Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Petak, 29 Mart 2024, 00:16

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 72 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Parga
PostPoslato: Sreda, 23 Septembar 2015, 20:13 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač

Pridružio se: Sreda, 01 April 2015, 13:19
Postovi: 234
Pol: Seka
Ja sam letovala u Pargi 2009.godine pocetkom jula. To je za mene bio raj!
Piso Krioneri, savrsena mala plaza. Sada su tamo lezaljke i suncobrani po celoj plazi i moram da primetim-bez nekog reda. Bukvalno su rastkani svuda.
U Pargu smo svratili i 2013.godine na jedan dan sa Lefkade ali sam se ove godine razoracala u te dve plaze, a na gradsku nismo ni pokusali da svratimo jer je bila prepuna.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Parga
PostPoslato: Utorak, 17 Novembar 2015, 11:22 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 25 Avgust 2014, 11:48
Postovi: 2065
Lokacija: ... TEBI IH DAO SVE, ZA TEBE ZIVEO...
Pol: Bata
Док сам качио видео из Фиренце на Вимео, налетим на свом профилу на тотално аматерски одрађен видео из Парге, али ће вам колико-толико дочарати начин, на који се увом месту прославља Успење пресвете Богородице, 15.8. Први део је сниман са тврђаве, одличан положај смо имали. Дошли још око 7-пола 8, јер ми је ВлаМар рекао да тад креће цела фешта. :) Међутим, буквално се ништа није догађало до пола 10, кад је све кренуло. Преко 30 степени, влажност скоро 90%, ми мртви уморни од пута, јер нам је то био први дам, гомила људи која се наслања на нас, јер смо први до зидина и моја нервоза расте сваког минута. :) У почетку занимљиво, после поприлично досадно. На мој наговор, решили смо да кренемо кући. Само што смо напустили тврђаву, почео је велики ватромет. Вади апарат и снимај поново. Неки ће и препознати место са ког је сниман ватромет.

Parga 2015

И још нешто, мало прелистах тему, па сам видео да смо дискутовали о ценама. Цене по маркетима, цене суневира, цене воћа, поврћа и сличних ствари су поприлично велике, веће него у било ком другом месту у ком сам био. Док цене по кафићима, а посебно у ресторанима, су ме баш изненадиле. Не могу да упоредим са Тасосом нпр, јер сам тамо био пре 4 године и не сећам се конкретно цена, али је мени Парга била знатно јефтинија од Крфа ( говорим искључиво о ценама у ресторанима и баровима ).

Ускоро ћу се посветити мало и плажама у Парги. Време је. :)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Parga
PostPoslato: Utorak, 17 Novembar 2015, 13:01 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Lepo!!!

Odakle dopire muzika na snimku? Ovo su neke baklje paljene na brodicima ili je nesto drugo u pitanju? :)

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Parga
PostPoslato: Utorak, 17 Novembar 2015, 13:06 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Ne smeš sinko sve da veruješ likovima sa foruma :mrgreen: Naročito kad dođe do :character-oldtimer: godina kad 1-2 sata ne čini neku razliku.
Mada iskreno da me neko ponovo pita rekao bih da je vatromet krenuo ranije.

Radujem se opisima i slika plaža.

P.S. Sviđa mi se što si na drugoj temi sakrio svoje ime ;)

P.S.S Ubaci se u međuvremenu i Urbi, bolje da ne dajem pogrešne odgovore.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Parga
PostPoslato: Utorak, 17 Novembar 2015, 14:01 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 25 Avgust 2014, 11:48
Postovi: 2065
Lokacija: ... TEBI IH DAO SVE, ZA TEBE ZIVEO...
Pol: Bata
Ма свака твоја информација ми је била злата вредна. Али је јаааако мало фалило, да због прераног доласка те вечери, не видим ни делић програма. :)
И на крају си био у праву са Кастро 1 и Кастро 2. Ортак је хтео да ми резервише место у оном фенси Кастру испод тврђаве и ту је била резервације 50е. У оном Кастру на самој тврђави, је такође могло да се резервише место, не знам колико је то коштало, али је било доста људи који су само конзумирали пиће, без клопе, тако да капирам да је могло да се за мале паре ужива са можда и најбољег места.

Урби, на бродићима су палили бакље. Стотине бакљи. А музика допире са мале бине, која се налази тачно на почетку луке. Кад отвориш видео, видећеш овај рефлектор што сија право у очи. Е то је бина. :) Штета што нисам остао на тврђави још само 10ак минута, јер би снимак ватромета био много бољи. Овако се не види колико је то био добар ватромет, а колико се сећам трајао је скоро пола сата.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Parga
PostPoslato: Utorak, 17 Novembar 2015, 16:00 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 25 Avgust 2014, 11:48
Postovi: 2065
Lokacija: ... TEBI IH DAO SVE, ZA TEBE ZIVEO...
Pol: Bata
Излет на Паксос и Антипаксос

Знатно пре мог поласка на одмор, гледајући слике, обележили смо овај излет, као нешто што обавезно морамо посетити. Пар дана пред полазак, ортак који је у том тренутку био у ПАрги ми каже да је излет тешка превара. До најлепше плаже Воутоуми, каже да није ни дошао. Не верујем ја у његове приче, вероватно он није знао да се снађе, ишао је преко наших агенција, које често умеју да преваре, тако да пун оптимизма и даље имам у плану овај излет.

Одлазимо у Паргу, после пар дана донесемо одлуку да одемо на излет и 2 дана пре замишљеног термина кренемо од бродића до бродића, да видимо шта излет обухвата. Неки излети краћи, неки дужи, мање више све слично. Сем бродића Капетан Џек и правог брода Вики. Питамо за цене, код свих је 20е, питамо за термин, нигде нема слободно ни за сутрадан, ни за дан кад смо ми хтели да идемо. Била је слободна субота, а ми тад никако нисмо хтели да идемо, јер на инфо састанку, након самог доласка у Паргу, водич нам је рекао ( наше виле последње обишла, јер су на Валтосу ), да су се сви заинтересовани пријавили да иду у суботу и да ће им се придружити још пар агенција. Укупно око 150 од 250 људи, колико брод прима. Одмор у Грчкој и цео дан са 150 Срба никако нимсо желели и упутимо се у агенцију ( у Парги све агенције и наше и стране деле просторије и у сваком тренутку можете добити потребне информациј, ако вам нешто треба ). Водич Снежа, добар лик, питамо је за излет, она сва изненађена каже да нема места у суботу, можемо у петак, пошто агенција добија сваког дана одређен број места, а сви наши иду у суботу. Ма жено, каква субота, дај тај петак и да идем на вечеру, треба заузети место у реду испред Бахуса. Пре плаћања, питамо само једно једино питање ДА ЛИ СЕ ИДЕ НА ПЛАЖУ ВОУТОУМИ? Одговор је наравно да се иде и да брод Вики којим идемо једини ту стаје сат времена. Милина, имаћемо сат времена на најлепшој плажи. Плус нам је објаснила да на броду може да се купе сокови, кафе, пиво, сувлаки, помфрит, крофне, грицкалице и сл. Пошто је то највећи брод, рече да се он најмање љуља и да је вожња пријатна. Мхм. Баш смо уживали. Чућете касније. Добијамо флајер, на ком, како рече, пише где све идемо. 3 плаже, 3 пећине, 3 села. И о томе ћу касније.

Брод Вики

Slika

Дође петак, поранимо мало, како би заузели добра места на броду и заузмемо једно од најбоља 2. Као неки сепаре, ми га заузели целог, у хладу смо покривени, са стране огроман отвор, мислимо се уживаћемо у погледу на море и прелепа јонска острва. Брод се полако пуни и по људима око нас капирамо да смо упали у грчко/италијанску туру. Крећемо тачно у 10 и возимо се лагано поред Валтос плаже и даље ка Антипаксосу (иначе Антипаксос је мало острво, са само 64 становника). Поред нас је бродић Капетан Џек, толико пун, да ми се чини да ће да се преврне. И већ се љуља. Ми се смејемо, жалимо их и настављамо да пловимо. У неком тренутку креће и наш бродић да се љуља. Људи полако крећу да из палубе трче у отворени део, да ухвате ваздух, они најосетљивији већ пуне тоалете.

Валтос са брода

Slika

Капетан Џек брод

Slika

Уживање у погледу на путу ка Антипаксосу

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Parga
PostPoslato: Utorak, 17 Novembar 2015, 16:08 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 25 Avgust 2014, 11:48
Postovi: 2065
Lokacija: ... TEBI IH DAO SVE, ZA TEBE ZIVEO...
Pol: Bata
После 40ак минута не баш угодне вожње приближавамо се копну.

Slika

Slika

Вода предивна,али испред нас гомила бродића мањих и већих и људи се купају около. ''Како ћемо да прођемо поред свих ових бродова и ових људи до плаже?''

Плажа Воутоуми, наравно у даљини

Slika

Slika

Па и нећемо. Брод стаје на 200м од плаже Воутоуми ( да да, то је она најлепша плажа ) и ми сви скачемо и купамо се око њега. Мислим, лепо је купати се у том плаветнилу, али сам то очекивао да ћемо да радимо у некој од плавих пећина, сад сам хтео да видим саму плажу. Окупасмо се ми ту 45 минута, направисмо слике са брода, узели по сувлаки, док се још гужва није направила и чекамо полазак. Иначе, пар пута сам се пењао на брод, да би скакао и на броду је у сваком тренутку било бар 50 обучених људи, који се нису купали. Стари, млади, деца, неки нису хтели, некима је било мука, па нису могли, неки нису смели, а моја драга, пошто зна италијански, рече да су се многи родитељи са баш малом децом жалили, што морају да остану на броду ( ваљда и њима водич рекао да ће да се искрцају на плажу ). Ми дебело разочарани, али чекамо одлазак на следећу плажу, ваљда ћемо ту да пристанемо и да мало искулирамо на плажи ( што би рекао Зоки Кесић – БУДАЛЕ ).

Купањац око брода

Slika

Поглед са брода

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Parga
PostPoslato: Utorak, 17 Novembar 2015, 16:12 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 25 Avgust 2014, 11:48
Postovi: 2065
Lokacija: ... TEBI IH DAO SVE, ZA TEBE ZIVEO...
Pol: Bata
Крећемо полако ка Паксосу ( мало острво са 2000 становника, које је по митологији Зевс створио тако што је својим трозупцем ударио у Крф и одломио део острва, како би за себе и своју супругу обезбедио мало мира и тишине). После 10 минута капирамо да вожња која није била баш пријатна до Антипаксоса, је у ствари мачији кашаљ за ово. Брод се љуља лево десно, људи падају, повраћају на све стране, тоалети пуни воде, врата лупају, деца кукају, општа хистерија. Екипа која је седела на самом почетку брода улази унутра потпуно мокра, апарати и телефони као умочени у воду. Вожња траје пола сата и полако брод успорава и приближава се некој пећини. Гледам таласе како лупају о стене, укапирам да од купања нема ништа. Ту смо били минут/два, сликали и наставили даље. Многима није ни било до сликања, ја сам ипак нешто сликао. У неком тренутку ми је срага заспала у загрљају, такода много тога и нисам успео да сликам.

Пећине и стене на Паксосу

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Parga
PostPoslato: Utorak, 17 Novembar 2015, 16:18 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 25 Avgust 2014, 11:48
Postovi: 2065
Lokacija: ... TEBI IH DAO SVE, ZA TEBE ZIVEO...
Pol: Bata
Поново брод скаче, љуља, крећу и неки старији да плачу, тотални хаос. Нимало пријатна ситуација, али пошто нас чека још 7 локација, вероватно брзо стижемо на следећу ( БУДАЛА ). Возимо се 20ак минута, прилазим лику који ради на броду, питам га где смо се упутили и за колико стижемо, кад он не зна енглески. Ништа, чекам следећег. После 10 минута дође лик, каже за пола сата стижемо у Гајос. Хвала брате пуно, издржаћемо толико, нисмо ми фићфирићи као ови Жабари на броду ( а желудац ми се преврнуо 360 пута ). Седам на своје место и укапирам да на флајеру пише да је Гајос последња дестинација, коју обилазимо. А осталих 6? Видим ја колико је сати, али нећу себи да кварим одмор. Стижемо после неког времена у Гајос, тачније на километар од Гајоса, пошто је ту лука. 2 сата, 35 степени, нигде хлада, 250 људи у колони један иза другог иде ка селу и заузима редом слободна места у баровима и ресторанима, којих је све мање ( имало је у центру села доста места ), али ми то тад нисмо знали. Седамо у неку посластичарницу, једемо колаче ( да да, чак сам и ја јео колаче, да повратим шећер ), пијем 2 пива и крећемо у обилазак места. Место фантастично. Архитектура ( острво су насељавали и Римљани, Млеци, Французи, Британци, па се стилови разлликују), велико шеталиште, са стотину бродића и јахти, таверне, сувенирнице, стварно је све прелепо. Плаже нема, па смо се мало сморили, кад смо укапирали да је оних 45 минута било све од купања за тај дан. Мало смо шетали, сликали, сели да клопамо ( услужио нас је Грк, не воли Звезду и Оли, само Аек, чак има и слику Душана Бајевића унутра) и после 3 сата, дошло је време да се полако враћамо на брод.

Гајос

Slika

Slika

Slika

Slika


Poslednji put menjao Lunatic dana Utorak, 17 Novembar 2015, 16:24, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Parga
PostPoslato: Utorak, 17 Novembar 2015, 16:19 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 25 Avgust 2014, 11:48
Postovi: 2065
Lokacija: ... TEBI IH DAO SVE, ZA TEBE ZIVEO...
Pol: Bata
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Parga
PostPoslato: Utorak, 17 Novembar 2015, 16:21 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 25 Avgust 2014, 11:48
Postovi: 2065
Lokacija: ... TEBI IH DAO SVE, ZA TEBE ZIVEO...
Pol: Bata
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Parga
PostPoslato: Utorak, 17 Novembar 2015, 16:21 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 25 Avgust 2014, 11:48
Postovi: 2065
Lokacija: ... TEBI IH DAO SVE, ZA TEBE ZIVEO...
Pol: Bata
Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Parga
PostPoslato: Utorak, 17 Novembar 2015, 16:22 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 25 Avgust 2014, 11:48
Postovi: 2065
Lokacija: ... TEBI IH DAO SVE, ZA TEBE ZIVEO...
Pol: Bata
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Parga
PostPoslato: Utorak, 17 Novembar 2015, 16:28 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 25 Avgust 2014, 11:48
Postovi: 2065
Lokacija: ... TEBI IH DAO SVE, ZA TEBE ZIVEO...
Pol: Bata
Идемо ка броду, а у глави ми је већ хаос, јер знам да нас чека још сат времена жестоке авантуре. Тако је и било, да не описујем све поново. Пошто немам проблема са мучнином, од нервозе сам још двапут ишао по сувлаки. Једино ја, пошто су се људи трудили душу да не исповраћају, уз онај ручак из Гајоса, који је скоро свима завршио у мору. После дуге вожње, угледам мој Валтос. Устајем и уживам у погледу. Брод се љуља, али сам се потпуно искључио и уживао. Вожња је трајала нешто дуже од сат времена и после Валтоса улазимо у мирнији део и ближимо се луци. Лепе шарене куће, лепа наша Парга, да извинете, ј..о ме излет, не идем ја више нигде одавде.

Slika

Искрцавамо се са брода, мајке грле децу, плачу, ваљда од среће што су претекли и сви срећни крећу свако на своју страну. Ми крећемо ка градској плажи, да се бар мало још окупамо. Тад сам се први пут и окупао на њој. И једини пут. Нешто ми се није свидела, ваљда због ненормалне гужве. У повратку свраћање на још јендо пиво и полако пешака ка Валтосу и вили. На Валтосу још једно брзинско купање, свраћање у маркет по још једно пиво ( овог пута мало, не брините, нисам алкос :) ) и одлазак у собу. Те вечери нисмо ишли у шетњу.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Parga
PostPoslato: Utorak, 17 Novembar 2015, 16:44 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 25 Avgust 2014, 11:48
Postovi: 2065
Lokacija: ... TEBI IH DAO SVE, ZA TEBE ZIVEO...
Pol: Bata
Заборавио сам да убацим ова 2 виде. Први је на путу ка Антипаксосу, чим смо кренули, док је још море било мирно, други је са једине паузе за купање око брода.

Почетак пута
Пауза за купање


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 72 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.