Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Subota, 13 Jun 2026, 09:39

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 105094 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7001, 7002, 7003, 7004, 7005, 7006, 7007  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Sreda, 03 Jun 2026, 13:05 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 16785
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
milenaidaki je napisao:
jack je napisao:
1. Rekao Henrik Sjenkjevič. :D
2. A Grčkaaaa.... :confusion-shrug:


1.To je njegov lični stav/osećaj, a možda i TVOJ. :think:
Tipujem da je njegova rečenica nosila ideju da je Italija u nekom smislu nosilac trenutne civilizacije imajući u vidu Rimsko carstvo i renesansu. Možda i baroko :) Kao što se i Grčka smatra "kolevkom demokratije" uprkos činjenicama o tome šta su oni tada smatrali za demokratiju :lol:

2. Zašto ne znaš za Grčku?! Pa zar to nije jedina inostrana zemlja u kojij se osećamo kao kod kuće i u koju idemo čim pre skupimo parice za putovanje. :think:
Meni nije ni jedina a ni prva na listi :haha:
(a... :shhh: ... mislim da nije ni tebi ;) )


_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 03 Jun 2026, 13:07 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 16785
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Tedi :ljubac: :romance-grouphug:
:text-coolphotos: davaj još, ne štedi nas

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 03 Jun 2026, 13:11 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 16785
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
IvanBP je napisao:
Svaka zemlja je lepa, kad odeš na odmor. Živeti i raditi tamo je druga priča. Zamisli da živiš u Grčkoj. Leti vrućina, turisti bučni, preplavili gradove a ti ujutru na posao a popodne po najvećem suncu kući kroz gužvu. Ima toga i ovde ali dajem primer da nije baš idilično. Ili dođe jesen, zima, duva vetar, hladno, vlaga se uvlači u kosti a neko ti kaže "blago tebi, živiš na moru". Ja imam rodbinu u Rijeci, pitao sam ih, kupaju se par puta godišnje, sestra je radila u Opatiji a brat ima kuću za izdavanje u Rijeci praktično prvi red do mora. I sad bi čovek rekao vau, Opatija, vau kuća uz more.
Ovde kod nas u Vojvodini dođoši tako idealizuju Bosnu, kao jako je lepo, tamo je idealno i tako. Niko se ne vraća. Lepo je kad odeš na neko brdo u julu ili avgustu. Idi zimi pa da vidiš idile, zavejani nedeljama.
Ne znam zašto sam ovo napisao, mislim, ide se i meni u Italiju....


Apsolutli. Kad i meni kao turisti-zanovetalu smetaju gužvanjci i redovi za fotkanje na pojedinim mestima, kako li je ljudima koji tamo žive...
Što jes' - jes', viđali smo one grafite "Turists go home", ali nas to ne sprečava da i dalje putujemo i doprinosimo gužvama u tuđim avlijama :confusion-shrug:

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 03 Jun 2026, 20:18 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 20:00
Postovi: 3773
Lokacija: Bačka Palanka
Pol: Bata
Ko oh šiša, neka dođu kod nas da oni nama prave gužvu.

Juče sam u nekom restorančiću u Kanjiži prisustvovao sledećoj sceni :
Sede jedan lik i dve devojke-žene. Pričaju engleski, vidi se da im nije maternji ali dobro pričaju. Dolazi konobarica indonosi im pribor za jelo i bokalčić kečapa pošto su naručili picu. Nije to ni pravi kečap, više onaj domaći od paradajza i malo začina, nije industrijski sladak. Pita taj muškarac da li je to kečap i ona kaže jeste. Kaže on kako su oni Italijani, kako dolaze iz Italije i kako NIKAD ALI NIKAD NE IDE KEČAP NA PICU. Konobarica se nije snašla da mu kaže da to nije kečap nego pelat od paradajza ali ajde sad. Ja sedim, slušam i razmišljam kako je to već postalo globalno ludilo da Italijani drže predavanja šta smeš a šta ne smeš jesti, staviti na picu, kad smeš naručiti kapućino i slično. Od zezancije na netu oni postali stvarno čangrizavci koji kao brane njihovu tradiciju. Čuj dođeš u Kanjižu, malo mesto, bez uvrede ali selendru i držiš predavanje konobarici. Dobro nije bio neki konobar nervozan mogli su kroz prozor izaći.
Opet ne znam zašto sam vam ovo ispričao ali valjda ne škodi. Postao sam kao Lane Gutović.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 03 Jun 2026, 21:29 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6737
Pol: Seka
U vezi sa putovanjima moram da kažem da ima jedna fora koja mi bas prija ovde u Rovinju- mnogo puta kad smo usle u neke butike kad čuju koji smo ide isti tekst: " Cene ne gledajte,to ne važi za vas,vi ste naṣ̌i!"Slika

Sent from my SM-S921B using Tapatalk

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 03 Jun 2026, 21:29 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6737
Pol: Seka
jack je napisao:
Tedi :ljubac: :romance-grouphug:
:text-coolphotos: davaj još, ne štedi nas
E dobro onda,ja mislila da ne zelite

Sent from my SM-S921B using Tapatalk
Slika

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 03 Jun 2026, 21:31 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6737
Pol: Seka
ISlika

Sent from my SM-S921B using Tapatalk

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 03 Jun 2026, 21:33 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6737
Pol: Seka
ISlika

Sent from my SM-S921B using Tapatalk

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 03 Jun 2026, 21:34 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6737
Pol: Seka
ISlika

Sent from my SM-S921B using Tapatalk

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 03 Jun 2026, 21:35 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6737
Pol: Seka
ISlika

Sent from my SM-S921B using Tapatalk

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 03 Jun 2026, 21:35 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6737
Pol: Seka
A,ova je profi,autor Dakibal naravnoSlika

Sent from my SM-S921B using Tapatalk

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 03 Jun 2026, 22:33 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6737
Pol: Seka
ISlika

Sent from my SM-S921B using Tapatalk

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 03 Jun 2026, 22:34 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6737
Pol: Seka
ISlika

Sent from my SM-S921B using Tapatalk

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 03 Jun 2026, 22:35 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6737
Pol: Seka
ISlika

Sent from my SM-S921B using Tapatalk

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 04 Jun 2026, 09:27 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3957
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Ma ja samo laprdam o putovanjima, a Tedi za to vreme sprema kofere i samo se javi sa neke destinacije :lol:
Uživaj!
Lepe su slike bile i prethodnih dana, ali ove su fantastične i vidi se čime se Dakibal bavi :clap:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 105094 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7001, 7002, 7003, 7004, 7005, 7006, 7007  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2025.