Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 13:53

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPoslato: Petak, 01 Jul 2016, 08:51 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 18 Avgust 2014, 23:10
Postovi: 3519
Lokacija: Београд
Pol: Bata
Srešćemo se. Mi smo tamo od 12.07. pa dok izdržimo ...

_________________
" Meni je Bane jako simpatičan " Marijamia


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 01 Jul 2016, 09:07 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Utorak, 28 Jun 2016, 15:48
Postovi: 5
Pol: Seka
Možda sledeće godine tako, ove godine smo probno, sa šatorom. Nadam se kupovini prikolice... I da ispravim samu sebe, posle 27 godina ponovo na kampovanju.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 01 Jul 2016, 13:10 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 13:25
Postovi: 1000
Ovde je stvarno divno. Plažica je mmmm :) Malo me podseća na Glifoneri na Tasosu

Mogli bi da pogledate kako izgledaju ti šatori koji se iznajmljuju, kakva im je pozicija, vredi li to iznajmiti...

Blažo, eto rešenja: Iznajmiti na par dana da vidimo da li svi u porodici mogu da prihvate ovaj vid letovanja :)

_________________
Pobeći negde, daleko, što dalje...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 01 Jul 2016, 16:44 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 11:50
Postovi: 1447
Jeluska je napisao:
Ovde je stvarno divno. Plažica je mmmm :) Malo me podseća na Glifoneri na Tasosu

Mogli bi da pogledate kako izgledaju ti šatori koji se iznajmljuju, kakva im je pozicija, vredi li to iznajmiti...

Blažo, eto rešenja: Iznajmiti na par dana da vidimo da li svi u porodici mogu da prihvate ovaj vid letovanja :)


Mi već znamo da svi u porodici mogu da prihvate ovaj vid letovanja, osim jednog ali vrlo bitnog člana! :doh:

_________________
Peglanje je lakše ako se prethodno dobro pofajta :character-oldtimer:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 01 Jul 2016, 20:06 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Utorak, 28 Jun 2016, 15:48
Postovi: 5
Pol: Seka
E, da li se mora rezervisati mesto? Mi kao nešto jesmo rezervisali, ali nam niko ne traži avans ili neke detaljnije podatke od broja telefona. Prošle godine smo na isti način "rezervisali" bungalov na Prespanskom jezeru, pa kada smo stigli na 45C u podne, gledali nas belo. Ne bih da mi se ponovi priča.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 02 Jul 2016, 20:19 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 18 Avgust 2014, 23:10
Postovi: 3519
Lokacija: Београд
Pol: Bata
Октобар 2014. године, слике скинуте са нета

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
" Meni je Bane jako simpatičan " Marijamia


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 02 Jul 2016, 20:53 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 18:30
Postovi: 6074
Lokacija: Live to camp,camp to live . . .
Pol: Bata
Blenta je napisao:
E, da li se mora rezervisati mesto? Mi kao nešto jesmo rezervisali, ali nam niko ne traži avans ili neke detaljnije podatke od broja telefona. Prošle godine smo na isti način "rezervisali" bungalov na Prespanskom jezeru, pa kada smo stigli na 45C u podne, gledali nas belo. Ne bih da mi se ponovi priča.

Blento opusti se za ovaj kamp nije neophodna rezervacija. :hand:

_________________
svima dobro nikome zlo,nama sta preostane


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 02 Jul 2016, 21:26 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Utorak, 28 Jun 2016, 15:48
Postovi: 5
Pol: Seka
Znači da je toliko katastrofalan da niko ne dolazi? :) Onda će mi odgovarati, biće to lepa avantura.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 03 Jul 2016, 00:05 
Nije prisutan
Predsednik Rep. Palataki
Predsednik Rep. Palataki
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 18 Avgust 2014, 22:32
Postovi: 7013
Lokacija: Rep. of Palataki
Pol: Bata
Moguce je rezervisati mesto, ali nije neophodno. Jedino ko baš želi neko određeno mesto. Rezervacija je potrebna ako hoces da iznajmis njihov sator.

_________________
Sve što možeš da opeglaš danas, ne ostavljaj za sutra!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kamp MARMARAS
PostPoslato: Utorak, 30 Maj 2017, 00:18 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
I meni se ovaj kamp svidja!

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kamp MARMARAS
PostPoslato: Utorak, 13 Jun 2017, 12:36 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Lepo...

Nema šta da se priča, Sitonija ima najviše lepih, često sa hladovinom i udobno peščanih plaža u celoj Grčkoj! :romance-heartbeating:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kamp MARMARAS
PostPoslato: Četvrtak, 29 Jul 2021, 12:49 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Subota, 18 Februar 2017, 14:08
Postovi: 6
Pol: Bata
Zdravo kamperi!!
Dok se sprema papuzaki, red je da obnovim ovu temu sa ovogodisnjim iskustvima.
Posle oluje koja je zadesila Marmaras pre tri godine, nisam ni uzimao u razmatranje dolazak u ovaj kamp. Izbor je pao na Oliimpijku regiju (koju ni najmanje ne volim) i kamp pored Paralije. Na sajtu kampa, uredno stoje azurirane cene i slike. "Nije lose" barem sto se tice ove regije. Dolazak u Paraliju.....izgleda kao da je prosao tajfun. Zapusteno, pola apartmana nije ni otvorilo vrata. Kamp na izlazu iz mesta....izgleda isto tako!! Kad smo prisli imali smo sta videti - zaratao u travu, bez igde ikoga. Samo bakica na prijavnici koja objasnjava da oni ne rade i da ove godine nisu ni planirali otvaranje!!!

Ipak, ne bi bili kamperi kad bi nas takve stvri pomele u nameri da se dobro odmorimo. U kola i pravac Sitonija. Ako ne radi Neos Marmaras, naci cemo drugi na Sitoniji.
Najzad dolazak do kampa uz strepnju u kakvom cemo ga stanju zateci. Ljubazna Eva na ulazu nam pokazuje par mesta gde mozemo da se smestimo. Pronalazimo mesto u debeloj hladovini na delu gde vodi put do plaze Paradiso (za one koji znaju, odmah kod krivinu na dnu kampa - desno).
Iscrpljeni od puta, nekako dizemo sator. Ponovo se potvrdjuje pravilo o kamperskoj porodici - odmah nam prilaze Renata i Nenad, nude pomoc, donose hladnu vodu. Svaka cast za gest.

A sad pregled kampa. U odnosu na kamp pun borova pre tri godine, sad je velika promena. Deo kampa na kaskadama, gde su ranije bili satori je potpuno bez drveca. Sve je sruseno. Ograda drvena je popravljena. Sto se tice tog dela kampa i daje u samom cosku (uz ogradu - levo gledajuci prema moru) na svakoj kaskadi su preziveli borovi. Tu se moze naci savrsena hladovina, jedino sto nema mnogo tih mesta. Ostali deo jje nazalost golet bez trunke hladovine.
Drugi deo kampa - desni gledajuci prema moru je ostao sa sacuvanim borovina. Oluja je srusila samo nekoliko, ali to ne utice na hladovinu.
Iako je misljenje da je taj deo namenjen samo prikolicama, ima dosta mesta i za satore. Istina, nase mesto nije imalo pogled po kom je kamp bio cuven, ali sam vise nego zadovoljan.
Oba toaletna prostora rade - veliki deo na kaskadama i donji toaletni blok ispod prodavnice. Cistoca je besprekorna, ciste toalete barem 5 puta dnevno. Isto vazi u za prostor sa tusevima. Tople vode u izobilju cak i posle 21h.
Kuhinjski prostor ji se nalazio na vrhu kampa nije u funkciji jer je pretvoren u magacin. Jedini gde gde se moze kuvati i spremati je u prostoriji sa friziderima. NJih po obicaju nema dovoljno, ali smo imali srecu da zauzmemo jedan ceo. Dosta ljudi iznajmljuju po ceni od 4 eura dnevno.
Prodavnica nazalost nije otvorena, pa za svaku nabavku je potrebno ici do grada. Srecom, otvoren je i Lidl u blizini, pa je lako snadbeti se.
Restoran radi i svaki dan imaju neko novo jelo na meniju.
Kafic na plazi ne radi.
Gazda, neverovatno interesantan lik, ali koga posto je nasledio kamp, skoro nista ne interesuje. Deluje kao da je u razmisljanju da li da nastavi posao ili ne.
Nazalost, vecina je takvih kampova ako ne racunamo one industrijske tipa Thallate ili Armeniistrisa.
Uz malo truda mogao bi ponovo da procveta. Hoce li....ne znamo.
Zakljucak - kamp i dalje ima potencijala, preporucio bi svakom d provede odmor ovde. Naravno, ako izbegne deo bez drveca. Na srecu, guzve nema.

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kamp MARMARAS
PostPoslato: Petak, 20 Avgust 2021, 00:02 
Nije prisutan
Predsednik Rep. Palataki
Predsednik Rep. Palataki
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 18 Avgust 2014, 22:32
Postovi: 7013
Lokacija: Rep. of Palataki
Pol: Bata
Mi obično u kampu tražimo neko zavučeno mesto, gde možemo ostvariti neku kao privatnost i ušuškanost.
Marmaras je potpuna suprotnost u onom delu u kaskadama. Meni je ta suprotnost tamo mnogo prijala. Gde god da se namestiš, svi te vide i ti sve vidiš. I dosta brzo i lako se povežeš sa ljudima okolo, jer ste u takvoj poziciji. Bilo nam je zabavno da budemo malo Mapetovci koji sa terase prate dešavanja u kampu i komentarišu. I kako su tokom našeg boravka svi bili spavalice i kasno ustajali, najlepša su mi bila jutra. Kafica, pogled na more i kamp, svi spavaju, a mi upijamo mir i tišinu.

Nažalost, toga više nema. Ono što me dodatno odbija od Sitonije je što tamo skoro svake godine neko nevreme napravi haos.

Kad smo kod gazde kampa, on je zaista neverovatan lik, ali u negativnom smislu. Uređenje kampa ga uopšte ne zanima. Ali zato svako veče u prodavnici (dok je radila) sedne i broji cente. Cente! Ono malo žuto što ni ne uzimamo od kusura. Pa broji 2-3 puta, pa sabira. Meni je došlo kao gostu da uzmem da mu popravljam stvari po kampu, jer nema smisla na kakvim sitnicama pada. Kad bi mi dao kamp na upravljanje 2-3 godine, garantujem da bih ga napunio. Idealna lokacija, privatna plaža i odlični Paradisos u najširem delu gde nema gužve.

Bitno da ste se vi lepo proveli u punom sastavu.

_________________
Sve što možeš da opeglaš danas, ne ostavljaj za sutra!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.