Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 12:07

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Banja Morahalom
PostPoslato: Sreda, 12 Novembar 2014, 02:20 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Ovo je Zoki napisao, svojevremeno, kao dodatak mom tekstu:

"За 24. април 2013. је коначно предвиђено отварање граничног прелаза Бачки Виногради - Ашотхалом којим ће преко дана (вероватно од 07-19 часова) моћи аутомобилима да се прелази граница. На том месту ће моћи да је пређу држављани ЕУ и Србије. Од тог прелаза па до Морахалома има мање од 12км и то ће прилично да убрза пут онима из БГ и НС.

Иначе овако, чекање на Хоргошу мени НИКАД није било краће од 1/2 сата, прошле недеље смо у повратку чекали безмало 1 сат.."

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Banja Morahalom
PostPoslato: Sreda, 12 Novembar 2014, 02:34 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Inace, ovih dana, pripremajuci ovaj tekst (i preradjujuci stari), nasla sam na internetu podatke o tome sta se jos moze obici u samom Morahalomu i okolini...da me dragi ne bi odbio, pripremila sam mu "program", sastavljen od svega toga o cemu sam citala na netu! Slika

Dakle, ako odete na "produzeni vikend", mozete obici jos i "Kucu lutaka", crkvu Svetog Lasla, Dom kulture "Aranjsem", "Kucu strudli", Memorijalnu kucu "Homokhat", "Paprika park", "Park Ptica", rezervat bizona "Nadjseksos" (poslednja dva "s" su sa kvacicom!), Slika , seoski muzej "Stara kuca", "Vinsku kucu"....toliko sam pronasla!

Znamenitosti grada mozete obici i turistickim vozicem "TUK TUK".

Mi nista od ovoga nismo stigli da vidimo (a nismo ni znali da postoji!), tako da imamo, bar jedan, razlog da se vratimo! Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Banja Morahalom
PostPoslato: Sreda, 12 Novembar 2014, 07:33 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
:clap:
Ех, што нама с југа, та Мађарска није ближе...
Пријало би једно бањање.

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Banja Morahalom
PostPoslato: Sreda, 12 Novembar 2014, 08:03 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:29
Postovi: 2521
Lokacija: Vinchester city
Pol: Bata
pefkari je napisao:

Иначе овако, чекање на Хоргошу мени НИКАД није било краће од 1/2 сата, прошле недеље смо у повратку чекали безмало 1 сат.."

Išao sam jedne prilike autobusom, i u povratku na granici proveo skoro 3 sata. Drug je išao x puta (uvek autobusom) jer je oduševljen banjom, ali poslednji put, posle 4,5 sata čekanja na granici, rekao je - e dosta je bilo, nikad više...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Banja Morahalom
PostPoslato: Sreda, 12 Novembar 2014, 11:29 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Kolima se brze prolazi...otkad je Zoki postavio ono obavestenje- nismo bili, pa ne mogu nista da tvrdim...ako ponovimo u skorije vreme, javljam kakvo je sada stanje!

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Banja Morahalom
PostPoslato: Četvrtak, 20 Novembar 2014, 15:16 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Evo malo i letnjih slicica banje :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Banja Morahalom
PostPoslato: Četvrtak, 22 Oktobar 2015, 21:36 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Četvrtak, 22 Oktobar 2015, 21:35
Postovi: 3
Pol: Seka
Pozdrav drugari.

Ja sam bila sa dečkom u banji 5-6 puta i svaki put smo se baš lepo proveli i odmorili. Usluga je odlična, nije ništa skupo. Svi bazeni su super, kao i ostali sadržaji. Posle drugog dolaska smo saznali da na spratu ima i kompleks sauna gde je zabranjen kupaći zbog zdravlja i toksina koji ispuštaju na toj temperaturi. Za taj deo je potrebna dodatna ulaznica koja je 600HUF, ali vredi. Svi su ogrnuti peskirom i niko nikoga ne posmatra, kao i u Sloveniji, Nemackoj i ostalim zapadnim zemljama gde je kultura sauniranja na mnogo višem nivou nego kod nas. Nema ni gužve, jer većina ljudi ne zna za ovaj deo. Naš opšti utisak je da je ova banja savršena za vikend odmor.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Banja Morahalom
PostPoslato: Petak, 23 Oktobar 2015, 16:00 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
MarijaU, hvala sto si nam se prikljucila! Dobro nam dosla! :D

Da li bi napisala jos nesto o tim obilascima, postavila neku sliku? (samo, molim te, nemoj preko "Dodaj.rs"!, :D ) Da li ste obilazili i okolinu Morahaloma?

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Banja Morahalom
PostPoslato: Petak, 23 Oktobar 2015, 18:46 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Četvrtak, 22 Oktobar 2015, 21:35
Postovi: 3
Pol: Seka
Ne znam šta još da ti napišem osim da je mnogo prijatan bio boravak tamo.
Većinom su parovi 30-45 godina. Zabranjeno je uznemiravanje i unošenje fotoaparata, mobilnih i ostalih uređaja tako da nemam naravno slika. Probaj jednom i videćeš koliko je prijatnije biti u sauni bez kupaćeg koji se topi i ispušta toksine, a posle 5min ćeš se opustiti kada vidiš da te niko ne posmatra i bulji u tebe.

Ovde imas detaljnije:
http://www.erzsebetfurdo.morahalom.hu/s ... stila.html


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Banja Morahalom
PostPoslato: Petak, 23 Oktobar 2015, 18:52 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Marija, znam sve! :D Ja sam i postavila ovu temu, jer sam bila u banji...mislila sam da napises "jos koju" i ti, za one koji nisu nikad bili...a to za unosenje foto aparata je novost! U vreme kada smo mi bili, mogao si da slikas sta i koliko zelis! :shock:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Banja Morahalom
PostPoslato: Subota, 24 Oktobar 2015, 09:30 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Četvrtak, 22 Oktobar 2015, 21:35
Postovi: 3
Pol: Seka
Pefkari, ni u jednom tekstu nisi spomenula ovaj deo. Ajde da cujem i tvoja iskustva vezana za taj deo.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Banja Morahalom
PostPoslato: Subota, 24 Oktobar 2015, 12:08 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 19 Avgust 2014, 23:47
Postovi: 1590
Lokacija: Изгубљен у свемиру
Pol: Bata
MarijaU je napisao:
Ne znam šta još da ti napišem osim da je mnogo prijatan bio boravak tamo.
Većinom su parovi 30-45 godina. Zabranjeno je uznemiravanje i unošenje fotoaparata, mobilnih i ostalih uređaja tako da nemam naravno slika. Probaj jednom i videćeš koliko je prijatnije biti u sauni bez kupaćeg koji se topi i ispušta toksine, a posle 5min ćeš se opustiti kada vidiš da te niko ne posmatra i bulji u tebe.
Ave Maria,
Nije te Pefkari najbolje razumela, tj nije primetila da ti u citiranom tekstu govoriš isključivo o "Szaunavilag" - delu banje sa saunama. Pošto je u ovoj banji taj deo naturističkog tipa, razume se da tamo fotkanje nije dozvoljeno.
Poz, Drveni Advokat 8-)

Nažalost, pre svega zbog oslcilacija u krvnom pritisku g-đa Pefkari zaobilazi ili potpuno ignoriše saune po banjama i hotelima. Mišljenja su oprečna u vezi efekata saune na organizam, posebno na one koji imaju stalno pa čak i povremeno povišen ili snižen pritisak. Ali, svuda se preporučuje konsultacija s lekarom pre odlaska u saunu.

Ja se nikada nisam konsultovao s lekarom u vezi toga pa ipak povremeno iskoristim priliku da uđem u saunu ali, uglavnom u one sa nižim temperaturama. Nisam, doduše, još uvek ni izmerio sebi krvni pritisak koji značajno odstupa od normalnog, a imam godina... još me ne vuče zemlja. :P

Za saunu u Morahalom banji nisam znao da je "gola". Do sada sam samo u Terme Olimija video da postoji naturistički sauna park i, naravno da sam otišao da se malo sauniram pre svega zato što nam je ulaz u sauna park bio uračunat u cenu preskupog dvodnevnog paket aranžmana. Pa, kad sam se već oprostio sa 550€ za dva polupansiona (za nas dvoje) sa korišćenjem svega što ima u tom kompleksu onda daj sve da probam, makar crk'o :)

_________________
:violin:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Banja Morahalom
PostPoslato: Nedelja, 25 Oktobar 2015, 09:32 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Marija, izvinjavam se, saunu zaista nisam pomenula! :D I nisam je koristila, jer nije preporucljiva za mene...sto rece Zoki, videli smo taj deo banje u Sloveniji, ali ja ni tamo nisam ulazila...

Mozda sam previdela u tekstu, kolika je temperatura u "finskoj sauni"?

Samo jednom sam koristila saunu, kod nas, i nije mi prijala...davno, davno...lekar me je, pre koriscenja pregledao, "propisao" 2 puta po 10 minuta, a ja sam bila 2 puta po 20! :oops: Imala sam 16 godina...sada ne znam da li bih smela, ali, generalno, mislim da to nije za ljude sa povisenim krvnim pritiskom...za one koji smeju da je koriste, sigurna sam da "cisti" organizam...

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Banja Morahalom
PostPoslato: Ponedeljak, 07 Mart 2022, 17:22 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Mogla bi malo da se osveži tema, u ovo vreme putničke oskudacije :D
Elem, prelazak granice je i dalje kao u stara dobra vremena... osim što je gužva na prelazima bila znatno manja nego što pamtimo.
Otišli smo preko Horgoša, isključivo iz razloga da bismo razmenili kintu za forinte, pošto smo previše davno bili, pa nam nepoznata situacija sa menjažom u samoj banji. Zadržavanje kod nas 20m (otvorene 2 kolone), kod njih 7m (4 kolone)
Vratili se preko Vinograda, ukupno 2 min, pošto bukvalno nikog nije bilo na prelazu osim nas, sreća da oni momci nisu bili kidnuli na pauzu...

U banju se takođe ulazi kao u stara dobra vremena, bez pitanja i potpitanja. Spoljni bazen obični, onaj za plivanje, je u procesu renoviranja, tipujem da će uskoro biti pušten u rad (jer su ga napunili vodom :lol: )

Zgrada banje je renovirana, počeli su radove još onomad pre vanrednih okolnosti, ali mi izgleda da je uglavnom u pitanju šminka – proširen je ulaz, reorganizovani pultovi za naplatu karata, otvorena su dodatna vrata sa bočne strane prema parku, i proširen je deo za taj kafić. Svlačionice nisu dirane koliko videh, a ni ovi bazeni koje mi volimo da koristimo. Izmena koju smo primetili je da su stavljene nove pločice u svim prolazima, i sad se ne klizaju kao pre. (osim novih pločica u foajeu koje jesu klizave, nemam pojma zašto ljudi vole taj fejk mermer...).

Još onomad, daklem, videli smo da su ukopavali one velike cevke, da li radi obnove stare infrastrukture ili radi proširenja kapaciteta – to već ne znam. Kupalište mi izgleda prilično nepromenjeno...

Zgrada sa spoljne strane...
Slika i

Slika

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Banja Morahalom
PostPoslato: Ponedeljak, 07 Mart 2022, 17:26 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Regularni bazen
Slika


Spoljni termalni bazeni (komada 2 u zimskom periodu)
Slika

Slika


Neki od unutrašnjih
Slika

Slika

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

cron

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.