Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 11:31

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 75 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Sreda, 31 Avgust 2016, 00:27 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Prvo da napunimo stomake pa onda u setnju po selu i evo je najukusnija grcka salata koju smo ikad jeli :)

Slika

Slika

Lepo selo, inace je Riga od Fere u ovom selu bio ucitelj.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Sreda, 31 Avgust 2016, 00:42 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
To je bila nasa prva pustolovina na zapadnoj strani. Ukoliko ste smesteni u Kala Neri ili njenoj okolini svakako najbliza sela za obilzak jesu Milies i Vizitsa. To je nase sledece odrediste :) Do sela Milies vozi njihov vozic Cira na zalost nismo se vozili ali Milies jesmo obisli i bilo nam je jasno zasto se toliko dugo ostaje u selu stanica je dole a selo gore a do centralnog trga ima dobrog uspona.

Slika

i ovako put zavija na dole :)

Slika

Slika

Slika

za pesake

Slika

Slika

necija kuca

Slika

bukvalno sam gurnula apart izmedju ograde da slikam necije dvoriste

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Sreda, 31 Avgust 2016, 00:52 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Inace Pelionska sela su najbolja varijanta za rucak dok je pored mora toplo u najgorem delu dana ovde dolaze pre svega grci na rucak temperatura je uvek prijatna, a cene pristojne.

Posle Miliesa ide selo Vizitsa

Slika

Slika

Slika

Slika

Kafic

Slika

Slika

inace u selu smo zatekli folkrol i postoji i skola klavira, uslikano krisom jer smo culi muziku

Slika

Slika

Postanski sanducici

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Sreda, 31 Avgust 2016, 01:03 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Posto je doso vikend resismo da potrazimo plazu Potistiku i da odemo sa nase male kamperkse plaze. Put do ove plaze nije nesto naporan jedino ako ne upadnete u haos vikenda u Argalastiju. Zbog guzve koja nas je zatekla ne videsmo da kod pumpe trebamo da skrenemo levo zapamtite dobro.

I evo je Potisitka

Slika

Slika

Slika

Slika

voda lepa kupanje jos lepse, plaza ogromna, nema sanse da na njoj bude guzve, parking do plaze, iskupasmo se za 10.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Sreda, 31 Avgust 2016, 08:57 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
ivkabg je napisao:
Ono sto Pelion izdavaja od drugih delova Grcke to su svakako autenticna planinska sela, kojih na Pelionu ima 24.
To je ono što me najviše privlači da letujem na Pelionu! :romance-heartsfade:

Slika

:romance-hearteyes:

Slika

:romance-hearteyes:

Čini mi se da na ovoj plaži Milopotamos, ima ležaljki?

Slika

:romance-hearteyes:

Slika

Vooooolim velike plaže, jer znam da će na njima biti puno praznog prostora! :dance: Čini mi se da i ovde ima ležaljki? Da li se plaćaju ili se dobijaju uz piće?

Slika

:romance-hearteyes:

Slika

:romance-hearteyes:

Kako ja volim ove kamenjem popločane ulice i stare kuće! :romance-heartsfade:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Sreda, 31 Avgust 2016, 09:01 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
ivkabg je napisao:
Posto je doso vikend resismo da potrazimo plazu Potistiku i da odemo sa nase male kamperkse plaze. Put do ove plaze nije nesto naporan jedino ako ne upadnete u haos vikenda u Argalastiju. Zbog guzve koja nas je zatekla ne videsmo da kod pumpe trebamo da skrenemo levo zapamtite dobro. I evo je Potisitka
Slika

voda lepa kupanje jos lepse, plaza ogromna, nema sanse da na njoj bude guzve, parking do plaze, iskupasmo se za 10.


Još jedna lepa i velika plaža, za mene! :dance: Ima li ležaljki, kafić?


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Sreda, 31 Avgust 2016, 09:11 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Na Milopotamosu ima lezaljki i kafica jedna na plazi, a jos dva gore blizu parkinga ima i klope u njima. Na Milopotamosu je malo lezaljki i dosta su zauzete treba poraniti mislim da se placaju posebno, negde procitah na netu. Na Potistici nikako ne mogu da se setim da li ima lezaljki ali kafica ima videli smo jedan divan malo iznad plaze sigurno je i pogle lep ali nismo se penjali maloj se spavalo pa smo lencarili na plazi. Cek sad ide jos jedna ogromna pisem dalje :)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Sreda, 31 Avgust 2016, 09:39 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Vec pri kraju letovanja resismo jedan dan da sa prijateljima koje smo tamo upoznali da ih sprovedemo na istocnu stranu, posto smo vec sa jednim prelaskom valjda iskusni :) Prvo smo posetili Milopotamos slicice sam vec stavili a onda smo produzili do Papa Nera i Agios Janisa. Na zalost more je bilo nemirno talasi ogromni, kamp u Papa Neru nam se nije dopao, lici na kamp na Exitu jedna poljana sa satorima, a blize mora kamp prikolice stacionarne. Nikakvog smeka Sikia je za ovaj kamp izmisljena. Zatim se postavilo pitanje gde sad sa decurlijom jer od kupanja nema nista izbor je pao na plazu Plaka koja ima prirodnog hlada. Krecemo u potragu, idemo do Agios Janisa mesto jedna ulica ogromna plaza u talasima, a iznad mesta se odmah izdize planina. Parking nemoguca misija, procitali smo negde da se sa krajnjeg dela mesta preko stena stize do Plake prelaz kao nije strasan ali mora pesaka. Medjutim taj deo puta su zatvorili kola nismo imali gde i resismo da do nje dodjemo kolima i platimo parking. E tu krece avantura navigacija poludela, tera nas na put sacuvaj me Boze, pitamo Grke uz put, i dobijamo objasnjenje ponovo nazad na glavni put pa ponovo spust na plazu. Idemo nazad sta cemo, to zezanje je verovali ili ne od kampa do Plake trajalo skoro tri sata. Nadjosmo nekako jedva tablu gde ne pise Plaka Beach nego oznaka za Hotel Iden na istoimenoj plazi, ponovo silazak dole :) I napokon sidjosmo, kraj puta sa desne strane vec ceka dekica spremio se da naplati, pored kapije stoji i tabla koja pokazuje put do plaze. Decurliju ostavismo sa tatama da cekaju a ja i moja novosadjanka krenusmo putem za nigde :) Ne da je strmo, i klizavo i ni do pola nisam stigla, dusu sam htela da ostavim u povratku, skidam kapu nasoj komsiki ona je sisla skoro do dole sa vescu da je lepo. E sad treba se objasniti sa dekom sta mi to placamo 6e po vozilu i da li moramo sa decom da pesacimo do plaze. Naravno deka nista ne razume engleski ali poziva direktno hotel. Sve su nam objasnili i resismo da platimo tih 6e deca vec nervozna mi umorni hocemo bre more. I stvarno kolima se silazi skoro do plaze, prolazi se pored hotela, i kafica. Dobismo informaciju da ako potrosimo na plazi vise od 10e vratice nam novac za parking na zalost nismo isprobali da li je istina.

I evo je Plaka Beach

vidi se deo kafica

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Deca su ovde uspela da se okupaju nasli smo jedan deo plazice gde je bilo pogodno za njih, na plazi ima hlada i lezaljke se posebno naplacuju, nemojet da mi verujete ali mislim da je par lezaljki oko 6e. Na ooj plazi smo bas lencarili u hladu, tracali smo po plazi, lepo provedeno vreme. Da je samo more bilo mirnije bio bi o raj za kupanje.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Sreda, 31 Avgust 2016, 09:41 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
plaza Papa Nero :)

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Sreda, 31 Avgust 2016, 10:13 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Baš je lepo! A da li imaš savet kako ne promašiti put i ne izgubiti ta tri sata ovde i na prethodnim plažama koje si opisivala?

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Sreda, 31 Avgust 2016, 10:18 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Videla sam na google mapi da se od Agios Ioannisa do Plake kolima pređe za 4min, ali očigledno da je taj put bio zakrčen automobilima, pa ste morali okolo 3 sata da putujete! :o


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Sreda, 31 Avgust 2016, 10:21 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Ukoliko se smestite na zalivskoj strani Volos vam nece biti daleko. Volos je lep lucki grad ima za svakoga po nesto. Ima prelepo setaliste do samog mora, lep gradski park sa kaficima za odmor i crkvom a ima i setaliste u samom gradu puno raznih prodavnica pa ko sta voli. Na izlazu iz Volosa ka Agriji ima Lidla, ima i pumpi za gas sto nam je itetako smanjilo troskove ovog leta. Ima u Volosu i Jumba ne morate da idete u Solun sasvim je pristojna ponuda. Jedino sto je negativna strana ovog grada jeste parking i saobracaj. problem je parkirati auto, mi smo uvek parkirali pored parka velikog do mora. Da li se placa nemam pojma kako svi grci tako i mi nismo imali problema. Motoristi su takodje problem ovog grada oni su ludi kako voze haoticno, vozac mora dobro da pazi, non stop se cukaju sto bi rekli mi u Nisu. Na pesakom nece niko da vam stane, crveno pesaci ne vide i tako valjda postepeno na to oguglate :) I da znate za vikend zna da se napravi guzva od Volosa ka Kala Neri idu i oni na kupanje ali negde kod Agrije je usko grlo.

A sad malo slicica Volosa koliko imam a da nisu privatne.

Slika

Slika

Na zalost samo ove dve :( Pronasli smo i omiljeni kafic u Volosu bas u tom delu velikog parka zove se Green garden, ima malo igraliste za decu, frape 2,7 ali uz dve kafe vam za dz donesu i dva mala sendvica, ili neko pecivo.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Sreda, 31 Avgust 2016, 10:33 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
I za kraj da kazem svideo nam se Pelion, a nismo jos uvek sve videli moze se reci da smo tek zagrebali. Ima jos dosta toga da se vidi i istrazi. I da napisem da su masline sa Peliona najlepse koje smo jeli. Zalivsku stranu koja nam je i nabliza bila nismo toliko istrazili i najmanje slika imamo, recimo Kala Nera nam je jako blizu bila, a ni jednu sliku nemam nemam pojma zasto. U stvari znam spremila sam se da se vratim i sledeceg leta :)
E sad jedan uopsteni utisak mislim da ce zaljubljenicima prirode da se svidi Pelion, narucito mojim kamperasima. I dalje mislim da je zalivska strana bolja za ljude sa decom, more je mirno, toplo i plitko. Na istocnoj strani su cesto talasi i more je duboko. Jos nesto sto kao majka moram da vodim racuna u Volosu postoji ogromna i moderna bolnica za ne daj Boze.
I za kraj malo slicica nase kamperske plaze :) I bre nedostaje mi jako to je ono kad se osecas tako dobro na nekom mestu, neke pozitivne vibracije.

Slika

Slika

u daljini Kato Gatzea

Slika

Zbogom Pelionu vidimo se opet :) THE END


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Sreda, 31 Avgust 2016, 10:45 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
ivka ja sam oduševljen :text-bravo:
Za mene je ovo "nova" destinacija, a mislim da bi mi se dopala. Odmah sam pogledao šta su nudile agencije ove sezone, ima tu dosta smeštaja.
Znam da ste išli svojim kolima, ali da li si primetila da li funkcioniše lokalni bus saobraćaj, ima li rent-a-car agencija (još bolje ako znaš koliko košta iznajmljivanje auta po danu), ima li organizovanih izleta...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Volos, Pelion
PostPoslato: Sreda, 31 Avgust 2016, 10:56 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Ima nekog puta pokazivala i nama navigacija ali ja onde ne bih skrenula ako je to to neka hvala put ne uliva poverenje. Ne niste me razumeli od Agios Janisa do Plake tj nazad na put nam je trebalo nekih pola sata ali ta zezancija i trazenje plaze od izlaska iz kampa je trajala tri sata do kupanja. Prelazi se na Plaku pesaka ide se uz more do kraja Agios Janisa, pa se preskoce neke stene ima na netu pisali su nasi o tome, ali su Grci fizicki zatvorili pola Agios janisa kola nismo imali gde pa resismo da platimo. Plazu smo nasli tako sto smo sa glavnog puta dobro motrili skretanje ka moru ima tabla nactana plaza za oznakom Hotel Eden tu treba skrenuti :)

Sent from my 9010X using Tapatalk


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 75 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.