Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 15:08

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 91 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Nedelja, 05 Jul 2015, 00:14 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Deki- Slika! :ljubac:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 05 Jul 2015, 00:16 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
E, Lukinvir, da tek vidis nocne slike! Slika :D

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 05 Jul 2015, 00:25 
Nije prisutan
Predsednik Rep. Palataki
Predsednik Rep. Palataki
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 18 Avgust 2014, 22:32
Postovi: 7013
Lokacija: Rep. of Palataki
Pol: Bata
Necemo nocne slike! "Svaki dzukac vidi guzu moje curice..."

_________________
Sve što možeš da opeglaš danas, ne ostavljaj za sutra!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 05 Jul 2015, 00:40 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 18:30
Postovi: 6074
Lokacija: Live to camp,camp to live . . .
Pol: Bata
Kad je tako idemo do kraja . . . :romance-heartbeating:

Slika

Slika

Kao sto rekoh u prvom redu do plaze a ispod restorana se nalaze kamperi i kamp kucice koje vlasnici doteruju i po zavrsenom letovanju odvoze kucama. :auto-camptrailer: Ovo pisem zato jer postoje i takozvani stacionari to su prikolice koje vlasnici ostavljaju na cuvanje tokom cele godine i za to kampu placaju pdredjenu svotu za lezarinu. Treca varijanta kamp prikolica je vlasnistvo kampa i one se izdaju od strane uprave i za tu uslugu postoji regularan cenovnik podrazumeva se.

Ova prva fotka prikazuje vlasnike koji zauzimaju najlepsa mesta u kampu do same plaze,njima je zalazak sunca najblizi "letnjoj kuci" ;) Ovo mu dodje kao kampersko Dedinje ili makar Senjak, beogradska ekipa ce znati o cemu se radi a mislim i ostatku Srbije ovi elitni delovi grada nisu nepoznati . :D

Slika

Slika

Slika

Iz ovo malo fotkica se moze videti razlika izmedju kampera i prikolica naspram satora. To je jedan visi nivo kampovanja koji ima svoju cenu i trazi dodatne "napore" u odnosu na vlasnika. :confusion-shrug: Oni su takodje jako vazan detalj ove price jer bez njih sve ovo ne bi bilo kompletno. Kazu oni u sali da je san svakog satora da postane kamp prikolica. Tako oni vip kamperi zavitlavaju nas "prasinare i cergare". :D Moguce da je tako ali sve to ima i svoju cenu. :doh: A nasa ljubav prema cergi i osnovnom nacinu kampovanja apsolutno OXI ili ti u slobodnom prevodu ne. :naughty: Ipak cemo jos neku deceniju ostati dosledni onome sto jesmo,deo prirode sa svim njenim vrlinama i manama. :sator:

Ovako u Pefkariju izgledaju prikolice u vlasnistvu samog kampa koje se mogu iznajmiti po povoljnim cvenama. Ova opcija je dobra za pocetnike koji nisu sigurni da li vole il ne opciju kampovanja. To otprilike izgleda ovako :

Slika

Slika

Slika

_________________
svima dobro nikome zlo,nama sta preostane


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 05 Jul 2015, 00:48 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 18:30
Postovi: 6074
Lokacija: Live to camp,camp to live . . .
Pol: Bata
lukinvir je napisao:
Bravo Deki, pucas iiz svih oruzja.Joj, kako cekam da pokazem mojoj nevernoj "TOMANIJI" ovo od nocas.'Ajd molim te srajbni kada se drustvo okuplja u Pefkariju.


Ubedi li ti likinvir Tomaniju ili jok ?? :think: Ako nisi do sada evo ja bacam i poslednje adute na sto da konacno dobijes ovu bitku. ;) Ekipa ce biti kompletna do kraja sledece nedelje tj do 10.07. tekuceg leta Gospodnjeg. :kolo: Nadam se da cemo u ekipi imati i vas troje,drzim ti fige. :handgestures-fingerscrossed:

pefkari je napisao:
E, Lukinvir, da tek vidis nocne slike!


Pef, Brzi i lukinvir havla vam na podrsci u ove sitne sate,samo da znate da mi znaci. :romance-grouphug:

_________________
svima dobro nikome zlo,nama sta preostane


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 05 Jul 2015, 00:52 
Nije prisutan
Predsednik Rep. Palataki
Predsednik Rep. Palataki
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 18 Avgust 2014, 22:32
Postovi: 7013
Lokacija: Rep. of Palataki
Pol: Bata
Oni gledaju, a ja "peglam" greskice u tvojim porukama. U proseku smo podrska. :haha:

_________________
Sve što možeš da opeglaš danas, ne ostavljaj za sutra!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 05 Jul 2015, 01:04 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 18:30
Postovi: 6074
Lokacija: Live to camp,camp to live . . .
Pol: Bata
Ovo je prikolica iz naseg komsiluka ciji vlasnik je drzi u stacionaru i na nasu srecu prosle godine je dosao tek u avgustu mesecu. :clap: Samim tim Dejevla smo nase satore i opremu razbacali i na njegov plac. Mogao bi isto ovo da ponovi i ove godine bili bismo mu zahvalni na tome. :text-thankyouyellow:

Slika

U okviru kampa, na moju veliku radost, prosle godine sam video jednu modernu satorksu prikolicu uzivo. :dance: Ove prikolice su kudi kamo lakse za vucu i parkiranje kako u kampu tako i za konzerviranje po povratku kuci. Ne treba im ni priblizno mesta kao velikim kamp prikolicama a veoma su komforne i lake za rasklapanje i sklapanje (postavljanje) O njima sam vise pisao u temi "saveti i uputstva" a ovde cu okaciti ovo fotki koje sam uradio na licu mesta. Zao mi je sto vlasnici,Danci cini mi se, nisu bili prisutni kada sam slikao njihovu kucu inace bih o ovome napravio podrobniju reprtazu. :confusion-shrug: Ovako sam na brzaka islikao jer mi je bilo glupo da se duze muvam oko nje kada su gazde bile odsutne.

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svima dobro nikome zlo,nama sta preostane


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 05 Jul 2015, 01:07 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 18:30
Postovi: 6074
Lokacija: Live to camp,camp to live . . .
Pol: Bata
Brzi je napisao:
Oni gledaju, a ja "peglam" greskice u tvojim porukama. U proseku smo podrska.


Samo peglaj El Presidente oci mi ispadose od ovoliko informatike,ali ne odustajem. :shock: :hand: Bez dobre logistike nema ni dobre putopisanije. Hvala ti sto i ovo vece provodimo zajedno,skoro kao u kampu. :bow-blue: :sator:

_________________
svima dobro nikome zlo,nama sta preostane


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 05 Jul 2015, 01:26 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 18:30
Postovi: 6074
Lokacija: Live to camp,camp to live . . .
Pol: Bata
Zarasle su staze moje, pevao je svojevremeno Safet Isovic a ja cu u skladu sa tom pesmom okaciti nekoliko slicica zelenih staza kroz nas kamp. :zmaja: Unapred se izvinjavam ukoliko sam neke vec kacio posto sam vec dobrano pogubio svaki red. :confusion-shrug: a tu je i Brzi pa ce da koriguje eventualne propuste. 8-)

Glavna i najlepsa na putu ka plazi :
Slika

i ostale koje vijugaju kampom :

Slika

Slika

Slika

i jos malo kamperskog zivota :

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svima dobro nikome zlo,nama sta preostane


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 05 Jul 2015, 02:36 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 18:30
Postovi: 6074
Lokacija: Live to camp,camp to live . . .
Pol: Bata
Druzenje sa prijateljima,sa svojom ekipom,nova poznanstva koja su sastavni i neizostavni deo kamperskog zivota kao i beg od civilizacijskih normi sumorno sivog betona i jednolicne svakodnevice su verovatno najveci benefiti kampovanja. :greetings-clappingyellow: Gde bi covek i u kojim uslovima mogao da ostvari sve ove lepe trenutke,snove,da se oseca slobodan i nesputan kao u ovom uokvirenom parcetu pod krosnjama borovog drveca svete kamperske zemlje ?? :roll: nigde plafona niti zidova cini mi se da je cela kugla zemaljska samo nasa. :kolo:
Kada nam je se pricalo imali smo drustvo, kada smo hteli da cutimo oni su bili tu pored nas. :shhh: Nakon nekog od mnogih rostilja i zajednickih druzenja spopalo nas je da se svi onako lepo raspolozeni bucnemo u more. Kao po komandi sa sve klincima napunili smo plazu i bacili se u tamno more koje kao da nije ocekivalo ovu posetu u to doba. Napolju prijatna svezina a voda topla kao bara. :P
Oduvek sam imao zelju za nocnim kupanjem ali me je sputavalo to sto u naseljenim zonama u to vreme svet vec uveliko seta korzom i sa decicom na rivi gleda u dzidza bidze na tezgama i ostale sarenise turistickih mestasca.Osecao bih se kao krme u Teheranu da se ufuram izmedju njih i skocim u more. Nije to ono sto ja hocu a i ne prilici mojim godinama jel da ?? :snooty:
U kampu je sve to dozvoljeno i ispraceno od drugih kampera sa odobravanjem,ovaj moj svet to apsolutno razume iodobrava. :bow-blue: Svi smo jedno i nista strasno nije ukoliko sa nekim podelim deo svoje intime, pritom misleci na zajednicko tusiranje ili jutarnju higijenu pranja zuba npr. Nece svet stati ako me neko vidi kako grozno izgledam sabajle kada izadjem iz satora sav nakostresen i nesredjen,bunovan. :? Pa svi smo isti i sve nas je majka priroda isto obdarila (ili oduzela individualno zavisi ;) ) i nije to nista sramotno, to je sve normalna i prirodna stvar. :greetings-clappingyellow: Iz neprirodnog smo bas namerno pobegli tu gde smo hteli. :sator:

Zajednicki odlasci na mnoge plaze naseg ostrva su dali posebnu notu celoj prici, ipak je sve lepse u drustvu. Lako smo se dogovarali gde cemo,kada i koji dan. :roll: Prolse godine nas je po prvi put izneverio Paradiso nigde talasa ni za lek. :shock: Ali nista strasno pokupili smo se i otisli na drugu plazu i jednako uzivali bez obzira na promasene talase. Jednostavno ovu pefkarijsku ekipu nista ne moze iznenaditi. :naughty: Pozitivna energija resava sve eventualne problme i lose pretvara u dobro. magija kampa je besprekorno funkcionisala. :clap:

Svemu ipak dodje kraj pa tako stize i kalendarski dvadeseti dan kada je, kao namesteno dirigovanim zrebom, doslo vreme da se cela nasa strana komune pakuje i krene kuci. Ostali su kao verni cuvari kampa ipredstavnici Srbije samo Brzi i Bane. :bow-yellow:
Dan kao i svaki kada moramo da se pakujemo za mene tezak i sumoran. Nama mora nikada dosta. :P
Ujutro se cuje neka larva napolju svi su na nogama i pakuju svoju opremu. Satori jedan za drugim padaju,cini mi se mnogo brze nego li smo ih podizali. Sirena i ja lezimo i ne zelimo da izadjemo iz cerge jer vec vidim sliku koja me je noc pre toga plasila. Svi staori su spakovani oprema takodje a ispod nas samo livada i ogoljena trava na mestima gde se do malopre odvijao zivot punim plucima. :( Tuzna slika kao iz Djoletove pesme "odlazi cirkus iz naseg malog grada" i bas tako to sve i deluje. :cry:

Izlazimo pozdravljamo se sa svima i zelimo jedni drugima srecan put. :greetings-waveyellow: Gospodja i ja prkosimo ovom ritmu i kompletno drustvo ispracamo i ostajemo sami na ledini da pijemo drugu jutarnju kafu. Ostacemo i ovaj dan do kraja i kao i uvek putovacemo nocu. :auto-swerve:

ovako izgleda deo kampa gde je bila srpska komuna po napustanju polozaja :

Slika

a ovako nase parce zemlje u kampu :

Slika

Sirena otpozdravlja, do sledece sezone to bi bilo to :

Slika

Slika

_________________
svima dobro nikome zlo,nama sta preostane


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 05 Jul 2015, 02:58 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 18:30
Postovi: 6074
Lokacija: Live to camp,camp to live . . .
Pol: Bata
Sve sto je lepo ima kraj,veceras me hoce pesme to valjda dodje sa letom i sve blizim datumom polaska na more. :dance:
Spakovali smo se i mi kao sto vidite poslednji od cele grupe otisli do ostatka ekipe koji ce nas dvoriti do kraja ovog dana. :kolo: Taktika je bila ispravna bez zurbe i lagano smo sve pospremili. Stvari popakovali i otisli na nasu plazu da poslednji dan provedemo na njoj. :bow-blue: Sumiramo utiske i zalimo sto se rastajemo. :( Ko voli rastanke, valjda niko,a ja ih posebno mrzim. :x Tesko mi padaju iako znam da cemo se svi opet jako brzo sresti i nastaviti druzenje, svejedno nista ne pomaze. :snooty: Vec vidim kako ce se sve to zavrsiti kad pocnemo da se pozdravljamo nije nam prvi put. Medjutim ovaj put je bilo jos i teze,valjda koliko lepo dok je trajalo toliko tuzno kad se rastadosmo . . . :cry:

Ovde negde cu i zavrsiti ovo moje pisanje o proslogodisnjem letovanju. :hand: Moram kako bih napravio mesto za nove price i uspomene. :romance-inlove: Necu vam opisivati sam kraj druzenja i nas rasytanak sa ostatkom trupe posto bih mozda sve pokvario sa tuznim zavrsetkom,ili je bolje da ipak ostavim vama da sami napravite svoj kraj ove price. :clap: To ionako ne spada u kampovanje to je licni dozivljaj svakoga od nas. :confusion-shrug: Ili mozda gresim,mozda su i takve emocije deo jednog nacina zivota pod vedrim nebom, u samo nasem jedinstvenom kampu Pefkari . . .

Slika

Slika

Slika

za sve moje kampere i ostrvljane s'ljubavlju . . . :romance-grouphug:

_________________
svima dobro nikome zlo,nama sta preostane


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 05 Jul 2015, 08:32 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Deki r-4 je napisao:
Pef, Brzi i lukinvir havla vam na podrsci u ove sitne sate,samo da znate da mi znaci. :romance-grouphug:


De-ki, mi te vo-li-mooo! :smesko-gore-dole: :ljubac:

Nadam se da ce i ostali dati svoj doprinos! :op-op: (Dejevla?) :ljubac:

Brzi je napisao:
Oni gledaju, a ja "peglam" greskice u tvojim porukama. U proseku smo podrska. :haha:


:haha: :haha: :haha:

Dragi, ne boj se, nisam jos tol'ko skrajnula! A i nema "takvih"! :ljubac:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 05 Jul 2015, 12:48 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:29
Postovi: 2521
Lokacija: Vinchester city
Pol: Bata
pefkari je napisao:
Nadam se da ce i ostali dati svoj doprinos! :op-op: (Dejevla?) :ljubac:
:

Da li si sumnjala? :romance-heartstiny:

Deki , bravo na docaranoj emociji koja nas sve prozima i obuzima kada boravimo pod vedrim nebom!
:bow-blue:

Lagano sam poceo sa prikupljanjem onoga sto valja poneti jer krece se u sredu popodne, a za mene je tri dana spremanja prava merka! :)

Pokusacu u pauzama spremanja, kolko vec veceras, da pokazem slikom i recima, nesto sto bi koristilo ljudima koje se dvoume da li da pokusaju u ovakvom vidu letovanja (mozda za pocetak neka skracena varijanta?!).

Ljudi imaju strah od nepoznatog, kako bi se snasli na otvorenom, da li bi se deca i zene snasli u svemu tome, kako se organizovati kad nemas sopstvenu kujnu, frizider, wc i tus...

Prvi put sam "kampovao" 2014, gotovo bez ikakve opreme, tako da sam prilicno "kompetentan" da kazem kako izgleda biti u kampu kao totalni laik.

O tom potom. Odoh sad da isecem linoleum (koristice umesto museme) za nov kamperski sto.

Imenjace :Deki-R-4: ... :text-bravo:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 05 Jul 2015, 13:02 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
:bravo: Deki R4 na ovako lepoj priči, čitao sam je sa posebnim uživanjem.
Kamperskoj ekipi želim da ovogodišnje letovanje bude još lepše.
Priznajem da mi je zagolicalo maštu. Do sada mi je jedna stavka na listi želja bila da jedno letovanje provedem na jedrenjaku, ali mi posle tvoje priče ko zna.
Zanimaju me baš teme koje je Dejavla naveo, kako izgleda taj deo kamperskog života i koliko se lako prilagodiš njemu.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 05 Jul 2015, 14:14 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 91 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.