Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 14:48

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 75 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Sreda, 31 Avgust 2016, 10:59 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
inace nema mnogo filozofije, sto se tice zapadne strane jedan je glavni put i ima skretanja ka moru, ima putokaza ili reklama raznih hotela, tu skreces po zelji i onda krece spustanje koje traje, a posle to isto nazad :)

Sent from my 9010X using Tapatalk


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Sreda, 31 Avgust 2016, 11:07 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Hvala Ivka, jako lepo! Pokušaću da se nadovežem kad se vratim odande. Ima tu dosta lepih plaža za videti, ako prevaziđem svoj problem mučnine u kolima.

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Sreda, 31 Avgust 2016, 11:11 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Mislim da je i jugoistok jako lep kao i sam jug ali ne moze se sve u jedno letovanje obici. Po meni mislim da vam Potistika nece biti neki problem kao i gomila isto lepih plazica u tom delu Peliona a koliko sam videla put i nije nesto. Popi nesto za mucninu obavezno a i muz nek bude malo nezniji u voznji :)

Sent from my 9010X using Tapatalk


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Sreda, 31 Avgust 2016, 11:15 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
ivkabg je napisao:

Slika

Zbogom Pelionu vidimo se opet :) THE END


Ovo je mnoooogo dobra plaža! :romance-hearteyes: Da li na nju mogu da dođu i oni koji nisu u kampu?

:bravo: za putopis!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Sreda, 31 Avgust 2016, 11:17 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
ivkabg je napisao:
Mislim da je i jugoistok jako lep kao i sam jug ali ne moze se sve u jedno letovanje obici. Po meni mislim da vam Potistika nece biti neki problem kao i gomila isto lepih plazica u tom delu Peliona a koliko sam videla put i nije nesto. Popi nesto za mucninu obavezno a i muz nek bude malo nezniji u voznji :)

Sent from my 9010X using Tapatalk


Ovo poslednje je posebno bitno! Mislim ovo nam je prvo more naqkon dve decenije :smesko-gore-dole: samo nas dvoje, dete poraslo!

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Sreda, 31 Avgust 2016, 12:10 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Može na plaži da dođe ko hoće tako što auto ostavis u Kato Gatzei pa pesaka stignes do nje. Jedina mana plaže je sto je uska ali sve ostalo je lepo. A možeš da se smestis i u samom kampu Sikia lep im je smeštaj. Ima i soba i apartmana. Ležaljki na plaži nema i Drago mi je zbog toga, previše bi bilo.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Sreda, 31 Avgust 2016, 12:21 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Hvala Ivka, praktično je cela plaža u hladovini, a pošto je uska, svima je ulaz u vodu na korak!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Sreda, 31 Avgust 2016, 13:10 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
vlamar, tvoju poruku tek sad videh. Ima autobusa cekaju Grci na glavnom putu ide Volos Argalasti, ne znam gde sve staje, za istocnu stranu nemam pojma da li postoji uopste bus. Organizavih izleta sigurno ima to ce mozda bolje da nam kazu Dujaispasa kad se vrate. Ja samo znam da je moguce krstarenje do Skiatosa i voznja zovicem Cirom, dosta turista sam videla u Makrinitsi pa pretpostavljam da ima i za ovo selo tura. U kampu su nam na dolasku ponudili pomoc oko obilaska sta sve treba videti, nismo im trazili savet ali sam videla na imaju turu brodicem, ali nemam pojma gde ih vozi. Vreme je proletelo a toliko toga nam j ostalo za obici. O renta caru apsolutno nista ne znam ali cim su nase turiste poceli da vode na Pelion sigurno su smislili i neke ture za obilazak.

Sent from my 9010X using Tapatalk


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Sreda, 31 Avgust 2016, 18:08 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
:bravo: Ivka, odličan putopis!
I ja sam isto kazala da ću se tu još vratiti, samo me nadglasavaju na kućnom savetu kad se bira destinacija... A i meni je ta vibracija vrlo nalik na Tasos (možda ne onako intenzivna, ali prepoznatljiva...)

Tedi, udri brigu na veselje i ne menjaj ništa :smesko-gore-dole: Mislim da Pelion jeste pravo mesto za tebe :ljubac:

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Subota, 24 Septembar 2016, 14:38 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Izlet u Volos

Iz Kala Nere u kojoj smo bili stacionirani postoji redovna autobuska linija za Volos na svakih sat pa i češće. Volos je udaljen svega 18 km.

Slika

Naoružali smo se mapom na kojoj nam je vodič obeležila mesta gde staje autobus.

Slika

Slika

Brojevi na mapi su objašnjeni, tako da znate gde se nalaze važnije stvari koje treba obići.

Slika

Slika

Ove putače u ulici Dimitriados znače mesta gde treba sići pri dolasku, a putače u ulici Jasonos su mesta gde treba ući u autobus pri povratku.
Mi smo sišli bliže starom delu grada i, naravno, odmah otišli na jednu izložbu slika u Art Centru Djordjo de Kiriko.
Veliki trg...

Slika

...sa kog se sa leve strane vidi luka i brodogradilište, pravo je Gradska Kuća, a levo je ulica u kojoj je Art Centar.

Slika

Lako ćete prepoznati Hirona koji žurno ulazi na izložbu.

Slika

Djordjo de Kiriko je vrlo poznat italijanski slikar, osnivač metafizičkog umetničkog pravca, rodjen u Volosu. Njegov otac je projektovao i izgradio železničku prugu u Tesaliji i onu koja se i sad koristi na Pilionu ( za izlete ).

U Volos smo uglavnom išli zbog Art Centra.

Medjutim, kad smo već tu rešili smo malo da prošetamo. Grad nije na mene ostavio neki jak utisak. Tu i tamo se naleti na neku interesantnu ulicu ili lepu zgradu.

Pešačka zona je duuugačka ulica paralelna sa morem. Prepuna je radnji sa firmiranom robom, a ima i onih sasvim običnih, za svakoga po nešto.

Slika

Meni je privukla pažnju jedna biljka, a la četinari ali su joj krajevi grana žuti.

Slika

Nemojte da mislite da je ono u crvenom duh! To moj foto aparat radi kad ga stavim u HDR!!!
Ova zgrada mi se dopala.

Slika

Sve ulice u Volosu su vrlo uzane i uglavnom jednosmerne, a u nekima samo stoje motorbicikli kojih ima strašno puno.

Slika

Nismo bili na pijaci, ali smo kod jednog parkića naleteli na tezgu sa začinima, domaćim maslinovim uljem i medom. Cene su takve da "otpadaju uši".

Slika

Seli smo u jedan od brojnih restorana na obali i pojeli po sladoled.

Slika

Zatim prošetali uz more. Vidi se da su stanovnoci Volosa bogati jer su im jahte velike i odlično opremljene.

Slika

Slika

Ovo je slikano sa polovine šetališta. Čisto da steknete utisak!

Slika

Tu je i prelepa zgrada Grčke Banke.

Slika

Zatim pozorište i bioskop...

Slika

I malo dalje Univerzitet i Arheološki muzej kom smo ostali dužni, jer je došlo vreme za zadnji autobus tog dana.

Vesela grupa matoraca kampera, Norvežana, iz kampa Sikija je bila u autobusu kad i mi, u oba pravca. Kad smo se u povratku sreli na autobuskoj stanici, krenuli smo da se pozdravljamo kao da se znamo oduvek! A ljude smo prvi put videli!!!
Pošto je u dolasku iz Kala Nere bila gužva, mi smo sedeli odvojeno. Kad su na sledećoj stanici ušli kamperi, jedan od njih je seo do mene, skinuo šešir, naklonio se i rekao "Ja sam ankl Džon!" Na to sam se ja nasmejala i pretstavila. Svi smo potom pričali u glas. Neko na engleskom, neko na francuskom... U povratku smo nastavili priču i zapričali se tako da su oni promašili stanicu! Sreća da je vozač stao, pa nisu morali puno da se vraćaju!

Usput sam iz autobusa napravila par fotografija.

Slika

Slika

Nemam pojma šta je šta, al' je mnogo lepo!

Slika

Slika

Bio je to jedan kratak izlet. Da smo se za njega malo pripremali više bismo toga i videli, ovako to je to!

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Ponedeljak, 26 Septembar 2016, 08:39 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Lepo. Ako ima dugačko šetalište, mani ništa drugo i ne treba. Dovoljan razlog da mi se Volos svidi. :)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Ponedeljak, 26 Septembar 2016, 10:06 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Dujaspasa koliko vidim iskusili ste i duh kampa Sikie :) Uglavnom su svi kamperasi taki, a u Sikiji posebno smo doziveli samo lepo, svako se javlja, porodice sa decom, uglavnom Holandjani, Norvezani, Nemci.. Jako neki pristojan i fin svet letuje u tom kampu.
Volos grad ko grad, nije onako lep ko recimo Nafplio ali nista mu i ne fali ako se malo uzelite i te atmosfere. Ima dva setalista jedno je ovo pored luke, koje vodi do velikog gradskog parka a drugo je iznad kroz uske ulice puno svakavih radnji. Jedino se treba kloniti skutera i centra parkirati negde dalje pa pesaka preveliki je stres voziti auto kroz sam Volos, previse ja haoticno.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Utorak, 27 Septembar 2016, 07:54 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Dva šetališta? Za mene puna kapa! Ima li uveče ljudi? Oseća li se ona lepa letnja atmosfera, kao recimo u Solunu? Recomo, u Nea Mudani je nekako pusto i prazno u sred avgusta! Nisam mogla da verujem!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Petak, 25 Maj 2018, 11:43 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
jack je napisao:
Penjali smo se malo tim serpentinama na planinu, prizor je potpuno nestvaran. Put nije bio baš sjajan, neujednačene širine, braća Grci voze... k’o što voze... a na putu može da se naleti i na npr. zapregu, ili čiču koji tera magarence, tako da – oprez u vožnji.
Lepo je i korisno pročitati ponovo! Hvala Jack! :ljubac:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Subota, 20 Avgust 2022, 08:00 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
jack je napisao:

Slika


Ех...

Оживех тему из давнина... :)

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 75 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.