Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 17:23

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Kairo, Egipat
PostPoslato: Ponedeljak, 11 Januar 2016, 12:15 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Predveče smo se vratili u hotel Husa. U lobiju hotela stotinak svečano obučenih Kairaca dočekivali su mladu uz muziku sa bubnjeva i frula. Od zlata i dragog kamenja na gostima mogla je da se otvori veća zlatara.

Slika

Sve žene i devojke su bile u tradicionalnim haljinama, pokrivene glave, ali pastelnih boja bogato dekorisanih zlatnim vezom. Jedino je mlada bila otkrivena, tj u zapadnjačkoj beloj venčanici sa dekolteom. Kažu da se devojke pre venčanja jako pokrivaju da bi na venčanju pokazale što belju put!

Na večeru smo otišli na brod koji je krstario Nilom.


Slika

Poslužili su nam odličnu egipatsku večeru na švedskom stolu. Ovo je derviš koji se spremao za nastup.

Slika

Bogat umetnički program je trajao više od sata. Tradicionalna muzika, pesma i igra derviša i trbušnih plesačica je bila vrlo dobro izvedena.

Slika

Naravno, na sve strane su sevali blicevi.

Slika

Posle programa izašli smo na palubu i uz njihovo odlično vino uživali u svetlostima velegdrada. Tek tada, gledajući Kairo sa Nila smo shvatili koje je to bogatstvo! Velegrad! Tog trenutka smo se osetili nekako svetski, posebno!

Slika

Da bi sumirali utiske, negde oko ponoći, još jednom smo otišli na kafu u tržni centar preko puta našeg hotela. Iznenadila nas je atmosfera, gužva k'o u po' bela dana! Sve radnje otvorene.

Slika

Ima još...

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kairo, Egipat
PostPoslato: Sreda, 13 Januar 2016, 09:40 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Kad nam je u 6 zvonio sat, mislila sam da je uzbuna! Juče smo se baš dobro umorili i kasno legli. Tek sad sam bila svesna koliko smo dobro uradili što smo mesec dana pred put skoro svakodnevno šetali od naše kuće do ušća i nazad (oko desetak km), pa smo fizički bili dobro pripremljeni za ovakav put. Okrepili smo se uz bogat doručak (švedski sto).
Oko pola osam autobusom smo krenuli na celodnevni izlet. Moram priznati da su im autobusi jako udobni. Široka sedišta i razmaknuta. Sve je čisto i prijatno miriše. Jedini problem je klima uredjaj koga nameste na 20°, a napolju je prosečno 40°! Bila je to sredina maja meseca. Kad udjemo u autobus svi redom oblačimo trenerke i stavljamo kapuljače, a kad izadjemo stavljamo šešire, naočare i nosimo po flašu hladne vode. Vodu možete kupovati u autobusu iz frižidera. Za jedan dan vam treba najmanje 2-3 litre i ne osetite da ste ih popili!
Vodič Kontikija je bio odličan. Na zanimljiv način nam je celo vreme pričao o znamenitostima i na sva naša pitanja rado i sa puno znanja odgovarao. Mi smo, još kad smo išli na krstarenje Nilom, nabavili nekoliko knjiga o Egiptu, pa smo lako mogli da pratimo ono šta je pričao.
Plan je bio da prvo odemo u Memfis i Sakaru, a zatim da obidjemo neke delove Kaira.
Na putu za Memfis koji je vodio duž jednog od kanala kojim se navodnjavaju područja oko Nila, prolazili smo pored bogatih plantaža palmi i banana (k'o kod nas kad prolazite pored njiva sa kukuruzom i pšenicom), a ima i njiva na kojima gaje povrće. Sve uspeva i imaju za neke kulture više berbi godišnje.
Ova trska je gradjevinski materijal.

Slika

Slika

Slika

Slika

I tako oko dvadesetak kilometara.
Memfis je stara prestonica Egipta na čijem obodu je bilo groblje Sakara. Mi smo prvo otišli do Sakare. Celo to područje je gola pustinja. Još izdaleka, sa puta, vidi se Džozerova Stepenasta piramida.

Slika

To je prva sagradjena piramida na svetu. Sagradio ju je čuveni Imhotep. Vodič nas je prvo odveo u mastabu u kojoj je sahranjen Imhotep, čiji su zidovi pokriveni divnim slikama i zapisima.

Ulaz u pogrebni kompleks faraona Džozera je impresivan.

Slika


Prvo se prodje kroz dugačak hodnik sa nomama (kao neke niše) za vladare koji su tu stajali dok je faraon prolazio, čija je tavanica još uvek očuvana.

Slika

Izmedju velikih stubova su te nome.

Slika

Sve je jako dobro očuvano.

Slika

Kažu da je faraon prvo morao da se bori sa bikom, pa da optrčava ovaj teren kako bi pokazao da je u snazi i da može da vlada!

Slika

Slika

Stepenasta piramida faraona Džozera je sagradjena oko 2.600 godina pre naše ere. Prvo je sagradjena kao mastaba, tj kvadratnog oblika sa ravnim krovom, jer se u to vreme tako sahranjivalo. Pošto je faraon još bio živ, Imhotep se dosetio i na tu mastabu nadzidao jednu manju i tako redom mislim oko šest komada, a ukupno visine 60 metara. Sva je bila pokrivena belim vapnencem!

Slika

Za svoje godine, dobro se drži. Strelica vam skreće pažnju na ljude, da biste imali pretstavu o veličini piramide.

Slika

Još uvek su očuvane drvene grede!

Slika

Pošto nas je vodič proveo kroz ceo kompleks, dobili smo još sat za razgledanje i fotografisanje.

Slika

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kairo, Egipat
PostPoslato: Sreda, 13 Januar 2016, 10:18 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Za funtu su pristali da ih fotografišem!

Slika

Od ove dve statue ostala su samo stopala, a i njih pokriva pesak.

Slika

E, a ovo je Userkafova piramida, sva je zarušena, ali još stoji.

Slika

I evo još jednog pogleda na Sakaru...

Slika

Autobusom smo otišli do muzeja Ramzesa II. U njemu je izložena ogromna statua faraona i nekoliki manjih figura.

Slika

Slika


Isklesan je iz jednog kamenog bloka sa odlično uradjenim detaljima.

Slika

Kopča na kajišu...

Slika

Muzejski park je prepun značajnih dela iz tog perioda, sa velikom statuom Ramzesa II na čelu.

Slika

U sredini je svinga od alabastera.

Slika

A okolo još puno skulptura i bareljefa.

Slika

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kairo, Egipat
PostPoslato: Sreda, 13 Januar 2016, 11:08 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Povratak u Kairo je bio putem preko puta onog kanala.

Slika

Na početku su bile njive...

Slika

Zatim stovarišta gradjevinskog materijala...

Slika

Slika

Pa kuće u siromašnim četvrtima.

Slika

Vrlo zastupljeno prevozno sredstvo i "biznis".

Slika

Luksuzne vile...

Slika

I divne akacije.

Slika


Slika

Ovde možete užinati pržena jaja sa prilogom.


Slika

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kairo, Egipat
PostPoslato: Sreda, 13 Januar 2016, 11:35 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
I, približavamo se gradu. Mostovi preko kanala su češći. Ulice uglavnom nisu asfaltirane.

Slika

Saobraćaj je raznolik.

Slika

Slika

Pravilo je da svako nosi svoj prozor kad se seli, pa na kućama to ovako izgleda.

Slika

Devojke pre škole idu po užinu.

Slika

Ovo je bilo oko podneva. Ulaz u školu. Jedni dolaze, jedni odlaze.

Slika

Kao i kod nas mame vode decu iz škole.

Slika

A tate sede u kafani uz čaj i šišu.

Slika

I evo nas u gradu.

Slika

Zgrade su sad ozbiljnije.

Slika

Treba negde smestiti oko 18,000.000 ljudi (otprilike, jer ni ono ne znaju koliko ih ima)!

Nastavak sledi...

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kairo, Egipat
PostPoslato: Sreda, 13 Januar 2016, 11:44 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
Дујо, раније сам имао прилике да читам путописе бекпекера који су посећивали Каиро и замишљао на основу описа како то може да изгледа. Сад имам прилику на твојим сликама и да видим како изгледа стварни, свакодневни живот...
Једва чекам наставак.

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kairo, Egipat
PostPoslato: Petak, 15 Januar 2016, 16:15 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Svratili smo na picu, čisto da ne popadamo od gladi, ali pojma nemam u kom delu grada je to bilo.

Prvo su nas odveli u obilazak koptske četvti o kojoj sam vam već ranije pručala pa ću samo malo da dopunim. Ovo je ulaz u koptsku crkvu sv. Djordja. Unutršnjost je veoma slična našim pravoslavnim crkvama.

Slika

Zatim smo obišli jednu jevrejsku sinagogu u čijem je dvorištu rasla banana.

Slika


i prošerali kroz uske ulice koptske četvrti. Turisti, k'o turisti, odmah smo se svi "zaglavili" u šarenu radnju sa suvenirima.
Možete da kupite statuu faraona veličine čoveka pa do minijature.

Slika

Veoma bogat izbor, ne bih rekla suvenira, već lepih i vrlo dekorativnih predmeta od mesinga, alabastera, srebra, zlata, mermera, kože, svile, drveta...
Meni se dopala ova citra koja je cela u intarzijama od sedefa.


Slika

Nezaobilazna bista faraona Tutankamona, koju smo videli u muzeju i stvarno je prelepa i prebogata.

Slika

Na sve strane su cizelirani tanjiri i veliki poslužavnici od mesinga, često bogato obojeni. I, naravno, šiše, bez kojih se u Egiptu ne može. I one su šarene, ne zna se koja je šarenija!

Slika

Prodaju se čak i prestoli faraona u pravoj veličini. Verne kopije, ali napravljene od jeftinih materijala.

Slika

Bez odmora, idemo dalje...

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kairo, Egipat
PostPoslato: Subota, 16 Januar 2016, 09:31 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Sledeće odredište je bila citadela na malom uzvišenju...

Slika

u kojoj se nalazi čuvena Alabaster džamija. Pošto je bilo vreme molitve, nekoliko ljudi se uz jednu usamljenu kućicu klanjalo u molitvi.

Slika

Unutrašnje dvorište je ogromno, a u sredini je česma. Svi smo se napili vode i osvežili u hladovini. Svi koji su bili neprikladno obučeni dobili su ogromne zelene vreće da obuku, a ko nije hteo da se izuje dobio je platnene navlake za cipele, onakve kakve nose u hiruškim salama! Bili smo baš smešni!

Slika

Unutar džamije po podu su bili razastrti veliki tepisi na koje smo posedali ukrug i saslušali vodičevu priču. Bilo je nekoliko grupa, tako da su se mešali glasovi vodiča na raznim jezicima. U jednom delu džamije su se, istovremeno, klanjali vernici u njihovoj molitvi.

Slika

Još jedan pogled na džamiju.

Slika

Sa zidina citadele pružao se pogled na Kairo. Tek tada sam naslutila koliki je to grad, kad je ovo na slikama samo mali deo.

Slika


Slika

Nedaleko u malom parkiću oko džamije snimali su film. Dakle, svako radi svoj posao.

Slika

I tako se završio ovaj izlet. Autobusom smo, kroz strašnu saobraćajnu gužvu jedva stigli do hotela.


Slika

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kairo, Egipat
PostPoslato: Subota, 16 Januar 2016, 11:59 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Bas volim da citam vasa putesestvija! Hvala Dujo sto nam i dalje pises :ljubac:

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kairo, Egipat
PostPoslato: Subota, 16 Januar 2016, 19:03 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Dujo, uzivam u tvojim opisima i slikama, to vec znas! :bravo: :ljubac: I meni se svidja ova citra....ali, i mnogi drugi predmeti! Kako uneti u avion "nesto krupnije? :think:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kairo, Egipat
PostPoslato: Subota, 16 Januar 2016, 19:40 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Hvala na hvali! :smesko-levo-desno:

Bez problema, samo moraš dobro da upakuješ i naravno platiš ako je ukupan prtljag teži od dozvoljenog.
Ako imamo višak zamolimo nekog ko ima malo prtljaga da prenese nešto teško.
Mi zato uvek nosimo ručnu vagu! :lol:
Kod nekih aviokompanija postoje ograničenja u vezi gabarita, pa sve to treba proučiti pre kupovine.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kairo, Egipat
PostPoslato: Subota, 16 Januar 2016, 21:14 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Sta ima da proucavam, kad imam vas?! :D Ako ste vi to sve vec "utvrdili", a konstatovali smo da jeste, vi cete mi reci sve! Zar ne? :confusion-shrug: :D

Kako izgleda ta "rucna vaga" i gde mogu da je kupim? (to mi i inace treba, zbog cere...a i mog "bagaza"!) :D

Drugo pitanje je: da li mislis da bih ja izdrzala vrucinu i vlagu, i sta sve ne, vezano za klimatske faktore, obzirom da imam visok pritisak i vrucinu jako, ali jaaakooo lose podnosim... :? Mislim da smo Dext i ja tu neprevazidjeni (po losem podnosenju velikih temperatura)...u Japanu i Kini nam se potrefilo da je bilo oko i malo preko 30*, uz veeeliiiku vlaznost...u Japanu je bilo ok....toplo, ali podnosljivo...u Kini sam htela da mrem! :? Znas, onako, kad se lepi sve na tebi...nocu se moze podneti, ali preko dana, dok jurcas da vidis ovo i ono... :teasing-tease: ... a treba da budes i pristojno obucen za poslovne sastanke... :confusion-seeingstars:

Da li nositi crno ili belo, duge rukave...da li ste mazali kreme sa faktorom? Kako se to slaze sa peskom? Znam da to spada u temu "pustinja", ali, dok nisam zaboravila, da sve pitam "odjednom"! :oops:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kairo, Egipat
PostPoslato: Nedelja, 17 Januar 2016, 13:01 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Za pomoć svake vrste smo uvek ZA! :P

Ručnu vagu smo kupili kod kineza i izgleda ovako...

Slika

Što se vrućine tiče, u Egiptu je suv vazduh i praktično se ne znojiš. Naravno, najlepše i najpodnošljivije je kraj aprila-početak maja ili oktobar. Tada je more toplije nego u avgustu u Grčkoj a temperatura malo iznad 30°, što je u Egiptu sasvim lepo! Ako ideš samo u Kairo ili krstarenje Nilom, onda je još bolje ići zimi. Jedni naši prijatelji iz Novog Sada su išli na krstarenje za Novu godinu i bilo im je super!

Garderoba treba da bude što svetlija i obavezno tanka pamučna. Za obilaske ti trebaju dugačke pantalone ili eventualno tri-četvrt ( to važi i za muškarce), a majica na kratke rukave. Bitna je i obuća. Treba obući stare razgažene patike i pamučne sokne. Svetli šešir, nikako sa rupicama. Jedan ćelavko iz naše grupe je imao takav šešir, pa mu je ćela skroz izgorela, na tačkice! Naočare za sunce se podrazumevaju.

Mi prva dva dana koristimo kreme sa faktorom 50, a posle 30.
Voda je najbitnija, i treba je piti stalno bar 2-3 litre. ( Vodič kaže da obavezno pogledamo u mokraću koja ne sme da bude tamno žuta.)
Nezgodno je kad duva peščana oluja. Tad se ili skloniš ili staviš maramu preko nosa. Spasa tu belu pamučnu maramu često nosi ispod kape i pusti nazad da visi i tako sačuva vrat da ne izgori. Maramu prodaju svuda.

Baš si me obradovala sa pitanjima! :P Na ove moje teme retko ko svrati! Tako, sednem, pročitam šta ste sve pisali, pa dodjem ovde i ponešto dopišem za svoju dušu! :romance-heartstiny: :techie-typing: :romance-heartstiny: Znaš, razmišljam, i mi kad smo kampovali u Grčkoj nismo ni pomišljali da ćemo ikad negde drugde otići. Toliko nam je bilo lepo. Ali kad smo prvi put otišli - tu nije bilo povratka! Sad odkad su se pojavili teroristi moraćemo da menjamo mišljenje.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kairo, Egipat
PostPoslato: Nedelja, 17 Januar 2016, 15:35 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Stigli smo u hotel kasno popodne. Nema odmora! Tuširanje, presvlačenje i pokret! Još jedna šetnja po Kairu za našu dušu!
Pogledali smo gužvu na ulici ispred hotela.Sasvim je ok. Sasvim gore levo na slici vidite deo piramide.

Slika

Pošto nije ostalo puno vremena, seli smo u taksi i prvo prošetali kroz Zamalek, ekskluzivni deo grada, a zatim, opet taksijem do Khan el Khalili. Evo malo fotografija...

Slika

Slika

Saobraćaj u Kairu je sačuvaj Bože! Čini vam se da ulicom mogu da idu automibili samo u 3 trake, ali se začas naprave 4 pa čak uguraju i 5! Semafori nikom ne služe ni za šta. Pešački prelaz nema nikakav značaj. Jedino su važne sirene na kolima! Jedino vam preostaje da vešto pretrčavate ulicu. Saobraćajac se uglavnom, ako vidi gužvu, okreće da je ne vidi.
Zato smo mi otišli u (saobraćajno) mirniji deo grada. Tu najviše voze motorbicikle. Spasa ih uvek zavidno gleda kako voze svoje veoma stare motore, dok njegov Solex stoji u bašti za ukras, jer nikako da mu proradi!

Slika

U to vreme je svuda veliki broj ljudi. Nije ni čudo! Šetali smo se bez odredjenog cilja. Više k'o muve bez glave, jer je sve jako zanimljivo. Zgrade, divne fasade, ljudi, radnje...
Narod se muva tamo-amo...i mi zajedno sa njima. Spasa kaže aj'mo ovuda, a ja bih onuda... :lol: i na kraju zadovoljni odemo na treću stranu.

Slika

Ovo nismo mogli da propustimo. Kolači su im odlični, baklave naročito.

Slika

Na puno mesta u gradu su džamije i oko njih je uvek puno naroda.

Slika

Postoje jako luksuzni tržni centri i ovi za narod gde sa tezgi prodaju robu sa gomile.

Slika

E, tu žene navaljuju k'o da je došao sudnji dan.

Slika

Slika

Šetnji nikad kraja. Pošto sam ja "zamislila" da kupimo bar desetak poklona za razne rodjendane, Spasa se stalno 'vatao za glavu! Ženi, ali mi nismo u Beogradu, mi smo u Kairu! A mene uhvatila ona groznica: "Kupiti ili život".

Slika

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kairo, Egipat
PostPoslato: Nedelja, 17 Januar 2016, 15:58 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Dujo, hvala ti puno na odgovorima! :ljubac: Mozda moja pitanja deluju "kao da sam pala s Marsa", ali ove stvari su mi, otkako nisam vise bas "mladjaHna", ni sasvim zdrava, veoma bitne! Nekada mi nije trebalo nista! Ni sesir, ni naocare, ni novcanik, ni torbetina! Cak, do pre par godina, nisam ni imala naocare za sunce! :oops: Nikakve! "Tvrdila sam pazar" kako meni to nista ne stoji, a, ako- i ne trebaju mi...pa zato i ne nosim.... :oops: :lol: ...u stvari, ja sam tip koji ne trpi "nista da ga steze, da se zaplice oko ruke, noge, vrata..." I, ranije sam bila prakticnija! Umesto, sa godinama, da bude "pametnije i lakse", kod mene je obrnuto! :shifty: :shhh:

Elem, sada cu te, mozda, obradovati! Znam da ce ti zvucati neverovatno, ali i Zoki i ja smo nekako zaboravili da je on bio u Egiptu, 2008....zasto smo zaboravili? Zato sto je bio sam, na "sluzbenom" putovanju (varijanta kao kad smo isli u Japan), samo tada nije "vazio" i poziv "za bracnog druga"...i, fotke koje je napravio, nisu u mom kompu...zasto, to ni mi (sada) ne znamo...ne secamo se! Uglavnom, kako ovih dana veoma intenzivno sve citam i pratim, a pritom "kopam" po nasim slikama, setih se da je on bio u Hurgadi! :doh: :shifty: I, sinoc ga pitam: "Pa, dobro, gde su sad te slike?!"...jer sve slike stoje kod mene...i one koje su "samo njegove" ili "samo moje" (sa putovanja na kojima nismo bili zajedno)...krenemo da trazimo i jedno i drugo...i, on ih pronadje! Slike su, ako mene pitas- jako lepe! Jeste da je u pitanju 2008., ali "gradjevine" se nisu "pomerile" u medjuvremenu! :D Tako da, evo, od sinoc ga molim da napise koju rec i sam postavi svoje slike...Slika...ima jos lepih mesta na kojima je bio sam, lepih slika, ali ne znam da li ce ih postaviti... :shhh:

Sada si me podsetila i da sam, nekoliko puta zaredom, morala da perem maramu koju je nosio na izletu u pustinji- toliko se uvukao sitan pesak u nju! :roll:

Ako se pitas zasto njega nisam pitala ovo sto sam tebe, odgovor je jednostavan: on nema tu vrstu zdravstvenih tegoba kao ja, ima FENOMENALNU "termoregulaciju" i nije mi "reper" za ova pitanja! :D
Sigurno da ima sta da kaze vezano za cene, da opise gde je bio, sta je video, da kaze nesto vezano za politiku, ekonomiju...samo ako bude hteo! :op-op:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.