Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Petak, 29 Mart 2024, 00:22

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 59 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Zakintos u slikama
PostPoslato: Sreda, 03 Septembar 2014, 20:45 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 08:04
Postovi: 2947
Lokacija: Sremski Karlovci
Pol: Seka
Vožnja brodom do Navaja

Slika

Slika

Dok smo prilazili Navaju

Slika

Navajo

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Nasukan brod na Navaju

Slika

Xigia

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Ulice Tsilivia

Slika

Slika

Slika

Prilaz gradskoj plaži Tsilivia

Slika

Gradska plaža

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 04 Septembar 2014, 20:24 
Nije prisutan
Predsednik Rep. Palataki
Predsednik Rep. Palataki
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 18 Avgust 2014, 22:32
Postovi: 7013
Lokacija: Rep. of Palataki
Pol: Bata
:bravo:

_________________
Sve što možeš da opeglaš danas, ne ostavljaj za sutra!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 04 Septembar 2014, 22:11 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
:nevera: Lepo Daco. Al ukrade mi temu, tako mi i treba kad se nakanjujem danima

Brzo cu da dopriinesem i ja!

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 04 Septembar 2014, 22:13 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 25 Avgust 2014, 11:48
Postovi: 2065
Lokacija: ... TEBI IH DAO SVE, ZA TEBE ZIVEO...
Pol: Bata
Odlucne fotke.Kad se vrnem sa Krfa,stavicu i ja moj foto izvestaj sa Zakintosa,sa letovanja iz 2012. godine.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 05 Septembar 2014, 07:19 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 08:04
Postovi: 2947
Lokacija: Sremski Karlovci
Pol: Seka
Hvala drugari. Samo kačite slike, moje su iz 2011. godine. Deca su tada bila baš mala pa smo uspeli da obiđemo samo dve plaže. Mnogi su tada govorili da su one najlepše.
Tedi, tvoje su najsvežije, baš me zanima da li se šta promenilo.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 05 Septembar 2014, 18:57 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 20:36
Postovi: 44
Lepe fotke. Odmah pomislih na Teddi :) ... ocekujem i njen doprinos temi u svakom slucaju, Lunatic, takodje......
Moram da primetim na Navajo plazi dominira plavo i belo nesto kao na Mermenoj koju nisam obisla...a do sledece godine sta ce biti ko zna....ove kise ubijaju u pojam. Kvare slike plaza, narusavaju prilaze plazama, uhhh :confusion-waiting:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 06 Septembar 2014, 20:55 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Pa evo, prozivah se i sama i ode strane Solo Capri, pa ću početi bar da predstavljam svoj doživljaj Zakintosa juna 2014. godine.

Pošla sam onako, ne baš uzbudjena, žaleći što ne idem na Tasos (zvuči besno, ali oni koji bejahu na Tasosu će shvatiti), ali dobro, poklonu se u zube ne gleda.....

odlazak na letovanje avionom, nakon mnogo godina bila mi je baš prijatna promena. Stigne se za čas i može se iskoristiti dan! Aerodrom na Zakintosu je mali i vrlo dobro organizovan, iako stiže, bez preterivanja 7-8 čatera na sat punih engleskih turista, mahom tinejdžera. Vodiči dobro uvežbani, ispred zgrade autobusi, svaki jasno označen brojevima. Vožnja do Argasija, malog mesta kratka i prijatna.

Slika

Argasi je mirno mesto, ali ipak ima jedan centar sa dosta restorana, prodavnica, kafića. Mana je što nema plažu, zapravo gradska plaža je malecka i očajna, ali ako imate sreće da budete smešteni u nekom od nbrojnih smeštaja na obali zagarantovana je sosptvena plažica bez gužve, što je divno za one koji žele miran odmor.
neverovatno, ali nemam fotografije Argasija, što verovatno govori o tome da nije lep i privlačan. Imam samo jednu, ostatke nekakvog mosta iz proslosti

Slika

Hotel Anemona beach u kome sam bila smeštena je predivan. Manji porodični hotel, sa svojom plažicom, sobe velike, čiste, higijena besprekorna, terase velike sa pogledom na more od koga boli glava, gazde mladi bračni par, ljubazni i simpatični.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 06 Septembar 2014, 21:31 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Glavni grad - Zante, sladak, lepši od mesta na Tasosu, mnogo manje lep od Krfa. Iznad grada nalazi se vidikovac Bohali. Pogled je prelep, kolači lepi u nekoliko poslastičarnica koje se tu nalaze. Najbolje je doći u smiraj dana i videti grad i po danu i pod noćnim svetlima

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Crkva Svetog Dionisiosa zaštitnika ostrva

Slika

Crkva Svetog Nikole, jedina, kažu, koja je preživela velike zemljotrese

Slika

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 06 Septembar 2014, 22:20 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Jedno od mojih omiljenih mesta Kambi, vidikovac, ima nekoliko restorana, idite na vrh. U ovom gde sam bila zatekla sam filmsku scenu, usred dana, Grkinja vodič i Grk sa gitarom zabavljaju grupu engleskih turista posle ručka, na terasi koja bukvalno visi iznad mora, pevajući grčke pesme. A svud okolo tišina. Fenomenalno.

Slika

Slika

Slika

Slika

Ovo je tek pocetak, zeza me nesto ovaj program za fotke...

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 07 Septembar 2014, 07:40 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 08:04
Postovi: 2947
Lokacija: Sremski Karlovci
Pol: Seka
:bravo:
Bili smo 2010. i 2011. godine. Prve godine se nismo mrdnuli iz Tsilivi-ja jer nam je mlađa ćera imala 15 meseci. Druge godine smo se upustili u avanturu pa obišli ove dve plaža, koje su nas ostavile bez daha. Jedino žalimo što nismo posetili grad Zante.
Tsilivi je porodično letovalište, takođe prepuno engleskih turista ali je bilo jako malo mlađe populacije. Bilo je mirno i ako nam je smeštaj bio na glavnom putu. Čula sam da je u Laganasu ne podnošljivo od mladih i ne iživljenih engleza.
Vila Premijer je solidan smeštaj. Nalazi se nekih 150-200m od centra i plaže. Opremljenost apartmana je zadovoljavajuća. Imali smo sve što nam je potrebno, istina da je sve malo istrošeno ali je poslužilo.

Slika

Plaža je iza ove livade

Slika

Maslinjak ispred naše terase, a one kuće iza su u centru.

Slika

Restoran na plaži u čijem sklopu je igralište koje smo maksimalno koristili.

Slika

Slika

Prilaz plaži iz centra.

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 10 Septembar 2014, 10:12 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 20:36
Postovi: 44
Divne lsike Zante u smiraj dana,Teddi..a ove sa tvogh omiljenog vidikovca se lako mogu pomesati sa Tasosom, onim alikama recimo koje svi pravimo sa terase manastira. Lepo u svakom slucaju i pohvale za obe. :greetings-clappingyellow:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 10 Septembar 2014, 10:32 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Znam da sam dosadna , samo obecavam i odlazem, al najlepsi vidikovac ce tek stici

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 10 Septembar 2014, 11:25 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
:bravo: Bravo za Dacu i za Tedi. Nisam bila na Zakintosu i volim da ga malo pogledam na slikama.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 30 Septembar 2014, 22:23 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Evo davno obećanog nastavka.

prvo malo da se bavim čuvenom Navajo plažom, poznatom svetski sa predivnih razglednica. Do nje se dolazi isključivo brodićima, moguće iz raznih mesta, mi smo to uradili iz Porto vromi luke, koja zapravo nije ni gradić, ni selo, ima samo jedan montažni kafić, parking, wc, I dok za čamce. Preporuka je da se stvarno rano, rano ustane i dodje među prvima, inače.....Videćete posle šta.

Slika

Slika

Isplovljavamo:

Slika

Kapetan brodića vodi nas da vidimo male špilje u stenovitoj obali. Povremeno sam se pitala da li zna šta radi, jer voli da fascinira putnike rizikujući plovidbom između oštrih stena, zavlačeći brodić između stena tamo gde izgleda da stvarno nema mesta da prođe, a more sa puno talasa.....

Slika

Slika

Slika

Slika

Stigli smo, još pre 10 ujutru posle te uzbudljive vožnje brodićem, ali već je bila gužva. Jasno je bilo da od onog čuvenog prizora sa razglednica nema ništa:

Slika

Dakle u realnosti, i to tek je bio jun, to izgleda ovako:

Slika

Slika

Slika

Brod je potpuno zarđao i lomi se, pitanje je dana kada će se neko povrediti, jer ljudi se penju na njega uprkos upozorenjima.

Inače priča o njemu jeste da je to bio brod kojim su švercovali cigarete i da kad se nasukao meštani sotrva su godinu dana pušili Marlboro!!

Slika

Slika

Slika

Postoji još jedan način da se ova plaža vidi, to je od gore, sa vidikovca, međutim i tamo su gužve nesnosne, kažu, čeka se ured da bi se dobila prilika za par minuta fotografisanja, a izgleda zastrašujuće mesto sa koga se to radi. Lično ne znam da li bih se usudila. Još je nedavno vidkovac skraćen zato što je proglašen rizičnim za pijane Engleze! ovo je dsakle slikano od dole, u desnom uglu se nalaze ta dva ispusta sa kojih se slika, pa ko je hrabar nek uživa!

Slika

Ovo je najlepše što sam mogla da uslikam, dakle jedini kadar bez stotinu ljudi u njemu. Pri tome, dok smo mi bili na plaži tamo su bili sve manji brodići, a otišli smo u trenutku kada su pristigla dva ogrooomnaaaa broda, ljudi je bilo toliko na njima da su se iskrcavali pola sata.

Slika

Dakle, jasno je da opšti utisak o ovom izletu nije baš povoljan. Dakle za dosta para, (zaboravih da li beše 15 ili 20 eura), dobijete dva sata nesnosne gužve na plaži za koju ste mislili da je predivna, ali nvi od toga ne vidite ništa. Jeste lep doživljaj u vodi koja je divne boje i uvek prilično hladna. Na plaži nema ničega, dakle suncobrana, pića, toaleta. Možda je moj zaključak da oni koji su već bili na Lefkadi i Kefaloniji i videli ovu vrstu plaža mogu i da propuste, a oni koji nisu možda ipak da probaju.

Ima na Zakintosu lepših mesta od ovog.....

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 01 Oktobar 2014, 17:52 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Ono što je na mene stvaaaarnooo ostavilo utisak jeste oblast Kambi sa dva predivna vidikovca. To stvarno nemojte propustiti.

Kada se popnete na vrh brda videćete restoran i ispred njega najveću grčku zastavu. Na našu žalost kada smo mi bili tamo zbog jakog vetra nije bila otvorena.

Slika

Restoran ima predivnu baštu. Od ovog leta, kažu, uvedeno je da se ne može fotografisati tek tako, mora se nešto popiti u restoranu. Ja sam tamo jela zaista odlične lignje, i to je jedino mesto gde sam na ovom ostrvu dobila baš dobru morsku hranu. To je, inače, stvar koja je meni smetala, nisu baš profesionalci za sea food.

Slika

Od prizora zaista zastaje dah!

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 59 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.