Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 16:50

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 100594 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6310, 6311, 6312, 6313, 6314, 6315, 6316 ... 6707  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Utorak, 11 Januar 2022, 19:34 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 20:00
Postovi: 3452
Lokacija: Bačka Palanka
Pol: Bata
Tedi ovo sam čitao ali izgleda da ne drži vodu. Nisam dovoljno stručan za to ali neki tvrde da je taj datum, datum štampanja (ili pretvaranja u PDF) dokumenta.
Međutim, Novak je na sudu potvrdio da je 16.12. bio pozitivan. Postoje slike da je delio neke pehare 17.12.. Niko masu nije imao, a i da je imao, on je prekršio meru izolacije. Sa druge strane, ako je potvrda lažna, onda nije nikoga ugrozio direktno (samo potencijalno kao uostalom i svi koji ne nose maske). Svakako ovo je velika ljaga na njegovom imenu. Najveći je teniser svih vremena a ostaće zapamćen kao prevarant. Milena je na Fejzbuku napisala kako se on snašao. Ja se ježim tih srpskih snalaženja. Maradona je ukalja ime igrajući rukom i to mu nikada nisu oprostili. Boris Beker je utajio porez. Ima tog. Novaku ovo nije trebalo. Na neki način poništio je sva dobra dela koja je uradio, a uradio je mnogo toga i on lično i njegova fondacija.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 11 Januar 2022, 20:08 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
IvanBP je napisao:
Tedi ovo sam čitao ali izgleda da ne drži vodu. Nisam dovoljno stručan za to ali neki tvrde da je taj datum, datum štampanja (ili pretvaranja u PDF) dokumenta.
Međutim, Novak je na sudu potvrdio da je 16.12. bio pozitivan. Postoje slike da je delio neke pehare 17.12.. Niko masu nije imao, a i da je imao, on je prekršio meru izolacije. Sa druge strane, ako je potvrda lažna, onda nije nikoga ugrozio direktno (samo potencijalno kao uostalom i svi koji ne nose maske). Svakako ovo je velika ljaga na njegovom imenu. Najveći je teniser svih vremena a ostaće zapamćen kao prevarant. Milena je na Fejzbuku napisala kako se on snašao. Ja se ježim tih srpskih snalaženja. Maradona je ukalja ime igrajući rukom i to mu nikada nisu oprostili. Boris Beker je utajio porez. Ima tog. Novaku ovo nije trebalo. Na neki način poništio je sva dobra dela koja je uradio, a uradio je mnogo toga i on lično i njegova fondacija.
Veruj mi, posto ne radim trenutno i imam vremena ubih se citajuci i slusajuci nase i strane medije. Sve je jako sumnjivo, ali jos uvek zelim da verujem da ce se naci neki odgovor koji ce pokazati da nije tako kao sto gore kazes. Inace, ostacu bez iluzija, covek je koga pratim odavno. Zapravo tenis pratim od 74,,-te,pa ti vidi kolko je to. Odusevljena sam bila kad se pojavio neko nas konacno da mi sportske sne ostvari. U teenage dobu soba mi je bila oblepljena do poslednjeg milimetra posterima Borga i Zdravka Colica. Imam fotke Novaka sa prvog doceka ispred skupstine grada, ni terasu mu jos nisu dali, bilo nas je 50,_tak ispred zgrade s njim. Onaj docek kad je dosao na prvo mesto je najvelicanstveniji dogadjaj koji sam u zivotu iskusila. Tako da obozavala sam ga do imbecilnosti.... Mnogo cu se razocarati ako ne zasluzuje. Medjutim, ako i iskljucim emocije, ackoristim razum, ne mogu da verujem da je toliko lud ni on, ni armija dobro placenihvljudi koji za njega rade da bi napravili tako providne greske u koracima. Mora da ima neka fora.... P. S. Samo otac da prestane da mu odmaze lupetanjem.

Da, jos i ovo, od silna vremena, prateci strane grupe i sajtove na FB, koristila sam mogucnost daxprijavljujem one koji ga gnusno vredjaju, odvratnim izrazima, za govor mrznje, i u 100%slucajeva FB mibodgovorio da zale slucaj, ali oni to ne vide kao ja, da to nije vredjanje nego govor mrznje. A, sta je onda, ljubav li je mozda, kad kazu npr. Egoisticni, primitivni moron koji misli da je iznad svih, dabogda crko, nek se vrati u svoju genocidnu zemlju, oni su zlocinci jos od 1914.te,itd...?

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 11 Januar 2022, 20:31 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 20:00
Postovi: 3452
Lokacija: Bačka Palanka
Pol: Bata
Tedi, znam koliko voliš tenis i Novaka. Drago mi je što imaš razuman stav. Uostalom, nisam ja ni sunjao, na ovom forumu su sve normalni ljudi.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 11 Januar 2022, 22:08 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
IvanBP je napisao:
Tedi, znam koliko voliš tenis i Novaka. Drago mi je što imaš razuman stav. Uostalom, nisam ja ni sunjao, na ovom forumu su sve normalni ljudi.
E Ivane, volela sam i Moniku Seles, i nju unistise, srecom da se Ana Ivanovic, koju sam toliko volela povukla na vreme!

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 11 Januar 2022, 22:18 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 20:00
Postovi: 3452
Lokacija: Bačka Palanka
Pol: Bata
Monika rođena isti dan iste godine kao i ja. Samo ona u NS a ja ovde u BP pa se ne poznajemo.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 12 Januar 2022, 00:54 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 19 Avgust 2014, 23:47
Postovi: 1590
Lokacija: Изгубљен у свемиру
Pol: Bata
IvanBP je napisao:
Kako li će Novak objasniti da je 16.12. dobio test a 10.12. tražio medicinsko izuzeće?
Posebno mi je interesantno kako će objasniti našim vlastima kako je 16.12. popodne dobio rezultate a 17.12. se slikao sa grupom dece, bez maske naravno. Čujem i da je 17.12. ugostio španske novinare. Sve bi to trebalo da objasni a možda i neće, jer ga niko ne sme ni pitati, država ne postoji a novinari pitaju šta im se kaže.


Večeras sam malo kraći sa vremenom, a imam želju da prenesem jedno iskustvo u vezi PCR testiranja, da bi ova situacija mogla i drugačije da se sagleda. Preneću deo teksta koji sam već pisao nekim prijateljima:

------
Postoji objašnjenje, naravno, ali do sada nisam video da ga je neko od stručnjaka pokušao da prevede na narodni jezik, tj da objasni širokim narodnim masama :) Pretpostavljam da bi detaljisanje oko PCR testiranja i kako to STVARNO "tehnički" funkcioniše napravilo priličnu konfuziju, pogotovo u našoj javnosti. Mi uglavnom znamo da se štapić gurne u nos, "do mozga" (ili eventualno u grlo) i da to posle ide u laboratoriju... međutim, ima tu puno tehničkih - medicinskih detalja koje ne znamo, a bolje i da ne znamo ;)

Moj brat (koji se prekosutra vraća u Boston) je od sredine pa do kraja 2020 - dok se nisu pojavile vakcine - morao na početku dva puta nedeljno (a posle uglevnom jednom), kao i sve njegove kolege predavači na fakultetu, da radi PCR testiranje. Naravno, ne samo predavači nego i oni studenti koji su morali da dolaze na vežbe (on drži laboratoriju za fiziku). Oni koji vrlo često rade PCR test (na nekim bogatijim univerzitetima u Bostonu su u početku radili čak svaki dan) mogu da svedoče da se dešava da budeš negativan uzastopce i onda, odjednom pozitivan - a nemaš nikakve druge simptome... Taj dan onda ne mogu da uđu na fakultet, nego sutradan obavezno urade još jedan test, pa ako je i taj pozitivan - onda se samoizoluju, ali se vrlo često dešavalo da test već sutradan bude NEGATIVAN.

Kako je to moguće? Pa lepo, moguće je, i to ne samo zato što je možda pogrešan rezultat testa, nego zato što je koncentracija virusnih čestica u nosu promenljiva kategorija kod mnogih ljudi. Danas možeš imati npr. nekoliko stotina virusnih čestica (PCR test reaguje na oko 200 i više...) "nahvatanih" na onaj štapić što ti guraju u nos, a sutra ih nema više jer ih je odbrambeni sistem tvog organizma uklonio.
---------

Vidim sada da je neki lik komentarisao nešto slično ovome pa da uradim copy/paste:

---------
Tip se testirao kad je video da je drugi sportista sa kojim je bio prethodnog dana zaražen. Dobio pozitivan rezultat. Pošto su testovi nepouzdani za svaki slučaj se odmah testirao ponovo i uveče dobio negativan rezultat. Bio bez simptoma, nastavio normalan život kao da nije zaražen (jer i nije bio). Otuda sve one aktivnosti, treniranja, putovanja. Onda za ulazak u Australiju iskoristio pozitivan test. Eto, tako je bilo. Naravno, trenutno je to nemoguće javno priznati.
---------

_________________
:violin:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 12 Januar 2022, 08:33 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Pa zar nije ovo svakome jasno?
I pritisak ako meriš triput uzastopce imaš 3 različite vrednosti kao rezultat.

Pozitivan test uopšte ne znači da si bolestan. Nego je ovde uveden pojam "zaražen" kao dodatna magla, a da li je moguće da asimptomatski pozitivac bude prenosilac, to nije utvrđeno do kraja, i postoji (kao i za nošenje maske) dovoljan broj međusobno oprečnih izjava od who, taman da se ljudi smore i prestanu da obraćaju pažnju na trenutno važeći stav po bilo kom pitanju, a u glavi im ostane onaj na koji su najjače emotivno reagovali.
Pa se zato držimo stava da je bolje biti oprezan...

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 12 Januar 2022, 08:33 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Dobro jutro! :romance-grouphug:

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 12 Januar 2022, 10:25 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
E a ovog niko nista ne proverava:


https://www.sportskeeda.com/tennis/watc ... is-academy


Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 12 Januar 2022, 12:04 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Slažem se sa ovim što je Zoki napisao vezano za testiranje, mada treba uzeti u obzir da ponekad prodje i 48h dok ti ne stignu rezultati testa. Tako da, ukoliko je i bio testiran 16.12. ne znači (i najverovatnije i nije) da je i rezultat testa dobio istog dana. Ukoliko nije imao nikakve simptome, nije ni imao razloga da veruje da je pozitivan pa se shodno tome tako i ponašao.
Nekako ne mogu da verujem da je svesno izlagao druge ljude riziku od zaražavanja. Naravno, ovo je samo moje mišljenje.

Dobar vam ovaj pravi zimski sunčani dan!

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 12 Januar 2022, 14:06 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
jack je napisao:
Za Noleta, ne se uzbuđavajte deco ič, sve je to politika...

Ni Rafu niko ne pita kako je 20.12. bio pozitivan na testu a 30.12 već imao trening u Melburnu, iako je na snazi pravilo da ne možeš ući u Au 14 dana nakon pozitivnog testa....

A da li će Nole da se pelcuje da bi igrao? Čisto sumnjam, dečko se zove No-vak(s) :haha:
Znamo da je politika, zna se i za Nadala i ko zna sta sve za druge, nego da Nolele ne zavrsi na nekom sudjenju. :(


Poslednji put menjao milenaidaki dana Sreda, 12 Januar 2022, 14:18, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 12 Januar 2022, 14:13 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Samo da se sve to sto pre zavrsi.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 12 Januar 2022, 15:49 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
:ljubac:
Nego, jeste li primetili da se produžio dan?
Evo saĆe 4, a još nije mrak...
Mislim ovaj regularni, optički, ne metaforički :mrgreen:

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 12 Januar 2022, 15:56 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 20:00
Postovi: 3452
Lokacija: Bačka Palanka
Pol: Bata
Urbi, objavljeno je (valjda na suđenju) da je dobio tog dana uveče rezultate.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 12 Januar 2022, 20:18 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
E onda *bg...

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 100594 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6310, 6311, 6312, 6313, 6314, 6315, 6316 ... 6707  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

cron

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.