Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 23:29

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: TASOS 2015
PostPoslato: Utorak, 27 Avgust 2019, 18:24 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 11:50
Postovi: 1447
Tasos 2015

Put

Uobičajeno ležeran. Poučeni predsednikovim iskustvom zaobišli smo radove kod Velike Plane. Išli preko Mladenovca, Topole, Kragujevca.

Noćenje na Dojranu. Čovek je tamo napravio izuzetan poslovan potez. U mestu, koje je bilo slepo crevo, napravio je neviđeni biznis. Pre 3-4 godine kad smo prvi put koristili njegove usluge imao je jednu kuću sa 15-20 apartmana. Danas ima 4 kuće, bazen, restoran. Sve je puno i sve su srpske tablice. Pumpa pored smeštaja, jutarnji burek u Starom Dojranu, granični prelaz na 4-5 km, na kojem moraš da probudiš policajca i zamoliš da ti lupi pečat na pasoš. Razmišljao sam i da ga ne budim, bilo mi ga žao, i da samo prođem, al opet razmišljam - možda imaju kakve kamere.

Inače, lokalne vlasti su se u međuvremenu potrudile, sredile plaže na jezeru, suncobrani, kafići i gradić je počeo da živi i liči na turističko mesto.

U želji da unesemo malo novine u višegodišnju rutinu putovanja na Tasos, svratismo na blic do Kavale. Šta reći a da Jelena i Bata nisu već napisali. Ukratko, lep grad, jedan od lepših koje sam video u Grčkoj, vredan da se u njemu potroši dan-dva, a možda i više.

Pogled na Kavalu

Slika

Trajekt prazan, 20 automobila, ekspresno ukrcavanje minut pre polaska i vožnja uz neuobičajeno razularene galebove (sledeći put i ja sedim u potpalublju sa Dekijem R-4). Naime, osim što su se toliko osilili da sleću na palubu i iz ruke otimaju sve što liči na hranu, počeli su i preterano da seru. Neverovatno je da sam i prilikom dolaska i prilikom odlaska popio po jedan projektil od galebljeg izmeta.

Galebovi u nisko-serućem letu

Slika

Slika

Tasos

Slika

Ako mi se prošle godine činio malo siv i ofucan, ove godine je ponovo zablistao u punom sjaju. Turista manje nego prošle godine u isto vreme. Primećena opšta najezda Turaka ove godine, tako da za sledeću sezonu u kofer obavezno spakovati i buzdovan.

Plaže nismo obilazili, hvala na pitanju. Sve smo ih već videli više puta. Osim na matičnoj plaži Pachis, kupali se još na gostovanju u kampu i 2 puta na Paradisu. Tačnije, na Paradisu se nismo kupali nego smo posetili akva park, zahvaljujući drugu Dextu i njegovoj visoko profesionalnoj kontraobaveštajnoj službi. Jahanje na talasima, jazguzi, toplesi. Zbog velikih talasa u jednom momentu sam ostao bez gornjeg dela pa sam morao da tražim od prisutnih koleginica rezervni na zajam. Imali smo i pokušaj kupanja na plažicama u oblasi Skala Rachoni, ka kojima gravitira naš hotel ali smo brzo odustali. U pitanju je močvarno zemljište, dugačak plićak, mulj i trava, neprijatni mirisi od ustajale vodurine. Hvala lepo.

Malo fotki sa Paradajza

Slika

Slika

Slika

Plaža kampa u Pefkariju

Slika

Smeštaj

Novi smeštaj - hotel Coral, nije bio tako loš. Sobe veće i bolje nego na Pachisu, okruženje nije loše (masline, masline, masline, masline i masline....) mada ne može da se meri sa Pachisovom lokacijom.

Ono što je ostavilo loš utisak je što su vlasnici kranje stipse i PP se sprovodi po principu "ako baba plače, daj joj keks". U 10 dana samo dva puta supica za večeru (i to zahvaljujući tome što je gazda prethodno veče kiselio kurje oči u lavoru, pa mu bilo žao da uludo baci preostalu vodu). Glavno jelo, koje nije bilo neukusno, posluživano bez ikakve salate. Desert svako veče fucking kompot od bresaka iz konzerve, ratne zalihe kojima ističe rok trajanja. I sve to u sred sezone voća i povrća. Elem, ove godine ostah željan grčkog paradajza, luka, lubenica, dinja... svega onog što se na Pachisu podrazumevalo. Zaključak, ovaj hotel ne vredi ni trećinu tih para.

Pachis

Još je na svom mestu, Radovi još nisu počeli, a kad će - nemamo pojma. Poslednje informacije od sinoć, sa lica mesta, glase - sve je po starom. Gazda čupa kosu što se zeznuo. Da se bar malo izvuče izdaje sobe putnicima koji su na bum došli (17e noćenje s doručkom)

Malo Pahisa za Tedi

Slika

Slika

Slika

Sinoptička situacija
Vreme vrelo, voda topla. Tek po koji vetrić. Povremene padavine, naročito na ruti trajekta Keramoti - Limenas.

Društveni život

Bogat i sadržajan, a bio bi još bolji da smo kamperi, šmrc. O roštiljskim podvizma Brzog i Dejevla su već spevane pesme i to u desetercu, deca će ih učiti u školama u okviru Tasoskog ciklusa. Druženje sa ekipom emisije "Survival" lociranom u Pefkari kampu je ono što je dalo boju, miris i ukus ovogodišnjem letovanju. Takođe, ostaće zapamćeno i oproštajno veče u Sapho bungalovima gde su nam odseli poznanici, koji su u saradnji sa izuzetno ljubaznim domaćinima, priredili izuzetno ribarsko veče, sto prepun orade, brancina, škampa i dobrog grčkog vina (prijatelj je pasionirani ljubitelj vina i pronašao je zaista izuzetna domaća vina uz sve obraćanje pažnje na godinu berbe, sortu, geografsko poreklo)

Njihove svetlosti - najviše državno rukovodstvo

Slika

Raspaljuje se roštilj u Saphou

Slika

Izleti
U povratku smo priredili poslovno-turistički izlet do Kasandre. Jednom rečju - fuj. Garmin nas je prevezao preko svih brda i planina poluostrva Halkidiki, sav ponosan što poznaje sve kozje staze tog dela Grčke.

Par fotki iz Kriopigija, lepa plaža ali posetioce dovozi i odvozi vozić kroz milion serpentina, sunce zalazi već u 17

Slika

Slika

U pokušaju da upoznamo prirodne lepote prvog prstenca zaustavili smo se već kod Pefkohorija. Peškir na peškiru, automobil na automobilu, čovek na čoveku, žena na ženi. Da mi daju besplatno - zahvalio bih se uljudno uz izvinjenje da ne mogu jer baš te nedelje imam zakazan sastanak kućnog saveta. Još jednom se pokazalo da Tasos nema alternativu.

Slika
Jedni odlaze, drugi dolaze

Planovi
Imam godinu dana da ubedim svoju najbolju drugaricu da pristane na kampovanje, sve to potkrepljujem pokaznim vežbama kako umem da kuvam, perem, peglam i da je njeno samo da se prući po plaži. Ako ne uspem, sledi mi traženje smeštaja negde u blizini Pefkarija. Pachis je otišao u istoriju, ne samo zbog monstruma koji će tamo nići do sledeće leta već i zbog zasićenja. Lepa je hladovina na Pahisu, lepa je plaža ali zbog dugačkog plićaka više podseća na bazen. Zaključio sam da mi više prija kupanje na kamenitoj plaži kampa, nekako je više morski ugođaj. Društvo, blizina Potosa i Limenarije, promene, promene. I dalje Tasos, ali iz drugog ugla.

Eto!

_________________
Peglanje je lakše ako se prethodno dobro pofajta :character-oldtimer:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.