Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 12:51

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 153 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Utorak, 21 Avgust 2018, 13:07 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 11:50
Postovi: 1447
Зоки je napisao:
Blaža je napisao:
Зоки je napisao:
Ja sam čuo da su mnogi koji su rođeni u MK uzeli bugarsko državljanstvo zbog EU :whistle: :D
To je verovatno tako za one koji imaju MK državljanstvo, glavni motiv je olakšano zapošljavanje i boravak u EU. Ja ga međutim nemam, nije mi trebalo, a ne znam ni da li bih mogao da ga dobijem s obzirom da sam tamo samo rođen dok su mi roditelji službovali.


To je bio samo pokušaj da se napravi šala mala :D ,
a da Makedonci uzimaju državljanstvo - uzimaju iz već navedenih praktičnih razloga.

_________________
Peglanje je lakše ako se prethodno dobro pofajta :character-oldtimer:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 21 Avgust 2018, 13:25 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 09:02
Postovi: 8106
Lokacija: PRAVDA za P R A V D U !
Pol: Bata
Očekujem da će Severni Makedonci od 2025-te ponovo da postanu Južni Srbi.

_________________
Kad popijem koju u kafani
ondak pričam ono što mislim trezan.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 21 Avgust 2018, 13:28 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
До тад ће можда њихово л да вуче на љ, па ћеш тео не тео, ићи на Градину :mrgreen: .

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 21 Avgust 2018, 13:30 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 09:02
Postovi: 8106
Lokacija: PRAVDA za P R A V D U !
Pol: Bata
Blaža je napisao:
Lično i personalno, ja sam sa odlascima na tu stranu završio, tako da što sam putovao preko Bugarske - putovao sam :lol:
NemO tako Komšo.
Kad za koju godinu svi pohrle na jug GRE a mi jopeT na pusti Tasos preko Doiranija.

_________________
Kad popijem koju u kafani
ondak pričam ono što mislim trezan.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 21 Avgust 2018, 13:30 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 09:02
Postovi: 8106
Lokacija: PRAVDA za P R A V D U !
Pol: Bata
petronije je napisao:
До тад ће можда њихово л да вуче на љ, па ћеш тео не тео, ићи на Градину :mrgreen: .
Valjda neće tako brzo :mrgreen:

_________________
Kad popijem koju u kafani
ondak pričam ono što mislim trezan.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 26 Decembar 2018, 08:25 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
Ако је веровати писањима, брадрс Грикс, од новака, подижу цену путарине. Сад ће равноправно да наплаћују растојање међ рампама по 5 центи по км :?: . Дакле, Егнатијом неће више бити цена 2.4 по рампи, већ колико има између, па ти ако искочиш негде по среди, платиш ко да си терао од рампе до рампе. Бууудале, што каже онај са тевеа.

И да парадокс буде још већи, она наплатна рампа код Зевзона, неће више да вам узима 1.8 већ 3 евра бато за оно орање од 60 км до Солуна.
Да не заборавимо, прорадиће и рампа на заобилазници око Солуна.

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 26 Decembar 2018, 08:37 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 17 Septembar 2014, 03:36
Postovi: 1093
Lokacija: NS, Vojvodina
petronije je napisao:
[size=85][size=85]Ако је веровати писањима, брадрс Грикс, од новака, подижу цену путарине. Сад ће равноправно да наплаћују растојање међ рампама по 5 центи по км :?: . Дакле, Егнатијом неће више бити цена 2.4 по рампи, већ колико има између, па ти ако искочиш негде по среди, платиш ко да си терао од рампе до рампе. Бууудале, што каже онај са тевеа.

И да парадокс буде још већи, она наплатна рампа код Зевзона, неће више да вам узима 1.8 већ 3 евра бато за оно орање од 60 км до Солуна.
Да не заборавимо, прорадиће и рампа на заобилазници око Солуна.
[/size][/size]



Lep poklon za Novu godinu..

i dalje se može izbegavati putarina..ne sve ali većina, naročito ova kod EVzonija (na Dojran)

Petronije, jel pocela 4 naplatna rampa u Makedoniji da naplaćuje?

Mislim na novi deo -Demir kapija - Smokvica


_________________
http://youtube.com/@Bokins

https://www.putistinazivot.org.rs/


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 26 Decembar 2018, 08:49 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
E, Боки, све ће мање моћи да се избегава јер ће да посаде рампе и на бочним излазима. Једино да се иде чисто локалом, што неће да вреди труда.
Колико ми је познато, још нема четврте рампе у Македонији. Нисам тамо ишао скоро, a ни на скајскрејперу нису писали ништа.
Лично, држаћу се Булгаристана и на даље, тим пре што су недавно пустили још 25 км аутопута.

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 29 Decembar 2018, 15:25 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 17 Septembar 2014, 03:36
Postovi: 1093
Lokacija: NS, Vojvodina
petronije je napisao:
E, Боки, све ће мање моћи да се избегава јер ће да посаде рампе и на бочним излазима. Једино да се иде чисто локалом, што неће да вреди труда.
Колико ми је познато, још нема четврте рампе у Македонији. Нисам тамо ишао скоро, a ни на скајскрејперу нису писали ништа.
Лично, држаћу се Булгаристана и на даље, тим пре што су недавно пустили још 25 км аутопута.


Izgleda da se odlaze poskupljenje...

_________________
http://youtube.com/@Bokins

https://www.putistinazivot.org.rs/


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 28 Jun 2020, 18:10 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 19 Avgust 2014, 23:47
Postovi: 1590
Lokacija: Изгубљен у свемиру
Pol: Bata
Od 01.07.2020 ima nekih izmena u vezi ulaska u GR - ovde ću istaći samo one koje se odnose na kopnene prelaze gde idemo automobilima. Popunio sam upitnik - obrazac koji se jutros pojavio na grčkom službenom sajtu: https://travel.gov.gr/#/

Grčka vlada traži od svakoga ko želi da uđe u GR da popuni ovaj upitnik najmanje 48h pre planiranog ulaska u GR. Nakon popunjavanja, na mail koji ste tom prilikom upisali će vam stići potvrda da ste popunili obrazac i obaveštenje da će vas uskoro kontaktirati (predpostavljam, takođe mailom iako ste dali i broj telefona...) sa više detalja - odnosno, dobićete QR kod koji možete odštampati ili ga imati u svom telefonu i koji ćete prezentovati na ulasku u GR. Pošto su do sada nasumično testiranje određivali medicinski radnici na samoj granici, jasno je da će se to sada određivati iz drugog centra.

Iz upitnika se može zaključiti da će, za sada, preko dva granična prelaza iz Bugarske biti omogućen ulaz u GR (Promahonas preko kojeg smo do sada jedino ulazili i Nymphaea kojeg će malo ko od naših turista da koristi, pa je čak i Tasoslijama previše istočno...). Međutim, iz upitnika se može zaključiti da će i Evzoni (ulaz iz Severne Makedonije) od 1. jula biti otvoren za ulazak u GR. Ovde ću dodati da se iz GR može IZAĆI na bilo kom graničnom prelazu.

Kako sam iz teksta razumeo, ukoliko ste određeni za testiranje, pustiće vas nakon toga da uđete u GR ali ćete tom prilikom dobiti instrukcije o eventualnoj samoizolaciji - u objektu koji ste naveli kao adresu smeštaja. Nisam našao šta ta samoizolacija podrazumeva ali bi trebalo da traje par dana koliko je potrebno da se dobiju rezultati testa. Ne verujem da morate sedeti u sobi tih par dana, već je verovatnije instrukcija da budete na bezbednoj udaljenosti od drugih i sl... videćemo.

Detaljnije info možete pročitati na sajtu Udruženja turističkih agencija Srbije: http://utas.co.rs/vazno-obavestenje-novi-protokol-za-ulazak-u-grcku-od-01-07-2020/

_________________
:violin:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 03 Jul 2020, 21:04 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 19 Avgust 2014, 23:47
Postovi: 1590
Lokacija: Изгубљен у свемиру
Pol: Bata
Moram da ažuriram predhodni post:
QR kod je i dalje potreban, nakon popunjavanja formulara na gorenavedenom sajtu stići će vam mail kojim potvrđuju da ste popunili upitnik s tim da je sada potvrda izmenjena tako da se na njoj nalazi vaše ime i prezime, kao i broj pasoša. Tu je i obaveštenje da ćete mail sa QR kodom dobiti jedan dan pre planiranog ulaska u Grčku. Ja sam ga dobio danas, a ulazim prekosutra.

Izmenjen je i formular/upitnik tako da više nema ni jedne druge opcije za kopneni ulaz u Grčku osim na GP Promahonas. Kad popunjavate formular, treba da upišete i mesto u GR gde idete, adresu kao i poštanski broj tog mesta... na google mapama imate poštanske brojeve u Grčkoj, treba ih upisati bez razmaka.

Zbog toga što, za sada, svi (Rumuni, Bugari, mi...) moramo da prolazimo tuda juče je bila velika gužva na tom prelazu a ni danas nije bila mnogo manja, kako piše na bugarskom sajtu novinite.com u tekstu koji je objavljen oko 11h danas, gužve počinju od ranog jutra i čeka se više od 3 sata. Najmanje opterećenje je od 1 - 6h ujutru.

_________________
:violin:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 04 Jul 2020, 21:46 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 19 Avgust 2014, 23:47
Postovi: 1590
Lokacija: Изгубљен у свемиру
Pol: Bata
Evo nas u Banskom, u odličnom hotelu Green Life za neveliku sumu... Hotel sa dva bazena (unutrašnjim i spoljnim), prostranom sobom 25m2, terasom, mirom i tišinom i odličnim doručkom (već smo bili ovde), sa uračunatim popustom preko booking-a sve zajedno za 37€, ukupno za nas dvoje. Ovo je zimski centar u kome ima više od 120 hotela i još gomila drugog smeštaja, ogroman je izbor...

Krenuli smo jutros u 9:15 iz Beograda i pratili usput preko MUP-ovih graničnih kamera (AMSS trenutno ne rade) kako se gužva polako povećava na GP Gradina. Onda vidite da se usput pretičete sa stranim tablicama koje većim delom idu na taj prelaz. Zato smo, neposredno pre Niša odlučili da u Bugarsku uđemo preko GP Strezimirovci gde smo prešli za ukupno 10 minuta jer nije bilo nikog. Kada se ide preko Surdulice put je duži 33km, put nije baš najbolji i prilično je vijugav ali je to bolje nego čekati na granici 1h ili više. Ako idete radnim danima, svakako je bolje ići na Gradinu.

E, sutra će biti gusto... trebalo bi da krenemo posle doručka, ali nas to dovodi na Kulatu oko 10-11h kada mislim da će biti najveća gužva, jer je, prema pisanju bugarske štampe, juče i danas tako bilo... tada je red bio duži od 5km. Videćemo ujutru, ali mislim da ćemo sačekati podne, dokle možemo da ostanemo u hotelu, i onda da krenemo - trebalo bi da se red dotle smanji.

_________________
:violin:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 06 Jul 2020, 12:40 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 19 Avgust 2014, 23:47
Postovi: 1590
Lokacija: Изгубљен у свемиру
Pol: Bata
Stigli smo juče popodne na Tasos. Granicu Kulata - Promahonas smo vrlo brzo prošli jer, ogromne gužve koje su bile predhodna dva dana su potpuno nestale. Treba, dakle, (kad nas ponovo puste da ulazimo u GR) izbegavati petak i subotu. Imali smo odštampane listove sa QR kodovima i izdvojili su nas u jednu od dve trake gde mi je rečeno da jedno od nas dvoje treba da se testira na covid. Izašao sam ja, prilazi i doktorka, pogleda list sa QR kodom (i ostalim podacima: ime, broj pasoša, pol, starost...), pokaže med. tehničaru prstom u listu na moje godine i nešto mu kaže... a on mi kaže na engl. da možemo da idemo, ne treba da radim testiranje jer ne pripadam rizičnoj grupi koja širi zarazu (otprilike...). Jbg, nisam baš siguran kako to procenjuju ali na osnovu ovoga što se meni desilo, moguće je da mi sa 60-65 godina jesmo ugroženi sa posledicama ukoliko budemo zaraženi, ali izgleda da ne širimo zarazu :) Sve ukupno je trajalo manje od 10 minuta. Pored nas, izdvojen je još jedan auto sa SRB tablicama, ali i jedan rumunski. U drugoj traci je, takođe, ekipa koja uzima uzorke ali nisam video, za to kratko vreme, da su nekome to i radili.

Čitajući bugarsku štampu na netu, koja je prilično opširno izveštavala o velikim gužvama na ovom GP, video sam i podatak da Grci svakodnevno testiraju 8000 osoba, ukupno na svim ulazima u GR, takođe i podatak da je u subotu na GP Promahonas ušlo oko 21.000 turista.

Uglavnom, stigosmo na trajekt u Keramotiju sa polaskom u 15:30 koji je bio više nego poluprazan. U zatvorenom delu trajekta su svi sa maskama, napolju, naravno da ne.

_________________
:violin:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 09 Septembar 2021, 21:17 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
Грчки таг

За оне који иду даље и дубље у Грчку можда може бити корисна инфо да и странци могу да имају таг за гр аутопутеве. И што је још битније, таг важи за све аутопутеве, без обзира која фирма управља аутопутем.

Пре неког времена одлучих се контактирати Егнатиа одос, који држи пут од Турске до Игуменице, ка и псрчсд ка Бг, Нмк и Ал. На тарзан грчком срочих писмо и убацих у контакт форму на сајту. У року од 15 мин стиже писмо на течном грчком да и страни возачи могу поседовати таг и како се може добити.

Оно што нисам разумео, помогао ми је гугли. Један од начина је да се на сајту попуни образац и таг стиже на кућну адресу. Ово важи чак и у Србији јер и тамо имају представништво. Ја сам се одлучио да ипак узмем у корисничком центру. Један од ретких који ради суботом је онај на наплатној рампи код Солуна. На грчко енглеском попунисмо захтев, добих уговор и таг.

За разлику од наших, назовимо их како год, зинуло им дупе за паре, код ових је таг бесплатан. Плаћа се само минимални износ прве допуне од 15 евра, а може и више.

Опет, за разлику од наших, чији таг исто краси моју шоферку, грчки таг се може пунити и преко сајта или дроид апликације, где се може видети и потрошња, проласци...

Укратко, то је то. Већина са форума иде до Тасе, где има 2,3 наплате, али нама Пелопонежџијама, досади 17 пута вадити картицу ил кеш.

Од сад, на даље и убудуће, јуримо кроз рампе...

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 11 Septembar 2021, 12:54 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
:bravo: :ljubac:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 153 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.