Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 15:35

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 177 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Petak, 16 Jun 2017, 14:51 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Za sada je tako, a šta će na kraju stvarno i biti znaćemo dva dana pred put. Obzirom da se leti sa ErSrbijom nikad se nezna. Najbolje je da pratiš realizaciju letova na sajtu aerodroma jedno dve tri nedelje pred put.
Ako bude ovako, biće super. Treba dva sata provesti u letu, sat vremena kontrola pasoša, carina i rasporedjivanje po autobusima.
Vožnja autobusom zavisi od toga gde se ide. Najdalje je do Mahdije i traje malo manje od 2 sata.
Znači u hotelu smo oko 10-11 sati, tj sat manje po tuniskom vremenu. Taman se stiže na kasni doručak! :lol:
Mi kupaće kostime i papuče za plažu nosimo u ručnom prtljagu. Posle doručka, pravac plaža. Mi, doduše nemamo običaj da tada jedemo, nego odemo na kapućino ili neki sok. Negde oko dva popodne ulazimo u sobe. Znači, dobro je na vrh kofera staviti šorc i majicu, jer treba ići i na ručak koji mislim traje do dva popodne.
Raspored je baš po mojoj meri! :more:

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 23 Jun 2017, 08:35 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Utorak, 31 Januar 2017, 12:16
Postovi: 6
Pol: Bata
dujaspasa je napisao:
Za sada je tako, a šta će na kraju stvarno i biti znaćemo dva dana pred put. Obzirom da se leti sa ErSrbijom nikad se nezna. Najbolje je da pratiš realizaciju letova na sajtu aerodroma jedno dve tri nedelje pred put.
Ako bude ovako, biće super. Treba dva sata provesti u letu, sat vremena kontrola pasoša, carina i rasporedjivanje po autobusima.
Vožnja autobusom zavisi od toga gde se ide. Najdalje je do Mahdije i traje malo manje od 2 sata.
Znači u hotelu smo oko 10-11 sati, tj sat manje po tuniskom vremenu. Taman se stiže na kasni doručak! :lol:
Mi kupaće kostime i papuče za plažu nosimo u ručnom prtljagu. Posle doručka, pravac plaža. Mi, doduše nemamo običaj da tada jedemo, nego odemo na kapućino ili neki sok. Negde oko dva popodne ulazimo u sobe. Znači, dobro je na vrh kofera staviti šorc i majicu, jer treba ići i na ručak koji mislim traje do dva popodne.
Raspored je baš po mojoj meri! :more:


I mi uvijek u ručnom imamo sve spremno za plažu, pa da ne gubimo vrijeme taj dan... :D
Samo da se zadrži ovaj termin i bit će odlično...

Vama sretan put i javljajte se sa utiscima kada se vratite... :smesko-gore-dole:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 23 Jun 2017, 09:01 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Ako svratiš u "Kafić Tasos u srcu" , gde se ćaska o svemu i svačemu , dakle o svim destinacijama, biće mojih postova i za vreme boravka u Tunisu. Pridruži nam se tamo! :op:

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 27 Jun 2017, 10:46 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Javili su nam se prijatelji koji su danas odleteli za Tunis. Javili su se iz aviona pred poletanje? Avion je pun. Poleteo je u 10 i 10 za Monastir. To je čarter Tunisaira.
Sledećeg utorka je u planu poletanje u 11 h.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 27 Jun 2017, 10:47 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Koferi mogu da imaju 23 kg, a ručni prtljag 5 kg.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 02 Jul 2017, 22:59 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Nedelja, 23 April 2017, 00:08
Postovi: 14
Pol: Bata
Ocekujemo ovogodisnje prve utiske iz Tunisa :-) Ja evo pakujem kofer i danas u 14h moram na aerodrom :-) Jeste vi ono bese vec otisli?


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 15 Jul 2017, 05:12 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Subota, 15 Jul 2017, 04:06
Postovi: 5
E ovako... Da se i ja pridružim ovom forumu. Suprug, ja i naše troje sitne dece od toga je jedna beba sa nepunih pet meseci :D idemo u Tunis u El Mouradi Port El kantaoui (nadam se da sam dobro napisala) hotel sa 4 * all inclusive od 01.08. do 11.08. Preko agencije Sunline. Dobila sam od njih informaciju da nam je polazak aviona u 5.20h i da sleće u Enfide-u. Pošto prvi put idemo u Tunis svaka informacija bi nam dobro došla. Da li beko ima iskustva sa pomenutim hotelom? Šta tamo treba obavezno kupiti? Koje su cene suvenira i gde ih kupovati? Odnos TD-RSD? Ma sve nas interesuje ;) Kada se ulazi u sobe? Kontam da rano stižemo u hotel. Izleti nas ne interesuju jer mislim da sa malom bebom to nažalost nije izvodljivo.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 16 Jul 2017, 22:15 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Petak, 14 Jul 2017, 11:12
Postovi: 16
Pol: Bata
Sad mi je lakše, nismo jedini koji su se odlučili za Tunis sa troje dece, doduše naše najmlađe ima godinu dana, a stariji su 9 i 11. Malo smo brinuli za bezbednost ali nas je Duja ohrabrila. Inače mi bi trebali 22.08. u El Mouradi club kantaui. MamaKaja pišite kad se vratite, značiće nam jer i mi idemo prvi put. Hvala unapred.

_________________
:text-imnewhere:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 16 Jul 2017, 23:10 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Molila bih vas da mi tačno napišete na koliko noćenja idete i kog datuma i preko koje agencije. Onda ću se tačno raspitati o programu vašeg puta.
Na različite aerodrome se sleće u zavisnosti od broja noćenja i dana u nedelji.
I MamaKaja i Goraninko praktično idete u hotele koji su jedan do drugog i nalaze se u nizu resortova u Port el Kantauiu. Ovi resortovi su na 2 km od centra, gde je predivna luka, radnjice i kafanice, vile... Ako želite možete taksijem za oko 4TD doći donde iz hotela. 1TD = oko 44 naša dinara. Kurs je svuda isti. Menjačnica je u hotelu. Zbog male dece, verovatno ćete to retko raditi.
Ceo grad je veoma nov i više liči na letovalište negde na Mediteranu, nego u Tunisu.

Ako vas ne mrzi pročitajte moj izveštaj iz El Mouradi Cap Mahdije od ove godine. On je hotel sa 3*. Znači kod vas će sve biti malo bolje. Iz iskustva (iz osam hotela u Tunisu) mogu da vam kažem da im se razlikuju samo mali detalji.
U vašim hotelima nismo bili, ali u gradu Portu nekoliko puta.

Toliko za večeras. Inače pričaćemo o svemu što ste već naveli, koliko sutra.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 17 Jul 2017, 10:13 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Petak, 14 Jul 2017, 11:12
Postovi: 16
Pol: Bata
Mi bi trebali 22.08. na 10 noći, preko Fly Fly-a.

_________________
:text-imnewhere:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 17 Jul 2017, 11:47 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Zvala sam agenciju preko koje smo mi išli. Kažu da samo u vašoj agenciji za vaš ugovor znaju ko je avio prevoznik i na koji aerodrom sleće. Prilikom rezervacije se taj podatak definiše.
Znači, najbolje je da ih vi pozovete, kažete vaš broj ugovora i ime i prezime, oni će vam tada sigurno reći koji je let za vas u planu. To i ne znači da će tako biti 100% jer je u pitanju čarter, ali uglavnom tako i bude.

Ovi u agenciji preko koje smo mi išli kažu da je to jedini način da se taj podatak sazna.
Kad saznate, javite nam ovde, pa ću vam tada reći kako dalje.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 17 Jul 2017, 14:32 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Petak, 14 Jul 2017, 11:12
Postovi: 16
Pol: Bata
Mi još uvek nismo uplatili, još uvek se dvoumimo, sada smo 80% za i 20% protiv. Malo nam je frka zbog tih glupavih terorista. Kakva je situacija sa doktorom ako nedaj bože zatreba, dali se pregledi plaćaju pa se posle refundira ili je to regulisano kao u Grčkoj npr. A što se tiče leta rekli su nam u agenciji da se iz Beograda poleće u 5 i 20 ujutru, a nazad u 8. Aranžman je Agencije Sunline a Fly Fly je posrednik.

_________________
:text-imnewhere:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 17 Jul 2017, 15:44 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Goraninko, što se tiče terorista u današnje vreme vam je svuda isto. Mi nismo primetili nikakve znakove. Naprotiv, tamo su ljudi vrlo ljubazni i predusretljivi. Pogotovo im je porodica na prvom mestu i deca pre svega.
Mi se uvek osiguravamo u Dunav osiguranju. Tamo se plaća lekarska usluga ako je manja od 50 evra i kasnije refundira, uz račun. Iznad toga je sve besplatno. Nama su uvek izmišljali neku skuplju dijagnozu pa nikad ništa platili nismo.
Ako, ne daj Bože dodje do toga da vam treba doktor, obično hotel ima svog lekara. Postupak je sledeći:
- odmah pozovete vodiča telefonom
- možete paralelno pozvati i recepciju ako postoji lekar u hotelu.
- pripremite pasoš i polisu osiguranja
- odziv lekara je po pravilu odmah. Dodje u sobu.

Nije mi jasno zašto idete preko posrednika, a ne direktno preko Sunlinea. Hoteli El Mouradi su od njihove firme u Tunisu.

Obzirom da idete u Port el Kantaui potpuno vam je svejedno da li slećete na Enfidu ili Monastir jer je Port nekako u sredini.

E, sad! Ako polećete iz Beograda u 5 i 30, morate biti na aerodromu u 3 i 30. Zato treba spremiti deci neku njima omiljenu zanimaciju tako rano ujutro. Beba može sve do samih vrata aviona da bude u kolicima. Ispred vrata predajete kolica stjuardesi i dobijate ih pri izlasku. Ako idete ErSrbijom, posluženje u avionu je beda!

U hotelu ćete biti po našem vremenu pre 10 h, a po njihovom pre 9 h. U sobu ulazite u 14 h.
Zato u odvojenu torbu koju ćete predati sa prtljagom spremite kupaće, papuče za plažu, kremu +50 i pravac plaža.
Naravno narukvice za all inclusive dobijate odmah čim dodjete, pa možete ići na kasni doručak i u sve barove koji počinju da rade u 10 h.
Beba će spavati u kolicima pod suncobranom a starija deca će uživati na plaži. Samo ih dobro namažite ili još bolje obucite u tanke majičice. Šeširić pod obavezno.
U hotelima je lobi velik, tako da možete i tamo sedeti i pijuckati piće kad bude opekla zvezda.
I sami vidite da ćete morati iz vlažnih kupaćih da se presvučete u suvo da biste išli u lobi ili na ručak. To može biti šorc i majica ili ono u čemu ste doputovali.
Ručak je u pola jedan. Taman posle ručka idete u sobu na odmor.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 17 Jul 2017, 16:13 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Petak, 14 Jul 2017, 11:12
Postovi: 16
Pol: Bata
Puno hvala za sve informacije, do najsitnijih detalja. U Fly Fly mi radi drugarica a cena je ista ,čak mislim da je i 20e jeftinije. U svakom slučaju sve smo bliži odluci.

_________________
:text-imnewhere:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 17 Jul 2017, 16:28 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Subota, 15 Jul 2017, 04:06
Postovi: 5
Hvala puno na odgovorima. Čim stignemo pišem utiske :D


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 177 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.