Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 17:45

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Volos i Pellion
PostPoslato: Petak, 18 Januar 2019, 15:26 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Вики:
Волос (грч. Βόλος), је главни град грчког округа Магнезија, у периферији Тесалија, чији је други град по величини и значају (387 км2 i и 144.500 становниkа у 2011. г.) после седишта периферије, града Ларисе.
Hалази у средишњем делу Грчке, поред најважнијег државног пута Атина - Солун (од кога га дели 10 км). Од Атине град је удаљен 326 км, а од Солуна 215 км.
Град се у самом средишту округа. Смештен је у истоименој малој равници на врху Пагасетичког залива (максималне дубине 102 м) . Изнад града дижу се планине Пилио и Мавровуни.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos i Pellion
PostPoslato: Petak, 18 Januar 2019, 15:29 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Volos, bučni grad duhova

Na mene je Volos ostavio utisak grada u kom ljudi ne žive. Bez obzira što je bio špic letnje sezone i puno turista (to se moglo videti po plažama na Pelionu), sam grad je bio zastaršujuće prazan. U gradu ima dosta ulica uređenih kao šetališna zona, ali tu nije bilo skoro nikoga. Svi gosti, a verovatno i domaći bi se u večernjim satim skupljali u rivi, koja je prilično široka i dugačka, ni tu nikada nije bila gužva. Sa druge strane, bez obzira što nije bilo ljudi, relativno veći broj automobila po ulicama bi pravio priličnu buku. To je razlog zašto verovatno ne bih ponovo birala smeštaj u ovom gradu. Meni je ipak sveukupan boravak bio prijatan, grad mi se u suštini dopao, baš zbog onih praznih ulica i široke rive za „zen“ šetnje.

Prvo jutro u Volosu
Pogled na luku i deo zaliva

Slika



Jutarnji džoging na rivi. Pretpostavljam da su to uglavnom turisti sa Zapada. Videla sam sporadično i ponekog ribara. (To je od prilike to, što ste videli od ljudi na slikama, kao i moju senku dok sam fotografisala. ) Sa desne strane vidi se dvostruka kolovozna traka kojom se ulazi u Volos.

Slika



Nastavaljamo šetnju dugačkom rivom.

Slika

Slika

Slika



Nije tako ranu ujutru, ali sunce još nije obasjalo celu rivu. Ovde samo uveče ima malo više ljudi, a najviše se skupljaju na večeri u tavernama, koje se vide sa leve strane.

Slika

Slika


Poslednji put menjao milenaidaki dana Utorak, 23 Avgust 2022, 11:27, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos i Pellion
PostPoslato: Petak, 18 Januar 2019, 15:34 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
U rivi se nalaze najbolji i pretpostavljam najskuplji hoteli

Slika

Slika



Tu su i savremena umetnička dela da oplemene prostor i palme (koje su možda i bolje u toj ulozi)

Slika

Slika



Još neke lepe zgrade

Slika

Slika

Slika



Mostić koji vodi na betosnki sprud, kojim može da se dođe do sredine zaliva

Slika



Jedan jako interesantan spomenik. Molim znalce grčkog jezika da prevedu šta piše na tabli!

Slika

Slika



Još malo ikebane i neizbežni automobili, koji prave buku u mirnom Volosu

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.