Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 23:48

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
PostPoslato: Utorak, 10 Novembar 2015, 10:38 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 04 Novembar 2015, 11:20
Postovi: 63
Lokacija: selo kraj Novog Sada
Pol: Bata
Dakle, ko god ima iskustva molio bih ga da me posavetuje. Imam ideju da, sledeće godine - moram priznati da nije moja, odem prvo na Lefkadu nekih 5 - 6 dana, pa par dana u hotelu na Peloponezu, i u povratku da ostanem negde blizu Delfa, Itea npr. Imam povoljne ponude od strane jedne agencije, a ne bih da joj ime spominjem jer ne znam da li je dozvoljeno, nazovimo je Valdemor za početak, i hotelski smeštaj sa doručkom za nekih 13 noćenja bi izašao 65 puta 13 u E za dvokrevetni apartman, plus put - naravno. Bilo bi zabavno, ali da li je cena realna?
Morate uzeti u obzir da sam odredjujem dane boravke u full sezoni, dakle, kraj Jula i početak Augusta.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 10 Novembar 2015, 11:24 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
Као један од "искуснијих" Пелопонежџија на форуму :D , прво ћу написати да је идеја супер. Да ли је цена смештаја реална или не, тек ћемо закључивати, али ако се одлучиш, знај да ће вредети свих пара. Видим по најавама које си имао на форуму да нас тек очекују занимљива писанија са твоје стране :D .

Што се тиче цена, могу изнети нека своја искуства од пре пар година, мада се од тад вероватно доста тога променило. Пратио сам, а и сад некад бацим око на цене хотела у којима смо одседали, и види се помак навише, а не верујем да се то односи на услугу. Углавном смо ишли ван сезоне и бирали јефтинији смештај (за краће останке су то бивали хотели), а доручак углавном није био укључен у цену. Цене су биле 30+ евра за нас двоје. У Делфима смо ноћ плаћали 35, а слично је било и у Лутракију (крај септембра). У Толу смо одседали у апартманима и они за ову причу нису релевантни.

Куда бисте ишли по Пелопонезу? Колико би дана било планирано за Итеу?

Што се мене тиче, ту сам да помогнем колико могу :) .

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 10 Novembar 2015, 11:39 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 19 Avgust 2014, 23:47
Postovi: 1590
Lokacija: Изгубљен у свемиру
Pol: Bata
bogalinac je napisao:
...Imam povoljne ponude od strane jedne agencije, a ne bih da joj ime spominjem jer ne znam da li je dozvoljeno,...
Dozvoljeno je. Ako još nisi, kad nađeš vremena pročitaj pravilnik ovog foruma: PRAVILNIK

_________________
:violin:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 10 Novembar 2015, 11:55 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 04 Novembar 2015, 11:20
Postovi: 63
Lokacija: selo kraj Novog Sada
Pol: Bata
petronije je napisao:
Као један од "искуснијих" Пелопонежџија на форуму :D , прво ћу написати да је идеја супер. Да ли је цена смештаја реална или не, тек ћемо закључивати, али ако се одлучиш, знај да ће вредети свих пара. Видим по најавама које си имао на форуму да нас тек очекују занимљива писанија са твоје стране :D .

Што се тиче цена, могу изнети нека своја искуства од пре пар година, мада се од тад вероватно доста тога променило. Пратио сам, а и сад некад бацим око на цене хотела у којима смо одседали, и види се помак навише, а не верујем да се то односи на услугу. Углавном смо ишли ван сезоне и бирали јефтинији смештај (за краће останке су то бивали хотели), а доручак углавном није био укључен у цену. Цене су биле 30+ евра за нас двоје. У Делфима смо ноћ плаћали 35, а слично је било и у Лутракију (крај септембра). У Толу смо одседали у апартманима и они за ову причу нису релевантни.

Куда бисте ишли по Пелопонезу? Колико би дана било планирано за Итеу?

Што се мене тиче, ту сам да помогнем колико могу :) .

Moramo uzeti u obzir da je to najskuplji period. Peloponez? Tražim savet po pitanju mesta, za hotel ću se lako odlučiti. Pare nisu u pitanju, nego da ne ispadnem baš budala. Obišli smo svojevremeno voše puta i Mikenu i Epidaurus tako da nam oni nisu bitni. Za Iteu planiram sedam dana.
Toliko za sada. Hvala.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 10 Novembar 2015, 12:07 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač

Pridružio se: Sreda, 01 April 2015, 13:19
Postovi: 234
Pol: Seka
Ideja je fenomenalna. :)
Mi smo ove godine isli tim putem na Peloponez. Putarine do samog juga Peloponeza smo platili 6e plus 6,5e za trajekt kod Patre. Obilazili smo usput svasta od Patre pa smo u tom delu isli van auto puta.
Sto rece Petronije, gde biste na Peloponez? Mi smo isli van sezone pa su tada i cene nize a obicno biramo apartmanski smestaj. U Tolu smo hotel sa doruckom platili 27e. To je bilo pred kraj juna.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 10 Novembar 2015, 15:39 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
Ако је укупно 13 ноћи, од којих 5, 6 Лефкада и 7 Итеа, онда остаје 1 ноћ на Пелопонезу. С друге стране, ако је итинерер Лефкада, Пелопонез, Итеа, значи да је најлогичније да се на Пелопонез пређе и са њега врати на западној страни (Рио - Антирио). Са те стране је релативно близу Олимпија, ако те занима историја. Има летовалишта и са се северне стране Пелопонеза (практично насупрот Итеи), а за обилазак бих могао да препоручим Калавриту (од Диакопта до Калаврите саобраћа ћира) и манастир Мега Спилео. То је један од мојих неостварених циљева на Пелопонезу. Дакле, смештај на мору у Диакопту, а ово за посету.

Кроз Итеу, односно поред, сам само прошао. Не знам колико је то развијена туристичка регија (мислим на сам морски садржај) пошто су Делфи на дохват руке. Мени лично је био занимљив сам пут који поред мора води од Итее, преко Галаксидија, Нафпактоса до Антириа.

Занимљиво је да на том северу Пелопонеза има и ски центар :D .

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 10 Novembar 2015, 15:43 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 04 Novembar 2015, 11:20
Postovi: 63
Lokacija: selo kraj Novog Sada
Pol: Bata
Ima dva mesta u ponudi, Tolo i Lutraki. Pa, šta mi preporučujete? Hteo bih par dana tamo da odmorim, rekoh da sam obišao davno Peloponez, nego, eto da prođem onaj novi most i da se vratim starim.
Slika
Da, i taj deo Itee čisto je namenjen džabolebu. 12 ili 15 noći, potpuno mi je svejedno, samo treba skockati jedan lep domaći zadatak.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 10 Novembar 2015, 15:50 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
Моја препорука би била Толо ако си за пешчане плаже, а Лутраки ако си за камениту плажу :) . Можеш по мојим путописима погледати слике са обе локације. Лутраки је штавише на копненој страни Грчке. Мост који је на слици је близу, док из Тола треба ићи 60 км. Из Лутракија се организују и туре бродом кроз канал, што је, верујем, доживљај за себе :) .

Напиши нам само редослед локација. Да ли мора Лефкада, Пелопонез, Итеа, или може Лефкада на крају?


ПС. Од кад је ова слика?

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 10 Novembar 2015, 17:23 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 04 Novembar 2015, 11:20
Postovi: 63
Lokacija: selo kraj Novog Sada
Pol: Bata
Ne bih hteo da tvrdim da je 1973 jer postoji mogućnost da je iz 1971.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 23 Novembar 2015, 10:20 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 04 Novembar 2015, 11:20
Postovi: 63
Lokacija: selo kraj Novog Sada
Pol: Bata
Koliko je pametno ostati pri Lefkadi ili sačekati sledeću godinu da se sve to odtrpa i popravi infrastruktura? Uz' sve to treba uzeti u obzir naknadno podrhtavanje tla koje je neminovno u takvim slučajevima.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 23 Novembar 2015, 11:57 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač

Pridružio se: Sreda, 01 April 2015, 13:19
Postovi: 234
Pol: Seka
Ostale plaze su prezivele, jedino je Egremni nastradala, kao i deo puta do nje. Put kod Agios Nikitasa ce popraviti valjda uskoro, nevezano za sezonu. :) Tako da bi sto se tog dela tice na leto trebalo sve da bude ok.
Prosle godine u februaru je bio zemljotres na Kefaloniji i Zakintosu pa je sezona prosla dobro.:)
Nadam se da ce tako biti i sa Lefkadom. Mozda jos malo da sacekate pre konacne odluke. Sada uz razne drustvene mreze, lako se sazna stanje na terenu.
Inace, i ja glas dajem za Tolo. Blizu je NAfplio koji je stvarno fenomenalan. :)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 24 Novembar 2015, 15:51 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 04 Novembar 2015, 11:20
Postovi: 63
Lokacija: selo kraj Novog Sada
Pol: Bata
Hvala Sladjo, žena je odlučila da ove godine ipak odemo na Sitoniju a da Lefkadu ostavimo za 2017. Slabo se ja tu pitam oko izbora mesta.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 23 Maj 2016, 10:56 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 07:21
Postovi: 209
Lokacija: Niš
Delfi



Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.