Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 17:12

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 80 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Ohrid
PostPoslato: Sreda, 08 April 2015, 20:32 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
:clap: Pef! Stvarn lici na more! Kuca nanizane kao u Pargi! :)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Ohrid
PostPoslato: Sreda, 08 April 2015, 22:54 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 23:53
Postovi: 6959
Lokacija: Lenjivac
Pol: Seka
Što bi Miki rekla - :bow-yellow: ! :bravo:
Ohrid - upisan na listu želja. :smesko-gore-dole:

_________________
:zmaja:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Ohrid
PostPoslato: Sreda, 08 April 2015, 23:02 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Putopis "Ohrid" zapocela sam jos 2010. Nikako da nastavim!

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Ohrid
PostPoslato: Četvrtak, 09 April 2015, 07:09 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Meni je iz dva, tri ugla stvarno zalicilo na Pargu :)
Bravo!

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Ohrid
PostPoslato: Četvrtak, 09 April 2015, 08:57 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
Милена, лепо си пробрала слике ;) . Жао ми је што је време било лоше па се нисмо отиснули у вожњу кајчетом на изворима Црног Дрима. Биће прилике, ваљда...

Дејевла, оно су били облаци испред објектива. Ветар је дувао па су се и они брзо кретали. У једном моменту смо стали и гледали како иду узбрдо :D .

А што се тиче морског осећаја, имао сам трип кад се прилази из бочних улица и угледају таласи, као да сам на мору.
Пефка ће нам то и дочарати. Темељно пише путопис већ 5 лета :smesko-levo-desno: .

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Ohrid
PostPoslato: Četvrtak, 09 April 2015, 13:56 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
:D :ljubac:

Samo cu reci da smo se mi vozili Crnim Drimom, po Ohridskom jezeru...bili su prvi dani septembra, neki su se kupali...ja sam copala, pa nisam htela ni da pokusam...ali, odmah iza toga sam otisla na Tasos i tamo se iskupala za sve pare! :op-op:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Ohrid
PostPoslato: Petak, 17 April 2015, 10:45 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Petak, 17 April 2015, 10:33
Postovi: 15
Pol: Bata
Eto posto sam tek pronasao ovaj vas forum u kojem pisete svoje utiske sa Ohrida, odlucio sam, da se i sam pridruzim ovoj vasoj temi :) Naime ja vec 3 godine zaredom boravim na tom prelepom delu Makedonije i svake godine sam odusevljen odmorom kojega prezivimo u Ohridu. Uvek dozivimo i vidimo nesto novo i ako je Makedonija dosta malena drzava...
Pa sada vise manje vidim, da je svima voda hladna. Mi hodamo na Ohridsko jezero vec od 2012. godine i mogu samo, da kezem, da je voda bila fenomenalno topla u 2012. i 2013. godini (Julij i August). Cak su namerili, da ima od 23 - 25 stepeni preko dana. Jedini problem sa vodom bio je u 2014. godini, jer je bilo svuda po Europi mnogo kise i nevremena, isto tako u samom Ohridu koji lezi na 700 m. Ali ako sam iskren je voda i prosle godine bila fenomenalna, pogotovo u Strugi!
Sve ostalo je tako kako ste vec neki napisali :) Lep grad sa mnogo istorijske kulture, sa jos vise nocnog provoda, sa prekrasnim i cistim jezerom i najbitnije sa dobrom hranom :) i izvrsnim vinom :)
Ako bilo koga koji jos nije bio u Ohridu i opceniti u Makedoniji nesto zanima slobodno me pita na forumu ili PVT! ! !


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Ohrid
PostPoslato: Subota, 18 April 2015, 16:15 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 17:42
Postovi: 2147
Lokacija: Beograd
Antrax, super sto si se pridruzio forumu. :clap:
Mozes da nam postavis neke slike i da kazes nesto o plazama posto imas vise iskustva.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Ohrid
PostPoslato: Subota, 18 April 2015, 17:02 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Antrax, lepo sto si nam se pridruzio! Ono sto ja uvek prosto MORAM da naglasim, je to da su Makedonci toliko fini, ljubazni i moj osecaj je da smo im bas dragi gosti...za mene TO nema cenu! Cini mi se, i da sve ostalo nije TOP, a meni jeste, njihova gostoljubivost i blagost su ono sto pleni! Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Ohrid
PostPoslato: Ponedeljak, 20 April 2015, 07:34 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Petak, 17 April 2015, 10:33
Postovi: 15
Pol: Bata
Hvala Vam na gostoprimstvu :) Inace ja dolazim iz Slovenije i ime mi je Zoran. Pefkari i ja se pridruzujem tome sto kazes: Da su Makedonci fini i ljubazni i svuda gde se pojavi gost oni to pokazu!!! Kod njih nisi brojka, kao na drugim destinacijama, nego bas imas osecaj, da si dobrodosao i da bi za gosta napravili sve. I novac jim nije na prvom mestu, kao sto to dozivljavamo mi u Sloveniji ili u susjednoj Hrvatskoj!!! Nesto slicno sam doziveo jos jedino u juznoj Srbiji. Ako sam iskren ja sam prvi puta otisao sa dragom u Makedoniju bas zbog znatizeljnosti, nekoj novoj avanturi, upoznavanju nove kulture i ono sto je bilo najbitnije, jer je sve jako jeftino u usporedbi na Sloveniju i Hrvatsku, gde inace ponajvise odmaraju nasi Slovenci :) Posto sam sve to lepo doziveo u Makedoniji, vise mi nije bitno i ako bi bilo skuplje od bilo koje destinacije na ovom svetu!!! Toliko ljubaznosti i postovanja nema nigdje!!!
Vicky me pitala za plaze!!! Posto mi letujemo bas u Ohridu, sa dragom odlazimo na plazu izmedju bar kluba Kadmo i Cuba libre, gde mozes uzivati ili na plazi u sjeni visokog drveca ili u jednom od klubova na lezaljkama, uz naravno naruceno neko pice :) Sledeca plaza koju jako promoviraju je plaza Kaneo. Onda volimo otici na plazu u Strugu, gde je u vodi sitan pesak! Njihova plaza je ogromna i u zadnjim godinama jako lepo uredjena, sa mnogo barova i dobre muzike! Sledeca plaza koju smo obisli i uzivali na njoj je plaza u Lagadinu. Mirno selo u kojem letuju ponajvise familije sa decom i zbog toga je mnogo mirno. Lepo za videt ali i lepo za kupanje je u Sv. Naumu, gde mozes isprobati temperaturu jezera i istovremeno temperaturu reke Drim, koja se bas ovde uljeva u jezero :) Ima na ohridskom jezeru jos mnogo lepih plaza, koje nazalost nisam jos uspeo obici :)
Na koji nacin ovde stavljate slike?
Eto tekom ovog dana prilepit cu na ovaj forum jednu malu predstavu kompletnog Ohrida i njegove okoline, kao i ostalih delova Makedonije!!!
Do onda mnogo pozdrava iz Slovenije :)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Ohrid
PostPoslato: Ponedeljak, 20 April 2015, 08:27 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Samo napred druze, kaci koliko ti volja, ne stedi ;)
slike prvo kacimo na neki od sajtova predvidjenih za to, npr. http://www.dodaj.rs, moze da otvoris nalog a mozes i bez njega. Potom treba da iskopiras link koji ce ti nakon uploadovanja slike na dodaj.rs ponuditi - link za forum trebas iskopirati ovde u polje gde kucas i to je to

I slobodno predstavi svoju Sloveniju na temama predvidjenim za to

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Ohrid
PostPoslato: Ponedeljak, 20 April 2015, 12:40 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Antrax, samo cu dodati da nas ovde ima jos nekoliko koji JAKO volimo i Sloveniju! Bas smo se za vikend dogovarali da krenemo pricu o mestima u Sloveniji koja smo obisli. Maaaa, ako mene neko pita, sve bivse republike bivse nam zajednicke drzave su lepe, svaka na svoj nacin. Sto se tice gostoprimstva, s obzirom na to da sam bila u svim krajevima- TVRDIM da su narodi i narodnosti na ovim prostorima, generalno, gostoljubivi i dobri! Pojedinaca svuda ima LOSIH...kada to kazem, mislim prvo na predstavnike svog naroda. A dobre ljude volim, ma odakle da su i ma koje vere bili! :ljubac:

Sto se tice Ohrida, mislim da sam vec rekla- zaljubila sam se na prvi pogled! Zbog brojnih putovanja poslednjih godina nisam stigla da napisem putopis sa Ohrida...ali, nadam se da cu, jednom, i to stici! :smesko-levo-desno:

Zorane, drago nam je da si nam se prikljucio! :ljubac: Ako bilo sta zapne vezano za postavljanje materijala na forum, kazi- tu smo da pomognemo! :D

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Ohrid
PostPoslato: Utorak, 21 April 2015, 10:35 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Petak, 17 April 2015, 10:33
Postovi: 15
Pol: Bata
Jos jednom hvala svima :) Eto obecao sam, da cu objaviti preporuku, sta sve videti na Ohridskom jezeru i opceniti u Makedoniji :) Pomoci cu vam i oko Slovenije :)

Prvo cu da opisem put: Za ljudi koji putuju iz Slovenije, je najbolje ici autoputem preko Zagreba pa dalje na Beograda, Niša i dalje na granični prelaz Preševo. A u samoj Makedoniji je meni osobno najdrazi put koji ide opet autoputem do Skopja i onda dalje na Tetovo, Gostivara, Kicevo; tu je nazalost i kraj autoputa pa se onda dalje vozite obicnim putem do Ohrida, koji ni nije toliko los... U Ohridu trebate po mom ostati barem nekoliko dana, da biste mogli vidjeti sve sto vam Ohrid i njegova okolina nudi!!!! Eto nekoliko stvari koje se isplati vidjet: Prvo kao prvo sam grad Ohrid sa starim gradskim djelom i setalistem! Onda dalje svakako otici na Samuoilovu tvrđavu koja je iznad grada; U samoj blizini tvrđave je i crkva Sv. Patelejmona, anticki teatar i poznata nam svima crkva Kaneo koja krasi ponajvise razglednica Ohrida U samom Ohridu imate i poznate Biljanine izvore, koje se isplati otici pogledati i naravno u njihovm restoranu nesto fino pojesti. U samom Ohridu imas gomilu restorana, pizzerija i gostionica u kojima se moze jako dobro jesti. Meni osobno se svidjala kafana Europa, a i svi oni restorancici u starom gradskom djelu (Neim). Ako ne zelite trositi pare po kafanama i restoranima, onda imate skoro u svakoj trgovini sekciju, gdje kuhaju razno raznu hrana, koja je za nase uslove bagatela!!! Onda dalje imate gradic Struga, koji je po mom misljenju isto potrebno otici pogledati i naravno nesto pojesti Ovdje vam je barem 30% jeftinija hrana nego u Ohridu i po mom misljenju su porcije duplo vecje Mi smo vise manje odlazili u Hotel Drim, zapravo na njihov vrt gdje imaju restoran Struski Kepenci. Malo dalje od Struge lezi selo Kalista u kojoj mozete otici pogledati manastir. Onda imate jos i grad Vevcani koji su drzava u drzavi kako kazu njihovi stanovniki. Kod njih mozete kupiti i pasos i tako postajete njihovi drzavljani. Svakako je potrebno otici pogledati Vevcanski izvor - prekrasna priroda. Ovdje vam priporucujem, da odete u etno restoran Domacinska kuka, gdje cete biti primljeni kao kraljevi, a jesti cete domacu ukusnu hranu. Obavezno probajte njihovo domace vino Vranac U sasvim drugom smjeru od Struge vam lezi poznati Sv. Naum kojega morate otici obavezno pogledati. Prije nego dođete do njega imate i muzej na vodi koji je super atrakcija i obavezno se zaustavite ovdje i otiđite pogledati. Eto u samom Naumu imate mogucnost voznje camcicem po reki Drim, onda mozete otici u manastir Sv. Naum, koji je fenomenalno uređen (prelijep park, sa paunovima). U samom povratku ako zelite mozete otici u nacionalni park Galicica odakle je prelijep razgled na kompletno Ohridsko jezero, a sa druge strane mozete otici pogledati i manje poznato Prespansko jezero. Onima koji imaju zelju otici u Albaniju barem na nekoliko sati preporucujem Pogradec. To je grad malo dalje od Sv. Nauma. Lijepo za presetati i nesto okusno i jeftino pojesti )
Dalje je lepo otici pogledati Skopje, kojega nesmijete promasiti. Posto Skopje nije toliko malo je potrebno i u njemu ostati nekoliko dana. Setnja po centru grada i njegovi famozni kipovi Obilazak ZOO-a. Voznja sa dvospratnim avtobusima, kao onima u Londonu, jedino sto su njihovi kineski I najbitnije otici na Vodno i onda dalje sa gondolom do konstrukcije Kriza, koji je iznad Skopja! Opomena: ne radi u ponedeljak.
Za ljude koji vole putovati preporucujem otici na jedan dan u Grcku.
I da ne zaboravim u Ohridu je poznata njihova ohridska pastrva, koju je na zalost zabranjeno loviti, sto znaci, da je i zabranjena za prodaju. Tu budite oprezni, da vas neki restoran ne namami s njom, jer ce vam ponuditi neku drugu pastrvu (Mavrovsku ili neku iz uvoza) a racunati ce vam mastne pare. Ako zelite jesti originalnu Ohridsku pastrvu onda otiđite u Pogradec u susjednu Albaniju.

Slike cu staviti sledeci put kad jih uredim :)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Ohrid
PostPoslato: Utorak, 21 April 2015, 10:39 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 17:42
Postovi: 2147
Lokacija: Beograd
Zorane, super! Jedva čekam slike!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Ohrid
PostPoslato: Utorak, 21 April 2015, 10:51 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Zorane, :bravo: ! Citam i samo mi iskacu "slike" pred ocima...svega sto si naveo! :smesko-levo-desno: Meni je tako bilo prijatno u Ohridu i okolini...onda sam zamislila i Skopje...i sve drage ljude odande...i sada mi je tako nekako toplo oko srca...hvala ti na tome! :ljubac:

Mi smo se jako kratko zadrzali na Galicici, videli "svojim ocima" oba jezera sa jedne tacke...zao mi je sto nisam imala prilike da pokusam da nadjem mesto sa koga bi se, makar "panoramskom slikom", mogla videti oba jezera! Slika Da li je moguce napraviti sliku na kojoj ce se oba jezera videti?

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 80 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.