Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 16:21

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Calella, autobusom
PostPoslato: Subota, 15 Jul 2017, 16:20 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 25 Jul 2015, 12:08
Postovi: 110
Lokacija: Beograd-Jug
Pol: Bata
ove godine malo dalja destinacija, hotel posle dužeg vremena i autobus posle dugo, dugo vremena...pa da napišem par reči
da napomenem da sam ovo putovanje pokušavao da izbegnem skoro godinu dana jer sam davne 1990. već prošao ovaj put, ali su ćerka i žena toliko navalile da se nazad nije moglo pa sam se zbog njih i preskupog aviona našao u busu posle ravno 14 godina.
srećna okolnost je bila da je putovalo samo 30ak putnika pa smo imali po dva sedišta i to je mnoooogo olakšalo putovanje, čak ga učinilo veoma prijatnim.
krenuli smo uveče, putovali noć, pa obilazili italiju, spavali u đenovi, pa obilazili francusku, opet putovali noću, ujutro došli u kalelju, ušli u hotel oko 11.30, iboravili u kalelji na bazi 7 polupansiona, ujutro u 10 napustili sobe, uveče u 22 krenuli nazad, pa ponovo putovanje noću, pa obilazak francuske, pa opet noćenje u đenovi, pa obilazak italije, zatim noćno putovanje i najzad 14. dana u 7 ujutro smo u beogradu.
šta smo radili i videli tokom tog putovanja?
sva usputna stajališta su na pumpama i autogrilovima gde je wc uglavnom besplatan a sve drugo užasno skupo
verona, lepa, šarmantna, dočekala nas kiša koja je brzo prestala pa nije upropastila obilazak...dok je oblačno kišobrani na ulici 5e, a kad počne kiša cena raste na 10e...jeli čuvene pancerote, cena 4e
od verone do đenove oko 3 sata vožnje autoput sve vreme kao kod nas na gazeli...neverovatna količina vozila
u đenovi smeštaj u hotelu sa 4* u kome su sobe i hodnici kao u igrici max payne i najlepši kroasan sa nutelom koji sam u životu pojeo...imali smo celo posle podne i sutradan prepodne za đenou, a đenova oko luke i u starom gradu kao mogadiš...vodič nas je upozorio da u stari grad ne zalazimo od sumraka nadalje, mi ga nismo slušali i kad smo videli onu atmosferu miksa narkomana, podvodača, dilera, ozbiljno smo se uplašili i bukvalno pobegli...ali zato, u jednom takvom gradu postoji ulica garibaldi od koje ljubiteljima umetnosti zastaje dah...ono je stvarno fascinantno. jeli sladoled u čuvenom gromu i to je to
fabrika parfema...ženski turisti je obožavaju, muškarci uglavnom ostaju napolju
monako i monte karlo...glamur i džet set na svakom koraku...nezamislivo bogatsvo na tako malom prostoru...videli noletov restoran eqvita, prazan, nigde nikoga...propade čovek načisto
hotel oasis park u kalelji...3*, prebogata i neograničena hrana, mini akva parek za decu, dva manja bazena, džakuzi...bolje ne može...wifi besplatan i svuda dostupan, na našem 5. spratu je bio pun signal, sefa nema, klima centarlna ali zbog prelepog vremena samo jednom je uključivali ni sam ne znam zašto.
mala pauza pa nastavljam...
.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 15 Jul 2017, 20:28 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 25 Jul 2015, 12:08
Postovi: 110
Lokacija: Beograd-Jug
Pol: Bata
kalelja lep i simpatičan gradić, 20ak km južno od ljoreta, ima stari istorijski deo a u novom delu su hoteli i klubovi...prepešači se za pola sata...u cene hrane sam slabo upućen jer van hotela nema potrebe jesti, a piće i provod su skuplji bar 50% nego u grčkoj, u stvari, kako šta...sladoleda nema ispod 2e, kokteli oko 6e, gazirano 3-4e, sat vremena bicikle je 10e, a ceo dan 25e, krstarenje bez pića i ručka, samo razgledanje je 35e, kebab 4e, povratna karta do barse je 10e i tako...dres kod arapa je 20e...inače kinezi i arapi nigde nemaju cene, sve je odokativno, niko ne izdaje fiskalne, dok je kod španaca sve po zakonu...ne kapiram što im to dozvoljavaju.
plaža ogromna, tipična za kosta bravu...jedna napomena...kalelja je na kosta marezme a kosta brava se računa od blanesa dokle ide voz iz barselone
ima i lepih "grčkih" plaža, prelepo sređene uvale, ali su dosta njih zauzeli nudisti...mi smo našli jednu i tu uglavnom uživali...peške se dođe za 15min. sve je sređeno i pod konac, svuda tuševi, spasioci, barovi, tereni za odbojku, fudbal...plaža pesak, kao na lagomandri...voda, čista i prečista, kao na grčkim ostrvima, bez trunčice a kamoli trave, bez ribica, oštrog kamenja i sl...skoro da deluje sve veštački, kao bazen...neverovatno
more mirno, umereni talasi...dva dana bili ozbiljni talasi ali su oni skroz bezopasni i odlični za zabavu
u gradu more kafića, dve diskoteke, svaki hotel organizuje zabavu, puno prodavnica ali se one uglavnom svode na barsine dresove, papuče, peškire i suvernire. ozbiljan šoping samo u barseloni.
od izleta moje dve dame su išle na panoramsko razgledanje barselone (ja nisam jer sam već jednom bio), zajedno smo išli na magične fontane, a u tosu del mar i figueras nismo išli...kao ni na viteške igre, flamenko, špansko selo, nou kamp i ostale igrarije za turiste. nismo želeli da svo vreme provedemo po autobusima
ono što mi se nije svidelo je sastav turista a to su 90% deca, stariji tinejdžeri...vrlo retko se može videti ozbiljan čovek ili žena, sve deca i sve neke eskurzije, rekreativne, pripreme dečijih odruženja,timova, čega već, iz zapadne evrope...dođe njih 50 budu par dana, dođe drugih 30 i sve tako...bilo nešto porodica iz rusije, par nas iz srbije i jedna porodica iz hrvatske...to je sve sa istoka...možda je bilo još ali nisam primetio.
klinci donesu wifi zvučnike za telefone, kupe pakete piva i votke i rokanje počinje...na odmoru malo spavam pa mi nije nešto smetalo iako sam poneo čepiće za uši koje nisam koristio.
poslednji dan boravka je zeznut jer se iz sobe izlazi u 10 a autobus polazi tek u 22h što vas ostavlja 12 sati na ulici. može se koristiti bazen, wc, svlačionica i sl, ali ipak...mi smo to vreme potrošili tako što smo otišli u barselonu...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 16 Jul 2017, 05:44 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Che, hvala za opis :ljubac:
Hoće li biti i koja fotka?

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 16 Jul 2017, 07:46 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 25 Jul 2015, 12:08
Postovi: 110
Lokacija: Beograd-Jug
Pol: Bata
biće, biće...samo malo da sredim slike :)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 16 Jul 2017, 11:37 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Ajd cekamo slike pa da iznesemo ukupan utisak :D

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 16 Jul 2017, 11:49 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 25 Jul 2015, 12:08
Postovi: 110
Lokacija: Beograd-Jug
Pol: Bata
barselona...grad ludila, provoda i neverovatnog urbanizma i arhitekture...neopisiva gužva, kao da se svi vraćaju sa neke utakmice...i opet uglavnom mladi...skoro je nemoguće nešto fotografisati od gomile ljudi
kafići prepuni, svuda se čeka red i sve je skupo
ono što mi se mnogo svidelo je sto su wc po restoranima i kafićima potpuno slobodni...ne treba račun, ne treba šifra i šta ti ja znam...uđeš, obaviš, izađeš i niko te ništa ne pita...čak i u meku i hard rok kafeu...a sve prečisto
cena voza od kalelje do barse je 9,50e, povratna, iako su mi svi govorili da je 7-8e. putuje se sat vremena i nema šanse da se sedne, jedva se uđe u voz, tako da...ko očekuje neki komfor neće ga naći
i naravno u takvom haosu kriminal je sveprisutan, jedna ruka uvek da je na torbici, a ranac napred. najopasniji trenuci su kad se nešto fotografiše i u prodavnicama manga, zare, stradivarijusa gde su nenormalne gužve pa stvari same od sebe nestaju
o znamenitostima barselone ne bih jer svi već znaju za kolumbov spomenok, vidikovac, gaudija, trg katalunja, gotsku četvt, ali bih pomenuo magične fontane jer cela ta atmosfera oko njih je prava magija...gužva, mladi, muzika, ovacije, igranje i pevanje, kao na vudstoku :)
inače, taj poslednja dan što smo otišli u barselonu je bio pun pogodak...ostali smo do posle podne, vratili se u kalelju tačno na večeru (koju smo uzeli umesto lanč paketa onog dana kad smo išli na fontane), malo se još prepakovali i pravo u bus koji došao po nas u minut.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 16 Jul 2017, 11:56 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 25 Jul 2015, 12:08
Postovi: 110
Lokacija: Beograd-Jug
Pol: Bata
zbog velikog pritiska javnosti :) evo nešto slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 16 Jul 2017, 19:29 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 25 Jul 2015, 12:08
Postovi: 110
Lokacija: Beograd-Jug
Pol: Bata
u kan smo stigli rano ujutro, na kroazeti samo džogeri i šetaći pasa...srpska ulica, hoteli karlton i martinez, sala kanskog festivala
nica...grad gde bih rado proveo celo letovanje, samo ne znam gde bih se kupao jer je plaža čista katastrofa...grad u kome se nalaze dva najpoznatija šetališta na svetu
spavanje u đenovi, a sutradan pre podne odlazak za sirmione, jezero garda...prelep gradić, prelep i veoma skup sladoled, videli kuću marije kalas, video nisan gt-r uživo (ruska registracija) i predveče krenuli kući
u bg stigli oko 7 a da se ni malo nismo umorili
baš mi je drago što sam išao, najviše zbog mojih dama kojima je bilo sjajno...vodič darko fenomenalan, vozači skroz profi i tako...bilo lepo


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 16 Jul 2017, 19:48 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
:clap: Hvala!
(još da su slike maaaalko krupnije... :ljubac: )

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 16 Jul 2017, 19:49 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 25 Jul 2015, 12:08
Postovi: 110
Lokacija: Beograd-Jug
Pol: Bata
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 16 Jul 2017, 19:51 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 25 Jul 2015, 12:08
Postovi: 110
Lokacija: Beograd-Jug
Pol: Bata
jack je napisao:
:clap: Hvala!
(još da su slike maaaalko krupnije... :ljubac: )

spor mi upload, čekao bih ceo dan


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 16 Jul 2017, 20:25 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Che hvala za predstavljanje ovog putovanja i letovanja :clap:
Kakva je situacija sa ležaljkama na plaži, ima li ih, pripadaju li hotelima, koliko košta iznajmljivanje...?
Mislio sam da hoteli u toj oblasti imaju shuttle buseve do Barselone bar par puta nedeljno?


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 16 Jul 2017, 21:21 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Lep prikaz i lepe slike, iako sitne :)

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 16 Jul 2017, 21:33 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 25 Jul 2015, 12:08
Postovi: 110
Lokacija: Beograd-Jug
Pol: Bata
ležaljke i suncobrane malo ko koristi...razlog je veoma jednosravan, 6e po ležaljki i piće je naravno obavezno, nema džabe kao u grčkoj a čak i ne znam koliko je suncobran...ostavljanje peškira preko ležaljke tj ta vrsta čuvanja je nemoguća i smešna...meni je bilo čudno na slikama kako svi leže na plaži bez suncobrana ali realno on i nije potreban...od kad sam bio tinejdžer mi se nije desilo da nemam suncobran ili bar prirodni hlad, ali eto, faktor 50, pa faktor 30 i prelepo vreme su bili dovoljni za lepo sunčanje.
oni koji su hteli suncobran su ga kupili za 10e i zadnjeg dana ostavljali na plaži
do barselone imaju neki busevi, mislim iz blanesa, ali svi idu vozom...oni koji su u ljoretu idu busom do blanesa, a odatle vozom
moguće je da neki hoteli imaju te autobuse ali meni to nije poznato


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 16 Jul 2017, 21:34 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 25 Jul 2015, 12:08
Postovi: 110
Lokacija: Beograd-Jug
Pol: Bata
Del Boy je napisao:
Lep prikaz i lepe slike, iako sitne :)

zašto imam utisak da niste kliknuli na sliku da bi vam se orvorio pun prikaz? ;)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.