Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 13:58

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 72 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Atina u srcu
PostPoslato: Sreda, 13 Jul 2016, 11:57 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
:bravo: i za J&B tim ali i za D&S (H) tim. I video i fotke su super!

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Atina u srcu
PostPoslato: Ponedeljak, 25 Jul 2016, 07:57 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Ulepsali ste mi, svi, ovo jutro! :ljubac: :ljubac: :ljubac: :romance-grouphug:

Bato, hvala za film o Atini i pesmu, koju cu, verujem, pevusiti celog dana! :ljubac:

Dujo, pozajmi mi Hirona za te obilaske radnji i pijaca! :D Pored njega, takvi su, prema mom saznanju, jos i Baki, DextO i Bata- sa njima mozes da prosetas svuda, da vidis svaki kutak i udjes u sve radnje! Strpljivo cekaju, ako ih nesto od toga ne interesuje! :ljubac: :ljubac: :ljubac: ;)

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Atina u srcu
PostPoslato: Sreda, 27 Jul 2016, 13:41 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
Један занимљив чланак о атинским хотелима...

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Atina u srcu
PostPoslato: Sreda, 27 Jul 2016, 14:04 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Interesuju me samo najbolji hoteli! :smesko-levo-desno:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Atina u srcu
PostPoslato: Nedelja, 30 Septembar 2018, 22:21 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Nadam se da mi Petronije neće zameriti što ću nastaviti na njegovu temu.
Neće se u ovom mom kratkom osvrtu na boravak u Atini videti ništa novo u odnosu na priču koju je Petronije već ispričao. Meni je nekako legla Atina, mislim da sam napravio dobar program letovanja i da mi je kombinacija aktivnog odmora na Naksosu, potpuno pasivnog na Koufunisiji i istorijski čas u Atini izuzetno prijao. Nije mnogo vremena 2,5 dana za obilzak grada, posebno što je meni ovo bio prvi boravak u njemu.
O smeštaju mogu u posebnoj temi, iznajmio sam stan preko airbnb. Ništa što mi se posebno prikazivalo osim pogleda sa terase. Lepši početak dana od ispijanja jutarnje kafe sa pogledom na Akropolj ne bih mogao da tražim.
Slika

Po smeštaju u stan, prvi obilazak je bio trg Monastiraki. I nekako sam se ovom mestu uvek vraćao. Delom zato što je odlična tačka za presedanje među metro linijama, delom što sam bio opijen energijom ovog trga i mešavinom grčko-turskog bazara.
Slika

Trg Monastiraki je jedan od najatraktivnijih trgova u Atini. Vekovima je ovaj trg bio gradski trgovački centar. Danas je posebno posećen nedeljom, kada "buvljakom" prođe veliki broj turista. Za sve ljubitelje grčke kuhinje ovde možete naći dobre grčke restorane gde se služi najbolji giros i suvlaki u Atini. U ovom delu grada jedu i sami Atinjani, dok se u restoranima na Plaki najviše hrane turisti.

Slika

Slika

Monastiraki je bio jedan od najvećih manastira u Atini. Većina ovog "velikog manastira" je srušena tokom arheoloških iskopavanja u XIX veku. Tako je malo ostalo od kompleksa - samo je ostala crkva - Pantanassa Church.
Slika

Na južnom uglu trga (pored Hadrijanove biblioteke, a vidi se na prvoj slici), nalazi se zgrada sa kupolom i tri zasvođena luka. Izgrađena je u osamnaestom veku, tokom osmanske okupacije, od strane lokalnog guvernera Tzistarakisa kao džamija. Tokom izgradnje, Tzistarakis je prekoračio svoja ovlašćenja uništavanjem jednog od preostalih stubova Zevskovog hrama da bi material upotrebio za izgradnju džamije. Atinjani su verovali da uništenje stuba može dovesti do drevnog prokletstva, a Tzistarakis je optužen za kugu koja je izbila iste godine. Ubrzo je smenjen sa vlasti i na kraju otrovan.
Nakon što je Grčka postala nezavisna početkom XIX veka, država je konfiskovala zgradu i srušila minaret. Danas je zgrada kuća keramike, aneks muzeja grčke narodne umetnosti.

Uveče je na trgu prava vašarska atmosfera, sa brojnim prodavcima džidža-midža, voća i grickalica na pokretnim tezgama. Bukvalno na trgu bude svih generacija. Za sjajan pogled na trg možete popiti piće na krovnim terasama hotela 360 ili A for Athens.
Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Atina u srcu
PostPoslato: Ponedeljak, 01 Oktobar 2018, 11:02 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
VlaMar je napisao:
Nadam se da mi Petronije neće zameriti što ću nastaviti na njegovu temu.

А што би???
Само настави и што детаљније :lol: .

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Atina u srcu
PostPoslato: Ponedeljak, 01 Oktobar 2018, 11:54 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
VlaMar je napisao:
O smeštaju mogu u posebnoj temi, iznajmio sam stan preko airbnb. Ništa što mi se posebno prikazivalo osim pogleda sa terase. Lepši početak dana od ispijanja jutarnje kafe sa pogledom na Akropolj ne bih mogao da tražim.
Slika

Непроценљиво!

Можеш ли и мало детаљније о оној интеракцији са домаћином преко ербиенбија о којој си причао?

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Atina u srcu
PostPoslato: Ponedeljak, 01 Oktobar 2018, 18:08 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Akropolj kao svetilište kakvim ga danas smatramo, stari Grci formiraju oko 8. veka p.n.e. kada se razvio kult boginje Atine, koja je vremenom poprimila različitu simboliku i vrednost. Akropolj dobija prve hramove tokom 6. veka p.n.e., kada bivaju izgrađeni prethodnik Partenona - Hekatompedo i „Stari hram“. Najvažnije građevine Akropolja koje, u svom doduše izmenjenom i vremešnom sjaju, i danas krase Akropolj u Atini, bivaju izgrađene tokom 5 veka p.n.e. nakon završetka Persijskih ratova i posebno tokom vladavine čuvenog Periklea u zlatnom dobu Atine.
Gde god da se nađete u centru Atine Akropolj će biti u vidnom polju.

Slika

Slika

Malo opštih informacija.
Ulaznica za Akropolj košta 20e, dok je 30e ulaznica koja osim Akropolja omogućava i ulaz na agore, Kerameikos i još neke lokalitete. Poskupljenje od 50% u odnosu na prošlu godinu :o Iskreno dosta je to skupo za na primer jednu porodicu. Dodatno se može uzeti vodič i za grupno vođenje od 45 minuta na engleskom jeziku cena je 10e po osobi.
Da pokušam da malo prištedim budućim posetiocima.

Slika

A audio vodič na engleskom jeziku može se preuzeti sa linka http://podcasts.ricksteves.com/walkingtours/AthensAcropolis.mp3

Danas postoji samo jedan mogući pristup na Akropolj i to sa zapadne strane, gde postoje dva moguća ulaza od kojih je prvi ulaz Bolova kapija iz 3. veka n.e. za vreme rimske Grčke, dok je drugi ulaz na Akropolj zapravo kod hrama Atine Nike.

Nakon ulaska na sam Akropolj, sledeća stanica je ulaz Propileja, monumentalne građevina koja je izgrađena još tokom klasičnog perioda. Danas vidljiva Propileja je projektovana od strane arhitekte Mnesikla, a nalazi se na mestu gde su se nalazile dve njene prethodnice, vek i po starija monumentalna kapija i nešto mlađa, koje su nažalost uništene u Grčko-Persijskim ratovima, da bi konačno bile obnovljene po ideji Mnesikla, ali ipak uz nešto rezervisaniji krajnji rezultat i izvedeni projekat.

Slika

Sledeća stanica je Hram Atine Nike izgrađen tokom Perikleovog perioda baš kao i najuočljiviji i najslikaniji hram Partenon posvećen Atini Partenoni, zaštitnici Atine. Partenon je definitivno najoriginalnija građevina na Akropolju, a “uspeo je” tek nakon trećeg pokušaja, s obzirom na to da su Persijski ratovi ometali izgradnju prethodnih odnosno uništili su prethodne hramove. Partenon se gradio 9 godina a kompletiran je 438. godine p.n.e.

Slika

Slika

Takođe nedaleko od Partenona nalazi se i građevina posvećena Artemidi Brauroniji koja se naziva Brauronijon, kao i Kalkoteka. Rimljani takođe nisu ostali bez bez svog traga na ovom drevnom mestu, pa je tako prisutan i kružni hram Avgusta i Rima.

Jonski stil građenja je posebno izražen u hramu Erehteon koji je naravno posvećen boginji Atini ali i Posejdonu Erehteusu, a koji krase najpoznatiji grčki stubovi sa uklesanim Karijatidama. U starom veku, na području oko čuvenog letovališta današnje Turske - Bodruma, postojala je država Karija. Grci su je osvojili i načinili svojom kolonijom. Žene iz Karije bile su toliko lepe, da su ih grčki vojnici dovodili u Atinu i ženili se njima. Budući da su bile robinje, Karijatiđanke se nisu mogle suprotstaviti činom udaje, ali su se međusobno zavetovale da Grcima neće rađati decu. Za to je postojao jedan veoma valjan razlog: ukoliko rode muško dete, ono će biti vaspitavano kao još jedan Grk, koji će se kad odraste, možda boriti protiv sopstvene zemlje. Interesantno je da su Grci ovu odluku poštovali, a u spomen na njihovu požrtvovanost i lepotu nastale su „karijatide“
I danas traje spor između Britanskog muzeja i grčih vlasti koje pokušavaju da u zemlju vrate “ukradene” statue. Postoji legenda da se noću, kada duva vetar na Akropolju, mogu čuti dozivanja preostalih karijatida za sestrama u Londonu.

Slika

Slika

Na suprotnom kraju od Propileja nalazi se jarbol sa ogromnom grčkom zastavom, a sa tog platoa se pruža i lep panoramski pogled na Atinu.

Slika

Ovakva mesta je teško klasifikovati i ocenjivati. Možete reći da je samo gomila kamenja od kojih su neki naslagani u neku formu, a ostali samo razbacani po livadi, ali stajati na mestu koje postoji 3000 godina i na kojima je stvorena država, demokratija, filozofija, kultura i mnoge tekovine kojima se ponosimo u uređenim državama mislim da nema cenu.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Atina u srcu
PostPoslato: Utorak, 02 Oktobar 2018, 08:21 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Propustih da dodam i sliku Herodotovog amfiteatra koji se nalazi u sklopu kompleksa Akropolja. Tu se i danas održavaju uglavnom koncerti i u toku su bile pripreme za koncert. Ulaznice nisu toliko skupe koliko sam ja očekivao i kreću se od 12e do 120e za vip mesta.

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Atina u srcu
PostPoslato: Utorak, 02 Oktobar 2018, 08:36 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Drevna agora ili grčka agora nalazi se u podnožju Akropololja. Agora je u antičkoj Grčkoj naziv za narodnu skupštinu koju je sazvao kralj ili važniji građanin ali i naziv za gradsku tržnicu, trg, mesto trgovačko-poslovnog i javnog života uopšte. U početku je to bio prostor nepravilnog oblika okružen hramovima i javnim zgradama, da bi se kasnije agore gradile u kvadratnom obliku. Postala je uzor za rimske forume.
Drevna agora bila je središte javnog života Atinjana i na njoj se nalazila pijaca, kancelarije, palate, hramovi, oltari, spomenici. Sve glavne ulice ulivale su se na agoru, a sveta staza je vodila preko agore do Akropolja. Na agori se nalazio i kip slavnom grčkom govorniku Demostenu. Ovdje su održavani izbori i verske ceremonije, kao i razni nastupi i svečanosti.

Pojedinačna ulaznica za Agoru košta 8e, a može se obići i sa paket ulaznicom zajedno sa Akropoljem i još nekim lokacijama.

Slika
Audio vodič http://podcasts.ricksteves.com/walkingtours/AthensAgora.mp3

Jedan od zanimljivijih objekata na Agori je pokriveno šetalište Stoa of Attalos, koje je služilo kao komercijalni centar drevnog grada. Objekat je poklon kralja Pergamona Attalos II kao znak zahvalnosti za obrazovanje koje je dobio u Atini. Sada se tu nalazi muzej sa predmetima pronađenim u ovoj oblasti.

Slika

Slika

Slika

Slika

Na lokaciji se nalazi još objekata od kojih su neki očuvani u pristojnoj meri, dok je za druge poznata samo lokacija na kojoj su se nalazili.

Slika

Slika

Još jedna značajna građevina je hram Hefesta, jedan od najbolje očuvanih drevnih hramova. Posvećen Hefestu, bogu zanatstva i metalurgije, sagrađen je između 460. i 420. pne. I kasnije pretvoren u hrišćansku crkvu (koristio se do kraja turske okupacije i zato je toliko dobro sačuvan). Izrađen od penteličkog mermera (Pentelic je planina sa rudnikom mermera u okolini Atine), hram je lep primer dorskog stila, koji se karakteriše jednostavnim kružnim glavama na vrhu stubova.
Nekoliko drugih zgrada u SAD-a i Velike Britanije inspirisane su hramom Hefesta - kao Arlingtonova kuća u Arlingtonu, Virdžiniji, ili kuća u Nev Edinburghu u Velikoj Britaniji.

Slika

Slika

Slika

Na ovoj lokaciji već ima nekoliko dobro očuvanih / restaurisanih objekata kojima se može prići i odmah sam imao drugačiji osećaj. Zaista deluje "moćno" i lako je zamisliti kako je grad nekada izgledao i koliko je to bilo superiorno u odnosu na ostatak sveta.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Atina u srcu
PostPoslato: Utorak, 02 Oktobar 2018, 20:16 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Rimska Agora se nalazi na severnoj strani Akropolja i u stvari, ona je povezana sa drevnom Agorom popločanim putem. Iako je služila kao mesto političkih skupova Atinjana, Rimska Agora je zapravo pijaca. Prema arheolozima, izgrađena je u 1. veku pne i natpis nas obaveštava da su izgradnju finansirali imperatori Julije Cesar i Avgust. Rimska Agora se sastojala od velikog, otvorenog dvorišta okruženog kolonadama na sve četiri strane. Na istočnoj strani, bio je niz prodavnica, a na južnoj strani se nalazi fontana.

Slika

Kula Vetrova, poznata i kao horologijum (ili horologion, tj. časovnik), je osmougaona kula izrađena od mermera, na rimskoj agori u Atini. Kombinacija je sunčanog sata, klepsidre (vodenog sata) i vetrokaza. Navodno ju je izgradio Andronik iz Kira oko 50. pne., ali prema drugim izvorima, mogla je biti izgrađena i u 2. veku pne., pre ostatka foruma. Građevina je visoka 12 metara, prečnik joj je oko 8 metara, u antici je na vrhu imala bronzanu figure Tritona, u vidu vetrokaza, sa štapom u ruci, koji je pokazivao pravac iz kojeg su duvali vetrovi (Anemoi). Iz ovoga će nastati običaj postavljanja vetrokaza, npr u obliku petla). Ispod friza je prikazano osam božanstava vetra —Borej (Severni), Kekija (SI),Eur(I), Apeliot (JI), Not (J), Liva (JZ), Zefir(Z) i Skiron (SZ). Ispod njih su bili sunčani satovi. U unutrašnjosti je postojala klepsidra (vodeni sat), pokretana vodom koja se slivala sa Akropolja.

Slika

Hadrijanova biblioteka izgrađena je u periodu 132-134 NE kao deo velikog plana igradnje grada rimskog imperatora Hadriana. Biblioteka je bila najveća u Atini, sa stubovima i visokim zidovima koji je okružuju. Zgrada je korišćena za skladištenje važnih književnih dela i pravnih i administrativnih dokumenata, kao i mesto gde su predavanja držale razne filozofske škole. Stari grci su govorili “Ako Atina ne bude imala obućara, Atinjani će hodati bosi. Ako ne bude imala krojača, Atinjani će biti goli. A ako Atina ne bude imala učitelja, neće biti Atinjana”.

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Atina u srcu
PostPoslato: Utorak, 02 Oktobar 2018, 20:29 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Plaka je najstarija četvrt u Atini, smeštena u podnožju brda Akropolj, u kojoj po Atinjanima borave bogovi. Okružena je Agorom, Sintagmom i Monastiraki trgom. Za Atinjane je Plaka isto što je za Beograđane Skadarlija i Baš čaršija za Sarajevo. Ovde ćete naći mnogobrojne taverne, noćne klubove, kafanice, prelepe drvorede, crkve, monumentalne stubove, vergle… Ima pregršt dućana u kojima se mogu kupiti suveniri, tepisi, kožna galanterija, nakit, zlato, srebro… Ovo je pravi istorijski i umetnički kvart. Svaki turista dolazi upravo ovde, pa to Grci gledaju da iskoriste što više, sa dosta visokim cenama.
Plaka odiše sa specifičnom arhitekturom: sa starim fasadama zgrada iznad kojih se nalaze male terasice, tipičnom grčkom uskom kaldrmom, slatkim trgovima.
Lično ja nisam nešto oduševljen. I to je zapravo problem sa obilaskom nekog mesta, možda sam na Monastiraki došao odmoran a u Plaku nakon celodnevnog pešačenja, ali me je prvi trg mnogo više dojmio.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Atina u srcu
PostPoslato: Utorak, 02 Oktobar 2018, 20:39 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Ovo je otprilike jedan dan boravka u Atini sa podnevnom pauzom (prednost kada je smeštaj u blizini interesantnih lokacija).
Ima tu još interesantnih obilazaka, ovog puta ja nisam posetio Akropoljski muzej. 2007. godine stari muzej na Akropolju je zatvoren zbog nedovoljnog prostornog kapaciteta, kada svi eksponati bivaju prebačeni u novu zgradu u podnožju Akropolja. U muzeju su bogate zbirke eksponata, predmeta, skulptura, reljefa i drugih arheološki važnih elemenata koji su pronađeni upravo na Akropolju, a koji su hronološki poređani tako da su obuhvaćeni svi periodi stare Grčke, uključujući i Mikensku Grčku, klasičnu Grčku, antičku Grčku itd. Zanimljivo je to da je poslednji sprat Novog muzeja prazan i rezervisan za delove Partenona koji se nalaze u Velikoj Britaniji a koje Grčka želi nazad.
Ili možda Ermou ulica - najpoznatija ulica u Atini. Ona je ujedno i glavno šetalište u gradu. U Ermou možete da nađete sve prodavnice poznatih svetskih i grčkih brendova. U ulici u pravcu prema trgu Monasitirakiju se nalazi mala crkva Kapnikarea. Ja sam do nje stigao drugog dana, ali mislim da je logičnije da se nađe u ovom obilasku.

Slika
p.s. da li je ovo lampa ili novogodišnja dekoracija, da nam Bugari ne pobegnu

Slika

Atinska katedrala između Plake i Ermou ulice
Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Atina u srcu
PostPoslato: Sreda, 03 Oktobar 2018, 17:25 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Drugi dan obilaska Atine počinjem od Nacionalnog arheološkog muzeja sa više od 11.000 eksponata. Muzej se ponosi jednom od najvećih zbirki drevnih grčkih skulptura i keramike na svetu. U unutrašnjosti možete videti artefakte starije od 9.000 godina, kao i neke od najlepših umetničkih dela iz grčkog zlatnog doba. Svi su organizovani u 5 velikih sekcija, od skulptura do metalurgije.
Cena ulaznice je 10e.

U odnosu na ostale lokacije oko Akropolja muzej je malo izmešten, ali je ponovo lako doći gradskim prevozom do njega.
Slika

Za početak mapa muzeja, sa obeleženim najvažnijim eksponatima.
Slika

Neću mnogo zamarati sa podacima o pojedinim eksponatima, kada su nastali i slično, to bi ionako bili prepisani podaci sa wikipedie ili sličnih sajtova. Meni se muzej dopao, postavka je jako lepo organizovana i obeležena, kustosi hoće da pomognu, a postoje i organizovane ture, u podrumu se nalazi pristojan kafić. Slike su najznačajnijih eksponata ili onih koji su se meni dopali.

Slika

Milena je prikazala masku Agamemnona u Mikeni
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Atina u srcu
PostPoslato: Sreda, 03 Oktobar 2018, 17:32 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Nacionalni istorijski muzej nalazi se u zgradi starog parlamenta i muzej je sa najstarijom postavkom u Grčkoj. Obuhvata predmete i obrađuje period od pada Carigrada 1453-te do II svetskog rata sa posebnom pažnjom na grčku revoluciju i borbu za nezavisnost i stvaranje moderne grčke države.
Među prikazanim predmetima su oružje, lične stvari i predmeti koji su pripadali istorijskim ličnostima, istorijske slike grčkih i stranih umetnika, rukopisi, kao i velika kolekcija tradicionalnih grčkih kostima iz različitih regija.
Cena ulaznice je 3e i to je zaista simbolična cena za zanimljivu muzejsku postavku.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 72 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.