Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 21:58

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 100 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Petak, 22 Januar 2016, 21:41 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 17:43
Postovi: 30
peff važno je da si glavna... :clap:

hvala na komplimentima :oops: naročito za fotografije :smesko-gore-dole:


Zatvoreni deo banjskog kompleksa u kojem ste se vi baškarili ostavili smo za neku zimsku posetu :)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 01 Mart 2016, 12:02 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 19 Avgust 2014, 23:47
Postovi: 1590
Lokacija: Изгубљен у свемиру
Pol: Bata
Bili smo ovog vikenda u Đuli. Krenuli smo u subotu ujutru, popodne proveli na bazenima, kao i u nedelju od otvaranja pa do 15h. Najkraće:

Cena ulaska u zatvoreni kompleks je nepromenjena, vikendom je ulaznica za odrasle 12€, radno vreme od 10-19h.

Javni parking na obeleženim mestima u okolini ulaza u kompleks bazena, kao i oko pešačke zone u centru grada se plaća i nedeljom od 6-18h, i zimi a naročito leti :) što mi je prošli put bila nedoumica. Za 100 HUF ćete imati oko 40 minuta, kad prevedete u dinare - oko 1 din. po minutu. Zato svaki privatni smeštaj ima svoj parking, u dvorištu ili ispred kuće tako da to nije neki problem.

Bili smo smešteni u ODLIČNIM apartmanima, po ceni od 26€ noćenje za dvoje. Zaslužuju maksimalnu preporuku: Gelleny Lux Apartman (da ne bude zabune, postoje još neki koji imaju u nazivu Gelleny). Kao što smo i očekivali, vlasnica je dozvolila da u nedelju ostanemo dokle smo tražili, bez doplate. Ovi apartmani su udaljeni oko 800m od ulaza u bazenski kompleks, dakle 10-ak minuta lagane šetnje (natovareni sa rancima :) )

Magistralni put od Segedina do Đule je besprekorno sređen tako da je sada (iz Beograda) najbolje tuda ići, a ne preko Rumunije, kad već vinjeta mora obavezno da se pazari.

_________________
:violin:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 15 Februar 2018, 17:40 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 19 Avgust 2014, 23:47
Postovi: 1590
Lokacija: Изгубљен у свемиру
Pol: Bata
Jedan noviji tekst o banji Đula i hotelu Erkel, jedinom koji ima "toplu" vezu sa kompleksom bazena.
https://www.ekapija.com/news/2026915/banja-djula-u-madjarskoj-uzivanje-u-gastronomiji-bazenima-velnesu-lekovitoj-vodi

_________________
:violin:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 27 Februar 2020, 09:21 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Djula se "ponovila" u decembru 2019. Bili sa decom... :ljubac:

I, evo- sada, sa prijateljima! :ljubac: Bili smo od nedelje do utorka...pokazalo se kao dobar izbor!
Bili smo u novom smestaju, za sada- najblizem spa-centru! :op-op: Mozda je udaljen 300 m u pravoj liniji...bukirali smo apartman sa prakticno 2 studija, koji su spojeni vratima...jedan ima kupatilo i poseban wc, a drugi je prostorniji, samo sa kupatilom...u oba imate kuhinju sa resoom, ketlerom, posudjem, escajgom, soljama i casama za vodu, vino, kafu, caj...cediljku za sudove, dasku za secenje, makaze...imate susilicu za ves, fen...sve u svemu, vrlo smo zadovoljni...kuca je odmah uz glavnu ulicu...jeste prometno, ali meni to nije smetalo...nas smestaj je bio u prizemlju...neko bi se mozda uplasio da moze neko da mu uskoci...ja nisam...svuda su kamere okolo...osvetljeno je...a i racunam- turisticko je mesto, kome trebaju moje "pinkle"?! :mrgreen:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 27 Februar 2020, 09:52 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Za nekih 6-7 dolazaka, ovo nam je cetvrti smestaj...i prvi put da sam obisla jedan od 3 muzeja, za koje znam...bila sam vise nego odusevljena postavkom! Toplo preporucujem ovo mesto za obilazak...cena ulaznice je 2500 ft...ili negde oko 8 €...setala sam hodnicima i sobama "Dvorca Almasi" vise od 2 i po sata..."igrala se", jer je muzej u fazonu "multimedijalna, interaktivna zabava"...potrudicu se da ne "udavim" fotkama...upozoravam- probacu! :mrgreen:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 27 Februar 2020, 21:55 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
pefkari je napisao:
.upozoravam- probacu! :mrgreen:

Мали весељаче :D

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 27 Februar 2020, 22:32 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 20:00
Postovi: 3452
Lokacija: Bačka Palanka
Pol: Bata
Udri pefka, mene baš zanima pošto ženče stalno napominje da bi da ponovi Đulu. A zna se u našoj kući ko naređuje a ko kofere nosi.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 18 Decembar 2022, 01:40 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 19 Avgust 2014, 23:47
Postovi: 1590
Lokacija: Изгубљен у свемиру
Pol: Bata
Evo, g-đa Pef i ja, nakon skoro 3 godine, ponovo u Đuli na par dana... Želeo sam da izbegnem eventualnu gužvu pa samo tamo otišli u nedelju 11.decembra a vratili se dva dana kasnije. Tako je i bilo, bazenski komplex je bio skoro prazan a posebno Aqua Palota (vodena palata) koja se posebno doplaćuje i gde je bilo oko 5% popunjenosti.

U ovoj poruci ću izneti samo neke tehničke detalje oko putovanja a u sledećoj oko boravka.

Najpre, granični prelaz - po svaku cenu i UVEK treba izbeći glavni prelaz Horgoš. Pomislio sam i ovog puta da bi to trebalo da uradimo ali, ajde rekoh, nedelja je, nisu dani kada je povećana cirkulacija... E, zezn'o sam se! Na Horgoš smo stigli nešto pre 11h i u Mađarsku ušli tek nakon 1,5 sati čekanja :evil: Jer, od 7-8 koliko ima, radile su samo 2 trake a Turaka kol'ko 'oćeš... Čak su na mađarskoj strani granice angažovani i turski policajci, šetaju u turskim uniformama (bez oružja, naravno) i obilaze svoje. U povratku smo otišli na prelaz Ašothalom - Bački Vinogradi i prešli za 7-8 minuta...

Pored gužve, drugi razlog za obilaženje Horgoša je putarina tj vinjeta. U Mađarskoj je i dalje na snazi da se putarina preko vinjeta plaća za autoputeve. Ukoliko idete u Đulu preko prelaza Bački Vinogradi imate samo dve tačke gde prelazite preko autoputeva tj ne treba kupovati vinjetu. To možete videti ovde: https://nemzetiutdij.hu/api/uploads/Toll_expressway_network_subject_to_e_vignette_01_jpg_32098e0f96.jpg
Dakle, jedna tačka je kada idete iz Morahaloma prema Segedinu, a druga od Segedina prema Oroshazi tj Bekeščabi.

Ovde, takođe, treba da dodam - od Segedina do Đule i nazad, putujte ISKLJUČIVO preko Oroshaze i Bekeščabe, a nikako ne slušati google maps koji će vas navoditi da idete preko Mako-a - a navodi vas tuda jer se putuje 10-15 minuta kraće pošto nema gužve... Tačno, nema gužve, skoro da nema nikog ali jedva da možete i 60 km/h da postignete jer su putevi na tom pravcu izuzetno drndavi. Znači, nemaju rupe, sve je pokrpljeno, neće vam otpasti točak, ali ćete poblesaveti od neravnina i drndanja. Dakle, kad se izbegnu ove loše tačke o kojima sam govorio, od BGD-a do Đule će vam trebati oko 4h putovanja za tih 330km.

_________________
:violin:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 19 Decembar 2022, 12:53 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 20:00
Postovi: 3452
Lokacija: Bačka Palanka
Pol: Bata
Super saveti Zoki. Ja ne znam kuda sam išao ali put do Đule mi je bio najbolji magistralni put kojim sam se vozio. Verovatno sam potrefio.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 23 Decembar 2022, 01:18 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 19 Avgust 2014, 23:47
Postovi: 1590
Lokacija: Изгубљен у свемиру
Pol: Bata
Nekoliko zapažanja, saveta, preporuka oko boravka u banji Đula.

Banjski kompleks je veliki ali zimi radi samo manji deo, tj delovi gde su zatvoreni bazeni. Tu ima dve "zone" - jedna gde je nekoliko različitih bazena sa različitim temperaturama vode (od kojih su 2 bazena na otvorenom) a ta voda je termalna, tamno braon boje. Čak je i plivački bazen u tom delu napunjen sa tom termalnom vodom. Na svakom ulazu u bazen piše koja je temperatura vode i koliko je max. vreme boravka (uglavnom je ograničeno na 30 minuta). U ovoj zoni se, pored nekoliko manjih prodavnica, nalaze i dva restorana koji liče na menze, ali to je OK jer posetioci tu sede u kupaćim ili su ogrnuti peškirima ili bade mantilima. Cene su, rekao bih, sasvim prihvatljive. Npr, u jednom restoranu, pored menija, imaju i 3 različite "dnevne" ponude (supa, jelo i salata), cena je 2.400 HUF = 6 €. Nas dvoje uzmemo svako po jedan "dnevni meni" + piće + kafa, ukupno izađe oko 18 €. Treba imati u vidu da je u tom kraju Mađarske kuhinja uglavnom bez hleba, nego se pored mesa jede krompir ili testenine tako da će hlebojedi ostati gladni :) Meni takva kuhinja odgovara. U drugom restoranu je izbor jela i kuhinja malo bliža našim prohtevima, ali je i nešto skuplje. Ulaz u ovu zonu će od Nove 2023. godine koštati 3.600 HUF = 9€.

Druga zona je, u stvari, pomenuta "vodena palata" i da biste ušli potrebno je da ste se predhodno kod kupovine karte za ulaz u kompleks opredelili i za Aqua Palotu, odnosno da ste platili dodatnih 2.200 HUF. Pored toga, na blagajni vam ponude i doplatu za korišćenje garderobnih ormarića ali to nije skupo, košta mislim 100 ili 200 HUF... Dakle, narukvica koju dobijete na blagajni vam omogućava ulaze u zone (zavisi šta ste platili) kao i korišćenje ormarića koje otključavate i zaključavate sa tom narukvicom. U Vodenoj palati je u bazenima obična voda, sve je besprekorno čisto a postoje i posebne odaje za mame sa bebama.

Dakle, računajte da će dvoje odraslih za ulazak, ručak, piće i kafu potrošiti ukupno oko 40-50€ dnevno.

Preko zime, smeštaj treba tražiti u blizini bazenskog kompleksa zato što svi smeštaji imaju svoje parkinge gde ostavljate auta a onda pešaka 5-6 minuta do ulaska u kompleks. Jer, ispred ulaska u kompleks ima parking mesta sasvim dovoljno (preko zime) ali se plaćaju, mislim oko 300 HUF/sat.

Apartmani u okolini kompleksa, u ovo doba godine, koštaju oko 30-40€ dnevno.

_________________
:violin:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 23 Decembar 2022, 10:34 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Petak, 30 Jun 2017, 13:05
Postovi: 13
Pol: Bata
Znači za Djalu ili Moraholom ne treba nikakva vinjeta?


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 23 Decembar 2022, 13:22 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Ne treba ako ideš preko Bačkih Vinograda.
Obrati pažnju samo da radnim danima rade od 7 do 19, a vikendom do 22h.

Ako putuješ ka Mađarskoj vikendom ujutro, gledaj da budeš na prelazu pre 10h, posle nekad zna da bude gužva i da se i tu čeka po 1-1,5h...

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 23 Decembar 2022, 14:05 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 19 Avgust 2014, 23:47
Postovi: 1590
Lokacija: Изгубљен у свемиру
Pol: Bata
zoleprole je napisao:
Znači za Djalu ili Moraholom ne treba nikakva vinjeta?
Da dodam u vezi vinjete na poruku od jack: Ne treba ni za prelaz Đala s tim da ni tada ne ideš preko mesta Mako, kuda će te google maps navigacija sigurno navoditi :)

Dakle, idi ovuda:

Slika

_________________
:violin:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 15 Mart 2023, 13:36 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Da napisem i ja koju, iako je Zox napisao ono sto je vecini najbitnije... :mrgreen:
Moj deo je "koliko sam uzivala"...a ovog puta zaista nisam!
Zasto nisam?

1. Ovo je bio odlazak po bas hladnom i tmurnom vremenu
2. Moja ledja se, do tada, nisu bas bila sasvim oporavila
3. Preterano cekanje po hladnoci na prelazu me je bas smorilo...
4....a onda i gazdarica pansiona u kome smo odseli....nasli smo se brzo i lako, ali zena starija od mene, osim "ok" ne zna ama bas nijednu rec vise na engleskom...da bismo se sporazumeli, zvala je unuku, koja je bila simultani prevodilac... :roll: (izvinite sto cesto prevrcem ocima, ali ne znam kako drugacije da najpreciznije objasnim koliko me neke stvari nerviraju!) :mrgreen:
5. Da muka sto duze traje, gazdarica nam je dala gomilu papira da popunimo, potpisemo, skenirala svojim telefonom nase pasose...i to je trajalo vise od sat vremena...zbog toga smo na plivaliste stigli tek oko 17 h... :roll:
6. Sve je bilo cisto, tu nemam zamerki, kao sto nikad i nemam na madjarske smestaje, ali, na krevetu su bila 2 manja peskirica, kao flis papir...srecom da sam na vreme primetila! Pokusala sam da komuniciram sa gazdaricom, pa posto nije nista vredelo, okrenula je unuku...njoj smo zacas objasnili, nesto je rekla gazdarici, a ova joj odgovorila "da ce pogledati da li ima vece, da nam zameni"!? :o Kada smo zavrsili tehnicke stvari, oko dokumenata, platili boravisnu taksu, otisla je, da bi se vratila kroz par minuta i donela I 2 velika peskira...onda sam se malo smirila...znaci, sad smo imali po 2 svako...(u sta da uvijem opranu kosu, ako imam samo 1 mali peskir?!)
7. Kako smo u putu proveli mnogo vise vremena od planiranog, proslo je vreme rucka, morali smo da klopnemo nesto...srecom da sam umesila neke slanise i ponela! Razocarala me je minimalisticka opremljenost kuhinjskog dela...nije bilo obicne dzezve, niti manje serpice, lonceta...(kad ja kazem da cu da nosim, izbije rat!), :snooty: ....srecom, ponela sam svoj noz, dasku za secenje i gomilu tih nekih sitnih rekvizita...imali smo mali indukcioni reso, ciji bas nisam ljubitelj, i bokal za kuvanje kafe...ako se to tako zove...Zoki se snasao da sklopi/rasklopi "masinu", ali kuvali smo nasu kafu (koju sam ponela od kuce), koja nije odgovarala tom aparatu!!! Jbg! Pili smo onakvu kakvu smo mogli da skuvamo!
8. Plivaliste: za razliku od svih prethodnih puta, kada su oko 18.15 h najavljivali da se posetioci polako spremaju da napuste plivaliste, sada smo bili "oterani" vec u to vreme, :snooty:
9. Od 3 dana kada smo bili na plivalistu, prvog je bar temperatura vazduha bila pristojna, a temperatura vode, recimo- podnosljiva...ne topla kao pre...sledeceg je vec bilo hladnjikavo i na samom plivalistu, a o vodi da ne pricam...samo sam, kao u crtacu, pipnula nogom vodu i odustala od ulaska! Treceg dana sam se bas smrzla, mada me je Zoki ubedio da udjem u najveci bazen, u kome su masazeri, pecina sa "brzom rekom" i gde zavrsavaju oni koji se spustaju niz veliki tobogan...voda je bila pristojna (inace mi je prevruca uvek!), ali sam se napolju smrzla k'o PIIIIIIIIP! :shifty:
9. Sa povratkom u apartman (ja bih to nazvala- studio), shvatila sam da i u smestaju neko "stedi na grejanju"- na nama! :snooty: Cim sam skinula jaknu, shvatila sam da nije dovoljno toplo, da operem kosu i istusiram se! :evil: Imali smo odvojeno kupatilo i wc...oba prostora su bila ledena...temperatura je bila ispod nule, napolju je padao sneg...stvarno neprijatno! Moj "deo kreveta" je bio blize vratima...onda smo konstatovali da tu radi podno grejanje, ali samo u polovini apartmana, naravno- sa Zoxove strane! :shock: Tu sam vec htela kosu da pocupam!
10. Bio je minus, mi smrznuti od bazena, napolju je duvalo, "snjezilo", pa sam resila da ne idemo nigde (na veceru)...ostali smo da jedemo mojih 5 kila spremljene hrane, u apartmanu...

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 15 Mart 2023, 13:49 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Znam da je sve lakse "kad prespavas"...tako sam se ujutro probudila raspolozenija...kroz vrata sam videla da je napadao sneg i da neki ljudi ciste dvoriste, da oslobode automobile...
Prvo smo otisli do "Lidla", po najneophodnije za prezivljavanje jos 2 dana, a onda na plivaliste...kao sto vec rekoh, bilo je hladnije nego prethodnog dana...za razliku od sinoc, bilo je manje posetilaca...ja sam uglavnom citala, iako nisam zbog toga tamo otisla! :mrgreen: Zoki je koristio sve sto je mogao... :clap: ...u jednom trenutku, videsmo ciku koji zaranja termometar u vodu bazena, jedinog koji ja uvek koristim (za plivanje)...nije ni morao! Da je gurnuo samo prst, sve bi mu se reklo samo! :snooty: Zoki je dobacio da je hladnije nego inace...ovaj samo klimnu glavom i ode...znate da sam ja navikla na razne uslove na bazenu i da nisam neka smrza...ali, ovog puta je bilo bas hladno! Udjoh i ja jednom u vodu, na nekih 20 minuta- pola sata...brzo se presvukoh posle i natukoh i sokne na stopala! :shock:
Rucali smo na plivalistu...to je bio jedan od boljih utisaka... :mrgreen: ....kosu opet nisam oprala ni na plivalistu, ni u sobi... :? ...a bas sam gadljiva tu...ostatak veceri smo gledali tv, a ja sam mislila o tome kako sam razocarana, prvi put...

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 100 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.