Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 15:40

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Marakeš, Maroko
PostPoslato: Nedelja, 03 Maj 2020, 08:15 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
I došlo je vreme da se pakujemo!


Poslednji dan pre podne spakovali smo se na brzinu. Hteli smo još jednom da prošetamo gradom, jer nam je avion poletao tek predveče.


Tek tada smo konstatovali da je konzerva sa plavom akrilnom bojom kupljena u "Jardin Majorell" od 250 gr i da nećemo moći da je unesemo u avion! Sme samo ako je u teglicama od 100 ml i u onoj providnoj kesi za avione.
Šta raditi? Setili smo se da bi nam za to mogle da posluže male bočice za analizu urina, koje se kod nas prodaju po apotekama.
Ja sam nastavila pakovanje, a Hiron je otišao do apoteke. Nije ga bilo bar pola sata. Vratio se sav zadihan. Kaže da se u apotekama to ne prodaje nego samo u laboratoriji koja je prilično daleko i na trećem spratu bez lifta. Možete misliti koliko su se doktori i laboranti začudili kad im je on ispričao zašta mu trebaju te bočice, jer su hteli prvobitno da ga analiziraju!? Doneo je dve razne.

Pozdravili smo se sa inače ljubaznom i predusretljivom recepcionerkom. Portir, koji je uvek bio raspoložen za priču, nam je pozvao taksi i uz bakšiš ubacio stvari u gepek, srdačno se sa nama pozdravio kao da smo stari prijatelji.

I evo nas na ispred aerodroma "Menara".

Slika

Pazili smo da nam na pasoškoj kontroli udare pečat. Džabe smo presipali plavu boju, jer nam niko nije tražio da vidi šta nosimo.

Avion je kasnio oko pola sata, ali nam čekanje nije teško palo.

Slika

Slika

Avion je bio dupke pun jer je to bio poslednji let Ryanair za tu godinu.

Slika

U Budimpeštu smo stigli oko 23h. Na kiosku, odmah kod izlaska iz aerodroma, prijavili smo vožnju taksijem i dobili veliki predračun.

Slika

Taksi je došao odmah.

Prenoćili smo u istom hotela, kao i u dolasku. Sutrdan u dogovoreno vreme došao je kombi "Terra travel" po nas i dok smo rekli "piksla" završilo se naše putovanje u Maroko.


Kad se setimo svih naših putovanja, ovim smo po horizontali povezali crveni grad Petru sa crvenim Marakešom i proplivali od Crvenog mora do Atlanskog okeana.
A to je samo mali delić zemaljske kugle!!!

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Marakeš, Maroko
PostPoslato: Nedelja, 03 Maj 2020, 17:17 
Prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19549
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Draga Dujo, hvala za uzivanje prethodnih dana, a narocito ovog popodneva, koje sam, umesto da zavrsim neke kucne poslove, provela citajuci, sa uzivanjem, ovaj tvoj putopis! Mene svaki put uvuces u pricu, tako da imam osecaj da sam bila "tamo negde" sa vama! Divna prica, divne slike...koje pomno proucavam i uzivam u svakoj pojedinacno! Verujem da bih uzivala i sama...mozda, nekad...

Uz zelju da odzivite jos puno ovakvih putovanja, jos jednom- hvala sto si napisala ovu pricu!
Pozdrav i tebi i Hironu! :ljubac: :ljubac:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Marakeš, Maroko
PostPoslato: Nedelja, 03 Maj 2020, 17:26 
Prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19549
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Razmisljala sam cemu sluze one krhotine skoljki i osuseni skeleti jezeva...mozda za djubrenje necega...ili, krupniji delovi za neki suvenir...? Ako to sme da se iznese, uopste...

Zanima me da li postoji neko ogranicenje za kolicinu iznetih zacina...i da li treba prijaviti takav tip "suvenira"...i gde vam sve to stane, pored vec donetog prtljaga? Mozda si ranije pisala o tome, ali ne mogu da se setim...

Zaintrigirala si me pricom o arganu i arganovom ulju...koristim preparate za negu tela sa njim, ali nisam ni pomislila da se koristi i za ishranu..i onda krenuh da googlam...i svasta nesto nadjoh zanimljivo..i pomislih da bi vredelo, zbog zdravlja, makar povremeno...makar u nekoj salati koristiti ga...raspitacu se da li ga igde kod nas ima...

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Marakeš, Maroko
PostPoslato: Nedelja, 03 Maj 2020, 17:41 
Prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19549
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Da, da dodam da nikada, iako sam bar 10 puta bila u Budimpesti, nisam jela kolace u poslasticarnici "Zerbo"! :oops:

A sto se tice zmija, plasim ih se i na slici- nema sanse da bi meni mogli da je stave oko vrata! :mrgreen: U Zoo vrtu retko odem da ih vidim...strah i neka velika neprijatnost mi ne daju to! :?

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.