Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 19:20

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 177 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Subota, 09 Decembar 2017, 10:29 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Jasmin Hamamet je nov deo Hamameta i u svemu prilagodjen turistima. Uveče je živo mesto sa lepim šetalištem, brojnim radnjicama i mestima za zabavu.
Mahdija je stari grad i turistički deo je odvojen ali nema neke zabave van resortova.
Na koliko dana planirate da idete?

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 09 Decembar 2017, 20:01 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Utorak, 28 Novembar 2017, 18:50
Postovi: 75
Pol: Seka
Zavisi od cene aranzmana, ali ispod 10 ne. Znaci ili 10 ili 14. Procackacu ja jos, i raspitacu se u vezi hotela i izleta...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 10 Decembar 2017, 00:00 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Utorak, 28 Novembar 2017, 18:50
Postovi: 75
Pol: Seka
Malo bacih pogled na fotke hotela koji ste mi predlozili, kao i samog mesta (mislim na Jasmin Hamamet) i prilicno mi se dopalo. Cenim da ce to biti krajnja odluka. E sad, mi smo zainteresovani za turu od 19.06. za 14 nocenja. U to vreme jos traje njihov ramazanski post. Da li to znaci da apsolutno nista ne radi do zalaska sunca? Obisli bi El Jem, Sidi Bou i Kartaginu. Da li to izvodljivo tokom praznika? I da, kolika je udaljenost od Jasmin Hamameta do tih destinacija (mislim vise na satnicu prevozom). Hvala na svemu!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 10 Decembar 2017, 11:08 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Ramadan je od 16.05. do 14.06.2018 g. tako da vi idete posle njega. Čak će proći i Bajram. Inače, u Tunisu prave radnje ne rade tokom dana, neke se otvaraju posle devet uveče. Ne možete naći ni otvorene restorane i kafane. Tek posle devet-deset sati svi izadju na ulice i tako do 1-2 ujutru.
U to vreme more još uvek nije lepo toplo, a ume i da padne kiša. Tada je otprilike k'o u Grčkoj. Ja bih vam savetovala bar nedelju dana kasnije. Mi ćemo verovatno ići 29.06.
Prošle godine smo, u to vreme, po prvi put imali peh. U celom Sredozemlju su bili talasi, pa i u Tunisu. To inače ranijih godina nije bilo.

Što se izleta tiče, mislim da bi vam bilo najbolje da na izlet u Tunis, Sidi Bou Said, Kartaginu i Bardo muzej idete preko agencije. Sve to se obidje u jednom danu i dobro je organizovano. Obzirom da vam je ovo prvi odlazak u Tunis to vam je najbolje rešenje. Ako bi išli sami izgubili bi puno vremena u gradskom prevozu ili dali dosta T. dinara za taksi.
Posetu El Jamu predlažem da napravite kad budete letovali u Mahdiji, Monastiru, Skanesu, Susu ili Port El Kantauiu. Iz Jasmin Hamameta morate prvo otići do Hamameta, pa odande za El Jam. Verovatno bi vam trebalo bar 2,5 sata ako ne i više. Jedino da uzmete rent-a-car, tada vam treba oko sat i po vožnje.
Medjutim, lep izlet bi bio do Nabela na severu koji je udaljen oko 22 km od vašeg hotela. Možete ići taksijem. Vreme vožnje je oko 35'.
Jedan dan otidjite vozićem do tvrdjave u Hamametu. Vreme vožnje je oko 30'.
Nama se dopala Vila Sebastijan ( kulturni centar ) koja je na pola puta izmedju vašeg hotela (El Menzah) i tvrdjave. Taksijem vam treba oko15'.
O svim ovim izletima sam detaljno pisala ovde na forumu.

E, da! Dve nedelje je pravi izbor! Tada praktično ne "gubite" deo dana kao kad idete na 10 ili 11 dana jer avion koji vas doveze iz Tunisa u Beograd, vozi nove putnike u Tunis. Znači, ako poletite iz Beograda u 11 h, vratite se za dve nedelje u Beograd u 10 h. "Izgubite" 1 sat od polaska do povratka.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 21 Decembar 2017, 09:55 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Samo da podsetim "tunižane" da first minute traje samo do 32.12., a posle dižu cene. Za neke letove skoro da nema mesta.

Mi smo juče rezervisali letovanje u hotelu El Mouradi Cap Mahdija 3*. Idemo tamo po treći put. Mali hotel, lepa plaža, grad bez puno turista i noćnog života... dakle nama baš to odgovara.
Cena za 14 all inclusive po osobi je 339 € + aerodromska taksa 89 € = 428 € . Termin je prva polovina jula. :ljubac:

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 21 Decembar 2017, 10:14 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Inače, interesantna je i ponuda za isti hotel za 11 all inclusive koja za prvu polovinu jula iznosi 269 € +89 €= 358 € po osobi.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 30 Decembar 2017, 22:16 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Subota, 28 Oktobar 2017, 12:55
Postovi: 7
Lokacija: Skoplje
Pol: Seka
Evo i mi da se prijavimo,uplatili smo za Cap Mahdia 14 dana od 14.09.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 06 Januar 2018, 14:48 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Putnici, želim vam dobar odmor. Sigurna sam da ćete se nauživati mora i sunca. U to vreme u hotelu bude dosta Rusa i roditelja sa sasvim malom decom. Jedva čekam da nam nešto napišete, po povratku.
Na recepciji tražite sobe koje gledaju na bazen i more i to u levom krilu, ako gledate iz hotela prema moru. Samo ljubazno i nasmejano i sa njihovim pozdravom "selam alejkum" izaći će vam u susret. Ako bilo šta u sobi ne valja prijavite na recepciji i biće sredjeno. Mi smo tražili da nam promene krevete.
Za a la cart večeru se prijavite na recepciji. Vi verovatno imate pravo na dve. Odete, pa ako vam se ne svidja, uvek vas čeka švedski sto! :lol:

Mi smo bili u 206

Slika

I ovo je pogled iz naše sobe

Slika

Najbolje je da ponesete ove dve slike sa vama i pokažete ih na recepciji. Kažite da smo vam mi preporučili i da smo baš tu bili dva puta. Inače naši prijatelji sa bili sa iste strane samo malo bliže bazenu i njima je bilo super!

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 17 Januar 2018, 18:01 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Subota, 28 Oktobar 2017, 12:55
Postovi: 7
Lokacija: Skoplje
Pol: Seka
Dujo,
:bravo:
Hvala na savetima,valjda odemo i mi da vidimo lepote Tunisa sa lice mesta ne samo na slikama po forumima.Nadam se da ce se sve smiriti do tada,zasada ne odustajemo.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 01 Mart 2018, 07:41 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Četvrtak, 01 Mart 2018, 00:29
Postovi: 1
Pol: Seka
Pozdrav!
Zanima me da li je ok ici u Tunis krajem avgusta sa malim detetom (2.5god) , da nije pretoplo?! I gde je bolje- Sus ili Jasmin H.- bitna nam je lepa plazs za kupanje i da imamo gde uvece da malo prosetamo... Moze i preporuka hotela naravno- uxzecemo all inclusive pa mi znaci da je hrana lepa ;)
Hvalaaa


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 09 Mart 2018, 14:17 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Petak, 09 Mart 2018, 14:12
Postovi: 2
Pol: Bata
Pozdrav. Nov sam na forumu i ovde sam dobio odlične savete i informacije. Za sve to pohvala!
E sad, sa suprugom i dvoje dece (ćerka od 4 godine i sin koji će tada imati 10 meseci) idemo 21.08. prvi put u Tunis, hotel El Mouradi Club Cantaui.
Moram da priznam da sam dobio super informacije o pripremama za let i sve to do stizanja u hotel. Ono što me brine je da je dvoje članova ovde pisalo o baš baš lošim iskustvima u ovom hotelu (gužva, prljavština...)
Zanima me da li u periodu kada mi idemo (kraj avgusta) možda mogu da se nadam da ćemo da izbegnemo gužvu? I ako neko ima predlog za sobe u kojima su bili nije na odmet da to podele sa nama ovde. Svako iskustvo mi znači što se tiče ovog hotela, naročito za taj period poslednjih 10 dana avgusta.

Nadam se da će nam biti ok, jer ako ništa drugo, ono bar nikad do sada nismo osetili čari all inclusive letovanja.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 25 Mart 2018, 20:55 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Nedelja, 25 Mart 2018, 20:46
Postovi: 1
Pol: Bata
pozdrav svima.
Nov sam na forumu i treba mi pomoc.Prvi put planiramo letovanje u tunisu pa me interesuje neki predlog u kom hotelu da letujemo (dve odrasle osobe i dva deteta od 9 i 6 godina) i koje je vreme najbolje.Hvala.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 27 Mart 2018, 09:16 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
MarijaSret, mislim da će vam biti sasvim ok krajem avgusta, početkom septembra. Obzirom da volite da prošerate, najbolje je da odaberete, na pr. El Mouradi Menzah u Jasmin Hamametu.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 27 Mart 2018, 09:26 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
NemanjaPrva, hvala vam na lepim rečima.
Odabrali ste odličan hotel i sigurna sam da će vam biti lepo. Gužva je manja krajem avgusta, ali nije mala. Na žalost, ne mogu vam ništa reći o hotelu, jer nisam bila u njemu. Jedini savet bih vam dala a to je da pre ulaska u sobu odete samo vi da je proverite i ako nešto nije u redu da odmah pokušate zamenu. Sve to uradite bez žurbe i ljubazno i nasmejano, sigurno ćete tako dobiti maksimum. Oni su narod kod kog vlada parola "šoe, šoe" tj "polako, polako". Na trenutak ćete pomisliti da ni ne misle na vas, ali polako i sve će se srediti.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 27 Mart 2018, 09:41 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
stihligor, obzirom da su vam deca u godinama kad ih sigurno interesuju tobogani i slična zabava, mislim da bi vam odgovarao hotel El Mouradi Menzah u čijoj ćete blizini naći dovoljno zabave za decu. Plaža je široka, peščana, kao uostalom u celom Tunisu.
Pošto dete mora u školu, najbolje je da idete ili prva polovina jula ili druga polovina avgusta. Tada je more toplo, a temperatura vazduha podnošljiva, mada je i tada vrlo toplo.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 177 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.