Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 21:58

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPoslato: Nedelja, 26 Oktobar 2014, 21:16 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Napisano: 12. Nov 2013 - 22:12

Oko 21 h nam je vec bilo dosta i napustili smo kompleks....na putu do smestaja smo razgledali centar mesta....spomenik "Kod konja", kako ga nazvah...i preko puta njega videsmo kafe-piceriju "Rocco"....od tog trenutka-"svi putevi su vodili u "Rocco""! Slika Sacekali smo 20-ak minuta da se oslobodi mesto...dok smo cekali, obisli smo taj kraj....slikali se pored spomenika violinisti, pronasli mini trzni centar i u njemu pekaru, koja radi svakog dana od 5-21 h....prosli kroz park, nasli bankomat..

Slika

Slika

Market koji radi 24 sata

Slika

Nasa pekara

Slika

......picerija je bozanstvena, od enterijera, atmosfere, ljubaznosti, hrane....do toaleta! Slika Porucili smo 2 pizze, pivo i kolu...sve je veoma brzo stiglo, pizze su bile sjajne (manja, precnika 35 cm je tolika da nisam mogla, iako gladna, da je pojedem!), a klopa sa 4 pica izasla je 4000 FT (oko 14 €)...konobarica je odlicno razumela sta trazimo i bila veoma ljubazna! Slika Time nas je "kupila", da svaki sledeci put kad smo pomislili na jelo ili pice, pozelimo da dodjemo bas tu! Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Oko ponoci smo se vratili u smestaj, a krevet je bio tako udoban, da sam odmah zaspala! Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 26 Oktobar 2014, 21:21 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Napisano: 12. Nov 2013 - 22:47

Sutradan me je probudilo dobovanje kise po prozorima...bas se naspavah, ali pogled ka nebu, kroz krovni prozor, nije
obecavao...zvona sa obliznje crkve su se jedva cula (kad smo otvorili prozor!) ...dok smo se spremili kisa je prestala da pada...prosetali smo do one pekare koju smo sinoc videli....miris se sirio "nadaleko"....3 peciva i jedna voda kostali su 700 Ft...veliki izbor divnih kifli, pereca, slatkih peciva i pizza (parce i cela; cene peciva su bile od 30 FT za kiflu, do 350 za pizzu), automat za kafu i flasirana bezalkoholna pica...jedino ako zelite nesto sa sirom ili mesom, ja bar- ne videh! Jeli smo usput i setali kroz mesto...prosli pored policijske stanice, glavne autobuske stanice, "Coop marketa" , "OMV" pumpe, pa drugom stranom siroke ulice do gimnazije "Jozef Atila", pored par zanimljivih zdanja od istorijskog znacaja, velikog broja lepih starih i napustenih kuca...sve do banjskog kompleksa...obisli smo ga "ukrug", da vidimo da li se moze uci samo na zatvoreno plivaliste...kao sto vec napomenuh- ne moze...star ulaz je zakljucan...kroz ogradu smo videli zeleni pojas oko letnjeg plivalista, spoljasnji bazen sa "blatnjavom" vodom...terene za mali fudbal, kosarku, odbojku na pesku...i nesto sto ne znam cemu sluzi...gomila naslaganih lezaljki je stajala napolju, pored otvorenog bazena...posle 2 sata setnje, uzduz i popreko, vratismo se u studio...odlucili smo da "skoknemo do Segedina", da vidimo "Aquapolis" i da li moze tamo da se ode samo na plivacki bazen...usput smo, "malo", svratili do TC "Arkad", a tamo smo i rucali brzu hranu.. Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 26 Oktobar 2014, 21:47 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Napisano: 12. Nov 2013 - 22:58

Mako, slikan "u hodu"... Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Gimnazija "Jozef Atila"

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 26 Oktobar 2014, 21:58 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Napisano: 12. Nov 2013 - 23:04

U "Aquapolisu" smo dobili informaciju da mozemo uci samo na bazen i to na dva nacina: ujutro od 6-8 i uvece od 19-21 h, za 700 FT samo za plivanje....svaki minut preko toga kosta dodatno 25 FT....ili za celodnevno koriscenje samo plivackog bazena i saune-1900 FT po osobi. Odlucili smo da sledeceg dana , u povratku kuci, svratimo ovde na prepodnevno plivanje. Postoji zatvoreni parking za goste "Aquapolisa".

Slika

Slika

Parking "Aquapolisa", samo za njihove goste

Slika

Oko 17 h smo se vratili u Mako, otisli u kafe-piceriju "Rocco", na kapucino...a onda opet u banju! Slika
Oko 18 h smo usli, bilo je poluprazno...posto je bila nedelja, a banja tog dana radi do 20 h....ja sam se opustala na udobnim lezaljkama, koje se mogu spustiti iz sedeceg u lezeci polozaj, a suprug se "banjao".
Posle banje, opet pauza do vecere...ja kupih nesto u vec pomenutoj pekari, za kasnije, a suprug je u "Roccu" vecerao "peNne sa nekoliko vrsta sira", popili smo pice i smazah "kesten pire"! Mljaaac! Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Poslednji put menjao pefkari dana Nedelja, 26 Oktobar 2014, 22:25, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 26 Oktobar 2014, 22:10 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Napisano: 12. Nov 2013 - 23:08

Nazalost, tokom noci, suprugu je bilo lose, pa smo, po izuzetno tmurnom i kisnom danu, ujutro krenuli kuci! Nadam se da cemo opet ovde doci!

Samo da napomenem da su nam gosti iz Beograda preporucili banju Djula, kao najlepsu, jer idu cesto i dobri su poznavaoci madjarskih banja...rekose nam i da je ova banja- Hadjmatikum, banja za lecenje reume, reumatoidnog artritisa i ostalih kostanih oboljenja, kao i za oporavak kostiju posle lomova.

Zavrsicu ovu pricu slikama banje... Slika

Slika

Slika

Nekadasnji ulaz, tu se sada nalazi zatvoreni bazen

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 26 Oktobar 2014, 22:14 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Napisano: 13. Nov 2013 - 15:04

Dodala bih jos i to da se na samom ulazu u Mako nalazi jedan "Lidl", kod "OMV" pumpe je "Spar", a u samom mestu videh nekoliko "Coop marketa"...ulaz u banju smo placali karticom, kao i u "Roccu"...ako je nekome bitno...

Slika

Slika

Slike su najbolje sto su mogle biti, obzirom da se vreme boravka u banji poklopilo sa kisom, oblacnim vremenom i nocnim satima...tako da, koliko dobro je moglo, toliko dobro je ispalo...imala sam jos gomilu slika, ali pomislih da cu preterati, pa....Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 27 Oktobar 2014, 09:00 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 25 Avgust 2014, 11:48
Postovi: 2065
Lokacija: ... TEBI IH DAO SVE, ZA TEBE ZIVEO...
Pol: Bata
Е то се зове путопис до најситнијих детаља. Одличне слике,одличан текст. :bravo: :bravo: :bravo:
А од ових слика хране огладнех и ако сам већ доручковао. :smesko-levo-desno:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 27 Oktobar 2014, 10:39 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Hvala, Lunatic! :D :ljubac: Nadam se da toliko detaljisanje ne smeta....trudila sam se, kada sam sve to vec slikala, da vam predocim bas sve sto moze biti bitno da se zna...mesto mi je bilo slatko i bez kupalisnog dela...za promenu, za jedan vikend, povremeno, meni je sasvim ok!

Znala sam da ce slike hrane izazvati takvu reakciju, jer sam se i sama setila da sam gladna, kad sam ubacivala te slike! :smesko-gore-dole:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 27 Oktobar 2014, 12:07 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 08:04
Postovi: 2947
Lokacija: Sremski Karlovci
Pol: Seka
Draga Pefka, detaljisanje ne može nikako da smeta. Dok čitam, stvaram sliku, kao da sam tamo. Nije lako svakako, pogotovo kada prođe dosta vremena, treba se setiti svih detalja. Šta bih ja dala da umem detaljno da opisujem destinacije. Sve pohvale :ljubac:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 29 Oktobar 2014, 00:28 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 21 Oktobar 2014, 22:25
Postovi: 159
Pol: Bata
CARSKI vikend ( zao mi je samo sto je Zokiju pozlilo) ma ni kisa ne smeta pored ovakvog smestaja i predela. KRALJEVSKI si sve to opisala.
Samo Pef, kopka me ona slika baby na piramidi od granitne kocke? Cisto neka skulptura u prostoru ili neki simbol mesta??

_________________
"...everything will be OK in the end,if it`s not ok, than it`s not the end..."


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 29 Oktobar 2014, 00:35 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
I mene! Ali, nisam videla nikakav natpis! :D

Prosla je cela godina, a ja se i danas rado setim tog vikenda! ;)

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 20 Decembar 2017, 11:52 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 11:50
Postovi: 1447
PUTEVIMA ČIKA ZOKIJA I TETKE PEF

DakleM, 4 godine posle pionirskog pohoda naših hrabrih istraživača koji su probili led, reših i ja da krenem njihovim utabanim stazama te provedoh sa porodicom i prijateljima lep vikend u ovoj banji.
Fotografijama vas neću zamarati jer je mesto prilično malecko a tetka Pef je već sve oslikala i dokumentovala u svom putospisu.

Samo mogu da potvrdim da su Zoki i Pef pouzdani putopisci kojima se može verovati i da je sve upravo onako kako su opisali.

Osnovne teze - blizina, relativno povoljne cene u poređenju sa sličnim ponudama drugih banjskih destinacija, miran gradić sa ljubaznim stanovnicima. Čistoća i kultura.
Par izuzetnih arhitektonskih podviga - zdanje same banje, autobuske stanice...

Glavni utisak - vozači. Šetamo mi tako mestom i svaki čas zastajkujemo da ragledamo i fotografišemo neko zdanje. U jednom momentu spazimo da je saobraćaj (koji inače nije nešto frekventan) zastao. Automobili iz oba smera stoje, već se naslagalo po dva tri auta u svakom smeru. I tek onda shvatimo da smo se mi u tom razgledanju zaustavili na 2-3 metra od pešačkog prelaza. I ako uopšte nismo pokazivali nameru da pređemo ulicu, vozači su stali pred pešačkim i strpljivo čekali da se udostojimo da pređemo. I mada nismo planirali, prešli smo na drugu stranu ulice čisto da ih ne razočaramo i da nisu džabe arčili kočnice :)

Preporuka svima za produženi ili običan vikend, u letnjem periodu možda čak i za jednodnevni izlet.

_________________
Peglanje je lakše ako se prethodno dobro pofajta :character-oldtimer:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 21 Decembar 2017, 10:54 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Ekstra! Hvala Blažo! :D


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 06 Januar 2018, 01:16 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Blazo, :ljubac: !

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.