Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 20:24

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPoslato: Utorak, 14 Novembar 2017, 08:51 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Petak, 01 Septembar 2017, 11:56
Postovi: 29
Pol: Seka
hvala puno na savetima, ide 26/06


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 05 Jun 2018, 18:58 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Ponedeljak, 04 Jun 2018, 12:04
Postovi: 3
Pol: Bata
Dali može da se nosi laptop i koje putno osiguranje preporučujete(putujem ja otac sa troje dece 12,10 i 9 god.)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 08 Jun 2018, 09:13 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Izvinite što vam nisam odmah odgovorila. U lobiju hotela i u mavarskom kafeu ispred i kod venjaka sa groždjem prema bazenu imate besplatan wi-fi. Signal je dobar ujutru, a preko dana podnošljiv. Znači, laptop nosite.
Mi smo koristili Unika osiguranje, kog smo uplatili u poslovnici Sunlinea, preko kojih uvek idemo u Tunis.
Na prvom informativnom sastanku sa vodičem definišite postupak šta raditi u slučaju da se neko od vas razboli. Mislim, kome da se odmah javite da bi odmah doktor došao do vas. U tekstu polise osiguranja je napisan postupak, ali "živa" reč je sigurnija.
Hotel je veoma čist, tako da ćete sa te strane biti bezbedni. Deci stavite svetle šeširiće na glavu, i prvih dana im obucite tanke majičice dok se igraju u pesku kod mora, pa čak i neka se u njima kupaju i problema neće biti. Jako je sunce u tom delu Tunisa, odmah tu je i Sahara.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 14 Jun 2018, 23:16 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Ponedeljak, 04 Jun 2018, 12:04
Postovi: 3
Pol: Bata
Hvala puno na savetu. Još mesec dana do polaska a pripreme su već počele .Ja i deca isto idemo preko Sunlinea na 14 noćenja .Prošle godine smo bili u Budvi i more je bilo grozno svih dana ledeno ,jedino što je Budvanska rivijera(džinovska PETICA) zasebna priča,ove godine je odlučeno Mahdija. Na forumu su svi pisali da su plaže Mahdije prelepe a Muardi el cap je izabran od strane dece zbog škole jahanja ,tako da utiske i fotografije avgusta postavljam na forumu...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 09 Jul 2018, 17:56 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Petak, 01 Septembar 2017, 11:56
Postovi: 29
Pol: Seka
Evo da prenesem utiske moje mame po povratku iz Tunisa, hotel Cap Mahdia:
Uz malo cascavanje dobile su sobu pogled bazen i more 204 br. Lepa i cista soba, i net su hvatali na terasi. Ceo hotel je jako cist, dobro se odrzava, hrana odlicna, 10 tak vrsta jela svaki dan, par vrsta voca i 6 vrsta kolaca. More cisto i toplo, vetric popodne duva ali prijatan. Internet odlican u holu i ispod vinjage. Ljubazno osoblje, animacija odlicna. Sve u svemu odlican odmor, a posebno kada uzmemo u obzir cenu aranzmana. Sve isto kao i predhodne godine, usluga ne opada. Hotel za preporuku kome se gosti rado vracaju.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 13 Avgust 2018, 15:55 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Ponedeljak, 13 Avgust 2018, 14:13
Postovi: 3
Pol: Bata
sutra se krece,javljam vam utiske,dobro sam procesljao forum ...klinke 2,8,10 godina jedva cekaju da krenu ...ako neko ima nesto da nas ohrabri jos vise,ili neku sugestiju...
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 13 Avgust 2018, 15:58 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Mislim da su Dujaspasa i Hiron jedini kompetentni da pomognu! :D Mozda i Lidija...u svakom slucaju, neko od njih ce ti se sigurno obratiti, cim vide post!

Od mene samo lepe zelje, da lepo putujete, budete zdravi i uzivate tamo! Nazalost, sa Afrikom nemam nikakva iskustva!

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 13 Avgust 2018, 18:22 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Torente, izabrali ste odličan hotel. Ne znam na koji aerodrom slećete?
U svakom slučaju deca će uživati, jer je plaža božanstvena.
Ako je velika gužva, najbolje bi bilo da ranije ujutru rezervišete ležaljke, jer to može da bude problem. Moj muž je pre sedam odlazio do plaže i stavio peškire na ležaljke i na primer ukrštene reči ili neke stare novine. To je tako stajalo po ceo dan, a mi smo odlazili i dolazili.
Važno je, kad dodjete u hotel, da ne budete u panici jer će se sve srediti. Vaša supruga i deca neka se smeste u lobiju u fotelje i neka sačekaju da vi predate pasoše i vaučere recepcioneru. Moraćete da popunite kartone za prijavu boravka, i tek onda dobijate ključ. Nemojte svi ići odmah u sobu. Idite samo vi i pregledajte da li je sve ok u kupatilu, da li radi klima, kakvi su kreveti... Ako nešto nije u redu možda možete odmah dobiti drugu sobu, a ako je nema odmah se smestite (bez raspakovanja) i tek sutradan ujutru pokušajte ponovo. Obično tada gosti odlaze pa recepcioneri imaju nove sobe na raspolaganju.
Da bi deca lepo spavala treba da ne bude galama. Zato birajte sobu sa leve strane hotela, dakle dalje od disko kluba. Slobodno zamolite recepcionera čim dodjete. Budite nasmejani i ljubazni, bez obzira što vam do toga i nije. Verujte mi, uspeva.
Sve probleme treba da rešava vodič, ali ja na to ne bi računala.
Znači, nemojte zaboraviti da ponesete bar dve hemiske olovke jer ćete morati da popunjavate po jedan formular za prelaz granice i jedan u hotelu za svakog od vas. Onaj formular na granici ima gornji veći deo i donji. Gornji uzimaju u dolasku, a donji čuvajte jer vam treba za izlazak. Oba dela popunite.
Prvih dana dečici obucite bele majičice i tako nek se i kupaju. Beli šeširići pod obavezno.
Terajte ih da piju puno vode. Zgodno je da ponesete prazne male plastične flašice odavde da biste tamo mogli da ih napunite i tako imate vodu u sobi ili u torbi za plažu.
Sobarici obavezno ostavite 2 tuniska dinara bakšiš na krevetu svakog dana. To je tamo običaj. Šta god vam treba tražite i ona će vam dati. Prljave peškire bacite ili u lavabo ili na pod, dobićete čiste.
Na terasi je sušilica za veš, pa vam samo trebaju štipaljke.
Mi smo i kelneru ostavljali bakšiš po 1 tuniski dinar za ručak i večeru.
Bakšiš je sastavni deo mentalitdta Tunižana i malte ne ako ga ne date smatraju uvredom.
Da biste mogli da dajete bakšiš potreban vam je sitan novac kog tražite pri zameni novca na menjačnici u hotelu ili te iste konobare zamolite da vam usitne.

Želim vam srećan put!

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 29 Avgust 2018, 09:58 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Ponedeljak, 13 Avgust 2018, 14:13
Postovi: 3
Pol: Bata
dujaspasa...Hvala vam na svemu sto ste napisali,sve je bilo tako.
Proveli smo se neplanski odlično,ja lično nista nisam očekivao a bilo je mnogo dobro,pocev od Hotela ,hrane,do ljudi i animatora sve je bilo ok.
Najbitnije od svega je to sto su se deca lepo provela i sto je sve bilo ok.
Pri dolasku smo zamenili sobu ,Hotel je bio pun, soba nam je bila malo izdvojena ali na spratu tako da nam niko nije prolazio pored 526 soba.
Svaki dan cisti peskiri i posteljina naravno napojnica od 2 td.
Plaza predivna i more,pesak ..raj za decu...
Topla preporuka za ljude sa porodicom i normalne ljude koji nisu mnogo zahtevni ...
Pozdrav svima i topla preporuka i jos jednom hvala dujaspasa
na svim uputstvima.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.