Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 18:51

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Cinque? Terre
PostPoslato: Nedelja, 26 Februar 2017, 19:39 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
A onda okreneš objektiv i shvatiš... da. O, da!
Slika

Slika

Slika

I putić uz more, na levu stranu, kuda li ide kad tamo nema naselja? Možda do vinograda...
Slika

I pogled na zatvorenu Stazu ljubavi, sa katančićima pokačenim na jedinom pristupačnom mestu – kapiji (Da li to znači da do ljubavi nema puta? :o )
Slika

Pogled pravo dole, za one koji ne pate od vrtoglavice
Slika

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Cinque? Terre
PostPoslato: Nedelja, 26 Februar 2017, 19:45 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Ok, 'ajde da nađemo i tu crkvu... Možda ovuda?
Slika

Ne? Ipak smo se vratili uzbrdo do 'raskrsnice' sa jednom malko većom uličicom. I evo je, u svom punom sjaju, crkva sv. Jovana Krstitelja! (Church of St Giovanni Battista) Obilazim okolo, da je slikam sa pjacete, tako jedino staje u objektiv
Slika

Kao da se nebo spustilo još niže...?
Slika

Luda sam za ovim kamenim rozetama. Kako li su uopšte uspevali da ih isklešu...
Slika

A vidi grad sa ove terase... Da, i limunovi u bašti. Limun, mandarine, kaki, kumkvat... svega ima.
Slika

Slika

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Cinque? Terre
PostPoslato: Nedelja, 26 Februar 2017, 19:53 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Idemo još malo gore, tu treba da je kula... Jeste... strmo...
Slika

Slika

A na tom platou, terasa...
Slika

... sa klupom...
Slika

… od koje sam se jedva odvojila...
Slika

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Cinque? Terre
PostPoslato: Ponedeljak, 27 Februar 2017, 18:04 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
E, sad je već bilo vreme da se ruča.
Ne znam da li ste obratili pažnju, ali ulice su prazne... Osim naših nekoliko grupica i retkih prolaznika, jeste pomalo ličilo na ghost town. U ovom selu živi svega nešto više od hiljadu duša.

A i nije baš vrhunac sezone... Većina lokala i prodavnica je zatvorena. Neke su u radovima, pripremaju se za sezonu. Ok, da nađemo restoran koji radi... Na glavnoj (i jedinoj :mrgreen: ) džadi – ima još mesta, odlično!
Da se proba, bre, ta njihova varijanta 'pasta ragu'? Kad je toliko poznata... Pa, zaključih da je bila... stvarno ok, ali ništa za pasti u nesvest. Zato je pizza bila spektakularna! Ručali. Popili kafu. Posedesmo. Meni proradili opet pundravci. 'Odo malo da prošetam? Da vidim ima li gore taksista koji bi nas provozali malo po ostalim selima. 'Ajde.

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Cinque? Terre
PostPoslato: Ponedeljak, 27 Februar 2017, 18:06 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Strmo. Kišica prestaje da rominja. I počinje ozbiljno da pada. Uđem u radnju. Da kupim kišobran (odjednom ih ima u asortimanu)? 3€, mali, sklopivi, nikakav, kineski kišobran. Daj šta daš...

Krenem tako uzbrdo, izađem iznad druge rampe (Da, ne sme se kolima u selo, tj. smeju samo domaći i dostavna vozila. A turisti jedino ako su u hotelu koji ima garažu. I rezervisano mesto u garaži)

Stoje 2 taxija, 1 busić i grupica naših pokraj busa, pregovara sa šoferom. Dođem do taxiste, buongiorno, pošto do Vernace (zadnjeg sela)? 100€. Pa mnogo mi je to nešto za put tamo i nazad... Ne, to je za jedan smer.
!?! Fala, ne treba...
Priđem kod one naše dece, i dalje pregovaraju, pitam šta se radi, kaže: pregovaramo da nas vozi do zadnjeg sela. Pa kako ćete nazad? Ma, isto ovako (smeju se), a valjda će i voz da proradi... Koliko traži? 5 po glavi, na crno, ali ako naiđu ovi regularni, sa propusnicama, moramo da izađemo. Gde? Gdegod...

Uh. Ako se vratim dole, nema šanse opet da izađem uzbrdo. E... Odo' ja malo da se švrćkam, jedno sat, sat i po. Po kiši? Ja moram. Pa kad moraš, a ti 'ajde.
A opet, ne smem bre mnogo daleko. Eto, do prvog sledećeg sela.
Mislim, koliko daleko to može da bude, ako rekoše da im je ona Staza ljubavi svega 823m duga? Makar išla peške nazad preko brda!

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Cinque? Terre
PostPoslato: Ponedeljak, 27 Februar 2017, 18:09 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Upadoh i ja u bus, stvarno svega dvadesetak mesta, osmoro ove omladine, troje redovnih putnika, i ja. Serpentine uzbrdo do magistrale (kako se ovoga ne sećam?), malo napred, pa opet isključenje i serpentine nizbrdo...

Izađoh. Sama. Bus ode dalje. Kiša pojačava. Ok, idem dole da pogledam, neću dugo da se zadržavam. Samo bacim pogled i vratim se nazad. To je dobar plan, je l' da?
Aj', polako...
Slika

Šta im je ono na brdu, neka strašila? Stvarno...
Slika

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Cinque? Terre
PostPoslato: Ponedeljak, 27 Februar 2017, 18:12 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
QQ, gde sam bre ovo zabasala, dugačka ova nizbrdica, kako li ću da se popnem nazad...
I što ja slušam sebe kad imam ovakve ideje?
Borim se sa torbom koja mi kliza niz rame, sa kišobranom koji se prevrće od vetra, sa kapuljačom koja mi pada do nosa, sa punjačem od 300g koji mi je priheftan na telefon kojim fotkam jer se baterija ispraznila...
Šta mi je ovo trebalo?

A onda vidim sledeći prizor:
Slika

Zen klupica.
I shvatim da sam ipak na pravom mestu...
Samo što se nisam rasplakala na onoj kiši...
Ali nisam. Počela sam da se smejem :smesko-levo-desno:

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Cinque? Terre
PostPoslato: Ponedeljak, 27 Februar 2017, 18:17 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Zvonik, crkva, kula? Pojma nemam...

Slika

E, ovi stvarno svoja strašila uzimaju za ozbiljno. Ili skroz neozbiljno... Stado koza-strašila?
Slika

Da pođem malo ovom bočnom ulicom
Slika

Slika

Mozaik dole na pjaceti... Možda im je to neka letnja pozornica?
Slika

Slika

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Cinque? Terre
PostPoslato: Ponedeljak, 27 Februar 2017, 18:19 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Silazim do luke, možda nađem stazu ljubavi otvorenu sa ove strane? Ups, more preliva stazicu. Ipak ne, noge ne moraju da mi budu baš toliko mokre...
Slika

Pogled na drugu stranu, hipotetički prema sledećem selu. Izgleda da tamo nema kapije...
Slika

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Cinque? Terre
PostPoslato: Ponedeljak, 27 Februar 2017, 18:21 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Da probam da nađem taj vidikovac za fotkanje...
Slika

Kako je lepo!
Slika

Lepo se vide ostaci tvrđave u podnožju grada
Slika

I još malo napred, do samog špica tog rta
Slika

To je to! I ovde kače katančiće
Slika

I ovde more udara...
Slika

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Cinque? Terre
PostPoslato: Ponedeljak, 27 Februar 2017, 18:29 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Nazad do tog kafića sa pogledom, da srknem još jednu kafu i da se zgrejem. E, da je bolje vreme, pa da se sedne na ovu terasu... Nema veze, dovoljno je zen i gledati kroz prozor... I vreme stane, bar na kratko.
Slika

Pa polako uzbrdo... Smeškam se. Idem sporo, ali mi nije teško. I kiša definitivno prestaje da pada.

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Cinque? Terre
PostPoslato: Ponedeljak, 27 Februar 2017, 18:47 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Dođoh do vrha, dvoje se skupili ispod neke nadstrešnice, lagano su obučeni, cupkaju od zime. Hello! Švabe, ali znaju engleski. Čekaju bus već pola sata, rekli im da je stanica kod pošte. Ma nije, eno je gore, sa sve istaknutim redom vožnje.
Sledeći ide u... 16:48? A sad je... 15:42.
Švaba kreće da cvili... oni su sa kruzera... koji isplovljava u 17h!
Čekaj, ja imam drugačiji vozni red. Trebalo je nešto oko 16h? Evo... 16:10. Zašto ovde ne piše...? Ajmo gore iznad rampe, možda ima koji taksi...
Nema.
U kućici za rampu sedi jedna gospođa. Scusate, english? No, no... melje nešto na italijanskom...
Pokazujem joj fotku onog voznog reda, ona odmahuje: no, no, inverno, bla-bla-truć... Inverno? Sad je zimski vozni red?
Taxi? Pokazujem rukom na sebe: Riomađore, pa na Švabe: La Specia?
Priča kao navijena, mi je gledamo belo... Kucka na digitronu i okreće prema nama, piše 60
La Specia 60? Klima glavom, pa otkuca 20 i pokazuje na mene – Riomaggiore, pa 40 – La Specia!
Švaba prebledeo... 40 €? Mislim se nešto, pa sa kruzera je sišao, nije mu valjda mnogo? A možda nisu poneli pare sa sobom...? Gledaju me, nije im jasno što se ja smeškam, i samo mi izleti (a bez prethodnog razmišljanja): Everything will be ok in the end. A on će: And if it's not ok? Pa, koji je to zicer: If it's not ok, it's not the end! (hvala našem forumskom drugaru, koji će prepoznati svoj potpis :clap: )
Pokazujem joj rukom ako zove telefonom taksi, pa pokazujem sat - koliko mu vremena treba, ona opet brblja, ništa od komunikacije...
Ja tu već kalkulišem da zovem onog čiji broj imam ukucan u telefonu, možda dođe i za manju cenu :mrgreen: a da ovi siročići stignu na brod...
Uto stiže njen muž da je vozi kući, smena joj se završava u 4. Dobroćudni, nasmejani, debeli čika od svojih 60ak godina, na svu sreću – zna engleski. Skoro da zna, ali dovoljno za sporazumevanje. Ponovi nam priču o ceni, ali oni ne smeju da preporučuju taksiste, (?!) mogu da ih kazne... Bat no vori, 4 o klok, aj tejk ju, free. A gde vi idete? Pa kući, u La Speciju! Nas troje se zgledamo, zahvalimo se najlepše. Koja je šansa...? Pričekamo da žena zatvori svoj kiosk i potrpamo se, onako mokri, u njihov auto. Ta vožnja traje 10 minuta. Zahvalim još jednom Italijanima, poželim Švabama srećan put, a Švabica se smeška 'oko glave' i šapne: Everything will be ok!
Znam. :D

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Cinque? Terre
PostPoslato: Utorak, 28 Februar 2017, 17:39 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Silazim lagano nizbrdo, pazarim neke likerčiće od citrusa, fotkam cveće, život je lep!
Slika

U podnožju, sretnem deo grupe:
Pa gde ste Vi? Ja? Tu sam... eto me...
Vaši su svi u onoj kafani... Hvala! Evo i mene... O, otvorili vince i ćeife...

Slika

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Cinque? Terre
PostPoslato: Utorak, 28 Februar 2017, 17:41 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
16:43... Dakle... Šta planiramo dalje? Ništa, kuliramo uz vino do pola 6, zovemo majstora i palimo nazad... Dobro.
Posedim i ja sa njima, malo da se prosušim. Ok, idem ja polako da se popnem gore i još malo da procunjam.

Delimično se razvedrilo, i shvatam da se vidi zalazak sunca.

Slika

Slika

Slika

Slika

Pada mrak. Uh, da me ne z* ovo koleno, mogla sam da strčim dole i fotkam grad osvetljen... Eh...
Neki drugi put?
Taxi dolazi, i to je to...

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Cinque? Terre
PostPoslato: Utorak, 28 Februar 2017, 17:48 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Pristižemo nazad, u Mc D. na železničkoj stanici, gde se skuplja grupa. Sledi razmena 'ratnih priča'...
O! Gde ste vi bili? E, mi smo išli...
A mi smo bili...
A mi išli posle peške između četvrtog i pe... ne, između trećeg..., ma ne znam više, između neka dva...
Da, da, a mi smo dogovorili sa taksistom da nas vozi, pa da nas čeka 1h, pa nas poveze dalje, pa da nas tamo čeka 1h, pa da nas vrati...
A mi obišli jedno selo, pa se vratili pa obilazili La Speciju. Što je lep grad! I karneval još u toku, pa se svašta dešava po toj pešačkoj ulici... pokupovali smo i igračke za klince...
A mi bili na rivi... kao Dalmacija... kad se samo setim...
A nas taksista još dodatno odvezao u neki lokalni restoran, klopali bogovski, sa sve politrom vina, dvoje za 13€...
Upada ona dečurlija što se 'izboksovala' za bus: E... a kad ste Vi izašli, posle se bus napunio, joj kad su krenule ozbiljne serpentine, jednome čoveku pozlilo pa je i povraćao, neka deca se rasplakala... A i našoj M. bilo muka... Pa šta ste radili? Mi smo onda pevali, da joj skrenemo misli, pa je i ona pevala sa nama... :dance: A onaj narod nas gleda, ne mogu da veruju... (zamišljam prizor :clap:) Pa kako se vratiste? Ma, proradio voz!
Šta proradio, radio je sve vreme!
Ma nije valjda?!
Sreli mi gore neko dvoje Indusa što su se nećkali da idu taxijem sa nama. Pitamo ih kako su stigli tu, a oni kažu: vozom! Kad su im ponovile šalteruše peti put da karata nema, oni sišli na peron, videli da voz stoji tamo, i ušli! Posle 20ak minuta, voz krenuo, došao kondukter, platili uredno karte... i sve vreme išli vozovima... Idu malo ređe vozovi, ali idu...
?!

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.