Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 12:36

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 83 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Petak, 22 Avgust 2014, 12:11 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 13:56
Postovi: 22
Samo da napomenem u vezi patarina kroz MK.
Od ove godine primaju i kovanice ev(a)ra. Svaka rampa 1.5€

Ako idete iz pravca Srbije, na prvoj rampi možete da im saspete sve žute u šaku do vrednosti 1.5€
U naredne dve primaju samo 1€ + 50 centi ili više. Kusur vraćaju u evrima.
Na pitanje zašto samo prva rampa prima bilo kakvu kombinaciju ev(a)ra a dalje ne, dobio sam tako komplikovano besmisleno i suludo objašnjenje da me odmah zabolela glava i dupe (jer me ustvari zabole dupe za njihove koNbinacije) da sam mu dao bakšiš 1€ samo da prekine sa objašnjavanjem. Kad sam odlazio još je zamnom pokušavao da mi na brzinu objasni ostale delove nebuloze...

_________________
NARAVNO DA PRIČAM SAM SA SOBOM... I MENI JE PONEKAD POTREBAN SAVET STRUČNJAKA!
I to sve zapisujem na blogu:
http://www.odraz.net/blog/index.html


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 24 Avgust 2014, 10:35 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 20:00
Postovi: 3452
Lokacija: Bačka Palanka
Pol: Bata
Što se tiče obilaznice oko Soluna, ja koristim Alvirovićevu preporuku i ne idem kroz industrijsku zonu (to je opisana putanja sa brojanjem semafora). Tu gde svi skreću, ja nastavljam pravo prema Atini. Vozi se još nekih desetak km (možda i više stvarno ne znam) i onda ima raskrsnica. Raskrsnica je u obliku slova V. Polu desno se ide ka Atini, Paraliji, Olimpiku, Krfu, Lefkadi... a polu levo put se penje na nadvožnjak i ide se ka Solunu, Kavali, Halkidikiju. Tu se odmah uključuje na autoput a ubrzo ima i odvajanje tj. uključenje na Egnatio Odos ili ti put kojim se ide na Tasos. Na Egnatia odosu posle dvadesetak km ima odvajanje za Halkidiki.
Ovaj put je kako Alvirović kaže duži 20 km ali se brzo pređe pošto nema semafora ni gužve. Na većini te deonice je dozvoljeno 130 km/h.
Treba napomenuti da od Soluna do Kavale ima samo dva odmorišta i oba su u blizini naplatnih rampi.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 24 Avgust 2014, 11:16 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:29
Postovi: 2521
Lokacija: Vinchester city
Pol: Bata
...kada se popne na nadvoznjak, ukljucuje se na autoput koji dolazi iz pravce Atine, i to tako sto se na mestu ukljucenja nalazite u najbrzoj traci, te treba obratiti paznju da li neko vozilo ide s vase desne strane...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 21 Septembar 2014, 16:27 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 20:00
Postovi: 3452
Lokacija: Bačka Palanka
Pol: Bata
Da to je vrlo neobično ukrštanje. Nigde nisam takvo nešto video. Inače tu oko Soluna Grci voze dosta brzo ali korektno bar iz mog iskustva. Posebno jurcaju na delu prema Halkidikiju. Ja sam vozio po ograničenju 90 a oni su me obilazili kao da stojim. Osećao sam se kao da sam u igrici i da mi je pokvaren auto pa me svi obilaze.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 06 Maj 2015, 19:11 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 19 Avgust 2014, 23:47
Postovi: 1590
Lokacija: Изгубљен у свемиру
Pol: Bata
PUT DO TASOSA AUTOMOBILOM I POVRATAK - maj 2015
........trasa preko Makedonije........

Do Tasosa i nazad se iz Beograda može automobilom putovati preko dva glavna putna pravca. Najkraća ruta vodi preko Bugarske i ona je 10% kraća nego putem kojim se do sada najčešće išlo - preko Makedonije. Ako merimo od Bubanj Potoka, najkraćom putanjom preko Bugarske ćemo do trajekta za Tasos (u luci Keramoti) voziti 721 km od kojih 307 km po auto-putevima.

Ako odlučite da putujete preko Makedonije (granični prelaz Bogorodica - Evzoni) tada ćete preći 801 km od kojih, u ovom trenutku, 636 km auto-putevima. Izvesno je da će do početka ovogodišnje letnje turističke sezone biti završen još koji km auto-puta oko Vranja.

Pored toga što je put preko Bugarske za Beograđane 10% kraći, iz troškovnika na kraju ovog teksta možete videti da je tuda oko 15% jeftinije putovati prosečnim srpskim automobilom. S druge strane, bezbednije je voziti se auto-putem, posebno ukoliko ste odlučili da putujete noću. U ovom tekstu će biti opisana trasa preko Makedonije.


Beograd (Bubanj Potok) - Preševo - Gevgelija - Solun (ring road) - Keramoti

801 km (636 km auto-put)


Ovo je put kojim se najčešće ide i vodi preko graničnog prelaza Preševo, zatim kroz Makedoniju do Gevgelije a kada uđete u Grčku, od graničnog prelaza Evzoni nastavljate 50-ak km do kružnog prstena (ring road) oko Soluna gde treba da sledite zelene putokaze za Kavalu. Kada se uključite na ring road, odnosno "Egnatia Odos", sledi vam najkvalitetnija deonica auto-puta od oko 140 km do Kavale.

Pošto se nakon 140 km udobne vožnje po odličnom auto-putu od Soluna približite Kavali, nemojte u nju ulaziti nego nastavite da pratite zelene putokaze za Xanthi nekih 30-ak kilometara sve dok ne ugledate putokaz za Tasos - Keramoti zajedno sa oznakom za ferryboat. Tu se isključite sa auto-puta, pratite putokaze za Keramoti i ostaje vam manje od 20 km solidnog puta do luke gde ćete se ukrcati na trajekt koji plovi do glavnog mesta i luke na Tasosu - Limenas. Trajektom se plovi 8 km, što u najboljem slučaju sa sve ukrcavanjem i iskrcavanjem traje manje od sat vremena. U špicu sezone trajekti iz ove luke polaze, sredinom dana, na svakih 30 - 45 minuta. Voze tri kompanije naizmenično, trajekti polaze tačno u planirano vreme, noću nema prevoza a red vožnje možete videti na http://www.thassosferries.gr , na http://www.anethferries.gr i na http://www.thassoslink.gr Karta u jednom smeru za vozilo do 4,25m košta 16€ dok je za duže vozilo (karavan) cena 20€. Za osobe preko 10 godina starosti je 3€ a za decu od 5 do 10 godina je 1,5€. Nema mogućnosti za rezervaciju (a nije ni potrebno) niti se mogu kupiti povratne karte. Kada se iskrcate u Limenasu ostaje vam još najviše 50 minuta lagane vožnje do bilo kog mesta na obali.

Dakle, ovim putem od Beograda (tj od naplatne rampe u Bubanj Potoku) do Limenasa ima 810 km. Kada se sve sabere - zadržavanje na graničnim prelazima, 2-3 usputne pauze za kafu ili predah i prevoz trajektom - putovanje autom ne traje kraće od 11 sati. Ako putujete 1. ili 15. jula, a posebno 1. avgusta ili vikendima oko ovih datuma, put može trajati par sati duže. Pošto svi aranžmani počinju u podne, odnosno posle 12h, znači da je (iz Beograda) potrebno krenuti oko ponoći da biste u svoju sobu/apartman ušli i boravili od trenuka kada je za vas pripremljena.

Nekim mladim roditeljima sa malom decom je zgodno da putuju nocu i, kada su oba roditelja vozači pa se smenjuju, ovaj put je podnošljivo naporan. Treba ipak maksimalno voditi racuna o bezbednosti vaše porodice i zato imajte na umu da se najveći broj saobraćajnih nezgoda dogodio usled sletanja vozila sa puta (24% od ukupnog broja registrovanih saobraćajnih nezgoda u 2013. godini u Srbiji - izvor: Agencija za bezbednost saobraćaja). Logično je da se dobar deo ovih nezgoda dogodio kao posledica premora vozaca. Zbog toga, mislim da je mnogo bezbednija i komfornija varijanta (ali i malo skuplja) da putujete danju tako što ćete, iz Beograda, krenuti ujutru oko 09h a kasno popodne stići na jug Makedonije ili sever Grčke i tu prespavati u nekom od sasvim pristojnih hotela što četvoročlanu porodicu može da košta od 40-100€ sa doručkom. Možete, naravno, spavati i u Solunu ali su odgovarajući hoteli tamo skuplji i često mora da se plati parking osim subotom posle 15h i nedeljom kada je parkiranje na ulici besplatno, ukoliko nađete mesto. Nakon doručka odmorni nastavite put i na Tasosu ste oko 13h.

Pored veće bezbednosti, putovanje sa noćenjem na polovini puta može vaš odmor učiniti zanimljivijim i dodatno, u svoj smeštaj na Tasosu nećete doci iscrpljeni od puta i zatim prespavati ceo dan, nego dovoljno sveži da možete i to prvo popodne da iskoristite aktivno se odmarajući.


Beograd (Bubanj Potok) - Preševo - Dojran - Kilkis (Liti) - Keramoti

796 km (586 km auto-put)


Ovu trasu do Tasosa preporučujem onima koji će prespavati na jugu Makedonije, u nekom od jeftinih a vrlo pristojnih apartmanskih smeštaja u mestu Dojran na samoj granici sa Grčkom. Granični prelaz Dojran/Doirani je otvoren 24h i njega ćete najčešće brzo proći (10-ak minuta) jer nema velike gužve. Ipak, u špicu sezone oko kritičnih datuma bilo je čekanja i po sat vremena ali svakako manje nego na prelazu Bogorodica/Evzoni.

Dakle, nakon ulaska u Makedoniju vozite 145 km do mesta Udovo gde nailazite na velike i jasno vidljive putokaze za Dojran. Odatle imate još oko 32 km do Novog Dojrana gde možete prespavati u veoma dobrim apartmanima za 10€ po ležaju. Poslednjih nekoliko godina izgrađeno je i adaptirano desetine objekata sa smeštajem u Novom i Starom Dojranu, solidna je ponuda pa ćemo ove objekte i naša iskustva opisivati u posebnoj temi na ovom forumu - "Prenoćište na putu za Tasos".

Za one čiji automobili troše benzin ili dizel gorivo, odmah po ulasku u Novi Dojran je poslednja benzinska pumpa pre prelaska u Grčku (gde je gorivo znatno skuplje) i gde treba natočiti pun rezervoar. Pumpa radi od 08-22h, primaju kartice. Za one koji imaju LPG i žele ovim putem, poslednja pumpa u Makedoniji je 20-ak km pre Dojrana, u mestu Valandovo.

Ujutru odmorni nastavite 3 km do Starog Dojrana, gde u centru mesta pored pijace možete pojesti odličan burek. Na kraju mesta je granični prelaz, uđete u Grcku, pratite putokaze za Kilkis - Thessaloniki i dobrim putem nastavite pored Kilkisa da se "spuštate" prema Solunu, ali se nakon 53 km od granice, kod mesta Liti uključujete na "Egnatia Odos", odnosno autoput i nastavljate prema Kavali, i dalje prema Keramotiju. Ova velika raskrsnica sa petljama ("interchange") nije još uvek u potpunosti završena pa treba na raskrsnici sa semaforom skrenuti desno i ući u mesto Liti a zatim pratiti putokaze za uključenje na auto-put prema Kavali. Putokazi su, najverovatnije, na svojim mestima ali... može i tamo da se desi da po koji zafali tj nestane ili izraste žbun ispred i zakloni ga... ipak, putevi su im bolje obeleženi nego naši, a pre puta je poželjno da pogledate auto kartu da bi ste imali predstavu o tome kuda putujete. Ako imate navigator onda nemate nikakav problem sa ovime.

Ako ne želite da se petljate kroz Liti, jednostavna ali nekoliko km duža varijanta je da na raskrsnici sa semaforom, gde vas putokaz usmerava da skrenete desno u Liti pa ka Kavali, nastavite pravo kuda vas vodi zelena tabla za Solun (Thessaloniki). Tu ćete se uključiti na autoput za Solun, a tačno 8 km od te raskrsnice, kad pređete brdo, isključite se sa autoputa, prođite podvožnjakom ispod i uključite se u suprotan smer, prema Kavali.

Od ovog uključenja na autoput pa do Kavale imate nešto manje od 140 km, i kao što je već opisano, nemojte ulaziti u Kavalu nego pratite putokaze za Xanthi sve dok ne naiđete na putokaz Thassos - Keramoti.


Manastir Svetog Prohora Pčinjskog

Ako na Tasos putujete preko Makedonije i sa namerom da usput negde prespavate, obratite pažnju na datum putovanja. Ako su to 1. ili 15. u letnjim mesecima i okolni dani, a naročito ako se tada poklope i vikendi, onda očekujte velike gužve od ranih popodnevnih sati pa sve do uveče na graničnom prelazu Preševo. Razlog za ovu gužvu su, pre svih, Albanci iz zapadne Makedonije - gastarbajteri, koji u to vreme idu svojim kucama. Uglavnom rade u Švajcarskoj pa se prepoznaju po švajcarskim tablicama.

Tada možete skrenuti sa magistralnog puta negde oko Vranja i pratiti putokaze za manastir Prohor Pcinjski. Kažem negde oko Vranja, jer su u toku radovi na izgradnji deonice auto-puta oko Vranja pa su česte izmene na ovom delu puta. Ali tamo gde se može skrenuti prema Ristovcu i dalje do manastira, put je solidan a poslednjih 3-4km serpentinama se spuštate u dolinu Pčinje. Dakle, nakon 30-ak kilometara od skretanja s magistrale doći ćete do prelepih predela i manastira a odatle ima još oko 3 km do novoizgrađenog graničnog prelaza. Kada uđete u Makedoniju prolazite kroz mesto Staro Nagoričane, odnosno nakon tačno 20 kilometara od graničnog prelaza dolazite do jedne "T" raskrsnice gde možete skrenuti levo ili desno, i gde vam eventualni navigator sugeriše da idete desno. Ali ne, tu skrenite levo i nakon samo stotinak metara imate putokaze za Skoplje, odnosno uključujete se na magistralni put za Kumanovo - Skoplje, a zatim na autoput za Solun.

Putarina i gorivo

Od Beograda do granice s Makedonijom ćete u dva maha platiti putarinu ukupno 920,00 dinara.

Kroz Makedoniju do granice sa Grčkom ima 3 naplatne rampe, 60 + 80 + 60 denara. Primaju i kartice, a pored denara možete platiti i evrima, sada opet i metalnim (jedno vreme nisu primali metalne evre). Ako plaćate evrima racunaju vam 1€ = 60 denara.

U Grckoj, autoputem od Soluna do Tasosa imate dve naplatne rampe na autoputu za Kavalu, putarina je na svakoj po 2,40€.

U ovom trenutku (06.05.2015) cena benzina je u Makedoniji slična cenama u Srbiji (trenutno oko 1,13€), dok je u Makedoniji evrodizel značajno jeftiniji (SRB=1,20€ MAK=0,93€), kao i LPG (SRB=0,63€ MAK=0,45€). Zato je najekonomičnije da na izlasku iz Makedonije natočite rezervoare do vrha. Na svim pumpama u Makedoniji možete platiti karticama ili, naravno u evrima, s tim da možda nece na svakoj pumpi da vam obracunaju 60 denara za 1€. Zato, ako nemate kartice, najbolje je da zamenite potrebnu količinu evra u denare u menjačnici koja je na samom graničnom prelazu Preševo/Tabanovce, odmah uz zgradu, sa leve strane. Mislim da je dobro da izračunate koliko vam denara treba za gorivo i eventualno kafenisanje/ručak/spavanje, dodatete potrebnu količinu za "patarine" i otprilike toliko zamenite.

U Grčkoj nema mnogo stanica za točenje TNG ali napokon je jedna proradila na Tasosu, u južnom delu ostrva u mestu Astris, nekoliko km od Potosa. Napominjem da na auto-putu od Soluna do Kavale nema pumpi koje su, kao kod nas i u Makedoniji neposredno uz autoput, nego morate da silazite s puta i petljate se 1-2km da bi je našli. Pored bolje cene, to je još jedan razlog da gorivo sipate u Makedoniji pre nego što pređete u Grčku.


POVRATAK

Kada se vracate s Tasosa u Srbiju imate samo dve tacke gde morate obratiti posebnu pažnju na putokaze jer nisu najbolje postavljeni:

1. Kada se iskrcate sa trajekta u Keramotiju, pratite table Kavala i "airport". Nakon 15-ak kilometara cete proci pored aerodroma i ubrzo stižete do semafora gde vas plave table usmeravaju da skrenete levo ka Kavali. Medutim, vi tu treba da skrenete desno, a ako malo bolje pogledate, spazicete i zelenu tablu za Kavalu (godinama delimicno sakrivenu žbunjem) koja vas usmerava desno, što znaci da nakon 1 km izlazite na autoput kojim ste došli.

2. Ako želite da se vratite preko Dojrana, onda nakon 165 km od ukljucenja na autoput imate table "Kilkis". Tu se iskljucite sa autoputa i kasnije pratite putokaze za Doirani koji se pojavljuju kada prodete pored Kilkisa. Ako želite da se vratite preko granicnog prelaza Evzoni onda se sa autoputa iskljucujete 16 km dalje, odnosno sledite velike zelene table "EDESSA - ATHINA" a na samoj izlaznici cete videti nisko postavljene tri velike zelene strelicaste table, na jednoj piše "EVZONOI -SKOPIA". Vi ste sada na "ring road"-u i tacno 8 km dalje imate iskljucenje sa velikom tablom "EDESSA - THESSALONIKI" i opet, sada omanje zelene table "Evzonoi - Skopia" na samoj izlaznici a posle samo pratite table za Evzoni. Tu izlaznicu poneki promaše, ali ako se i to desi, nije strašno jer nakon nekoliko km opet imate table za Evzoni.

Srecan put!

TROŠKOVNIK za putovanje Beograd - Tasos - Beograd preko Makedonije
(auto na dizel, karavan, četvoročlana porodica sa jednim starijim i drugim detetom 5-10 god.)

1. Zeleni karton............ 2.000,00 din ... =16,70€
2. Putarina kroz SRB.......1.840,00 din.... =15,40€
3. Putarina kroz MAK........400,00 den..... =6,70€
4. Putarina kroz GR............................ =9,60€
5. Prevoz trajektom........................... =61,00€
6. Gorivo....................................... =107,00€

UKUPNO: 216,40€


TROŠKOVNIK za putovanje Beograd - Tasos - Beograd preko Bugarske
(auto na dizel, karavan, četvoročlana porodica sa jednim starijim i drugim detetom 5-10 god.)

1. Putarina kroz SRB.......1.460,00 din.... =12,20€
2. Putarina kroz BG............20,00 lev.... =10,20€
3. Prevoz trajektom........................... =61,00€
4. Gorivo........................................ =98,00€

UKUPNO: 181,40€

_________________
:violin:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 06 Maj 2015, 22:36 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 23:53
Postovi: 6959
Lokacija: Lenjivac
Pol: Seka
Hvala, Zoki! :bravo:

_________________
:zmaja:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 07 Maj 2015, 07:31 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Bravo Zoki. :clap: :clap: Mislim da su ovako taksativno navedene stvari najkorisnije ljudima!
Samo mislim da ti se potkrala greska kod trajekta.
Ako je i 20e za auto + 2x3e (posto se tekst uglavnom bazira za dve osobe ili 2+ malo dete) =26e u jednom pravcu
26x2=52e
Za manji auto u zbiru izadje ukupno 44e

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 07 Maj 2015, 07:54 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 17 Septembar 2014, 03:36
Postovi: 1093
Lokacija: NS, Vojvodina
Зоки je napisao:
PUT DO TASOSA AUTOMOBILOM I POVRATAK - maj 2015
.......

1. Zeleni karton............ 2.000,00 din ... =16,70€
2. Putarina kroz SRB.......1.840,00 din.... =15,40€
3. Putarina kroz MAK........400,00 den..... =6,70€
4. Putarina kroz GR............................ =9,60€
5. Prevoz trajektom........................... =61,00€
6. Gorivo....................................... =107,00€

UKUPNO: 216,40€


TROŠKOVNIK za putovanje Beograd - Tasos - Beograd preko Bugarske
(auto na dizel, karavan, četvoročlana porodica sa jednim starijim i drugim detetom 5-10 god.)

1. Putarina kroz SRB.......1.460,00 din.... =12,20€
2. Putarina kroz BG............20,00 lev.... =10,20€
3. Prevoz trajektom........................... =61,00€
4. Gorivo........................................ =98,00€

UKUPNO: 181,40€



Moram opet da te pohvalim (kada neće žena) :D
-Jasno
-Sažeto
-Precizno
-Tačno

A ne ko neki na prošlom forumu, HYPER txt-ovi km, pune ne važnih informacija



_________________
http://youtube.com/@Bokins

https://www.putistinazivot.org.rs/


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 07 Maj 2015, 09:15 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Zoki sta bese ono vozis? :D
Kad se ovo stavi na papir izlazi prosecna potrosnja na 100km oko 5,5L sto je realna cifra za dizelasa al benzinac tesko da moze da spusti na toliko s obzirom da je 80% voznje autoputem na 3500-4000 obrtaja (prosecni benzinac 1.4-1.6 kubika). Pitam jer jos uvek nemam pravi osecaj za moj auto, imam ga tek par meseci a nisam isao na neka duza putovanja da bih mogao da ustanovim a relacije od 100-150km ne znam koliko su realne!

Inace, da pohvalim jos jednom izvestaj. :clap: Veoma koristan i primenljiv. Ja sada lako mogu da iskalkulisem sopstvene troskove oduzimajuci razliku u putarini od Bg do mene i potrosnju goriva za istu relaciju.
S tim sto i zeleni karton nije neophodno racunati u troskove jer ga mnogi imaju ili ga vade ranije. Ali je svakako stavka poput medjunarodne dozvole, koju u svakom slucaju vadis ipak malo pre puta

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 07 Maj 2015, 10:32 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 19 Avgust 2014, 23:47
Postovi: 1590
Lokacija: Изгубљен у свемиру
Pol: Bata
Del Piero je napisao:
Samo mislim da ti se potkrala greska kod trajekta.
Ako je i 20e za auto + 2x3e (posto se tekst uglavnom bazira za dve osobe ili 2+ malo dete) =26e u jednom pravcu
26x2=52e
Tu nisam pogrešio Del Pierce :) Računica je da su 2 odrasla po 3€, jedno dete starije od 10 god. koje ISTO plaća 3€ i jedno dete 5-10 god. koje plaća 1,5€ u jednom smeru. Dakle, tamo-vamo za osobe = 21€ + tamo-vamo za karavan = 40€, ukupno 61€

BTW, namera ove računice nije da dâ tačan iznos ukupnih troškova putovanja automobilom, jer to nije moguće, pošto nisu samo putarine i brodarine u računici, već ima i nekih troškova koji ne moraju da se odnose samo na to jedno putovanje - npr. zeleni karton, MVD i sl. Takođe, ukupna potrošnja goriva zavisi od više faktora - model automobila, način vožnje, gde smo kupili gorivo...

Želeo sam da predstavim (drugima ali i sebi jer očekujem da pročitam i komentare sa poboljšanim kalkulacijama) koliki su MINIMALNI troškovi koje imamo za ovakvo putovanje. Hteo sam, takođe, i da predstavim koliko je procentualno jeftinije putovati preko Bugarske. Za tu trasu takođe pravim poseban tekstić, skoro je gotov i biće stavljen u posebnu temu...

_________________
:violin:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 07 Maj 2015, 10:51 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
:text-thankyoublue: Sad znam koliko parica da spremim za putarinu ako budemo isli na Tasos :)

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 07 Maj 2015, 12:12 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 19 Avgust 2014, 23:47
Postovi: 1590
Lokacija: Изгубљен у свемиру
Pol: Bata
Del Piero je napisao:
Zoki sta bese ono vozis? :D
Kad se ovo stavi na papir izlazi prosecna potrosnja na 100km oko 5,5L sto je realna cifra za dizelasa al benzinac tesko da moze da spusti na toliko s obzirom da je 80% voznje autoputem na 3500-4000 obrtaja (prosecni benzinac 1.4-1.6 kubika). Pitam jer jos uvek nemam pravi osecaj za moj auto, imam ga tek par meseci a nisam isao na neka duza putovanja da bih mogao da ustanovim a relacije od 100-150km ne znam koliko su realne!

Sada imam auto na benzin koji na auto-putu, pri brzini 120 km/h troši oko 7l/100km dok je na putevima sličnim Ibarskoj magistrali ta potrošnja oko 5,5l/100km. Te podatke ću da koristim za kalkulaciju troškova u tekstiću BGD - Tasos - BGD preko BG pa ćemo videti šta će ispasti. Ovu računicu za dizel motor sam napravio na osnovu sledećih podataka:

- potrošnja na autoputu pri brzini 120km/h - 6,5l/100km
- potrošnja na magistrali - 5l/100km
- polovina goriva kupljena u SR, druga polovina u MK

_________________
:violin:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 17 Jun 2015, 21:10 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
http://www.juznevesti.com/Servisne-info ... oj.sr.html

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 26 Jun 2015, 20:39 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 09:02
Postovi: 8106
Lokacija: PRAVDA za P R A V D U !
Pol: Bata
Stanje "auto-puta" Mala Kopašnica - Preševo za automobile je isto kao pre 3 meseca.
Vidljivo je da se na sve strane (g)rade put, mostovi, nadvožnjaci, tuneli,
ali ni jedan jedini km neće biti pušten, po meni, do sledeće godine.
Kada se siđe sa postojećeg auto-puta kod M.Kopošnice ima par km zaobilaznog puta pa se onda ide starom magistralom. Na jednom mestu novi auto put nadvožnjakom ide preko trenutne magistrale i tu je semaforom regulisan saobraćaj. Ne čeka se dugo. Dalje do V.Hana je sve po starom. Od V.Hana do Vranja ima oko 20km zaobilaznog puta koji je malo nezgodan na mestima gde su nagle krivine i tu treba biti pažljiv posebo ako se mimoilazite sa kamionima i autobusima. Sve vreme je zabranjeno preticanje, Vmax 50km/h, ali se nemojte iznenaditi ako vas preko pune ili čak i u krivinu lokalci obiđu brzinom od +80km/h.
Od Vranja do pred Bujanovac TRI trake u jednom pravcu.
Pre i posle Bujanovca stara magistrala.
Oko Preševa krak puta od tri trake podeljen na dva smera.

_________________
Kad popijem koju u kafani
ondak pričam ono što mislim trezan.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 28 Jun 2015, 06:48 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 09:02
Postovi: 8106
Lokacija: PRAVDA za P R A V D U !
Pol: Bata
Turci su polako krenuli. Ovaj vikenda ne baš u hordama, ali u hordicama da. Pretpostavljam da će dva naredna vikenda biti udarna.

Kada prođete isključenje za Aleksinac pa nakon 15-ak km (par km pre naisa) smanjite gas pošto je u zaustavnoj traci parkiran civilni auto pored kog su 2 civila koji izigravaju geometre sa radarom.
Kažu da su ove Budale česta pojava na tom mestu mesecima.

_________________
Kad popijem koju u kafani
ondak pričam ono što mislim trezan.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 83 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.