika" da on odnese u goodwill (ili šta god već) sve što mu nije stalo u taj ručni kofer i rančić...
Jer ako treba da iskašlješ 2x75 za kofer... dude... tamo za 150 komada može da kupi krpice kakve oće... Pa čisto razmotri i tu opciju

Edit: zar nemaš opciju kupovine dodatnog prtljaga na aplikaciji? Pa doteraš do kraja kupovine i onda odustaneš pre nego što treba da se ukuca broj kartice...


Sve opcije sam razmotrila, of kors, što kaže Milena :lol:

Ostaje skoro dva meseca. Treba mu i sportska oprema - kopačke, patike. To i jeste glavni problem jer zauzima dosta mesta. Kupiće on tamo majičice i sl.ali će hteti to i da vrati :D tako da svakako mu treba veći kofer.

Ne postoji mogućnost preko aplikacije dodatno dokupiti kofer jer je kupljena basic karta. Aplikacija me upućuje na aerodrom. Sve sam ja već probala pa sam onda ovde pitala :smesko-levo-desno:

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 01 Jun 2023, 12:32 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
VlaMar je napisao:
Urbi kojom kompanijom sin leti, da pokušamo tako da saznamo?
Pitao sam kuma koji je pre par godina išao službeno u Pitsburg preko Istanbula i prvi dodatni kofer je bio oko 70 dolara ako se kupi unapred a još 20ak dolara skuplji ako se kupi na aerodromu. Drugi i ostali koferi, kao i prekoračenje težine su bili nešto mnogo skupi, možda je to tih 250. Važi za jedan smer, ali nije imao kofer u povratku pa ne zna da li ima neki popust (sin jednog kolege studirao u Americi).
Informaciju moraš uzeti sa rezervom jer je prošlo nekoliko godina i sve je platio neko drugi.


Leti Air Serbia do Amsterdama a onda Delta za Ameriku. Iz Air Serbia su me uputili na call centar američkog operatera, ili KLM jer su oni izdali kartu, pa ćemo pokušati još i to. U svakom slučaju svi su rekli da je povoljnija opcija ukoliko se prtljag čekira unapred nego direktno na aerodromu.

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Poslednji put menjao urbi dana Četvrtak, 01 Jun 2023, 12:35, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 01 Jun 2023, 12:34 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
IvanBP je napisao:
Zoki, drago mi je da je ćera ovde, verijem i da je vama pao kamen sa leđa, makar na tih par nedelja. Urbi, ja ti ne mogu pomoći. Sa svojih nepunih 50 godina nikad nisam ni kročio na aerodrUm. Na moju veliku žalost jer od detinjstva imam želju da letim u bilo kojoj letelici samo da neko hoće da me poveze. Ali, nikako nisam imao priliku.


Ivane, moje mišljenje je da u životu sve treba probati pa tako i ovo. Često budu avio karte za manje od 20e povratne za neku evropsku destinaciju pa bi mogao jednom da povedeš ženu na vikend negde u Jevropu ;) Sigurna sam da se neće buniti :)

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 100594 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6607, 6608, 6609, 6610, 6611, 6612, 6613 ... 6707  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.