Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Utorak, 19 Mart 2024, 06:52

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 91 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Petak, 19 Jun 2015, 22:26 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 18:30
Postovi: 6074
Lokacija: Live to camp,camp to live . . .
Pol: Bata
Nakon duzeg vremena i malog kasnjenja od bezmalo godinu dana evo i ja se resih da obavim svoju kampersku duznost. :D Napisacu koju rec i postaviti po koju fotku o kampu u Pefkariju, te cu vam istim pokusati da docaram ambijent samog kampa, kako biste imali bolju sliku o svemu sto vas dole ceka. A ceka vas samo lepo i pozitivno, mozete mi verovati na rec. :handgestures-fingerscrossed: Ovo moje pisanje cu posvetiti nasoj maloj kamperskoj trupi, dragim ljudima, mojim prijateljima, zahvaljujuci kojima sam proveo najlepse trenutke leta u nekoliko sezona na nasem zelenom ostrvu. :romance-grouphug: Bas su neki od njih i presudno uticali da dodje do ovog pisanja tako sto su mi nekih ranijih godina mnogo pomogli da svoju lepsu polovinu privolim ovom nacinu zivota. :character-ariel: Posto moja gospodja nikada nije ni krocila u bilo koji kamp pre nego li je mene upoznala, imala je kao i dobar deo zenske populacije velikih predrasuda. :think: E tada su u pomoc priskocili ostrvski kamperi i licno je na zajednickim druzenjima u kampu uverili da je to ono sto nam treba. Sada je moja draga jedan od najvecih pobornika ovog sporta, siri ovu nasu pricu i propagira nekim buducim kamperima lepotu zivota pod otvorenim nebom. :sator: Svoje bojazni i strahove je pretvorila u prednosti i vrline pa sada zajedno uzivamo u ovoj prici. A sve zahvaljujuci zelenom ostrvu koje nas je i "upoznalo" sa najboljom ekipom na svetu. :kolo:

Pripreme za ovo leto smo poceli odmah po zavrsetku prethodne sezone. Nabavka opreme je isla lagano,sator kao osnovno sredstvo za kampovanje je stigao jos u oktobru i sve je mirisalo na jedno nezaboravno iskustvo. Pocetak jula je dosao, nase vreme kada odlazimo na jug, ta tradicija se ne menja vec vise od jedne decenije. :naughty: Pakovali smo stvari do poslepodnevnih casova kada smo i poslednje sitnice nagurali u gepek, sto regularni, sto krovni. Kada sam pogledao auto pomalo sam bio u strahu hoce li nas vec vremesni mezimac uspeti da odoli i ovom iskusenju ?? :think: Do sada nas je verno sluzio, racunam nece nas Peugeot ni sada izdati. Tako je i bilo. Vec nakon predjenih pedesetak km jasno je bilo kao dan da i njemu odgovara ostrvska klima te da se uzeleo parkinga ispod nekog smoljavog bora i blizine ostrvskih plaza. :dance: U polasku smo kasnili nekih 3 sata od predvidjenog vremena usled nekih zenskih kozmetickih potreba moje gospdje. :snooty: To se ispostavilo kao pun pogodak posto je nasa parcela bas to jutro ispraznjena. :handgestures-thumbupright: Pored nase, jos neke su oslobodjene, tako da smo imali komoditet koliko god nam je volja, bar dok ne stigne ostatak nase mnogobrojne ekipe. :kolo: Mi smo se, razume se, kao i svaki uredan Srbin rasirili na nekoliko mesta kako bismo sacuvali ista za nase ljude.To u kampu nije dozvoljeno, ali ajde, malo su nam gledali kroz prste. Ipak smo mi tu redovni godinama, da ne kazem vekovima. ;) Inace smo stigli kao prva posada ispred nase trupe, sto posebno na debiju nije za preporuku. Prvo nepisano pravilo kampovanja kaze : najgore je onima koji prvi stizu i onima sto poslednji odlaze iz kampa. :shifty: Moraju sami, bez icije pomoci, da se raspakuju i pakuju, bez igde ikog svog. Mada smo u kampu svi "nasi", nije lose imati nekoga iz tima ko ce vas docekati. Stigli smo oko 10.30 h i prva slika koja vraca u zivot je ova (pritom ne racunam one slike sa trajekta, kada nakon godinu dana u daljini ugledamo ostrvo) :greetings-clappingyellow:

Slika

Slika

Ovo je pogled ka samom Pefkariju... neke ce posebno obradovati... :romance-kisscheek:

Slika

Pogled sa istog mesta, samo pravac ka magistrali :

Slika

Pogled na ulaz kampa iznutra i docek nekih novih kampera :

Slika

I kako red nalaze, da se upoznamo sa vlasnikom kampa - Jorgosom, inace jos jednim srpskim zetom sa ostrva, našim velikim prijateljem i domaćinom :

Slika

Slika

_________________
svima dobro nikome zlo,nama sta preostane


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 20 Jun 2015, 21:37 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 18:30
Postovi: 6074
Lokacija: Live to camp,camp to live . . .
Pol: Bata
Da ne gubimo vreme posto nam se priblizava sezona pa da nastavimo upoznavanje sa kampom. Jos jedna fotka ulaska kroz vrata raja : :roll:

Slika

Na ulasku u kamp ce vas sacekati Jana jako simpaticna zenica,poliglota govori cetiri jezika zena zaposlena u kampu alfa i omega i glavni domacin jer cete nju za sve pitati i konsultovati. Uzgred veliki pozdrav za ovu divnu zenicu. :greetings-wavingyellow:

Slika

Stizemo u kamp i javljamo se na recepciju kod Jane. Objasnjavamo sta zelimo koliko nas ima a ona nas upucuje da parkiramo kola na parkingu ispred kampa i prosetamo kampom te da sebi izaberemo odredjenu lokaciju. Po vec utvrdjenom dogovoru sa grupom jos iz Beograda odlazimo na sam kraj kampa da zapisamo nasu teritoriju. Medjutim stvari nisu uvek kako je planom dogovoreno pa u startu od tih "nasih" parcela nema nista,vec su zauzete. :doh: Trazimo rezervni polozaj i nalazimo ga na samom kraju kampa ispod dva stara bora tik uza zid a pored prikolice za najam. Jana nam to odobrava i svojim gestom pokazuje zasto izmedju ostalog volimo ovaj kamp. :romance-heartbeating: Govori nam da ceo taj deo mozemo da zauzmemo dok ne dodje ostatak grupe i jos nam dozvoljava ulazak na katastarsku parcelu od pomenute prikolice jer doticni vlasnici iz Austrije nece doci pre 1 avgusta. :dance: Tako nesto nam je bas i trebalo,zivela sloboda. :kolo:
Ne rekoh vam da se prvi i poslednji dani kampovanja popularno zovu nulti dan. Zato jer ce vam tada biti potreban dodatni napor da formirate sator i raspakujete opremu a vec ste ubijeni od puta i svega sto vas je morilo pre polaska. :( Zato poslusajte mali savet. Ukoliko nemate pomoc kao mi npr jer smo prvi stigli a u okolini nije bilo kampera jer smo se rasirili bogato uradite sledece stvari :
1.uterajte kola na vase odabrano mesto (uprava kampa dozvoljava da vam auto bude unutra dok se ne smestite,ukoliko necete da placate dodatna 3 e po danu da vam bude pored cadora non stop,sto je potpuno bespotreban trosak) :snooty:
2.najpre se osvezite i okrepite u restoranu,popite kaficu izvucite krevete i lezite da odmorite uhladu bora dok malo ne zaladi. Ili se okupajte u moru ili bilo sta drugo uradute sto vama godi,samo nemojte tako umorni forsirati podizanje satora po najvecoj vrucini. :naughty: Dan je dugacak i videcete da odmorni mnogo bolje funkcionisete. :clap:
Evo jos malo fotki sa recepcije kampa za pocetak,idemo redom po dogovoru :

Slika

Slika

Slika

_________________
svima dobro nikome zlo,nama sta preostane


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 20 Jun 2015, 22:57 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 18:30
Postovi: 6074
Lokacija: Live to camp,camp to live . . .
Pol: Bata
Kamp Pefkari je na sjajnoj lokaciji posto je na samom jugu ostrva i to mu daje dodatni kvalitet a sama mikro lokacija i dozvolu da se sepuri uglavljen izmedju istoimenog mirnog mestasceta,valjda ga tako mogu nazvati, i modernog hotela A kategorije Alaksandar bic-a. :greetings-clappingyellow: Po svojim dimenzijama ovaj kamp spada u kategoriju manjih kampova sto mu je bar po meni dodatni plus. :clap: Ipak ono sto ga odlikuje i sto je bar na mene ostavilo najjaci utisak je duh ovog malog parceta kamperskog raja. :P Mesta tj parcele u njemu nisu strogo izdefinisane uvek ce vam uprava malo progledati kroz prste, ponekad znamo da budemo bucniji nego li kamperski red nalaze,posebno klinci znaju da preteraju, ipak se sve zavrsi na kulturnoj opomeni. :oops: Za nas Srbe ovo je sve ono sto imamo i kuci pa nam valjda zato i odgovara. :whistle: Disciplina i red nam generalno nisu jaca strana pa volimo da ucarimo i malo preko onoga sto nam sleduje. :confusion-shrug:

Jos jedna licna impresija iz ovog kampa je ta da je potpuno u retro fazonu.Vidi se da je davnih godina nastao i sto mene raduje nije se mnogo sta menajalo u njemu. Od recepcije do samog kraja tj do nase baze odise kampom neka patina nema nikakvih fensi atrakcija i novotarija,cemu streme neki kampovi,koje bi mu ubile dusu i nakaradile ga. :naughty: Mozda se ovo nekome i nece dopasti ali za mene je to ono pravo. :handgestures-thumbup: Samo da ga ne ureknem mozda ce biti bolje da ovde stanem. ;)

Na poslednje dve fotke iznad vidite i prostor na recepciji koji sluzi kao neka mini biblioteka. Medjutim knjige su na stranjskom pa me nisu mnogo privlacile.Ni ove nase me ne vesele previse a tek ove sto samo slike mogu da gledam ama bas nikako. ;) Fotkao sam i sef koji mozete da iznajmite za 1 e dnevno i tako resite jedan ne tako mali problem,gde drzati pare i dokumenta. Ja sam ga koristio i preporucujem i vama. :handgestures-thumbupleft: Kod Jane se mozete obratiti za svaku eventualnu potrebu kako u kampu tako i van granica nase golacke republike.
Jedini detalj koji mi se ne dopada ali nije preterano los je plaza. Malo vise kamenja i stena na ulasku u more za moj ukus. :snooty: I sama plaza ima kamencica po kojim ja bas ne volim da hodam pesak mi je blizi srcu ali je sve to u granicama podnosljivog. Kao i stvar ukusa uostalom.
Postoje dva mesta sa tusevima,wc-om. Dobro ih odrzavaju sto se cistoce tice mada to zavisi i od same trenutne postavke kampera i njihove kulture. :think:

Slika

Slika

Takodje na dva mesta imate i prostorije za kuvanje,pranje sudova i dve letnje kuhinje pored kojih su ozidani rostilji. U sklopu toga su i zajednicki frizideri kao i jedan zamrzivac,sanducar onaj za prodaju sladoleda.

zajednicki frizideri :

Slika

zajednicki zamrzivac ;

Slika

Inace u Kampu Pefkari nije dozvoljena upotreba sopstvenog rostilja vec se on moze raspaljivati samo na ta dva dozvoljena mesta. :confusion-shrug:

Ovako to izgleda u izvedbi velikog majstora kotlica naseg clana Dejevla :bow-blue:

Slika

A ovako kada stvar u svoje ruke uzme majstor na skari nas predsednik Brzi :

Slika

_________________
svima dobro nikome zlo,nama sta preostane


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 21 Jun 2015, 20:38 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Ponedeljak, 08 Jun 2015, 15:23
Postovi: 80
Pol: Bata
Deki, svaka čast.Neko je napisao na nekom od foruma da kampovanje nije nacin letovanja, vec pogled na život(ili nesto slicno tome).Ja zaista mislim da si ovim tekstom to i potvrdio.Verujem da ce nastavak biti jos žešći.Mnogo izuzetno dobrih saveta nama, novo pridošlim članovima. Naravno da sam poslusao Brzog i tebe i već kupio led lampe, vrece u Jysku, boca od 3l(najverovatnije)ulazi u standard opremu,a vi ako se setite jos neceg,važnog,potrebnog,samo "izdiktirajte".Nadam se da ce u kampu biti naših oko 10.jula(verovatno tada polazim),da se nadju ako nesto zatreba. :text-bravo:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 21 Jun 2015, 20:53 
Nije prisutan
Predsednik Rep. Palataki
Predsednik Rep. Palataki
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 18 Avgust 2014, 22:32
Postovi: 7013
Lokacija: Rep. of Palataki
Pol: Bata
Bice, bice, taj dan ce biti veliki priliv Srba u kamp... :smesko-levo-desno:

_________________
Sve što možeš da opeglaš danas, ne ostavljaj za sutra!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 21 Jun 2015, 21:42 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 18:30
Postovi: 6074
Lokacija: Live to camp,camp to live . . .
Pol: Bata
lukinvir drago mi je da si zadovoljan dosadasnjim stivom.Naravno nastavljam u istom ritmu,malo korisnih saveta malo mojih licnih dozivljaja. :P Inace to nije samo otrcana fraza vec mi se cini i prava krilatica a ona glasi : kampovanje nije samo letovanje, vec zivotni stil ili nacin zivota :sator: Veruj mi na rec da tako i jeste uostalom uverices se i sam. :clap: Svi ti ljudi koje sam upoznao a kamperi su,pored clanova ovog naseg pokreta, su posebni svako na svoj nacin. Naravno maksimalno pozitivan nacin. :handgestures-thumbupleft:
Ako sve bude po planu tih dana ce srpska komuna u kampu ponovo biti najbrojnija. :kolo: Ocekuj nastavak za vrlo kratko vreme a do tada vreme krati na osnovnoj temi "prakticni saveti i uputstva". :dance:

_________________
svima dobro nikome zlo,nama sta preostane


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 21 Jun 2015, 22:33 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 18:30
Postovi: 6074
Lokacija: Live to camp,camp to live . . .
Pol: Bata
Uvezli smo Peugeota na mesto gde ce nam se narednih dvadeset dana nalaziti bivak koji najpre treba podici.Vezbe za ovaj trenutak su obavljene na placu jos odavno,postupak nam je poznat ali ... ?!! :?
Umor i velika vrucina cine svoje,koncentracija je na minimumu a veliki posao ispred nas. U tom trenutku Sirena iznosi sjajan spasonosni predlog,vadi iz gepeka bocu,cezvu,soljice i kafu. Decu predajemo kum Ljubasku, koji je takodje letovao sa nama ali u nasoj bivsoj kuci u Potosu,da pregrizu giros dok mi ne podignemo cergu. Nakon popijene kafice posao ide mnogo lakse,sve je dobilo drugu dimenziju i za pola sata sator je podignut. Samo podizanje ide jako brzo ali doterivanje i pobadanje kocica su finese koje su najvaznije za stabilan zivot cerge narednih dvadeset dana. :clap: Ovde cu zastati i dati jos jedan vrlo vazan savet.

Pod stavkom OBAVEZNO ponesite neke jace klinove (poput onih vojnih) pored onih fabrickih koje cete dobiti uz sator. :!: :!: :!:
Ili ih napravite od armature osmice ili sto je najjednostavnije kupite u gvozdjari petnaestak - dvadesetak, u zavisnosti od broja klinova koji su vam potrebni tj velicine satora, onih velikih eksera sto se zakucavaju u krovnu gradju kada se gradi kuca. :idea: Ovo vam pricam iz razloga sto su tla u kampovima na moru mnogo tvrdje strukture tla od onih na nasim livadama gde cete pre polaska proveriti vase znanje u pozizanju cerge. :shock: Ispod vas moze sacekati stenje ili kamenje i onda vasi fabricki klinovi nece moci ni da pridju a kamoli da se zabiju do kraja kako propisi nalazu. Mi smo imali tu "srecu" da kompletna donja strana ispod satora bila u nekoj steni i da nismo poneli eksere nasi klinovi bi nam sluzili samo za ukras. :shifty: Ovde me obavezno poslusajte tu sam najvise zivaca izgubio ali smo srecom od kuce poneli velike eksere i resili problem. U opremi neka vam budu gumeni cekic za fabricke i obican gvozdeni cekic za eventualno kucanje eksera ili armature.Tu ce vam biti potrebna jaca sila a za tu radnju pravi cekic je majka. :dance:

ovo je ta donja strana sa kojom sam se "borio kao lav" : :tools-hammerdrill:

Slika

Ukoliko se ovako opremite, nemate sta da brinete, vise vas nista ne moze iznenaditi sve drugo je boza i laganica,mehanicka radnja koja iziskuje strpljenje i samo bez nervoze.Pravi uzitak je tek pred vama. 8-)

Napokon sam ukucao i poslednji klin i sada vec vidno raspolozeniji sa gospodjom vadim ostatak opreme koju raspakujemo i slazemo po satoru i oko njega. :greetings-clappingyellow: U ovim radovima Sirena briljira ona kao da je rodjena u satoru. :bow-blue: A kad se setim koliko sam samo vremena izgubio po apartmanima ubedjujuci je da je kamp nase prirodno okruzenje. :snooty: Ja vec ubijen od voznje i nespavanja kao i tuce sa klinovima, kojih na nasoj cergi ima poprilicno, sedam u stolicu i cuclam tada aktuelnu elektronsku cigaru. Ona montira sve od ormarica preko stocica,do samih duseka. Kuca pod vedrim nebom je dobila svoju pravu dimenziju i to je izgledalo upravo ovako :

Slika

Slika

Slika

Slika

Jos jedan savet jako je vazno pa da ne zaboravim dok smo tu kod podizanja satora. Obavezno ponesite neku ceradu (one plave sto ih mozete pazariti u Metrou,Uradi Sam itd) sto sluze za prekrivanje automobila.Nisu skupe a odlicne su za ispod satora. Znaci pre postavljanja cadora najpre postavite ceradu pa na nju postavljate sator.Odlicna hidro izolacija a cuva i dno satora ne samo od uticaja vlage vec i ostalih uticaja sa zemlje ili potencijalnih ostecenja. :!: :!: :!:
Nasa na slikama je zelena i kupljena je u Merkuru,malo je vece gustine tj jaca, ali sasvim vam je dovoljna ova plava koju vidite unutar naseg satora a nama je sluzila kao tepih. :D

nastavice se . . .

_________________
svima dobro nikome zlo,nama sta preostane


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 22 Jun 2015, 21:44 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 18:30
Postovi: 6074
Lokacija: Live to camp,camp to live . . .
Pol: Bata
Nakon svog obavljenog posla oko podizanja satora,i postavke ostatka opreme na red dolazi silazak do plaze i prvo kupanje. :dance: Dugo ocekivano jos od prosle godine. Plaza kampa nam je poznata iz prethodnih godina druzenja u kampu ali sada ima jednu potpuno novu dimenziju. Kao sto rekoh mozda je ona po meni i najslabiji deo ove nase pefkarijske price, za moj ukus losiji ulazak u more i sama plaza ima previse krupnijeg kamena po kome se ja slabo snalazim bez papuca. Nekome to uopste ne smeta nakon par dana ni na mene vise nije uticalo. Inace je idealnih proporcija ni velika ni premala. Cini mi se bas kakva treba da bude. :handgestures-thumbup: Plaza koja odise kamperskim duhom potpuno opustena atmosfera na njoj kamperski rekviziti koji tu ostaju i preko noci vam dovoljno govore kolika je to opustencija. :clap:
Izmedju nas i hotela Aleksandar se nalazi odbojkaski teren za igre prebacivanja lopte preko mreze na pesku.Ovaj detalj je izuzetno vazan jer se tu svakodnevno u poslepodnevnim terminima odigravaju utakmice izmedju kampera i gostiju hotela kao i borba izmedju kamperske mladjarije i nas malo vremesnijih. :character-oldtimer: O ishodu tih utakmica necemo javno uostalom vazno je ucestvovati,staro je Kubertenovo pravilo. :whistle:

Inace ovu plazu smo eksploatisali maksimalno. Dejevla i ja smo cak ustajali u 6 : 00 h i kaficu pili na plazi. Osecaj je neopisiv sami uz ponekog entuzijastu koji vezba i ponekad dve simpaticne starije gospodje iz hotela. :D Na pucini nam je svako jutro pogled ulepsavao mali ribarski brodic koji se kao po turazi u isto vreme vracao iz ribolova. :greetings-waveyellow: More mirno kao ogledalo, ravno, jutarnja svezina prija a miris mora i borova je ujutro najintenzivniji. :roll: Ma milina jedna i jos jedna prednost ovog naseg zivota pod otvorenim nebom. :bow-blue:

Dejevla ti imas fotke sa nasih jutarnjih seansi pa bi bilo dobro da ih pokacis. Sa njih se naprosto oseca mir i spokojstvo,prava nirvana. :greetings-clappingyellow:

Evo da ne pricam ja previse plaza kampa izgleda ovako :

prve dve fotke su vam pogled levo ka hotelu :

Slika

Slika

ovo je desna strana plaze gledano od ulaza iz kampa ka moru :

Slika

Mislio sam da imam jos fotki same plaze ali sam se prevario. :doh: Ukoliko neko od drugara ima neka ih pokaci cisto da imamo bolji prikaz. Na mojim fotkama su uglavnom nase grupne a njih necemo da kacimo koz na sta bi se tu sve naaslo. :hand: ;)

Kada nema plaze da okacim makar jos neke slicice dolaska na plazu iz kampa podrazumeva se :

ruzmarinova staza :

Slika

put za rajski Egej :

Slika

Ovim stazama cete dolaziti na plazu.Kao sto vidite pune su ruzmarina koji nas pored svog mirisa stiti od komaraca. Verujte da ih u kampu skoro i nema upravo zbog ove biljke : :kolo:

Slika

Slika

_________________
svima dobro nikome zlo,nama sta preostane


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 24 Jun 2015, 23:29 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 18:30
Postovi: 6074
Lokacija: Live to camp,camp to live . . .
Pol: Bata
Nakon prvog kupanja vracamo se u nas sektor tusiramo i pijemo kaficu,onu najsladju u godini cini mi se. :roll: Sve smo vise manje formirali i raspakovali i sad u predvecerje iako umorni,pozitivno naelektrisani zbog saznanja da nam predstoji dvadeset dana toliko dugo ocekivanog ostrva.Ovaj utisak pojacava saznanje da smo konacno u kampu i da ce vec za dva dana prva grupa naseg pokreta poceti da pristize. :dance: Ocekujemo najpre Baneta i Sladju,dva dana za njim ce Brzi i Kentii Dejevla i Marina a za njima i ostatak kamperske druzine koje ovom prilikom moram da pomenem.

Marko i Maja novosadjani nasi veliki prijatelji koji su pioniri i zacetnici ove kamperske price. :bow-blue: Od njih je sve i krenulo pa je red da njih prvo pomenem. Sale popularni Traminac i Ljilja meni veoma dragi ljudi koji su u saradnji sa Markom i Majom izvrsili presudni uticaj na moju gospodju, dve godine ranije,da se odvazi i pristane da krenemo u ovu pricu. :clap: Oni su joj u jednoj od poseta kampu te godine uzivo sve pokazali i sa svoje najpre zenske strane objasnili o cemu se tu radi. Ne postoji bolji nacin nego da se covek uzivo uveri u nesto u sta sumlja i tako razbije neke svoje predrasude sto je i ovaj put bilo presudno za njenu konacnu odluku. :pray: Na tome sam im neizmerno zahvalan. :text-thankyouyellow:
Ovog leta u kampu su bili Gagi i Marina najstariji kamperi koje smo ovog leta upoznali,Saska sa sinom Jovanom iz NS-a, bajker Ceda sa sinom Jocom. Kao sto se da videti iz prilozenog poprilicno velika trupa uz jos po koje komsije koje smo upoznavali u potonjem druzenju. Ovom spisku mozemo dodati i nase clanove foruma koji su u tom periodu letovali na ostrvu,a gde bi drugo ;) , koji su nam bili redovni gosti Pef i Zoki,Dext i Laki,kum Ljubasko i Jela dok Dacu sa porodicom nazalost nismo upoznali mimoisli smo se. :confusion-shrug:

Mozete samo da zamislite kakvo nas je letovanje cekalo u ovakvoj postavi. Taj se dozivljaj recima ne moze opisati. :naughty: To se mora doziveti. :kolo: Upravo to i jeste najveca car ovakvog vida letovanja.Druzenje i opustencija do koske jer provesti dvadesetak dana u gacama pod vedrim nebom sa ovakvom druzinom je neprocenjivo iskustvo. :P Odlicna je prica i za decu koaj se opusteno druze sa ostalom decicom upoznaju se i ostaju im lepe uspomene za ceo zivot. Ja vam to mogu potvrditi iz licnog iskustva jer od svim mojim letovanja iz detinjstva ja pamtim samo one sa kampovanja. Doduse i bilo ih je najvise ali dobro vredna su zato se i pamte. :roll:

Kamperska deca imaju tu privilegiju sto u ovakvim uslovima zivota imaju priliku da upoznaju i druge nacije, vide kako oni zive, shvate i prihvate neke njihove navike,hranu i poneke obicaje. Da malo rasire vidike i osim iz knjiga ili interneta nesto saznaju i uzivo. Jos jedno neprocenjivo iskustvo. :handgestures-thumbupleft:

Ovo su neki segmenti kampa da vidite kako to izgleda iz mog objektiva,ovoga ce biti jos :

Slika

na ovoj fotki se vidi nas deo srpske kamperske komune :

Slika

Slika

Slika

Nakon popijene kafice odlazimo do Potosa da overimo prvi ovosezonski giros,jos toliko snage je ostalo u nama. :? Mala setnja do starog smestaja da se pozdravimo sa kumovima i povratak u bazu. :dance: Tek po povratku u kamp iz potoske vreline,asfalta ,guzve i komaraca koji nas napadaju kao ludi shvatamo koliko smo srecni sto smo tu gde smo. Presvlacenje i pravac na intex duseke. U satoru prijatna svezina iznad, nas je se nadvio stari bor koji ispusta svoje mirise a nocni zvrci prave predivnu muziku za nase usi. Vracaju mi se slike iz detinjstva konacno sam na svom terenu pod vedrim nebom ,ovo sam predugo cekao, pomislih u sebi. Ne pamtim da sam se lepse osecao u skorije vreme kao to vece. U tom razmisljanju i nirvani me je uhvatio san zaspao sam kao beba :roll: . . .

_________________
svima dobro nikome zlo,nama sta preostane


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 25 Jun 2015, 00:06 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 18:30
Postovi: 6074
Lokacija: Live to camp,camp to live . . .
Pol: Bata
Evo malo fotki iz kampa onako bez reda. :dance:

Slika

Slika

Ovo je nase mesto gde se druzimo i rostiljamo,mozda i najvaznije mesto u kampu :

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svima dobro nikome zlo,nama sta preostane


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 25 Jun 2015, 11:14 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Ponedeljak, 08 Jun 2015, 15:23
Postovi: 80
Pol: Bata
Deki, da samo znaš sa kojim nestrpljenjem čekam suprugu da joj pročitam nastavak tvog teksta, ma kakav tekst :sator: ,ESEJ.Samo da nas vreme posluži,bice ona revidir za primer.Inače, ekseri kupljeni,klinovi-osmice napravljeni( kako kažu kod nas, nek' se nadje,'leba ne traži),još samo da otpakujem-proverim, šator i uvežbam postavljane. Čekam sunce.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 25 Jun 2015, 19:04 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 18:30
Postovi: 6074
Lokacija: Live to camp,camp to live . . .
Pol: Bata
lukinvir drago mi je da ti se dopada ovo moje pisanje i ukoliko se zahvaljujuci tome bar neko odvazi i krene ovim nasim putem smatracu svoju misiju ispunjenom. :kolo: Ovo je prica koju treba siriti usmeno i pismeno (makar neka korist od ovih elektronskih naprava) jer je to sjajan nacin da se bar jedan mali deo godine vratimo sebi i prirodi. Da pobegnemo iz betona,zidova i sa sa asfalta,da povratimo makar na kratko vreme onu opustenost na koju smo vec zaboravili kako izgleda,da se ponovo druzimo bez vecernje toalete i drugih vestacki nametnutih omci svakodnevice koja nas je otudjila i dobrano odvojila od prirode kao nase logicne zivotne sredine. :clap: Ukoliko bi ove aktivnosti covek sebi mogao da priusti vise puta u toku godine u vikend varijantama to bi bio pun pogodak. :handgestures-thumbupleft: Samo napred lukinvir ubedjen sam da ce i godpodja posle odmora imati sta da kaze na ovim stranama. ;) :P

Dobra priprema je vec odradjena polovina posla, nista od toga ti nije tesko ni skupo za nabaviti a bez toga covek moze biti u problemu.bas tako 'leba ne trazi neka ga u gepeku neka cuti ukoliko budes dobre srece da zabodes u "mekano". :D Sator postavljajte zajedno i pamtite redosled jer cete se tako organizovani lakse snaci na licu mesta. Sto jedan zaboravi drugi se doseti i obratno. tu ce biti i veci deo ekipe tako da nemoras da brines ukoliko nesto i zaboravite. :naughty:

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svima dobro nikome zlo,nama sta preostane


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 25 Jun 2015, 22:28 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11130
Деки Делијо, дочекасмо и тај дуго најављивани камперски путопис. У маниру најбољих сценариста турских и индијских серија дозираш нам дневну дозу доживљаја из кампа и држиш у ишчекивању нове епизоде. Надам се да ћеш претходну сезону завршити до овогодишњег одласка на море, а онда добити инспирацију за наставак. Желим ти да трајеш попут Мале невесте, много много година :bravo: .

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 25 Jun 2015, 22:49 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 18:30
Postovi: 6074
Lokacija: Live to camp,camp to live . . .
Pol: Bata
Hvala Petronije . :D Pokusavam da novim clanovima priblizim formu i ambijent kampa kroz sliku i "zivu rec" a pritom da bude malo putopisa i licnih dozivljaja. :think: Jedan mali miks realnog i emotivnog. :idea: Nadam se da nece ispasti lose. :think: Nece jos dugo takav je scenario, jos par postova i gotovo. :hand: Ali tek sada sledi ono najbolje kao u pravoj spansko - indijsko - turskoj produkciji. :handgestures-thumbup: Ukoliko bude interesovanja i ovogodisnjeg kampovanja eto vama novih dozivljaja. ;) :kolo:

_________________
svima dobro nikome zlo,nama sta preostane


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 26 Jun 2015, 00:02 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Ponedeljak, 08 Jun 2015, 15:23
Postovi: 80
Pol: Bata
Deki, ja ću ovako:Homolje,prva polovina 60tih minulog veka(nije važno koliko godina imaš,već kako ih nosiš,zar ne?) tabor izvidjača,a kog bi imena do "Heroj Tito",diže se oko4.jula,da bi glavnina odreda bila dovežena 7,jula(datumi su veoma važni) kamionima (sa klupama)marke Pionir Deutz koje su tradicionalno (uz muziku vatrogasnog orkestra, na ispracaju)davali vatrogasci i komunalci.Vreme trajanja 21 dan.Ceo život u 3 nedelje dana.I, kako se kaže? Ko jednom popije vodu iz, ili sa......., taj više ne izlazi iz šatora(naravno,parafraza),e pa taj sam. Bojim se da ne upadnem u zamku nostalgije,pa ću priču ostaviti za uz "logosku vatru".Dosta je vremena prošlo od zadnjeg boravka pod vedrim nebom,(juli 2000.god.)tako da sa neopisivim nestrpljenjem čekam Pefkari.I molim te da me opomeneš uvek, kada zabrazdim sa:" U moje vreme nije bilo ovako" Šalim se, naravno.Još će ekipa da pomisli da sam vršnjak Mikija Rubiroze i Baneta Bumbara.Naravno, po koji put, ne znam, hvala na savetima.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 91 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

cron

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.