Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 13:34

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 100588 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4996, 4997, 4998, 4999, 5000, 5001, 5002 ... 6706  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Četvrtak, 12 Septembar 2019, 08:53 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
jack je napisao:
Bane, eno ti i starije gospodže u pozadini fotke... ako preferiraš :lol:


Cini mi se da je Bane hteo da kaze da je sve sa ove fotke "prematoro"! :lol:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 12 Septembar 2019, 09:02 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
pefkari je napisao:
jack je napisao:
Bane, eno ti i starije gospodže u pozadini fotke... ako preferiraš :lol:


Cini mi se da je Bane hteo da kaze da je sve sa ove fotke "prematoro"! :lol:


... što ne znači da ne možemo i mi njega onako malo drugarski... :lol:

Nešto se ne sećam da je B kačio paparaci-fotke (osim onih neopisivih gaća)...
Pri čemu 'ja imam oči samo za svoju ženu' može da bude savršen izgovor samo za Plavušicu, za ostale :snooty:

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 12 Septembar 2019, 09:04 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Tedi :ljubac:
To je dokaz da ti je odmor neophodan...
:ljubac:

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 12 Septembar 2019, 09:20 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
jack je napisao:
Pef :ljubac: i :handgestures-fingerscrossed: i :romance-grouphug:
Javni kako je prošlo...


Nije "proslo"...jos boli..jako...celo popodne i vece i noc me je bolela glava...verovatno mi je pritisak bio 200...kako sam ocekivala, i strahovala, u smislu "neprepoznavanja ili izrazite ljutnje", nije se desilo nijedno od ta dva!

Sedeli su u dvoristu, njih desetak, bilo je i drugih posetilaca kad smo stigli...prosto sam utrcala u dvoriste, u zelji da ga sto pre zagrlim...a na licu sam mu videla nevericu kad nas je ugledao...kao nekad kad sam dosla iz bolnice, kako me je gledao sin, ne verujuci da sam to ja...inace, sin je "dedina kopija"...oci, pogled- meni, i svima koji poznaju obojicu, identicni su...pozdravila sam sve prisutne, pogledala ga i upitala: "Da li se mi znamo odnegde?" :shifty: Tata se nasmejao i rekao, delovalo mi- saljivo: "Znamo se!" Zagrlila sam ga, poljubila i cestitala mu rodjendan. Jos je sedeo, u cudu. Onda je, iza mene, ugledao sestru i Zokija. Delovalo mi je kao da je njih "vise prepoznao", osmeh mu se razvukao od uva do uva...i tada je poceo da se podize sa klupe...ali, nekako- jedva...tesko..zabolelo me to...pozdravio se sa njima i krenuli smo u deo dvorista u kome se nalazi bazen, senik i kafic...i onda smo krenuli da pricamo...tj. on je, uglavnom, pricao...a mi smo slusali i tek pokoje pitanje postavili...sustina je da, po mojoj proceni, dobro brinu o njegovoj higijeni...okupan, osisan, podseceni nokti, obrijan- fenomenalno...namazano lice kremom koju smo mu spakovale...cist i mirisan...mali moj taja... :cry: ...ali, u prici shvatamo da on shvata da je tu protiv svoje volje, da ne moze da izadje...jer je zakljucano i neko tu strazari da se ne moze napolje...i ponavlja da misli da ce izaci "danas ili sutra"...kada se nesto nasalimo- shvata salu...ne kapiram kako ta demencija "radi"...da covek tesko shvata "normalnu pricu", a odlicno kapira aluziju, za*ebanciju...pojeli smo torticu koju smo mu doneli, popili sok, kafu koja moze da se naruci u kaficu...pokazivala sam mu slike iz mog detinjstva, svima nama porodicno najdraze...prepoznavao ih je...slike i likove...ali nije mogao da se seti sestrinog i mog imena, da nas "imenuje" na slikama...pricali smo o unucima...pobrkao je da sestra ima "decu", jer ima jedno dete...sve vreme sam imala utisak da kapira da mu je sestra- cerka, ali da mene prepoznaje "kao nekog koga zna, ali nedefinisano odakle"...do momenta kad sam cucnula pored njega, da nas sestra slika...a tata me je cvrsto zagrlio i poljubio u kosu...taj momenat me je slomio..shvatila sam da, duboko u sebi, ima taj osecaj "da sam njegovo dete"...tog trenutka sam se bas tako i osecala...
I, ostali smo do kraja posete, mada smo mislili da cemo biti 20 minuta- pola sata...jer nismo znali kakvog cemo ga zateci...juce je bio sa sticenicima covek sa kojim sam pricala telefonom prethodnih dana...blag i blagonaklon...vidi se da je dobar covek i da se trudi stvarno da pomogne tim ljudima sa kojima radi...ne znam da li je bolnicar...ili kakvo mu je "zvanje"....zaduzen je da bude uz te stare ljude...doneli smo tati kacket, koji mu je Milica donela iz Moskve...i koji je on, dok je bio jos sasvim ok u glavi, stalno nosio...kao sto deca nose omiljenu igracku stalno sa sobom...zamolila sam i Nebojsu i Milicu, koja radi nocu u objektu, da gledaju da mu ne nestane taj kacket, jer je emotivno vezan za njega...zagrlili smo se, poljubili i istrcala sam napolje, da se dugo ne pozdravljamo, a dobri Nebojsa ga je prihvatio pod ruku...i tako smo se rastali...

Samo je, u hodu, prokomentarisao da se tata bas uzbudio...i da "odjednom ne moze da hoda", a do naseg dolaska je sasvim normalno hodao...kaze- nije da je trcao, ali je hodao sasvim normalno...

Eto...

Juce sam se osecala slomljeno i bolesno..."danas je novi dan"...boli i dalje, ali zivot tece...

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 12 Septembar 2019, 09:26 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
petronije je napisao:
milenaidaki je napisao:
pefkari je napisao:
Samo da danas ne bude Slika...jos da Slika...i da sacekam Zokija....


:lol: Koliko blesavih smajlija! Ti skoro da možeš sam njih da koristiš dok pišeš! Nadam se da ti danas neće biti muka i loše, ipak ćeš, verujem umeti malo i da se odmoriš! :ljubac:

Нема смајлија за одмор и она нуме да одмори.


"Radi u rudniku i zivot joj nije lak..."! :ljubac:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 12 Septembar 2019, 09:36 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Zelim vam dobar i uspesan dan! :ljubac:

Odoh u moj rudnik, da zavrsavam ovaj segment sredjivanja...jos me posla ceka...da prebacim sve cerine stvari u drugu sobu...kod nas se te "namene prostorija" menjaju u zavisnosti od toga ko tog trenutka boravi u stanu...nekad je bila "nekoriscena soba"..pa sinovljeva/deverova, pa kancelarija/deverova, a sad je cerina/deverova...znaaam, zvuci komplikovano...i jeste komplikovano! Ali, tako je, kako je!

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 12 Septembar 2019, 09:44 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
Битно је да ти знаш...

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 12 Septembar 2019, 09:45 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 09:02
Postovi: 8106
Lokacija: PRAVDA za P R A V D U !
Pol: Bata
Perooo, ooooooo,
eda li đe još kake BabuSkare ?

Dobri dan vam.

_________________
Kad popijem koju u kafani
ondak pričam ono što mislim trezan.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 12 Septembar 2019, 09:49 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Da se javim da smo stigli. Odmah od danas nova akcija oko vrtica, roditeljski, mladja krece od ponedeljka u vrtic.
Krenuli smo kasno iz kampa oko 5, posle kupanja i rucka. U dolasku smo dosli van autoputa ali je u povratku navigacija nesto omanula, malo smo lutali i shvatili da se ne isplati i dosli kuci od Katerinija normalnim putem. Na granicama nije bilo guzve. Stigli u Nis toliko da odspavamo par sati i oko pola 8 ujutru juce stigli u Bg bas umorni. Muz je na odmoru povredio prst nije izgledalo lose, ali se stanje pogorsalo tako da je odmah otiso juce kod hirurga i prst mu je bas pod jakom infekcijom.
Ovog leta je bilo samo kamp plaza varijanta, morali smo da se prilagodimo deci, nisu bile zainteresovane za izlete, pogotovu mladja ali su zato trcale na plazu. I muz je bio bas nesto preumoran da vozi, tako da obilasci neki sledeci put.
Slike su uglavnom na muzevljevom telefonu, moracu ovih dana da sve prebacim na jedno mesto.

Pef tvoj tata je isto godiste ko moj deka, malopre sam ga zvala nismo se culi 10dana, ali jos uvek spava.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 12 Septembar 2019, 10:19 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Pefka, sta da kazem, kad sam dosla do dela da te poljubio, suze su mi same potekle. A na ulici sam i gledaju me ljudi. Kad se sve sabere ipak je dobro proslo. Cuvaj se

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 12 Septembar 2019, 10:46 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Tedi, srecan put nista nisam uspela da ti saznam za rent a car, ali vidim da si se snasla.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 12 Septembar 2019, 11:33 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Hvala Ivka, nasli nesto, razlika da ga uzmemo u Volosu ili u Milini je trucavih 130e,tako da sad kujemo plan kako da nateramo vozace da puste mog muza iz busa da izadje u Volosu da uzme auto

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 12 Septembar 2019, 11:44 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Tedi, ja ne znam sto bi im bio problem, da covek sidje, kroz Volos mora da prodju. Ako nista drugo ima gradski bus nek ga istovare u Kala Neri ako je agencija svracaju tu, pa na glavnom putu gore ima lokalni bus do Volosa, iskreno se nadam da nisu toliki baksuzi.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 12 Septembar 2019, 11:47 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
DEXT je napisao:
Perooo, ooooooo,
eda li đe još kake BabuSkare ?

Dobri dan vam.

Док ти следећи пут навратиш, све ће постати бабама.

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 12 Septembar 2019, 12:39 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
pefkari je napisao:
Eto...
Juce sam se osecala slomljeno i bolesno..."danas je novi dan"...boli i dalje, ali zivot tece...
:cry: :romance-heartbeating: Vidiš, dobro mu je tamo, lepo ga neguju, a i taj Nebojša je divan. Pef, ne može drugačije, tako je najbolj i za njega i za vas! :romance-grouphug:

Sada mislim i zamišljam, kako bi mi bilo da me moja mama jednog dana ne prepoznaje. Šta bih i kako bih se osećala i ne mogu to da zamislim. Stvarno je mnogo teško. :(


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 100588 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4996, 4997, 4998, 4999, 5000, 5001, 5002 ... 6706  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.