Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 17:24

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Lido di Jesolo
PostPoslato: Petak, 23 Januar 2015, 12:40 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Lido di Jesolo je turističo mesto na severu italije, na obali Jadranskog mora. Reč lido na italijanskom znači plaža. Sama plaža je peščana, veoma široka i dugačka oko 15 kilometara. Tako se isto prostire i ovo turističko mesto sa neverovatnim brojem hotela, uglavnom pozicioniranim vrlo blizu plaže. Vidi se da se tu stalno ulaže, sređuje i gradi, tako da ima svakakve moguće sadržaje za jednog savremenog turistu.
Lido di Jesoli ima neverovatan broj malih Piazza, odnosno trgova, pa sigurno preko 10. To nije loše za snalaženje ili pamćenje gde se šta nalazi, baš zbog toga što je glavna ulica veoma dugačka. U toj ulici se smenjuje puno prodavnica, od običnih kineskih radnji, pa do onih što prodaju garderobu poznatih kreatora. Naravno ima puno poslastičarnica, restorana, prodaje se brza hrana, frizeraja, agencija... Celom dužinom proteže se biciklistička staza, a danju saobraćaj teče u jednom smeru. Uveče se ova ulica zatvara za automobile i postaje veliko šetalište.


Cetralna ulica u Lido di Jesolo, Via Bafile, u prepodnevnim i popodnevnim časovima vrlo užurbana i puna pešaka, biciklista i automobila.

Slika

Slika


U vreme ručka i odmora, na ulici je vrlo pusto. Radnje i restorani su zatvoreni, samo rade velike samoposluge i fast food restorani.

Slika

Slika


Jedna od sporednih ulica, prema našem hotelu, koji je na plaži. Visoko drveće je štitilo od sunca, da bez problema odšetamo po neku klopu u najtoplijem delu dana.

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Lido di Jesolo
PostPoslato: Petak, 23 Januar 2015, 13:06 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Kao što sam rekla u uvodnom delu, u Lidu di Jesolo ima neverovatan broj trgova, tu se obično nalazi neka fontana, cvetni aranžmani i neki drugi interesantni detalji.

Piazza Drago, može se reći da je to glavni trg, najveći je i povezuje glavnu ulicu Lida, Via Bafile sa širim obodom Lida di Jesola, gde počinju široke ulice koje vode ka tržnom centru, autobuskoj stanici, izlazu iz Jesola i sl.

Fontana na Piazza Drago

Slika

Velika moderna zgrada na Piazza Drago, meni vrlo interesantna, a takođe i jedina tako visoka zgrada u Lidu.

Slika


Ostali trgovi su manji, ali svaki je posebno i drugačije uređen.

Piazza Milano ujutro rano.

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Lido di Jesolo
PostPoslato: Petak, 23 Januar 2015, 13:36 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Dok su uz plažu manji i simpatični porodični hoteli, u širem obodu Lida di Jesola nalaze arhitektonski lepo osmišljeni moderni i prostrani stambeni blokovi. Pored njih se nalazi velika autobuska stanica, odatle smo autobusom išli do pristaništa, pa na trajekte koji vode u Veneciju. U tom delu, takođe se nalazi veliki tržni centar sa samoposlugom i raznim prodavnicama, McDonaldsom, i lepo uređeni Aquarium.

Ovde se nazire moderni stambeni blok.

Slika


Za posetu Aquariumu smo odvojili jedno vrelo podne i jako nam se dopao.

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Lido di Jesolo
PostPoslato: Petak, 23 Januar 2015, 14:12 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Uz 15 kilometara dugačku i široku plažu je nanizan neverovatan broj manjih hotela, a svaki je u glavnom vođen od strane jedne porodice. Mi smo bili smešteni u hotelu Mondijal, koji ima 3 zvezdice, spolja nije ništa posebno, ali unutra je sve čisto, sređeno i relativno novo. Zbog gustine hotelskih zgrada, parkiranje jeste problem, mada mnogi hoteli imaju određeni parkirališni prostor u podrumu ili pored hotela. U okviru cene aranžmana doručak je obavezan, a takođe imate zakupljen suncobran i ležaljke i to uvek isti, koji je slobodan za vas kada god to vama odgovara. Svi suncobrani i ležaljke su poređani kao pod konac i između ima dosta prostora. Plaža je udaljena od prvog reda hotela na samo par metara, odnosno samo treba da se pređe šetalište između plaže i hotela.

Plaža, pogled udesno.

Slika


Plaža, pogled ulevo

Slika


Divno, nekada naše, Jadransko more.

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Lido di Jesolo
PostPoslato: Petak, 23 Januar 2015, 14:19 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Ležaljke kao pod konac...

Slika


Svaki hotel ima svoj deo plaže sa ležaljkama.

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Lido di Jesolo
PostPoslato: Petak, 23 Januar 2015, 14:31 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Pošto znate da imate svoj suncobran i ležaljke na plaži, potpuno je nebitno kada ćete izaći do iste. Samo se lenjo u par desetina koraka iz ležećeg položaja iz kreveta sobe, prebacite u ležeći položaj na ležaljku plaže. :) Na plaži pre podene i po podene, posebno u avgustu mesecu ima neverovatno puno ljudi. Međutim, pošto je plaža zaista ogromna, nikako nemate osećaj da vam je tesno. U vreme ručka, mislim da je od 12-16h, čuvar plaže podiže crvenu zastavu i svi kao po komanid odlaze na ručak i dremku. Brzo smo se navikli na taj udoban italijanski običaj.

Slika


Slika


Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Lido di Jesolo
PostPoslato: Petak, 23 Januar 2015, 14:52 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
:text-bravo:
Lepo si nam dočarala grad i plažu! :clap:
Nisam znala da je plaža toliko prostrana! Svidja mi se što ne moraš da brineš oko ležaljke i suncobrana!
Kakvo je more?

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Lido di Jesolo
PostPoslato: Petak, 23 Januar 2015, 15:27 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Što se mora tiče, možete samo da zamislite kakav sam osećaj imala i koja sećanja su mi navirala, kada sam posle toliko godina ponovo ušla u Jadransko more. U tom moru sam naučila da plivam, pored tog mora sam se šetala, zaljubljivala :oops: , a tog mora sam se toliko puta dobro nagutala... Na prvi pogled, što se tiče boje, a bogami i ukusa slanoće to je isto ono more. Međutim, daljim boravkom smo često imali prilike da do plaže dopliva neka grozna trava, pa i prljavština. Pored toga, kada smo iznajmili pedalinu i otišli dublje u vodu, videli smo neverovatan broj pretežno sitnih meduza. :o Sreća da su ostali gosti tako hrabro bili indiferentni prema tome, te nas je bilo baš sramota da paničimo, ali mi više ta vodia nije bila tako udobna. Plaža jeste peščana, ali kako se vidi na slikama, to je jedna sasvim tamna boja, ne onako čarobno grčki bela.

Jednostavno, u LIdo di Jesolou, Jadransko more nije tako čisto i sama obala nije ni blizu tako lepo kao u drugim, nama poznatijim delovima.

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Lido di Jesolo
PostPoslato: Petak, 23 Januar 2015, 15:43 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Međutim, ovde se priča o Lidu di Jesolo ni slučajno ne završava, bar ne na ovako tužan način. Ono što Lido posebno krasi jeste onaj drugi, zabavni sadržaj, koji potpuno nadoknađuje jednostavno dosadno jednoličnu plažu i ponekad malo prljavo more.

Ono čega ću se najradije sećati u Lidu jesu lepa jutra i uzbudljive večeri. Pre doručka u hotelu, moja kuma i ja bismo sa zadovoljstvom izlazile na kratku vožnju biciklom (korišćenje bicikala isto ulazi u plaćeni aranžman), po suncem okupanom Jesolu. (Ovde ne moram da kažem da je muški deo naše ekipa, ovaj najlepši deo uglavnom prespavao).

Prvo bismo izlazile na šetalište u pozadini plaže i svaki put bile iznenađene koliko u to vreme ima turista koji šetaju ili džogiraju. Jednostavno, odmah se napunite sunčevom, spotskom i svakakvom pozitivnom energijom.

Slika

Slika

Posle toga bismo biciklama izlazile na glavnu ulicu, svakog jutra pokušavajući da se odvezemo do kraja mesta. Međutim, čitavih 15km je bilo previše za nas. Svakako bismo uživale u toj vožnji.

Ovde sam sišla sa bicikle da fotografišem svo ovo lepo cveće ispred nekog kafića, zajedno sa mojom kumom u levom uglu. :)

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Lido di Jesolo
PostPoslato: Petak, 23 Januar 2015, 15:56 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Znam, mnogi će reći da tu mena ničega prirodnog da se vidi, to je samo lepo uređeno letovalište. To Lido de Jesolo i jeste, jedno savremeno mesto na moru, koje ima veoma raznovrsnu ponudu za svakog turistu. Ne moram da podsećam da svi koji letuju u Lidu, odvoje dane da obiđu pre svega Veneciju i Veronu, ali tamo svako mesto i selo ima neku svoju posebnu draž.

Ovde još moram da dodam, da u Lidu postoji veliki i lep Aqua park, gde smo proveli jedan ceo dan.

Imitacija neke egzotične plaže u Aqua parku.

Slika


Slika

Tobogana i sprava ima raznih...

Slika


Predstava, Petar Pan u Aqua parku

Slika


Poslednji put menjao milenaidaki dana Petak, 23 Januar 2015, 16:14, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Lido di Jesolo
PostPoslato: Petak, 23 Januar 2015, 16:11 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
U Lidu di Jesolo je posebno živo uveče.

Slika

Glavna ulica se napuni ljudima iz svih krajeva Evrope, a i šire. Pošto izaberete neki restoran sa odličnom ponudom, lepo se nakrkate, napijete italijanskog vina, pa posle pravac među ljude u šetnju dugačku 15km. Možete da šopingujete, možete samo da šetate, a možete i ovde da budete aktivni i izaberete četvorodsed ili šestosed bicikle i odete u još jednu avanturu. Mi smo jedne večeri vozili takav jedan široki bicikl. Pojma nemam kako nikoga nismo zgazili u tolkoj gužvi ili kako se nismo sudarili sa isto takvim ludacima na raznim ciklama, kao što smo mi. Ne mogu da vam opišem koliko smo se smejali.

Ako vam slučajno smeta gužva, tu je romantično i prilično praznjikavo šetalište uz more, pa i sama plaža. Tu vlada tišina, a često se iz restorana, pa i trgova čuju lepi italijanski glasovi, koji raspevano izvode neku od njihovih kancona. Eh, kako bih duboko u noć uživala u tim glasovima.

Sve u svemu, Italijani su se pokazali kao odlični domaćini. Gazdarica hotela nije recimo htela ni da čuje da šaljem avans, verovala je da ćemo se pojaviti u dogovorenom periodu. Svakog dana nas je ljubauno pozdravljala i pitala gde tog dana planiramo da idemo. Ne moram da naglašavam da je u sezoni zajedno sa svojom porodicom radila 24h, ali uvek lepo doterana i nasmejan. Svuda su bili maksimalno ljubazni, a inače za Italijane mogu da zaključim da su jedan potpuno opušten narod, koji voli da uživa i vodi računa o svom duhovnom i telesnom zdravlju, a ta filozofija meni se jako dopala.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Lido di Jesolo
PostPoslato: Petak, 23 Januar 2015, 17:25 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
:bravo: Zanimljiva priča i divne fotografije!

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Lido di Jesolo
PostPoslato: Petak, 23 Januar 2015, 17:58 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Hvala Dujo!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Lido di Jesolo
PostPoslato: Petak, 23 Januar 2015, 23:18 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 23:53
Postovi: 6959
Lokacija: Lenjivac
Pol: Seka
Bravo, Miki! :bravo:

_________________
:zmaja:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Lido di Jesolo
PostPoslato: Subota, 24 Januar 2015, 00:36 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Hvala Zmaki! :)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.