Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 22:45

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 84 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Poruka
PostPoslato: Subota, 05 Januar 2019, 01:25 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Praznicni izlozi...

Slika

Slika

Slika

Slika

Vozic koji vozi kroz centar, besplatan je....

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 05 Januar 2019, 01:56 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Konsultujemo se sta cemo dalje...znamo da moramo biti u TC "Siesberg" najkasnije do 17.30 h, jer u 17.40 h krecemo za Beograd...kako nam je vodic rekla da nam gradskim prevozom treba oko sat vremena, a sada je negde blizu "dvojke", resavamo da polako krenemo ka TC...treba nekim prevozom da stignemo do Jakominiplatza, a tamo da hvatamo tramvaj br. 5 ili autobus br. 32 do centra Siesberga...pa onda tu da presednemo na autobus br. 78...dve stanice, tako nam je receno...ali nije- ima 1 stanica! :doh: Do Jakominiplatza hvatamo prvi tramvaj koji je naisao, jer svi vode do njega...pre toga Jack odlazi do trafike da kupi karte za prevoz...kazu joj da je u dane praznika prevoz besplatan! :op-op: Slika

U prevozu je, u tom trenutku, prilicna guzva, ali podnosljivija nego kod nas...jer, prevoz brzo stize, nema mnogo cekanja...Stizemo u TC oko 15 h...manje od sata voznje...tamo- guzvanjac, samo takav! Nema gde da se sedne, da se odmore noge! :| Trazimo "Mek", u njemu guzva, k'o da nesto dele dzabe! :snooty: Dok stojimo kraj kase, ukazuje se jedno prazno mesto...trciiiim...oko nas guzva i buka, zuji k'o u kosnici...toalet- guzva nevidjena...cunjamo hodnicima...nailazimo na prodavnicu "Primark", Jack predlaze da bacimo pogled, da nam prodje vreme...ma, kakvo "bacanje"! Za "onako" nista ne bacam! :mrgreen: Nalazim neke majicice za po 3 € i uzimam ih, tek da nesto kupim!

Opet se motamo, trazeci mesto gde bismo sele....kafic, klupe za odmor....SVE je krcato! Na kraju nalazimo mesto...meni su vec oci "na pola koplja"...

Tacno na vreme ulazimo u bus...svi su tu, nema kasnjenja...dremam...cak i ja...brzo idemo...vozaci sjajno voze tako da mirno "zaspivam"...trgnem se u trenutku, priblizavamo se hrvatskoj granici...kolone nepregledne....stojimo...ne znam koliko...zaspim...budim se i vidim da bus skrece negde sa autoputa...i tako, u mom secanju zaspivam i budim se vise puta, smenjuju se "pejzazi"- autoput i neke bestragije...sneg pada...opet budjenje, rotaciona svetla...putnici se meskolje, razbudjeni se pitaju "sta nas snadje"....saznajemo da policija regulise saobracaj na sporednim putevima, kojima su krenuli svi koji zele da izbegnu guzvu...idemo ka Iloku...

Granica te noci...

Slika

U Beograd stizemo oko 7 h ujutro...vodic nam kaze da autobusi njihove agencije, koji su se vracali iz Beca, a koji su se zaglavili na granici, jos uvek tamo stoje...a mi smo kod kuce! :op-op:

Brzinsko "toaletiranje" i zaranjam u jastuk....SlikaSlika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 06 Januar 2019, 20:36 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
pefkari je napisao:
1. Na ovom tramvajskom stajalistu staje "besplatni tramvaj", koji ima svega 3 stanice, ako sam dobro zapamtila- staje na glavnim tackama, na kojima turisti mogu da vide gradske znamenitosti...


2.Spomenik stajerskom princu Ivanu...okruzen je sa 4 zenske figure, koje predstavljaju reke Muru, Sanu, Dravu i Ens...

Slika


1. Ovo je dobro!
2. Jack je reče da su u pitanju ženske figure! :bravo:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 06 Januar 2019, 20:45 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
pefkari je napisao:
Slika

Lep mi je samo pogled na stari deo grada!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 06 Januar 2019, 21:03 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
:ljubac: Puno lepih fotografija i korisnih informacija. Žao mi je što ste na kraju upale u gužvu u tom TC i na granici! Svakako vam je u Gracu bilo lepo, a super je i što je bilo sunčano!
Vraćaju se da ponovo gledam detalje na slikama!

Slika

Sitan vez! Mnogo su lepe zgrade u Gracu! Beč ima čudesa, ali ovako ljupke zgrade ne sećam se da sam tamo videla! :think:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 06 Januar 2019, 21:31 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Milenice, to ti je u samom centru! :ljubac:

Meni je mnogo bilo lepo sa Jack! :ljubac: :romance-grouphug: Pored toga sto je volim "ovako", ona je jedna stabilna osoba, koja uliva sigurnost i poverenje, neko na koga mozes da se oslonis i opustis se! :smesko-gore-dole: :smesko-levo-desno: Mnogo mi je zao sto nismo imale vise vremena za sve! nadam se da cemo se jednom vratiti na istu rutu! Mozda po nekom lepsem vremenu, jer nam je ostalo jos mnogo toga da vidimo i obidjemo! :op-op: :op:

I da probamo te sam-rolne! ;)

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 06 Januar 2019, 23:36 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Biće prilike! :ljubac:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 12 Januar 2019, 20:15 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Šamrolne manje-više, ne probasmo punč i kuvano vino :doh:
:ljubac:

Zaključujem sledeće: sve smo doživele skoro u dlaku isto... kompatibilni putnici... :lol: čak nam i zaključci slični :D
A što smo tek kompatibilne za bus: ti voliš da sediš do prozora, ja moram do prolaza; ti voliš da slušaš muzikicu na sluške, ja zakuntam čim autobus krene :lol:

Ali si fotkala mnogo više nego ja... izloge, atmosferu, zgrade... :bravo: Mi lajki. :romance-grouphug: :ljubac:
Biće još putovanja :smesko-levo-desno: :smesko-gore-dole: :op:

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 05 Februar 2019, 20:24 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
:bravo: Za kompatibilne putnice! :ljubac: :ljubac:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 84 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

cron

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.