Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 19:57

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 100594 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5061, 5062, 5063, 5064, 5065, 5066, 5067 ... 6707  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Ponedeljak, 14 Oktobar 2019, 09:43 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Drugari, dobar dan vam zelim!

Pored svih sranja koja su me snasla, sad imam problem sto ne mogu da nadjem lek koji pijem vec 30 godina...postoji zamena, ali nije to-to, znam sta pricam...i moj lekar visedecenijski mi je to potvrdio...nas vrsni strucnjak iz te oblasti...ako postoji iko ko ima u visku, ili zna nekog ko jos moze da ga nabavi u nekoj lokalnoj apoteci, molim vas da mi javite! Ostalo mi ga je za jos 2 dana, a neophodan mi je! Unapred hvala svima!

Lek se zove Letrox 100 mg

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 14 Oktobar 2019, 10:06 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
U petak je tata pao u domu...polomio vrh butne kosti, na prelazu na kuk, na 3 mesta...proveli smo bez sna, i svega ostalog, skoro 30 sati, dok smo sve zajebancije prosli i vratili ga, mucenog, u dom...poslednji transport smo platili 5000...koje nemamo...i to nije sve! U domu su ga lepo docekali, sredili, oprali, stavili u pelenu (zbog cega smo istrpeli sve muke oko operacije i oporavka, da je ne bi nosio do kraja zivota!)...sve se ispricali i dogovorili, uz osmeh, posle sumornih toliko sati...juce resim da odmorimo, jer nam se stres i umor nagomilao do neslucenih razmera...i zovem, u vreme kada je naznaceno, da pitam kako je tata...sve je super, neocekivano dobro podnosi, ali "treba da donesemo lekove"! Koje sad lekove, kad samo sto je sestra donela mesecnu terapiju, za 5600 din!!!???? Pa, za protiv bolova i protiv zgrusavanja krvi, oni nemaju!!!! Ok!!!! I to- ok!!!! Ode sestra juce da kupi, ne kupi sve, cena- 5800!!!!???? Pa, u 3 lepe pm i drzava, i zdravstvo, i socijala i- SVE! I, kao tresnjica na slagu torte- nema mojih lekova...da se KUPE i PLATE!!!!! Pa, crkli, da Bog da!

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 14 Oktobar 2019, 10:06 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
pefkari je napisao:
Drugari, dobar dan vam zelim!

Pored svih sranja koja su me snasla, sad imam problem sto ne mogu da nadjem lek koji pijem vec 30 godina...postoji zamena, ali nije to-to, znam sta pricam...i moj lekar visedecenijski mi je to potvrdio...nas vrsni strucnjak iz te oblasti...ako postoji iko ko ima u visku, ili zna nekog ko jos moze da ga nabavi u nekoj lokalnoj apoteci, molim vas da mi javite! Ostalo mi ga je za jos 2 dana, a neophodan mi je! Unapred hvala svima!

Lek se zove Letrox 100 mg
Veco upravo sam prosle nedelje ujurila sebi zalihe za 8 meseci, sve po jedna kutija u vise apoteka! Dala bih ti ali moje su od 150. Sigurno ces naci u apoteci Igor na vrhu Resavske, a cula sam i da stize u Lilly.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 14 Oktobar 2019, 10:08 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Zvala sam ih, kazu da nemaju...ipak, Zoki ode da proba da mi kupi...na ivici sam nerava, verujte mi! Ubila bih nekog!

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 14 Oktobar 2019, 10:09 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Teddi, ja cu traziti, dok ne nadjem...ili cu prestati da pijem! Nek' crknem, kad zivim u ovom govnetu od drzave!

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 14 Oktobar 2019, 10:13 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Tata je, polomljen, cekao 7,5 sati da uopste dodje Hitna! Sve im po spisku jebem! Pa je pretrpeo jedan transport...u Urgentnom se zavrsio pregled za nekoliko sati...oko ponoci...onda smo cekali sanitet, da ga voze u Gradsku bolnicu na Zvezdari, da ga dezurni ortoped hospitalizuje...ocekivali su da ce biti operisan...nije "kandidat"...ok...sad ga treba vratiti u dom...sledeci sanitet bismo cekali do 13 h...i, sta cemo, sve sto smo imali skupimo, i platimo privatno! Sad lekovi, pelene...pa, jbtttttt!

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 14 Oktobar 2019, 10:14 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
pefkari je napisao:
Teddi, ja cu traziti, dok ne nadjem...ili cu prestati da pijem! Nek' crknem, kad zivim u ovm govnetu od drzave!

Idi direktno kod Marice u Igor, reci moje ime i prezime da sam te ja poslala, možda pomogne

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 14 Oktobar 2019, 10:15 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Hvala ti!

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 14 Oktobar 2019, 10:18 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Ne mogu da dobijem Zokija, odbija mi pozive, a poruku ne cita!

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 14 Oktobar 2019, 10:19 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
U ovoj zemlji mozes da budes samo nesrecan i sumoran! Kad ja to kazem, koja sam mnogo toga prezivela i i dalje volim zivot, nek' ide sve....!

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 14 Oktobar 2019, 10:21 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Znam za tu apoteku...tati sam nabavljala tamo lekove, kad nigde drugo nisam mogla...preko telefona kazu da nemaju...ipak sam dozvala Zokija- svratice da vidi "uzivo"...pa dobro, kako da se bolesnik, sa ostecenom stitnom, ne nervira, sto svaki endokrinolog prvo da kao savet, kad ne mozes najelementarnije stvari da obavis...kao covek!

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 14 Oktobar 2019, 10:25 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Zao mi je sto ne mogu da vam prenesem sliku tog horora, koji prezivesmo "petak na subotu"! To, cak ni ja, ne mogu recima da vam prenesem! Zahvalna sam glavnoj sestri Urgentnog, cije ime ne znam, koja je, preda mnom, zasela na kicmu kolegama iz saniteta, da ne bismo docekali kraj "seste smene", pa da ne vazi nalog za Gradsku! Ko zna gde i kad bismo zavrsili!
Ona me je, na kraju, rasplakala, rekla sam joj da je jedina koja nas je pogledala, za tolike sate tu provedene!

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 14 Oktobar 2019, 10:34 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Ako slucajno ne znate, da vam kazem...na gradskom nivou, znaci Beograd sa svim prigradskim naseljima, ima SAMO 2 (dva) sanitetska vozila! Klasicna ambulantna kola ne prevoze "dalje"...samo do Urgentnog...posle- snadji se!
Ako vam kazem i to, da, kad je stigao privatni sanitet, sa novim kolicima, belim zategnutim carsavom, crvenim jastucetom i novim crvenim cebencetom, kad je momak koji je dosao po nas, sa sirokim osmehom, prisao i obratio nam se, kao da me je sunce ogrejalo! Rekla sam mu da mi je to najlepse sto mi se desilo u poslednja 24 sata!

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 14 Oktobar 2019, 10:37 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Da ne kazem da je pazljivo tatu preneo na kolica, uz nasu pomoc, naravno...da je pazio "da mu noga ne visi negde sa strane"...posle onih siledzija u Urgentnom...namestanja noge i kuka "nazivo"...virila sam kroz vrata ambulante i srce mi se slomilo!

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 14 Oktobar 2019, 10:49 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Kada je pao, bio je u pantalonama...u domu mu niko nije skinuo te pantalone...u Urgentnom, u ambulanti, doktor nam je naredio da mu ih skinemo mi...preko naduvenog tela...morale su da budu isecene pantalone...njih cetvorica stoje i cekaju da nas dve isecemo pantalone!!! Da nemaju makaze, da ne rade oni to, nego polomljen i otecen starac!!Sta da mi nismo tu, da zivimo u inostranstvu?! Koliko treba da si nehuman, neosetljiv, da te boli q...za sve, da tako nesto trazis od isprepadanih i umornih rodjaka, pratnje????!!! Srecom, poucena iskustvom sa svekrvom...pisala sam o tome pre godinu i po...uspela sam u zurbi da ponesem makaze, presvlaku, cebe, vodu...jer sve to nismo mogli da pretpostavimo da ce nam trebati, kad smo sa njom bili! I, krenem da brljam po torbi, da trazim makaze...dr stoji, mrtav -hladan i gleda!!! Dr se preziva Vucetic, da znate! I posalje nas, uz beskrajno maltretiranje i to 12-ocasovno cekanje da se stigne do ortopeda na Zvezdari, da bi, ondasnji ortoped, rekao najiskrenije- vi ste deseti, od juce popodne, koji dovodite, po njegovoj preporuci, toliko stare pacijente, sa tako ozbiljnim traumama, za koje je, zbog ukupnog zdravstvenog stanja, kontraindikovana operacija! Sedeo je, mozgao, gledao snimke, citao druge nalaze i rekao da ne zna sta da radi...kaze- gotovo sam siguran da ne bi preziveo operaciju, kao prvo...kao drugo, nesto bi morao da mu "ugradi" i sa "tim necim" morao bi apsolutno da ne mrda nekoliko nedelja...kaze, sa njegovom demencijom, to je nemoguce!
Pa, zasto onda taj vajni dr iz Urgentnog muci te stare ljude i njihove porodice???!!! Zasto da trpe vecu patnju, nego sto moraju???!!! Molim vas, prosvetlite me i kazite mi, jer ja to NE RAZUMEEEEM!!!!!

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 100594 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5061, 5062, 5063, 5064, 5065, 5066, 5067 ... 6707  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.