Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 16:32

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Četvrtak, 03 Decembar 2015, 11:12 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 03 Oktobar 2014, 10:59
Postovi: 2361
Lokacija: Novi Beograd
Pol: Seka
Još jedno mozganje šta uraditi i gde otići a da bude lepo i zanimljivo i deci i odraslima :doh: … Deca sve više gledaju da ‘’eskiviraju matorce’’, a ‘’matorci’’ i dalje žele da provode zajedno što više trenutaka … ;)
Treba naći nešto i pomiriti, bar za kratko, obe strane.. Rafting :? Stvarno??? Možeeeee…
Deca dovoljno velika, matorci dovoljno ludi… :lol:
Elem, izabrasmo rafting centar Drina Tara u mestu Bastasi, blizu Foče. Gledajući ponude na internetu (a bez nečijeg saveta iz prve ruke) odlučismo se za ovaj kamp, i NISMO POGREŠILI NI MALO!!! Slike na njihovom sajtu deluju fenomenalno (i odmah da vam kažem da se ne razlikuju od stvarnog stanja ) Nude razne programe, mi smo izabrali kombinaciju rafting-safari, dve noći, ali u telefonskom razgovoru sa njima preporučiše nam još jedan dan uz minimalnu doplatu od 10eur za odrasle a za decu 5 eur. Više nego korektno jer je i taj dan podrazumevao ‘’pun pansion’’.. (o klopi nešto kasnije….mada…hm, i dok ovo pišem osećam miris jagnjetine i teletine ispod sača)
S obzirom da prvi put krećemo na rafing, preporučuju nam jul, jer je u tom periodu reka najmirnija… Oni iskusniji preferiraju maj, kad je vodostaj jako visok , pogotovo zbog otapanja snega. Jul je idealan za početnike...

I krenusmo mi prvi put u našu rafting avanturu…
Put je vodio preko Mokre Gore i Višegrada.
Slika

Slika

Rafting Centar Drina-Tara se nalazi na samoj obali reke, u mestu Bastasi, 18km od Foče putem prema Nikšiću i Podgorici. Do kampa se lako dolazi, na ulazu u Foču predje se žuti most i odmah po prelasku skrene desno. Nastavlja se pravo, asfaltiranim putem koji je jako uzak. Liči na neki lokalni put, na nekim delovima pomalo I opasan, ali to je u stvari medjunardni put kojim saobraća autobus na relaciji Sarajevo – Podgorica.

Slika

_________________
Govorim tiho i nosim psa sa sobom ...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 10 Decembar 2015, 21:59 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 03 Oktobar 2014, 10:59
Postovi: 2361
Lokacija: Novi Beograd
Pol: Seka
Stižemo u kamp oko 18h. Tako je i po planu. Naime, doček gostiju je uvek predveče, sledi prva večera i rani odmor, kako bi gosti umorni od puta stigli da se odmore za avanturu koja sledi rano ujutru. Po meni, ovaj kamp je od svih kampova najuredniji, najuredjeniji i najlepši…Kamp čine bungalovi, ‘’poredjani’’ na prelepoj zelenoj površini i centralni objekat, tj. kuhinja, restoran - terasa, natkrivena ogromnom drvenom nastrešnicom i to sve na samoj obali Drine.
Slika

Slika
Kompleks se nalazi na samoj obali, nadnesen nad rekom. Iza se nalaze toaleti, umivaonici i improvizovane tuš kabine, moram priznati sve je veoma čisto, higijena celog kampa je na zavidnom nivou.
Slika

Slika

Nakon večere, umorni od puta, smeštamo se u bungalov. Bungalovi su taman toliki da pored kreveta smestite kofer, torbu i to je to…

Slika
Čuli smo da su tamo noći jako hladne, pa smo za svaki slučaj poneli pidžame i ako je jul… Kud ne ponesmo i zimske jakne, pitali smo se posle sat-dva… Iako je preko dana bilo više od 30 stepeni (bili smo u julu, šetali u majicama na bretele i šortsevima), kad je pala noć kao da je neko u momentu okrenuo na ekstremno hladjenje. Sitacija je bila sledeća – pidzama, preko gornji i donji deo trenerke, čarape + jakna, a preko svega toga pokrivač…. Sin, koji inače nije zimogožljiv je sutradan rekao: ‘’Meni su se noćas smrzle i trepavice’’ :lol: . Medjutim . čim je granulo sunce, sitacija se opet drastično menja… U pola osam smo opet bili u sortsevima i majicama :dance:
Slika
Idemo na prvu jutarnju kafu na samoj obali reke. Tako prija šum Drine…Svežina opija…Sledi doručak, poslužen na terasi iznad same Drine. .
Slika

_________________
Govorim tiho i nosim psa sa sobom ...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 10 Decembar 2015, 22:05 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 03 Oktobar 2014, 10:59
Postovi: 2361
Lokacija: Novi Beograd
Pol: Seka
Inače, jelovnik je pravljen po danima, u zavsnosti kad stignete. Svi gosti ne jedu istu hranu, sve zavisli da li su ovde prvi, drugi, treći…dan. Hrana je jako, jako ukusna, obilna, vode o svemu racuna i sve je na licu mesta od domaćih sastojaka pripremljeno… (npr. čaj je isključivo od bilja ubranog na padinama Zelengore, dzem je od borovnica kojih ima na svakom koraku itd…)

Prvo jutro smo za doručak imali pršutu, jaja, domaći sir i kajmak, uštipke sa sirom, hlepčiće od heljdinog brašna, par vrsta pita (onjih njihovih, domaćinskih, njam), a bilo je i marmelade i meda. Sve donesu i stave na sred stola, tako da je to bio kao neki polu-švedski sto.
Miris pita i pogače i sad mogu osetiti… a najbolje od svega je što sva čula kompletno uživaju… jer, zamislite samo Drinu koja ‘’ puca pred vama’’ , pokušajte da čujete huk te divne reke, osetite tu planinsku svežinu… Ma, po meni neopisivo, mora se doživeti.

Nestrpljivi smo da krenemo… Vidimo parkirane džipove kojim aće nas prevesti do mesta Brštanovica odakle kreće rafting. Pre nego što se ‘’ukrcamo’’ u dzipove, sledi zadiživanje opreme – nepromočiva odela od neoprena, takve i dublje cipele, sigurnosni prsluk i ‘’kaciga’’ da čuva glavu. Inače, savetujem da medju prvima stanete u red za opremu, jer vam se može desiti kao i meni, da ostanete bez prave veličine (imali samo 1-2 kompleta veličine koja odgovara XS). Na kraju sam uspela da udjem u neki dečiji :D ..
Ovo je bio najsmešniji momenat. Au, na šta smo ličili :lol: , kao neki punoglavci u onim odelima, ma vrištali smo…Iz razumljivih razloga, slike ne objavljujem :
naughty:
E da, pre polaska, potpisujemo neku saglasnost da sve ovo radimo na svoju odgovornost. !!!! Nema mogućnosti naknadne tužbe, traženja odštete i sl, jer se raftingu pristupa dobrovoljno i na ličnu odgovornost . Stavih ja potpis, a knedla u grlu…. :shock:

Stižemo na polaznu tačku, čamci su već parkirani, slušamo pažljivo skipera koji nam daje osnovne informacije i instrukcije. Jako je bitno da skiperi budu iskusni, u stvari, u celoj rafting priči to je i najvažnije. Pažljivo slušati skipera i raditi ono što on kaže i sve ce biti u redu (najverovatnije ;) ). Skiperi moraju imati licencu, ali i poznavati reku i njene ćudi kao svoj ‘’džep’’.

Slušamo poslednje instrukcije pred ukrcavanje – najvažnije je ne paničiti u slučaju prevrtanja ili ispadanja iz čamca. A Inače, najgore je u maju mesecu, posle naglog otapanja snega, kada se po rečima skipera prevrne 70 % čamaca Dobijamo poslednje instrukcije od skipera koji nam stoti put ponavlja da je nabitnije njega da slušamo kako da veslamo, kad treba leva strana da reaguje, kada desna a kada da zapnemo svi..

Slika

Slika

Pre ulaska u čamac, dobili smo i nepromočive vrećice da stavimo fotoaparte i telefone, ako budemo u prilici da slikamo nešto (to je jedino izvodljivo bilo na pauzi, dok se spuštamo nema šanse :) ).

_________________
Govorim tiho i nosim psa sa sobom ...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 10 Decembar 2015, 22:16 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 03 Oktobar 2014, 10:59
Postovi: 2361
Lokacija: Novi Beograd
Pol: Seka
I…..kreće avantura!!!. :op-op: :op-op:
Osećaj je neopsiv… Opet, ne mogu da se opustim dovoljno, jer krajičkom levog oka gledam u mladjeg sina, krajičkom desnog oka gledam u starijeg sina..a oni, ma, kao na vrhu sveta :dance: ….
Uživanje počinje!!! Ovo je odlično!!! :smesko-gore-dole:
Čini mi se da nismo ni krenuli, a skiper viče: Righ now, right now (bilo je i nekih Holandjana u nasem čamcu pa se čika služio engleskim (ako se tako može nazvati :lol: ). To znači da samo veslači sa desne strane čamca veslaju. Medjutim, par veslača sa leve strane je ‘’spavalo’’ i oni su nastavili da veslaju tako da smo se već na samom staru okrenuli i za malo prevrnuli :roll: , ali sveje ispalo ok :dance: .

Krećemo mirnim tokom, ali uskoro čujemo prvu jaču huku reke u daljini :shock: . Buka se brzo pojačavala a sa njom i naše uzbudjenje :dance:
Prvi Bršanovački buk je uspešno savladan uz instrukcije skipera Nailazimo na još veće bukove, skiper komanduje, svi ga slušaju ali brzina je to – u sekundi smo bili do mokre kože, ali ostadosmo u čamcu :clap:

Upravo na tom mestu, na steni u blizini je stajao fotograf koji beleži ludi momenat i reakcije veslača u susretu sa prvim većim iskušenjem. . Jako lepa uspomena.

Slika

Slika

Slika

Slika

Inače taj fotograf je iz Foče i uvek slika raftere, slike koštaju ja mislim 1 EUR (a možda i 1 KM, već sam zaboravila, stvarno smešna cifra). Nastavljamo dalje: ‘’right now, left now, every body go, go – I say, everybody go :haha: , don’t sleep, go now,go ’’. Ruke već polako počinju da ‘’otpadaju’’ malo – malo pa nailazimo na bukove, brzake… Napokon, čujemo skipera i najomiljeniju komandu : ‘’everybody stop now’’. :D To znači spuštaj vesla i pusti da te reka nosi… :roll: Čamac sam ide levo –desno, nije uopšte ravno, ima stena i brzaka ali to je iskustvo skipera koji zna kad, šta i kako treba :text-bravo:

Posle nekog vremena dolazimo do mirnog dela Tare, sada možemo fotografisati… Ne mogu rečima opisati lepotu same reke i celog kanjona.
Šta god napisala neće dočarati tu bistrinu reke, to zelenilo drveća, to plavetnilo neba..
Možemo, ako želimo, i da se malo ‘’bućnemo’’ ali temperatura vode je 5 stepeni, pa ko voli nek izvoli… Ja jok :naughty: . Mada, dragi je skočio sa čamca ali čini mi se da sam ga već sledećeg sekunda videla kako se vraća :lol: .

S obzirom da je voda jako čista, možemo je i piti…Ja sam probala malo tarske vode :dance: .

Slika

Slika

Stižemo do mesta Sastasvci, gde se Tara spaja sa Pivom, i gde se sjedinjenje nastavljaju u Drinu. Nastavljamo Drinom, vožnja je sada mirna i tek svremena na vreme zaveslamo kako bismo ‘’pogurali’’ čamac- Uživamo svim čulima, upijamo lepotu, mir , spokoj…

Posle skoro 25 km adrenalina i doživljaja od kojeg zastaje dah stižemo do našeg rafting centra, tačno ispod terase. Čeka nas topla voda, tuširanje i spreman ručak. Za ručak imamo priliku specijalitete ovog podneblja, za početak vruća teleća čorba, zatim jagnjetina, jaretina, teletina pod sačem , sa ukusnim povrćem takodje ispod sača, salate, domaće pite ispod sača, ječmeni, još vruć hleb i naravno kolači…Urmašice su im neprevazidjene :romance-inlove: .

Koliko smo mi pojeli, ma da ne poveruje čovek gde nam je sve stalo :D . Tek kad smo počeli da jedemo, shvatili smo koliko nam je planinski vazduh i veslanje probudilo apetit (ili smo se mi samo tako tešili :lol: ) Posle ručka smo zalegli na ležaljke i sabirali utiske.

Slika

Slika

Neko je odmarao uz knjigu, neko uz neku društvenu igru, a neko je samo upijao mirise, zvuke, boje...

Slika

Inače, pored nas, u kampu je bilo oko stotinak gostiju: Poljaci, Slovenci, Danci, Holandjani, Hrvati, Madjari, mladi, stari - najmladje dete je imalo oko 4 godine.
Ubrzo je pao mrak, stiže i večera, potom druženje uz ‘’logorsku vatru’’ i muziku.

Slika

Ne moram reći da smo ubrzo krenuli na spavanje. Umor je učinio svoje a sutra nas čeka nova avantura …safari, tj. pešačenje po obroncima Zelengore…Moramo se odmoriti i ''obnoviti'' snagu ;)

_________________
Govorim tiho i nosim psa sa sobom ...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 11 Decembar 2015, 01:08 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Jecooooo, ovo je divan opis i slike su prelepe! :bravo: Mi, neki, se secamo tvoje price od tada, neke slike smo i videli, ali, sada si zaokruzila tu pricu! Hvala sto si ovo iskustvo podelila s nama! Nedostajalo mi je tvoje "dugacko" pisanje! :romance-grouphug: :ljubac:

Za tebe: SlikaSlikaSlikaSlika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 11 Decembar 2015, 09:52 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 03 Oktobar 2014, 10:59
Postovi: 2361
Lokacija: Novi Beograd
Pol: Seka
Hvala Pef :ljubac: !
Ovi smajlići su ti super ;)

_________________
Govorim tiho i nosim psa sa sobom ...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 11 Decembar 2015, 12:38 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
:op-op: :bravo: :bravo: Jeco, jako mi se sviđa i kamp, a tek svo to zelenilo oko njega... Sve si lepo opisala i dokimentovala fotografijama. Rado bih provela tamo neko vreme, ali što se tiče raftinga, ma skidam vam kapu, ja ne bih smela da se upuštam u to!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 11 Decembar 2015, 14:25 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Jelena, :bravo: kao da sam bila tada tamo!

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 11 Decembar 2015, 16:37 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
milenaidaki je napisao:
... ja ne bih smela da se upuštam u to!


Milenice, ja sam "to" uradila "na Drini", koja je mnogo mirnija...bila sam sa starim forumasima, iz nekadasnjeg "Kafica"...jedva sam pristala...jos mi je nesto "falilo" tada...nisam bas bila za "tumbanje"...srce je htelo da mi iskoci, ovako bas- Slika...ugurase me u camac, i- preziveh! :D

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 11 Decembar 2015, 18:51 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Pef i ti si bila hrabra! Pre bih i ja isla sigurno, ali sada sam se promenila. Mogu da budem hrabra, ali samo kada moram! :mrgreen:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 12 Decembar 2015, 00:20 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
Јелена, написаћу само да је вредело чекати премијеру :clap: . Отворивши ову тему, подстакла си ме да се сетим и свог доживљаја са букова Таре :D .
Једва чекам да видим и тај сафари са Зеленгоре!

Чим завршиш причу, додаћу и неке своје импресије, зачињене посетом једном месту које се ретко посећује туристички. Ускоро... :mrgreen:

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 15 Decembar 2015, 15:00 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 09:02
Postovi: 8106
Lokacija: PRAVDA za P R A V D U !
Pol: Bata
:clap: JelenO

petronije je napisao:
али могу окачити неке слике са рафтинга Таром 2009
pefkari je napisao:
Imam i ja nesto slika za ovu temu! :D
VlaMar je napisao:
Mislim da imam i ja neku sliku
Iiiii? Da čekamo do?

Slika sa mog raftingovanja Tarom početkom, ovog, veka nemam pošto sam levom rukom pridržavao desnu u kojoj je bilo pogonsko gorivo od divlje kruške :roll:
Drugar koji je nosio kameru je imao slobodne obe ruke i pride prsluk (jedini On na splavu) ali mu sve to nije pomoglo pri nailasku na prvi buk :lol:

_________________
Kad popijem koju u kafani
ondak pričam ono što mislim trezan.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 15 Decembar 2015, 19:27 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
DEXT je napisao:
:clap: JelenO

petronije je napisao:
али могу окачити неке слике са рафтинга Таром 2009
pefkari je napisao:
Imam i ja nesto slika za ovu temu! :D
VlaMar je napisao:
Mislim da imam i ja neku sliku
Iiiii? Da čekamo do?



Ја спремио још за викенд, него чекам да прође овај партизански сафари Зеленгором...

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 15 Decembar 2015, 20:45 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
I ja pronasla nase slike...i "Plan raftinga iz 2009." :D Ali, i ja cekam da vidim sta ce Jeca jos da pise... :ljubac: ...i da li ce "ovde", ili otvara novu temu...

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 18 Decembar 2015, 22:32 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 03 Oktobar 2014, 10:59
Postovi: 2361
Lokacija: Novi Beograd
Pol: Seka
Nastavljamo sa našom avanturom :)

Bude nas sunčevi zraci koji se stidljivo probijaju kroz proreze na brvnari. Pogled na sat – skoro će 8h. Na noge lagane, pa na sunce da se ogrejemo. Jedva čekam da iskočim iz brvnare. Julska noć je bila ledena. Napolju je već za majicu i kratke pantalone.

Slika

Čuje se Drina. Spokojno teče okupana sunčevim zracima i zove da dodjemo. Jedva čekam. Spuštam se do obale i pokušavam da upijem svaku boju, svaki zvuk i svaki miris. Nestvarno je..Ovakvu lepotu prirode nikad nisam doživela ni osetila... Silazim do same reke...

Slika

Slika

Slika

Slika

Ostatak kampa se polako budi, a miris domaćih pita i ostalih djakonija zove na doručak koji se služi, kao što već rekoh, na terasi koja se nalazi nad samom Drinom.

Slika

Današnji dan je rezerfisan za jeep-safari. Dvoumili smo se da li i ovaj dan da provedemo na raftingu ali smo se ipak odlučili za ’’malo sporiju varijantu’’ ;) . Stiži džipovi koji će nas povesti ka Nacionalno parku ’’Sutjeska’’.

Slika

Nacionalni Park Sutjeska je najveći i najstariji nacionalni park u Bosni i Hercegovini, a osnovan je 1962. godine. Pored Perućice, u njemu se nalazi i Maglić, najviši planinski vrh u državi, visok 2.386 metara
Nakon sat vremena voznje krivudavim putem i stižemo na Vidikovac, predivnu panoramu koju još zovu ga i Dragoš Sedlo.

Slika

Pogled puca na Perućicu, najpoznatiji zaštićeni prašumski rezervat u RS i najlepši biser Nacionalnog parka. Ona je jedna od retkih sačuvanih prašuma Evrope, prašume su ustvari šume koje su se od svog nastanka razvijale potpuno prirodnim putem.

Slika

Od vodiča koji je bio sa nama, saznajemo da je prašuma Perućica je strogo čuvana površina Nacionalnog Parka Sutjeska. Prepuna je prekrasnih netaknutih prorodnih prizora, a jedan od njih je i Skakavac, vodopad koji se nalazi u srcu prašume visok oko 80 m. Ako pazljivo pogledate sliku, videćete vodopad u pozadini.

Slika

U rezervatu je sve prepušteno prirodi. Celokupan proces u prirodi rđanje, život, umiranje i ponovno rađanje - odvija se bez intervencije čovjeka. Na ostacima prirodno umrlih stabala buja novi život. Kako smo saznali, u ovoj prašumi se nalazi veliki broj stabala starih i preko 300 godina, ima više od 170 vrsta drveća i više od 1000 vrsta ostalog bilja. Kažu da je prašuma stara oko 20.000 godina.

Slika

Slika

Očuvanje i zaštita Perućice u izvornom stanju je jedan od glavnih zadataka Nacionalnog parka Sutjeska kako nam reče vodič.

Slika

_________________
Govorim tiho i nosim psa sa sobom ...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.