Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 23:53

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 177 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Letovanje u Tunisu
PostPoslato: Ponedeljak, 01 Decembar 2014, 18:03 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka

Iako držim još uvek monolog :violin: u vezi impresija iz Tunisa, nadam se da će se to promeniti! :romance-grouphug:

Predlažem da o detaljima u vezi letovanja u Tunisu pišemo ovde. Na primer o cenama, moru, običajima, gde ići i slično.


_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 01 Decembar 2014, 20:55 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
U kom mesecu je najbolje letovati u Tunisu i posto je kompletan aranzman po osobi u hotelu sa 4 zvezdice?


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 02 Decembar 2014, 17:35 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Pokušaću da dam odgovore na pitanja koja su postavili
-milenaidaki
-VlaMar i
-dejvela

Sve ovo šta vam pišem, pišem iz ličnog iskustva, jer smo u Tunisu letovali sedam puta po dve nedelje. Stacionirani smo bili u Nabelu, Susu i Mahdiji, a obišli smo više puta sva turistička mesta kao i neka manja mesta u okolini. U gradu Tunisu smo bili četiri puta. Koristili smo svaku priliku da "provirimo" na plaže hotela u prolazu i često se i okupali.

Inače, severni deo Tunisa je brdovit i pun zelenila. Uglavnom se gaje masline i groždje. Kako idete na jug, povećava se pustnja i zeleni pojas je sve uži. Sahara "guta" polako sve pred sobom. Uz puno muke održavaju zelena područja.
Obala je celom dužinom pečana plaža i tu i tamo naidjete na delove sa šljunkom ili kamenim grebenima.
Osim hlada od palmi drugog prirodnog hlada nema.

Vlaga u vazduhu je velika za vreme najvećih vrućina od 10.07-10.08. Tolika je vlaga da stalno imate potrebu da se perete iako ste se baš malopre okupali. Veću vlagu od ove sam doživela na Malti i jugu Sicilije. Mediteran je to!
Medjutim, van ovog perioda, mesec dana pre i posle je divno. Od polovine juna počinje kupanje i more je slične temperature kao početkom jula u Grkoj. Za mene je najlepši period od 10.08-10.09. Temperatura vazduha malo prelazi 32°, a mora 27° (ne govorim o plićaku). Vetar umereno duva povremeno.

Obično za vreme dvonedeljnig boravka bude bar dva dana sa talasima. U zavisnosti u kom ste delu Tunisa bude trave i uskovitla se more i zamuti od peska. Negde je i tada more kristalno bistro.

Meduze su prava pošast u Port el Kantauiu i u nekim delovima Jasmin Hamameta. Mi NIKAD nismo videli ni jednu meduzu u Tunisu, ali sam čitala da su drugi imali problema.




_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 02 Decembar 2014, 22:11 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka

Ove godine smo bili dve nedelje u hotelu Keops 4* u Nabelu od 13.08.
Cena kompletnog all inclusive aranžmana po osobi je bila 450 e + 89 e za aerodromsku taksu. Dakle ukupno 539 e po osobi.
Prethodni put smo bili dve nedelje u Mahdiji u hotelu Cap Mahdija 3* početkom septembra. Ceo aranžman nas je koštao 341 e + 89 za taksu, odnosno ukupno 430 e po osobi.
Mi uvek aranžmane uplaćujemo odmah posle sajma turizma. Obično se daje 50% iznosa, a ostatak deset dana pred put na čekove bez kamate.

Dakle u ovu cenu je uračunat avionski prevoz, aerodromske takse, prevoz do hotela, all inclusive arnžman, tj hrana,poslastice i piće u neograničenim količinama, sportski sadržaji, suncobrani i ležaljke.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 19 Decembar 2014, 14:25 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 13:25
Postovi: 1000
Pročitah sve iz Afrike...
Mogu ti reći da si me podstakla na razmisljanje.
Mozda otići u Tunis na letovanje?

_________________
Pobeći negde, daleko, što dalje...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 22 Decembar 2014, 16:02 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Moji vec par godina imaju zelju da letujemo u Tunisu a ja nekako nisam bila za to. Moracu da iscitam sve sto ste napisali do sada, pa mozda i promenim odluku :) Hvala sto ste nam priblizili Afriku.

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 22 Decembar 2014, 17:16 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Biće mi zadovoljstvo da vam pomognem da izaberete i mesto i hotel!

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 03 Januar 2015, 13:49 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Preko naših agencija u Tunisu možete letovati idući sa severa na jug u:

- Nabelu
- Hamametu
- Jasmin Hamametu
- Port El Kantauiu
- Susu
- Skanesu
- Monastiru
- Mahdiji
- Djerbi

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 03 Mart 2015, 14:13 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Miožete ići na jako puno izleta u Tunisu preko agencija.


Keruan
Berberska sela
El Džem
Jahanje kamila, farma nojeva
Zulu vece u Frigija parku, delfinarijum
Kap Bon
Bizerta
Tunis, Kartagina, Sidi Bu Said
Sus, Monastir, Mahdia,
Nabel i Hamamet
Sahara i jug Tunisa izlet od 2 dana, voznja dzipom, jahanje kamila...
Sfax
I još puno toga.

Mi smo bili samo prve godine preko agencije u Tunisu, Kartagini i Sidi Bu Saidu.
Sve ostalo, pa i mnogo više od navedenog (osim vožnje po pustinji), smo obišli sami. Išli smo vozom i autobusom. Treba vam samo dobra priprema za put i to je to.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 25 Novembar 2016, 00:15 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Sunline je objavio cenovnik za letovanje 2017 g.

Na primer, avionski prevoz, transfer do hotela,10 noćenja, all inclusive u hotelu sa 3* početkom jula je 249 evra + 89 evra aerodromska taksa = 338 evra. Pored toga vam za neki obilazak i manju kupovinu treba još maksimum 100 evra.
Sobe se spremaju svakodnevno, svaki dan su čisti peškiri, a posteljina se menja bar dva puta za 10 dana.
Ležaljke, peškiri za plažu i suncobrani su besplatni.
Hrana i piće su vam na raspolaganju praktično ceo dan u neograničenim količinama.
Večernja zabava i sportske aktivnosti su uključeni u cenu.

Slika

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 03 Decembar 2016, 12:06 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Ove cene su prilicno neverovatne! :o
Jel su te cene bile i inace par godina unazad ili je sad nesto nize zbog znatno manjeg broja turista?

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 03 Decembar 2016, 12:47 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Mi u Tunisu i Egiptu letujemo oko 15 godina.
Zbog onog terorističkog napada prošle godine u Tunisu, prvi put da nismo bili u Tunisu već samo u Egiptu.
Prošle i ove godine smo bili u Grčkoj. Ne "duvam se", već hoću da ti kažem da imam materijala za poredjenje cena i usluga iako se u stvari ne mogu porediti.
Mogu samo da zaključim da je Grčka najskuplja. Tunis najjeftiniji.
U Grčkoj smo bili u "sobčetu" u kom je bila i kuhinja (nije nam zbog toga pala kruna s' glave), sami smo spremali doručak i ručak, a na večeru smo išli u restorane. Piće smo kupovali u samoposluzi. To sve, kad sabereš je skuplje od all inclusive u 3* u Tunisu, pa čak i od Egipta. I sad i pre ovog napada.
Da ne pričam o tome da je u to uračunat prevoz avionom i avionske takse.

Tunis je mirna i prozapadno orijentisana zemlja. Mi se tamo osećamo kao da smo u Beogradu, Srbiji. Normalno idemo gradskim prevozom, metroom, vozom...sami gde god poželimo.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 31 Januar 2017, 12:26 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Utorak, 31 Januar 2017, 12:16
Postovi: 6
Pol: Bata
Pozdrav svima
Mi smo novi članovi na Forumu te bi prvenstveno željeli da se zahvalimo svim članovima na fenomenalnim opisima i preporukama.
Ranijih godina smo uglavnom ljetovali u "okolini", Crna Gora, Hrvatska, par puta u Italiji i Španiji ali nakon par posjeta Forumima o putovanjima odlučili smo da se "prebacimo".
Na osnovu preporuka smo prošle godine išli u Grčku, a ove godine smo se odlučili za Tunis.

Rezervisali smo hotel EM Hammamet u YH i sad sitno odbrojavamo... :-)

Interesuje nas mišljenje iskusnijih članova da li smo izabrali dobru lokaciju, te Vašu preporuka za izlete i obilaske... :-)
Takođe nas interesuje da li je neko od članova išao prošle godine u Tunis i kakva je situacija (bezbijednost)...

Hvala unaprijed


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 01 Februar 2017, 23:54 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Fili_555, dobro došli! :text-welcomeconfetti:

Raduje me što ste izabrali Tunis za ovogodišnje letovanje. Izabrali ste vrhunski hotel-resort u Jasmin Hamametu. Na celom tom području je kilometrima, široka peščana plaža i divno more.
Vaš hotel je južno na 1-1,5 km od moderne luke. Znači možete da se prošetate donde. Iz luke do tvrdjave, tj centra Hamameta vozi turistički vozić. Naravno da možete ići i taksijem.
Iz Hamameta možete vozom ili autobusom (uzmite red vožnje na recepciji hotela ili na glavnoj stanici) u svojoj režiji otići do Tunisa, Nabela ili u neki gradić na Kap Bonu.
Obzirom da idete prvi put, možda je pametnije da idete sa vodičem na izlet u Tunis, sa obilaskom Sidi Bu Sajda, Kartagine i muzeja Bardo.
Postoji i dvodnevni izlet u Saharu, ali je to za mene "bacanje para" jer već imate all inclusive u vašem hotelu. Bolje je u pustinju ići kad budete letovali na jugu Tunisa.
Mislim da će vam sigurno biti lepo ako provedete jedan dan u Nabelu. Tu ćete osetiti pravi Tunis. Ako se odlučite za taj izlet reći ću vam kako do Nabela da stignete i šta je u njemu najinteresantnije.
Pisala sam ovde na forumu dosta toga, pa ako nešto odaberete pomoći ću vam da se lakše snadjete.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 01 Februar 2017, 23:57 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
E, da! Pitali ste za bezbednost? Najbolji moj odgovor na to je: " Mi smo uplatili letovanje u Mahdiji i idemo u julu mesecu."

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 177 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.