Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 17:02

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 75 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Subota, 30 Januar 2016, 11:34 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
E takvi su ti Grci, ne svi ali ima ih. Tako sam ja pre par godina jednom Grku na Lefkadi poslala upitnik za cenu smestaja, odgovrio covek koliko kosta, a ja mu uzvratim da cu mu javiti kada odlucim. Kada smo odlucili, ja mu posaljem mail da zelim da dodjemo u njegovu vilu, samo da mi potvrdi da li je jos slobodno. Nema maila, nema, nema, mi se odlucimo onda za drugi semstaj, odemo na letovanje, prodje leto... kada eto ti Grka, pise mi na "natucaj" engleskom. Zasto nismo dosli, oni su nas cekali i sta ja znam... :lol: Ispadoh jos da lazem...

Ivkabg, sto se mene tice Pelion je zaista divan, ali sa jedne strane mirno sedenje uz more u jednom od zivopisnih malih ribarskih sela i/ili planinarenje i lomatanje po kaldrmama mnogobrojnih prelepih sela... Plaze na zapadnoj obali su osrednje, nema ih nesto puno, mesta su isuvise mala za bilo kakvu zabavu (znaci nikako ne odgovara recimo za porodice sa tinejdzerom, u koju mi spadamo). Na istocnoj obali plaze su ekstra lepe, ali divlje, mnoge veoma tesko dostupne, a isto tako ih nema tako puno, sem ako je neko voljan da se lomata po bespucu i istrazuje one skrivene, uz rizik da se sretne sa raznim gmizavcima i opet da na samoj plazi obija noge o kamenje. Znas kako, posle Tasosa, a pre svega Sitonije i sa njenih stotinu pescanih plaza, jednostavno postanes strasno razmazen (da kazm donekle i Lefkada, Krf, Kefa, Zakintos...) Ono sto je tuzno, sva ova popularna ostrva i poluostrva su u sezonama dupke prepunjena i stvarno je vise meni mucno od takve atmosfere. Zbog toga, Pelion stoji kao opcija, kada budem zelela da se potpuno odmorim bez guznve ili gungule ili kada budem bila raspolozena da se uzbrdo-nizbrdo lomatam po tim brdskim selima i plazama koje su vise za gledanje nego kupanje, rado cu otici tamo. Prednsot Peliona je recimo sto se sve to nalazi na relatvno malom prostoru, za jedan zaista aktivan odmor, a opet da se ne prelazi puno km. Dakle, verovatno na Pelion tako skoro necu ici, ali cu ga i dalje vrlo rado gledati na Street view i cuvati u glavi kao jednu od destinacija koju bih volela da posetim. To je moje misljenje o Pelionu, ako smem da ga kazem, posto tamo u stvari nisam ni bila, ali eto vec danima citam o njemu i gledam slike. :lol:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Sreda, 17 Februar 2016, 14:03 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Poslali cenovnik iz kampa Sikia ali je mail otiso u spam, sreca pa videh evo za kamperase koga zanima

Camping Pricelist 2016
Low season
from 01.04. till 30.06 and
from 01.09. till 31.10.16

Person 6,00
Child 4-13 years old 4,00
Car 3,00
Caravan 4,00
Camper 7,00
Small tent 3,00
Big tent 4,00
Electricity 4,00

High season
from
01.07.till 31.08.16

Person 7,5
Child 4-13 years old 5,5
Car 4,00
Caravan 6,50
Camper 9,50
Small tent 4,00
Big tent 5,50
Electricity 5,00
Special prices for Senior citizens in low season.
From 01.04 till 30.06 and from 01.09 till 31.10 17,00€ per day
(2 persons, caravan & car/camping car/tent electricity).
10% discount in the high season with CCI card or with longer stay


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Nedelja, 21 Februar 2016, 15:21 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Jack, baš ti hvala na svemu što si napisala! :bravo:
To je bilo to što sam tražila! Sad nam je ostalo da još malo pročitamo gde ići i šta treba videti i biće super!

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Nedelja, 21 Februar 2016, 15:54 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
:ljubac: Dujo, uživaćete, sigurna sam.
A kad se vrnete, da dopunite opis ovog prelepog kutka

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Nedelja, 21 Februar 2016, 16:44 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač

Pridružio se: Sreda, 01 April 2015, 13:19
Postovi: 234
Pol: Seka
:text-bravo:

Taman da razmotrimo i ovu destinaciju za letovanje za ovu godinu.

Onaj nocni pogled na Volos je odlican! :)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Utorak, 30 Avgust 2016, 23:05 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Pelion pripada oblasti Tesalija. Dobar deo Peliona preseca planski masiv sa cak 1610 metara nadmorske visine. Pelion je deo Grcke koji zivi tokom cele godine, zimi radi skijaliste u selu Hania. Zapadnu stranu Peliona zapljuskuje Pagasitski zaliv dok je istocna stana otvorena ka Egejskom moru. Iako podjednako lepe ove dve strane poluostrva su potpuno razlicite. Zapadna ili zalivska stana je pitomija sa mirnim i toplim morem, puna maslina koje ne cesto dodiruju more, malim i ljupkim mestima, more je na ovoj stani i smaragdno zelene boje, sa nijansama zlatne. Druga istocna strana je zelena, puna sume, sa strmim silaskom do plaza. Plaze su kao sa razglednica, zivopisne sa prelepom bojom mora. Ono sto Pelion izdavaja od drugih delova Grcke to su svakako autenticna planinska sela, kojih na Pelionu ima cak 24. Prepoznatljiva pelionska arhitektura ih krasi, sa kucama na dva tri sprata od kojih se prizemlje koristilo kao radne prostorije, srednji sprat za primanje gostiju a poslednji za spavanje, ili kao prostorije sa prelepim panoramskim prozorima koji su u letnjem periodu obezbedjivale dobru ventilaciju. Za ljubitelje pesacenja ovo je pravi raj jer Pelion ima bas dosta dobro oznacenih staza za pesacenje. Kazu i da su jabuke sa Peliona odlice mi ih na zalost ne probasmo. Smatra se da je Pelion kako tvrde Grci bilo letovaliste bogova, valjda su oni znali sta valja :) Kao i dom kentaura Hirona. Glavni grad ove oblasti je Volos, lep lucki grad sa lepim setalistem o samom gradu,pisacu malo kasnije.
E sad posle ovog oficijalnog uvoda da napisem koju. Tesko je u Grckoj naci mesto koje nije toliko daleko od Srbije a da opet nije preterana guzva, mesto koje jos uvek nije toliko turisticki razvijeno i zbog toga mi je drago sto smo pronasli i otkrili Pelion. Pa da krenemo, bili smo smestni u kampu Sikia, kamp je odlican o njemu sam pisala u temi Kampovanje. Prvi izlet na koji smo se uputili jeste bilo selo Makrinitsa. Ovo selo je tursiticki najposecenije na Pelionu. Sa centralnog trga se pruza prelepi pogled na grad Volos pa mnogi ovo selo nazivaju i balkonom Peliona.
Slika




Sent from my 9010X using Tapatalk


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Utorak, 30 Avgust 2016, 23:12 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Pri ulasku u samo selo doceka vas ovo
Slika

zatim parkiramo auto i krecemo putevima Makrinitse :)
Slika
evo kuce Tedi potpuno nezainteresovana :)
Slika

Slika

i vec pocinje da puca pogled na Volos :)

Slika

Slika

Slika

Sent from my 9010X using Tapatalk


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Utorak, 30 Avgust 2016, 23:16 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Docekao nas je prelep trg sa kaficima i radnicama za uzivanje.

Slika

Slika

Slika

Slika



Sent from my 9010X using Tapatalk


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Utorak, 30 Avgust 2016, 23:20 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Slika

kuca u pelionskom stilu

Slika

Slika

Slika

U Makrinitsi smo popili frape sa divnim pogledom na Volos mogla bih tu da sedim vecno na zalost sve slike su nam privatne. Cena za frape 3e.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Utorak, 30 Avgust 2016, 23:27 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Pre nego sto dojete do sela Makrinitse prolazite pored sela Portaria u samom selu nismo ulazili ali jesmo obisli Put Kentaura na samom izlazu iz Portarie ulaz se vidi s puta ne bi trebalo da se omasi. Prelepa priroda, vazduh tako lep pravi planinski, temepratura prijatna kao da nismo na moru a ipak jesmo :)

Slika

Slika

Slika

Slika

ono sto se mozda ne vidi jeste da prolazite kroz drvene mostice, naravno da smo morali na svakom da se slikamo tako da nemam ni jednu sliku za prikazati :)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Utorak, 30 Avgust 2016, 23:30 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
evo jos koja slika malo je tesko preko Tetrapaka.

Slika

kao sto se i vidi vode jedva da je i bilo mogu da zamislim koliko je tek lepo kad su ovi vodopadi veci :)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Utorak, 30 Avgust 2016, 23:46 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Posle par dana lencarenja u kampu resismo da je vreme da se okusamo u pelionskim putevima i predjemo na drugu stranu. Isli smo preko Neohorija pa dalje ka Tsagaradi.
Ovaj deo je da kazem najlosiji deo puta ali vozi se sporo i nema skoro nikoga, samo polako sa rukom preko otvorenog prozora onako grcki ipak ste na moru ne vidja se ovo svaki dan

Slika

Slika

Prvo skretanje na koje nalazimo a da sam ja procitala na netu da je fina plazica jeste Limnionas beach. Inace specificno za ovo stranu peliona je to sto nema puta pored mora, nego sa glavnog puta se spustate na svaku plazu posebno a spust zna da potraje. bez problema silazimo do plaze

nazire se zeleno plavo boje Peliona

Slika

do same plaze se prolazi kroz kafic i silazi stepenicama, ljubazna teta nam je pozelela dobrodislicu i objasnila da se lezaljke ne placaju

Slika

na plazi vec polako pocinju da skupljaju kupaci, plaza je nesvakidasnja jer je bukvalno plazu napravila ocigledno voda koja se slivala sa planine jer je ceo deo od plaze kao kanal koji prolazi kroz planinu. Nama je bilo nesto rano za kupanje pa odlucismo da krenemo dalje ka poznatoj Milopotamos plazi.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Utorak, 30 Avgust 2016, 23:59 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Opet od glavnog puta krecemo da se spustamo ka plazi, jeste da se oduzi ali bre lepo :)

Slika

Slika

Docekao nas je dobro orgnizovani parking ali guzva je vec krenula kad pre. Odlucujemo da pratimo znak i skrecemo odmah pored parkinga i spust je bas nezgodan i klizav nekako sidjosmo sa detetom. posle smo otkrili jos jedan silazak mnogo bezbolniji. Ode bese cupavo :)

Slika

Slika

Slika

inace plazu preseca stena ovo je jedan deo plaze a sa leve strane ima i drugi. Voda prelepa :)

Slika

Slika

Slika

drugu deo plaze

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Sreda, 31 Avgust 2016, 00:05 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
imali smo srece da zateknemo mirno more vratili smo se opet sa prijateljima rano ujutru pri kraj letovanja i bilo je oblacno i vec je kretalo nemirno more evo i tih slicica kad smo vec kod Milopotamosa :)

Slika

Slikano sa stepenica pored stene posle smo skontali da i sa te strane moze da se dodje do plaze mnogo prijatnije nego put kojim smo dosli.

Slika

Slika

detalj iz kafica kroz koji se prolazi, mrlja na slikama je od zaprljanog objektiva videla kasno :)

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Sreda, 31 Avgust 2016, 00:11 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
posto se smizli spavalo a najbolje spava verovali ili ne u autu resismo da posle Milopotamosa kupanje nastavimo na Agia Sarandi. Spust je isto krivudav ali na kraju je uzak i vidite samo zid kuce muz je pitao i Sta sad ja kazem vozi pa sta bude samo polako i cim smo skrenuli, nekako, videsmo kolika je to plaza ima i gde auto da se ostavi :)

Slika

Slika

Slika

Lepa Agia Saranda i ogromna, posle kupanjca u prelepoj vodi ogladnesmo i resismo da odemo do Kissosa na rucak.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 75 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.