Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 20:56

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Asprovalta,Nea Vrasna
PostPoslato: Sreda, 26 Decembar 2018, 22:32 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Ponedeljak, 24 Decembar 2018, 23:44
Postovi: 24
Pol: Seka
Dobar dan dragi prijatelji! Za danasnju destinaciju sam odabrala Nea Vrasnu u kojoj sam bila prosle godine i mogu vam reci da sam odusevljena.Aranzman je poceo 01.07. i trajao je do 16.07.Posli smo iz Beograda u 18:00h i bez guzve na granicama smo dosli oko 7:00h po lokalnom vremenu.
Mi smo odseli u vili "Leonidas" koja je locirana na 20m od plaze.Sobe su bile izuzetno ciste i uredne i mi smo celokupnim utiskom bili zadovoljni.Probleme za gazdama nismo imali,medjutim,ne govore engleski pa smo se sporazumevali iskljucivo uz pomoc vodica.Kao jedinu manu ove vile bih navela to sto smo u sobe mogli da udjemo tek posle 14:00h,a prostor za kofere je predstavljao jednu malenu sobicu gde su mogle da udju svega 2 torbe! Posto smo dosli veoma rano,a u vili nije bilo uslova za boravak odlucili smo da istrazimo ovo divno mesto.Nea Vrasna i Asprovalta su spojene velikim setalistem na kom se nalazi veliki broj kafica i drugih vila.Ponedeljkom se na tom setalistu nalazi pijaca koja je izuzetno povoljna i ima siroki izbor hrane,stvari za kucu pa i odece.Na primer,nasa prijateljica je nasla izuzetno kvalitetan kupaci kostim za 10 e! Kada govorimo o hrani i svakodnevnom snabdevanju,to smo obavljali u takozvanom "crvenom" i "plavom" marketu.Ja vam iz licnog iskustva preporucujem crveni koji je veci i povoljniji,samo problem je sto on ne radi nedeljom.Cene u gradu variraju.Najjeftinije je na pocetku Nea Vrasne,a najskuplje u Asprovalti sto bi bilo logicno.Ljubiteljima sopinga bih preporucila Asprovaltu ako je bas neophodno,medjutim,imajte u vidu da kinezi igraju glavnu ulogu.Jedini grcki proizvod(izuzev hrane) koji cete naci jesu magnetici cija cena varira od 1,5e do 3,5 evra.Girosi su odlicni,a oni najpovoljniji su na pocetku Nea Vrasne i kostaju oko 2,30e.Ne mozete da omasite,verujte mi!Plaze su bile izuzetno ciste.Mi smo bili pored odbojkaskih terena i cesto smo uzivali igrajuci,da se prisetimo malo mladosti i studentskih dana.Talasi su bili povremeno prisutni i mogu vam reci da su bili ogromni.Predstavljali su pravo uzivanje,a i naravno zasluzni su za dobre slike!
Kada govorimo o nocnom provodu bitno je da znate da klubova nema i da je jedini "provod" nedeljom uz grcku muziku i Grke odevene u interesantne kostime koji plesu i pevaju.Asprovalta je zivlje mesto nego Nea Vrasna i skoro svake veceri neko svira i peva,a to su uglavnom deca,medjutim,muzika je izuzetno prijatna.Jos jedna stvar koju morate da probate jeste cuveni sladoled preliven cokoladom koji se nalazi na pocetku Asprovalte.Njega smo platili oko 2e i to veliki kornet.
Letovanje nam je ostalo u prelepom secanju.Upoznali smo divne ljude sa kojima odrzavamo kontakt,a Grci su bili veoma ljubazni i prijatni.Svima koji zele kvalitetan odmor preporucujem jedno od ova dva mesta,ali moje misljenje je da je bolje odsesti u Nea Vrasni jer je manja i ima manje ljudi.Odlicno je za porodicni odmor bez obzira na godine.Ako postoji jos nesto da nisam navela,vi pitajte! Pozdrav.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 27 Decembar 2018, 00:38 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
:bravo: , Atina! I dobro nam dosla na forum! :smesko-gore-dole:

Asprovaltu sam videla u trku, na sat vremena, bila mi je interesantna, iako smo setali po vrelini usred dana...

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 27 Decembar 2018, 08:29 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Atina :clap: za lep izveštaj.
Ja sam više od 15 puta letovao u Nea Vrasni, istina ne u poslednjih 10 godina i sada si me ovim sladoledom umočenim u čokoladu vratila u detinjstvo.
Odsedali smo u istom apartmanu, pamtim taj period po izuzetnom druženju sa lokalnom decom, pekarom u koju smo na putu do plaže nosili ručak na pečenje, izuzetnoj ljubaznosti domaćina.
Mada ja ovu destinaciju preporučujem samo porodicama sa malom decom zbog izuzetno široke pešćane plaže i dužeg plićaka (pre svega u delu Vrasna Beach, najdalje od Asprovalte) ili ljudima koji od odmora ne očekuju ništa drugo nego režim apartman-plaža.
Plaže su bez prirodnog hlada, poslepodne uvek ima talasa koji nanesu prljavštinu i travu u vodi, mesta su nezanimljiva i nimaju ni G od autentične Grčke, sve prodavnice su sa džidža-midža nekvalitetnom robom, večernje zabave nema i svi lokali nekako liče jedan na drugi.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 27 Decembar 2018, 09:43 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Ponedeljak, 24 Decembar 2018, 23:44
Postovi: 24
Pol: Seka
Hvala puno!!! :smesko-levo-desno:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 27 Decembar 2018, 09:57 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Ponedeljak, 24 Decembar 2018, 23:44
Postovi: 24
Pol: Seka
Hvala! Meni je ova destinacija bila odgovarajuca jer sam isla sa cerkom i suprugom.Mladje decice je bilo,medjutim bilo je i starije koja su predstavljala savrseno drustvo za moju tada petnaestogodisnju kcer. Sto se tice zanimljivosti,sad vec govorimo o prioritetima.Mi smo dosli prvenstveno zbog odmora i prezadovoljni smo. Ako je neko dosao radi nocnog provoda i "ozbiljne" kupovina onda ovo mesto nece ispuniti njegova ocekivanja. :smesko-gore-dole:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.