Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 12:13

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 250 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Karpatos
PostPoslato: Sreda, 15 Avgust 2018, 17:52 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Snimala sam ceo minut, i odustala...
Apsolutli nedovoljno inspirativno, nakon što uživo vidiš mnogo više...

Recimo:
Slika

Slika

Slika

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Karpatos
PostPoslato: Sreda, 15 Avgust 2018, 17:55 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Ne znam da li ste primetili jednu pomalo čudnu podvodnu činjenicu: nema školjki, i nema ježeva...
I jedva poneki rak-samac... nijednog nismo fotkali...

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Karpatos
PostPoslato: Sreda, 15 Avgust 2018, 18:16 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Enivej, vratismo se mi na kopno...
Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Karpatos
PostPoslato: Sreda, 15 Avgust 2018, 18:25 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
E, sad krećemo sa materijalističko-logističkim delom ovog maratona...

Maksimalno uvećan red vožnje autobusa:
Slika

Autobuski saobraćaj kažu da dobro funkcioniše. Vidite da se može do najpoznatijih plaža, i sela, kao i do Olimposa. Ostrvo je malo, tako da je apsolutno moguće prošpartati najbitnije i busom, samo se treba organizovati i paziti na vreme.

Sam dolazak/boravak/smeštaj i klopa mi se nisu činili preterano skuplji nego ranijih godina, najviše para nam je otišlo na dodatne aktivnosti, bez kojih se može, tj. postoje i alternative, pa kalkulišite.

Ne znam pošto je bus Pigadia-Olimpos, 2e po glavi je cena povratne Diafani-Olimpos, to sam videla da plaćaju. Ali pretpostavljam da je mnogo manje od 25 koliko košta izlet brodom do Diafanija, sa uključenom cenom za taj busić do sela. Bus ide gore u 11 (odnosno kad stigne brod, jer su u dilu), i čeka tamo parkiran do 14h, kada opet skupi svoje putnike i vrati ih dole. Vožnjica traje petnaestak minuta. Brod dolazi posle u 16:30 i vraća ljude u Pigadiju (Karpatos grad). Brodom je to dva sata puta u jednom smeru.

Celodnevni izlet brodom na 3 plaže, sa ručkom, je isto 25e po glavi. Da se ja pitam, mogli su gusari i da biraju još neku plažu do koje se ide samo morem, a ima takvih, divnih, pustih... Ali i ovako je bilo ok. Mnogo nam se svidela ta 'gusarska' plaža Vasilis Paradise, najviše zbog one pećine u kojoj izvire i slatka voda odnekud, i prelepo je ono šareno stenje pod vodom. Sama voda zbog izvora jeste hladnija, ali kad sam ja (poznata smrzlica) bez problema bila tu 15 minuta, onda znači da se može sasvim lepo. Kopneni deo te plaže je toliko majušan, da su se razočarali svi koji su hteli da se sunčaju na raširenim peškirima. Ali zato ona 'gusarska taverna', sa božanstvenim mirisom mora i borova... (a i onaj gusarski rizoto uz suvlaki :mrgreen: )

Ronjenje: njihova oprema, prevoz do odabranog mesta i pratnja sertifikovanog ronioca je 60e za 1 zaron i 95 za 2 (u istom danu, to je poludnevna varijanta, nazad ste recimo do 15h), zaron traje oko 40 minuta, i tu gde smo bili se ide do nekih 12m dubine.

Kola: naravno da je preporučljivo rezervisati kola unapred, ako se ikako može. Mi smo se za destinaciju odlučili prilično kasno, našla sam svega nekoliko agencija preko neta, 3 su mi odgovorile, sa nekim suludim cenama, ali, ponoviću, avgust je. Italijani. Tako da sam na kraju na licu mesta tražila kola, sva sreća da su agencije stacionirane na vrlo malom prostoru u centru, pa mi nije bilo teško da obiđem njih 9 :D. E sad, na kraju sam dobila na 4 dana I10 za 42e full, i smatraću da je to uspeh, jer je prva ponuda koju daju 41 do 50 sa osnovnim osiguranjem, a dodatak za full je kod svih 8e. Pa, zavisi kako se pogodite ili koliko ste ubedljiv pregovarač :lol:

Voda se kupuje, česme u objektima imaju tehničku vodu. Na javnim česmama je pijaća voda, koju lepo možete točiti i piti.
Kafa je 2e grčka, 2,5 frape (ima i za 5-6, u fensi kafićima, kao i svuda)
Sokovi, cene kao i svuda, jeftiniji u prodavnici, a malih i većih marketa ima po celom gradu, ovi veći rade od 08 do 24h, u njima ima i pekara. Ceđena narandža u tavernama 4e, dok je u radnji varijanta sa one mašine što cedi 2,5 flašica od pola litre. Po tavernama uglavnom 3e konzerve, i gazirani i obični. U radnji 2e.

Hrana.
Kuvana jela pojedinačna 6-7-8e, dnevni meni 10-13e. Riba nešto skuplja, 10-15e.
Grčka salata (ona za dvoje), kao i klub sendvič, 5-6e
Giros 2,5e.
Palačinke... videli ste cene za one luks varijante, 4,5e smo plaćali Šmizlinu nutela-keks-banana/jagoda. To su one crepes. Ima i pancakes, kao 'američke' one debeljuškaste, to je uvek ogromantna porcija sa 3 te palačinke (prečnika kao moji mali plitki tanjiri iz servisa) i sa vrlo bogatim filom, uz dodatak ukrasa od šlaga, voća, vaflića/keksića i sl. i one su 6-8e, iste su cene i veličine klasični vafli, tako na 2 sprata

Sve su mi se te kafanske cene činile normalne, potpuno iste kako ih se sećam iz 2016 (jer '17 nismo bili u Grčkoj)

Mi smo imali nd varijantu u hotelu, pa smo onda ručali negde po tavernama na plažama, znate one sa kariranim stolnjacima i stolicama sa sedalom pletenim od pruća... One kao nekad. Gde radi cela porodica, pa vam piće donose neka sitna dečica koja se već uče da rade, a u kujni je glavna baka, koja komanduje svima, i oni donose, odnose, prinose, pomažu... dok deda sedi negde u ćošku i svira, onako, kao sam za sebe, ili da im se skloni s puta...
Onda uveče kad se vratimo padne taj neki giros ili palačinke, ili sladoled, ili već neka kombinacija...

Jedno veče bila živa svirka u onom kafiću Boulevard of broken dreams. Bluz dibiduz... :D Početak u 22h, kraj u 24. Sve se ovde zatvara u ponoć, nema ludovanja i diskoteka.

Jednom smo uveče na putu do marketa naišli na varijantu da u taverni devojka peva uz pratnju klaviriste ove novije r&b stvari...

U Life of Angels taverni imaju tog svog dekicu i tatu koji uveče sviraju tradicionalnu muziku, deda onu liru sa gudalom što liči na gusle, a tata buzuki... Zašto je Life of Angels? Pisala sam već da najstarija ćerka nasleđuje bakino ime (bake po majci), tako da se vrte 2 imena žena koje nasleđuju ovo kafanče od njegovog nastanka pre stotinak godina. Ta imena su: Zoe (život, Živana) i Angela (anđeo, Anđelka) Tako su dali ime...

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Karpatos
PostPoslato: Sreda, 15 Avgust 2018, 18:36 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Hotel Oceanis, sa ne baš povoljnom ocenom na Tripadviser-u, ali mi ne manišemo mnogo u vezi mesta za prespavati, pa mi to nije uticalo na izbor. Soba je 2+1, što znači da su 3 kreveta ugurana u dvokrevetnu sobu, pa nisam ni očekivala neki ogroman slobodan prostor. Dovoljno manevarskog prostora okolo kreveta. Solidan toaletni stočić za šminkanje. Lepa široka terasa sa dovoljno prostora za 3 stolice i stočić i još dovoljno mesta naokolo. Kupatilo lepo, veliko, tuš-kada sa zavesom. Fen. Frižider. Peškira, šampončića i sapunčića i više nego što treba. Jedino kreveti malkice neudobni, za nas koji volEmo tvrdo :mrgreen:

Dva štekera za struju u sobi, pa smo sa 1 lopovom rešavali stvar za noćno punjenje svih uređaja.
Da, naravno, tv, ali ne uključismo ga.
Klima, bila nam je potrebna nekoliko večeri.
Komarnik imaju, mada ne znam šta će im, ne videh ni komarce niti išta drugo, a i šta bi moglo da leti po onom vetru... Ni galebova nema...
Čiste i iznose smeće svakog dana, čak i nedeljom. Peškiri se menjaju na 3 dana, posteljina na 5. Mi smo prvog dana ostavili bakšiš, pa nam je tetkica stalno dodavala čiste peškire :D

Hotel je sa 3 *, i počeli su da naplaćuju boravišnu taksu, 0,5e po danu po glavi.

Šta mi je bilo odlučujuće: lokacija. Hotel se nalazi baš na uglu kod samog početka pešačke zone, tj. šoping ulice, i baš kod samog početka gradske plaže. Za nas je ovakva pozicija idealna.

Ponuda za doručak u hotelu jeste svakog jutra ista, ali praviš izbor šta ćeš jesti tog dana, pa može da se menja.
Šta ima na stolu: barena jaja, na oko, kajgana. Dve vrste nekih salamica, jedna naik na mortadelu, druga nekakva stišnjena. Kačkavalj. Grčki jogurt. Kroasančići prazni, slane pitice sa sirom, sa spanaćem ili rolnice sa koktel-viršlicama, nešto između proje i carske pite. Od salate paradajz i krastavac. Voće seckano, 4-5 vrsta. Kolači, 3-4 vrste. Keksići oni lepi, kao iz pekare, 4-5 vrsta, sa džemovima, kremom, čokoladom... Američke palačinkice, sa urendanom koricom limuna, uz dodatak mazalica: nutele, meda, 2-3 džema. I naravno, musli nekoliko fela. 4 vrste hleba. Čaj, filter kafa, mleko, sok od narandže i od kajsije. A opet su se neki žalili da je mali izbor, i gunđali što je uvek isto... Šta li jedu kod kuće za doručak :think:

Čarter let Avio Let-a, kreće se u 4 ujutro iz Bgd, tamo smo sleteli (uz stajanje na Santoriniju) u 8:05. Kažu, 15 min pre rasporeda, zbog povoljnog vetra.
Povratak, iz hotela pokret u 7:45, let je bio predviđen za 10:00. Kažu, sat vremena kasnije nego inače, zbog gustog rasporeda sletanja na Santoriniju. Eto, odspavasmo 1 sat duže...

Aerodrom na Karpatosu je malecak, i ta zgradica nije baš neki luksuz... To je bio vojni aerodrom, pa je s kraja 90ih postao civilni. Wifi nema, klima radi samo u free shop-iću (da se ne istope čokolade :mrgreen: ) Informacioni sistem paducka... Vetar duva nemilosrdno... Ali je osoblje ljubazno i efikasno, zadivljujuće, imajući u vidu da sam pročitala po netu sasvim suprotna iskustva ljudi sa naših prostora. Valjda su se u međuvremenu navikli da sad imaju goste i iz te nekakve egzotične zemlje Srbije...

A na ostrvu svi koji su pitali odakle smo znaju za nas...

Već sam pisala kako se raspilavio kapetan onog prvog broda, kako smo ratni drugovi...

Gusari, kad su pozdravljali (jaaako glasno) sve goste po zemljama, reče momak: imamo i goste iz Srbije, ortodoks braders, koji su najbolji ljudi na svetu, to svi kažu! :lol:

Pa neki dekica iz Olimposa studirao u Novom Sadu(!), davno, kaže, još je bilo 'Tito, Jugoslavija'. Prepoznao naš jezik. Samo što ne zaplaka...
Da ne veruješ.

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Karpatos
PostPoslato: Sreda, 15 Avgust 2018, 18:40 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Ja "like" postove na ovoj strani!!! :ljubac:

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Karpatos
PostPoslato: Sreda, 15 Avgust 2018, 18:41 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Sooo... What's left to be desired...?
Just time. More of it. For the simple life... simple pleasures... simple us...
Iliti: čega smo ostali željni? Zapravo, još - svega onoga što smo imali tu.
I don't wanna close my eyes,
I don't wanna fall asleep,
'Cause I'd miss you, baby,
And I don't wanna miss a thing...

Da se ponovim: kad jednom okusiš pravu stvar... sve što je manje od toga više nije ni zadovoljavajuće, niti baš deluje sasvim prihvatljivo...
Pa dobro, imali smo taj 1 dan da se naviknemo na ideju povratka kući.

A zašto uopšte ljudi putuju?

Postoji u nama ta žeđ za novim, drugim, različitim prizorima, mestima i ljudima.
Želja da se izbliza divimo našim sličnostima i našim razlikama.
Čežnja da upoznajemo taj šareni svet, onako kao kad smo bili deca i sve nam je bilo novo, nepoznato, uzbudljivo i čudesno.
Potreba da dozvolimo sebi da budemo potpuno prisutni 'ovde' i 'sada'. Da se igramo.

U isto vreme, postoji u nama i doza konformizma, koja potiče od onog auto-pilota što preuzima komandu i gura našu radoznalu svest u ćošak, vozeći nas, poluodsutne, po dobro poznatim autostradama naših navika i svakodnevice.
Udovoljavanje ovom (Šmizla ga zove 'Interni smarač' :mrgreen: ) statičnom delu ličnosti izazvalo je tu globalizacionu invaziju nekih 'brendova' koje sad svuda možete naći, bilo da je to Zara, Orbit, McDonald's ili šta već...
... a što nepovratno ubija autentičnost i šarolikost sveta.
I, jednog skorog dana, na sasvim fizičkom nivou će biti ostvarena ona Hakslijeva: 'Niko ne mora ići nikuda. Svi smo već tamo. Samo kad bismo još to i znali...'

E, pa, Karpatos jeste jedno od tih samosvojnih i originalnih mesta, iako i ovde 'razvoj turizma' neumitno napreduje.
Ali ipak je još ostalo mnogo tog izvornog duha sveta, koji zaista treba tražiti, pronalaziti i upijati što više. Koliko god se može.
Dok ga još ima.
Dok nas još ima.

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Karpatos
PostPoslato: Sreda, 15 Avgust 2018, 18:42 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Dujo :ljubac:
Napisah sve čega sam se setila. Ako sam nešto zaboravila, pitaj

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Karpatos
PostPoslato: Sreda, 15 Avgust 2018, 18:59 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Nisam Duja, al' pustih suzicu! Nekako uvek to izazoves kod mene! :ljubac:

Hvala ti sto si nam tako iscrpno sve opisala i priblizila! Hvala za "plavo"! :bravo: :bravo: :ljubac:

Posle tvojih, moje mi reci zvuce prazno...uzivala sam u svakom postu. Eto! :romance-grouphug:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Karpatos
PostPoslato: Sreda, 15 Avgust 2018, 19:39 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Divno.
Pre svega bravo, veliko bravo za tebe i ideju da izgubis mnogo vremena, pisuci izvestaje na dnevnom nivou. Veliki respect sto si na svom odmoru rešila da odvojis neko vreme za kacenje slika nama ovde!! :clap:

Lepo ti ovo ostrvo, lepe boje, po slikama je kao iz bajke... ali, nesto mi mnogo sturo sto se tice rastinja, verovatno zbog jakih vetrova.
Zasto nema jezeva i skoljki? Zbog prljave vode nije, da nije i to zbog uzburkanog mora i jakih talasa koje prouzrokuju vetrobi?

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Karpatos
PostPoslato: Sreda, 15 Avgust 2018, 19:47 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
:ljubac: Pef, što voliš moje pričam-ti-pričice...

Del, meni rekoše da je voda previše čista, pa nema hrane za školjke, a školjke su hrana za ježeve...

Drveća ima na severu, borova, onako kao nekad u Dalmaciji. Samo što su zbog vetra povijeni, i ne rastu mnogo u visinu. Možeš da vidiš celu padinu 'očešljanu' u pravcu zapad-istok.
A po plaži, gde ima drveća to je najčešće tamaris, tamarika, koja se kod nas uglavnom raspilavi u amorfni žbun, a kod njih je uvek drvo. Krtog drvo, moram reći... stalno mrvi one iglice :lol:

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Poslednji put menjao jack dana Sreda, 15 Avgust 2018, 19:54, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Karpatos
PostPoslato: Sreda, 15 Avgust 2018, 19:50 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Hvala za pojašnjenje.
Prvi put čujem da zbog previše čiste vode nema jezeva :)
Zar ne vazi pravilo da jezevi borave u isključivo čistoj i bistroj vodi? :D
Kako ide poredjenje prideva imenice čisto? :D

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Karpatos
PostPoslato: Sreda, 15 Avgust 2018, 19:52 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
čisto-čistije-najčistije-Karpatos :ljubac:
Nisam mislila na prljavštinu, nego na planktončiće, njih jedu školjke. A čime se hrane planktoni :think: ne sećam se te lekcije...

Hlad borova je na Apeli. A najviše miriše bor na Agia Sofiji, gde je veliko staro drveće u zaleđu, baš tamo odakle vetar duva :D
Ali ima i hlada od stena, jer su skoro sve plaže tako među stenjem

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Karpatos
PostPoslato: Četvrtak, 16 Avgust 2018, 02:20 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 23:53
Postovi: 6959
Lokacija: Lenjivac
Pol: Seka
Poštovana Jack,
ti si, sestro, pokazala šta znači data reč. SVAKA ČAST!
Ja bih sve živce pogubila čekajući da net procirkuliše, al' ti ne odusta. Za ovaj posao tražiću na Upravnm odboru posebno priznanje za tebe. Oću i tačka!
U dahu sam pročitala!

Ideja, priča, ubacivanje interesantnosti, čuveni JackI stajl, borba sa netom i vetrom u kosi, fotke, filmići!, utrošeno vreeemeee... BRAVO i HVALA!

Tvoj Karpatos mi se prilično dopao... na slikama. Mada, moram priznati da me nije potpuno očarao. Vidim da nije za nas po mnogo čemu, pa valjda otud takav utisak. Eventualno, kad bude viška 3 dana odmora i većeg budžeta, pa da ga posetimo u razgledačkoj varijanti.
Sviđa mi se ''gužva''.
Dopada mi se duboko plava boja, i ona lefkadasta boja mora, i gradić je sladak, i ono selo na vr' brda, ali one gole stene unaokolo nisu moj fazon. Previše golo, jednostavno moje oko to tako vidi.
Drugo, to što kupanje nije baš tek tako, nego je ako - onda... To ne volem...
Treće, u duboko i na ronjenje kod raža i lavova nijedno od nas ne ide. Mogli bismo, eventualno, kod surfera u plićak.
Četvrto, Kića ima ozbiljne smetnje kad se brod ljulja, tako da ni gusarenje ne bi došlo u obzir. Dobro, nisam ni ja neki hrabriša.

Znači, autentično, lepo, na trenutke bajkivito, divlje, al' nisam ja za takvo letovanje.

Rekla bih da ste vi uspeli maksimalno da iskoristite vreme koje ste imali i da ste našli ono što ste tražili. To je sjajno!

Još jednom HVALA.

Odoh da kucam poziv za partijski sastanak. :ljubac:


Sent from my H3113 using Tapatalk

_________________
:zmaja:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Karpatos
PostPoslato: Četvrtak, 16 Avgust 2018, 08:23 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
jack je napisao:
:ljubac: i ja vas volEm!

Miki, menMi se ne sviđa Vako, ali evo, poslednji put:
Slika
... svako dalje kropovanje bilo bi apsurdno...


Meni mi se sviđa, može samo malo kontrast da se pojača, pa da vidiš, prava umetnoS! :ljubac:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 250 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.