Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 10:28

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 57 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Četvrtak, 30 Jul 2015, 11:35 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Cene su za povratnu kartu. Mada, nije ni to malo. Preporucujem da idete autom :) Ima i ostalih zezalica na vodi, tipa skijanja i sl. Ali cu cene :brrrr: U Pargi sve kosta malo vise :mrgreen:

I ako su krivine, i ako su vrucine, ja bih opet isla do Sivote. Prvo - zato sto volim da vidim nesto novo, drugo - zato sto mi je dosadno da stalno budem na jednom istom mestu, trece - zato sto su plaze u Sivoti lepe :)

A ti odluci sam :D


Del Piero je napisao:
Cico...ove zadnje slike su fantazija, kakva boja... :romance-inlove:


Tesko slika moze da docara kako to zapravo izgleda. Zaista je fantasticno! :romance-hearteyes:


milenaidaki je napisao:
:romance-heartsthree: Prelepo, da li ste uplovljavali u pećinu? Priznajem, meni bi bila malo frka.


Usli smo samo malo. Pecina i nije jako duboka (bar tako ne izgleda) ali je poprilicno uzana pa sam ja imala frku da se ne zaglavimo :oops:

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 02 Avgust 2015, 11:17 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
Читао сам како си писала, а сад се вратих да још једном натенане прођем са вама.
Некако ми се највише свиђа јутарњи поглед са терасе на Лихнос :smesko-gore-dole: . Јес да смо били прошле године само два дана у мају на Лихносу, али сам највише волео да ујутру седим и гледам у плаво...

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 04 Avgust 2015, 14:47 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 25 Avgust 2014, 11:48
Postovi: 2065
Lokacija: ... TEBI IH DAO SVE, ZA TEBE ZIVEO...
Pol: Bata
Једно питање за ВлаМар и Урби, да ли постоји неки путић кроз ову шумицу, којим се може доћи од града до Валтоса или мора да се иде скроз около путем? Много би лакше било да се само препречи кроз шуму, бар 10-15 минута мање шетње у том случају.

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 04 Avgust 2015, 19:26 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Slika

Lunatic može da se prepreči put do Valtos plaže. Kod restorana 3 plane trees postoje stepenice kojima se spuštaš skoro direktno na plažu (odnosno na "šetalište" koje ide iznad plaže). U zavisnosti od toga gde ti je smeštaj do tog mesta stižeš iz centra "ulicom sa stepenicama" koja vodi do ulaza u tvrđavu, na sličici obeleženo brojem 2, ili uličicama sa pristojnim nagibom od Green Bakery (najbolje pekare u gradu, naravno i najskuplje) kada izlaziš na mesto obeleženo brojem 1.

Preko puta tog restorana nalazi se i restoran Sakis, koji smo spominjali i Urbi i ja.

Dobro je za kondiciju :mrgreen:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 04 Avgust 2015, 19:43 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 25 Avgust 2014, 11:48
Postovi: 2065
Lokacija: ... TEBI IH DAO SVE, ZA TEBE ZIVEO...
Pol: Bata
Hvala ti na detaljnom odgovoru.
Reci mi samo, koliko ima tih stepenica? Nadam se ne više od 100. :D U principu, mi bas volimo da pesacimo, tako da nije problem koliko god da ima. I jel osvetljen taj deo?
Ja sam moju dragu razumeo da nam je smeštaj skroz na drugoj strani, a u stvari je tacno iznad Valtos plaže.
A našao sam na netu čak i satnicu nekog lokalnog busa, ali nigde nisam video da je neko pisao o tome. Ne znam dal moze busom nešto da se obidje.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 04 Avgust 2015, 20:51 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Nisam baš brojao stepenike, ali čini mi se da ih nema 100 :liar: Verujem da je svima prvi utisak da je brdovito, ali se navikneš. Ja sam u svom prikazu napisao da po meni nije mesto za roditelje sa malom decom ili za one koji iz grada idu dvokratno na Valtos ili nose mnogo mobilijara.

Uzmi u obzir da se na kraju stepeništa pored restorana 3 plane trees nalazi kapija. Isti vlasnik ispod restorana do plaže ima apartmane koje izdaje i ta kapija služi za goste da idu na plažu, odnosno naviše da idu grad. Da li se i kada ta kapija zaključava zaista ne znam jer sam ja bio smešten u gradu i sa plaže se vraćao pre 21h.

Istraživao sam i ja lokalne buseve, koliko se sećam polasci su ka Atini, Prevezi, Larisi i Igumenici. Od svih tih polazaka eventualno bus ka Prevezi možeš da iskoristiš do plaže Vrahos. Međutim Parga je sigurno letovalište sa najviše izleta u ponudi. Kada pored plaža Krioneri, Piso Krioneri i ostrvca preko puta njih, Valtosa, brodićem do Lihnosa i Sarakaniko, izleta do Paxosa i Antipaxosa dodaš još par dana iznajmljenog auta ili nekog drugog izleta ispunićeš 10 dana.

Ovo su cene taxi usluga, avgust 2013, ali mislim da se nije mnogo promenilo
Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 04 Avgust 2015, 21:05 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 25 Avgust 2014, 11:48
Postovi: 2065
Lokacija: ... TEBI IH DAO SVE, ZA TEBE ZIVEO...
Pol: Bata
VlaMar je napisao:
Nisam baš brojao stepenike, ali čini mi se da ih nema 100 :liar: Verujem da je svima prvi utisak da je brdovito, ali se navikneš. Ja sam u svom prikazu napisao da po meni nije mesto za roditelje sa malom decom ili za one koji iz grada idu dvokratno na Valtos ili nose mnogo mobilijara.

Uzmi u obzir da se na kraju stepeništa pored restorana 3 plane trees nalazi kapija. Isti vlasnik ispod restorana do plaže ima apartmane koje izdaje i ta kapija služi za goste da idu na plažu, odnosno naviše da idu grad. Da li se i kada ta kapija zaključava zaista ne znam jer sam ja bio smešten u gradu i sa plaže se vraćao pre 21h.

Istraživao sam i ja lokalne buseve, koliko se sećam polasci su ka Atini, Prevezi, Larisi i Igumenici. Od svih tih polazaka eventualno bus ka Prevezi možeš da iskoristiš do plaže Vrahos. Međutim Parga je sigurno letovalište sa najviše izleta u ponudi. Kada pored plaža Krioneri, Piso Krioneri i ostrvca preko puta njih, Valtosa, brodićem do Lihnosa i Sarakaniko, izleta do Paxosa i Antipaxosa dodaš još par dana iznajmljenog auta ili nekog drugog izleta ispunićeš 10 dana.

Ovo su cene taxi usluga, avgust 2013, ali mislim da se nije mnogo promenilo
Slika

Ne znam kako da ti zahvalim na svim odgovorima. I tebi i Urbi. Mada ne sumnjam da ću do polaska imati još pitanja. :D
Malopre mi se javio drug, koji je danas stigao u Pargu. Prvi utisak - sve je znatno jeftinije nego na Tasosu, na kom je bio prošle godine. To me je bas iznenadilo.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 05 Avgust 2015, 09:39 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
To nije tacno. Ne kazem da taj tvoj drug laze :D ali utisak velike vecine ljudi je da je parga skuplja od ostatka Grcke. Ja znam ljude koji su bas posle Tasosa isli u Pargu/Sivotu i kazu da su 20-30% jace cene!

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 05 Avgust 2015, 10:10 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 25 Avgust 2014, 11:48
Postovi: 2065
Lokacija: ... TEBI IH DAO SVE, ZA TEBE ZIVEO...
Pol: Bata
И ја сам читао да је Парга скупља. Е сад, он као заљубљеник у Тасос нема разлога да ме лаже око цена, првенствено што му је мањак информација о Парги и константном пењању већ донело проблеме са лепшом половином, која баш и није расположена за шетњу, па му је и први утисак о Парги не баш сјајан. :D Оне цене које је он мени јуче послао ( кафа, пиво, пица, гирос, лежаљке, воће, то је за сад јео/пио/користио) нису ни мало високе. Опет, ја не могу да их упоредим са Тасосом, јер сам тамо био 2011. По њему је јефтиније. Врло брзо ћу видети и сам, па ако неког буду занимале цене, ја ћу да напишем.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 05 Avgust 2015, 10:37 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Najbolje da potvrdi Urb...a mislim da u njenim pisanjima sam negde video recenicu tipa: racunajte da su cene u pargi malo jace

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 05 Avgust 2015, 10:42 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 25 Avgust 2014, 11:48
Postovi: 2065
Lokacija: ... TEBI IH DAO SVE, ZA TEBE ZIVEO...
Pol: Bata
urbi je napisao:
U Pargi sve kosta malo vise :mrgreen:



:D


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 05 Avgust 2015, 16:57 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Urbiceeee, :bravo: ! :ljubac:

Bas sam gustirala ovaj tvoj putopis! Sto rekose prethodnici, od "uzasa" s pocetka (koji je meni zvucao simpaticno!), preko "svakojutarnjeg" pakovanja za plazu, jurenja dece (od kojih svako vuce na svoju stranu), pakovanja "cele kuce, jer moze da zatreba", do Sivote, koja mi se bas svidela- SVE mi je stvorilo utisak kao da sam i sama tamo bila! :bravo:

Sve sam prozivela "preko stomaka" i slika, koje su, slazem se- :bravo: !

Hvala na izdvojenom vremenu da nam ovako podrobno docaras letovanje!

I, nesto htedoh da pitam...sad mi samo "onaj konobar sa repom" u glavi... :shifty: :lol: ...kad se setim sta sam htela, pitacu! :D

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 06 Avgust 2015, 13:38 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Lunatic, VlaMar ti je slikovito opisao put do Valtosa tako da ja tu nemam sta da dodam :) Osim slicice na kojoj se vidi ta precica do Valtosa (ovaj put uzbrdo)

Slika

Imacete da pesacite s obzirom na mesto gde cete biti smesteni ali veruj mi da to nista nije strasno. Ne mogu da verujem da neko sa 25-35god. moze da se zali na pesacenje (mislim na lepsu polovinu tvog druga :) )

Meni se cini da su generalno cene malo jace u Pargi nego na Tasosu. Mada, to mnogo zavisi od kafica ili restorana ali i od toga sta porucite.

Del Piero, odlican 5, pratis na casu :)

Pef, hvala, drago mi je da ti se dopalo moje pisanije :ljubac:
Veruj mi da sam znala da ce ti se dopasti konobar sa repicem :) Simpatican je skroz, mada ja vise volEm one kratko osisane ;)

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 06 Avgust 2015, 14:31 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
:text-bravo: za putopis, i svaka čast za trud.
Značilo mi je i iskustvo nekoga ko ide sa decom, mada smo mi sad veliki. A opet: mala deca jedu 'leba, a velika...
Moraću da krenem u diskretno ubeđivanje, što pre... taman do Nove godine da se naviknu na ideju :smesko-levo-desno:

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 10 Avgust 2015, 10:22 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 25 Avgust 2014, 11:48
Postovi: 2065
Lokacija: ... TEBI IH DAO SVE, ZA TEBE ZIVEO...
Pol: Bata
urbi je napisao:
Lunatic, VlaMar ti je slikovito opisao put do Valtosa tako da ja tu nemam sta da dodam :) Osim slicice na kojoj se vidi ta precica do Valtosa (ovaj put uzbrdo)

Slika




Па ово и није неки успон. Ја сам очекивао нешто попут Каменичке у БГу, само 3 пута дуже. :)

И пошто искрено волим да једем на провереним местима, са нормалним порцијама, али да не заврћу уши ценама, предложите ми неколико комада. :) Другу није проблем да чека дуго и њему Бакхос или како се већ зове баш одговара и ту једе сваког дана. Сигурно ћу га и ја посетити, можда и више пута, али не могу баш свако вече да чекам пола сата-сат, да бих само сео у ресторан.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 57 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

cron

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.