Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 21:28

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 44 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Nedelja, 06 Januar 2019, 12:53 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Nedelja, 20 Avgust 2017, 19:46
Postovi: 129
Lokacija: KS
Pol: Seka
Ja mislim da je septembar idealan za Kiklade. Ali mi ne mozemo tada zbog skole. Jul i avgust su kriticni zbog vetrova, a jun zbog hladne vode.
Do sada smo uglavnom imali srece sa vremenom i temperatutom vode iako nikad ne idemo u spicu sezone, nadam se da ce tako biti i ovog puta.
Ponuda smestaja uopste nije losa, dobijali smo bas pristojne ponude. Cak i samoj Nausi moze da se nadje odlican studio za 30-35 eura za dvoje.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 15 Januar 2019, 11:37 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
:bravo: Očigledno da je plan unapred razrađen do tančina!

Vlajko, pošto si išao na autobus za Pirej usred noći, da li je bilo još ljudi ili je bilo jezivo pusto! :? Da li si imao gde da sedneš na kaficu dok si čekao svoj trajekt, tj. da li su radili neki restorančići u to doba?

VlaMar je napisao:
Što se tiče putovanja trajektom dosta je udobno iako traje oko 5 sati do Naksosa, odnosno oko 7,5 sati do Koufunisije.
:o Mnogo! Čini mi se da bih radije skupila malo više parica i išla preko agencije avionom direktno za Naksos. :doh: Ne znam koliko je ova tvoja varijanta, tj. samostalna organizacija puta i smeštaja, jeftinija u odnosu na putovanje preko agencije?! Da li imaš neku računicu?

A evo, tek sam sada stigla sa čitanjem do računice, negde si rekao da je smeštaj po osobi (sa samostalnim prevozom preko agencije 400e), a da je tebe sve u kompletu sa preveozom koštalo 480e, što je značajna razlika u koriist samostalne organizacije! Koliko li tek košta komplet po osobi kada se ide preko agencije? :think:

Ja lično ne volim mnogo da planiram unapred i da se tako strogo organizujem, više volim varijantu, snađi se na licu mesta. Samo smeštaj rezervišem unapred.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 15 Januar 2019, 12:22 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Prve dve nedelje septembra su idealne za letovanje bilo gde. Ako ne zavisiš od školske godine
Cene preko agencije/samostalno otprilike dođu na isto, jer je u punoj sezoni transfer jeftiniji preko agencije, a smeštaj jeftiniji samostalno.
Dužina trajanja puta je meni isto bitan faktor (čak i kad je udobno za spavanje), jer imam malo dana raspoloživo.
A opet... dokle god može da se putuje, kombinovaćemo kako znamo i možemo
:ljubac:

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 15 Januar 2019, 12:46 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Ja nisam našao agencijski aranžman samo za Naksos ili bilo koje drugo ostrvo Kiklada, osim Santorinija i Mikonosa.
Postoje aranžmani koji obuhvataju čarter do Santorinija, 1 noć na Santoriniju, 7 noćenja na ostrvu po izboru i na kraju 2 noćenja na Santoriniju pre povratka. Aktuelni cenovnik kaže da je u ovom terminu (početak septembra) cena 625e za skroman smeštaj.

Iznenadila bi se koliko je bilo putnika u gluvo doba noći u busu. Jedino smo putovali jako brzo jer na usputnim stanicama niko nije ušao a možda je izašao tek neki lokalac. Možda i najgori deo tog transfera je čekanje u luci, radilo je par kafića i jedna odlična pekara ali je prostora za sedenje bilo malo. Ne bih se iznenadio ako ove godine malo posedim na aerodromu pa krenem sledećim busom.

Što se tiče dužine putovanja naravno da je to bitan faktor. Većina vas na odmor ide sopstvenim autom pa su ove destinacije "problematično daleko". Iz moje perspektive ovo je idealna kombinacija sa polaskom od kuće oko 23h i ulaskom u smeštaj u 13h. I najvažnije je da uopšte nisam bio umoran jer je let relativno kratak a trajekt ogroman sa puno paluba i sadržaja.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 15 Januar 2019, 13:22 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
:o Znači polako se spremaš za avanturu ka Milošu i Parosu na isti način! :D


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 15 Januar 2019, 13:34 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
:ljubac:
I ja se spremam za Kos :D
Isto u samostalnoj režiji. Nego mi dužina puta trajektom ne odgovara, a u ceni je smešna razlika
trajekt Atina-Kos, povratna 154,7 po osobi, trajanje skoro 12h.
avion Atina-Kos, povratna 165 po osobi, trajanje 1h
Cene za prvu polovinu avgusta (03-18.) I, možda iznenađujuće: trajekt ima 2 polaska dnevno, a avion 9...

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 15 Januar 2019, 15:01 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
:bravo: Jack, imaš i ti lepe planove! :o Trajekt košta kao vožnja avionom!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 18 Januar 2019, 14:03 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
E, ovo sam morala da prijavim, makar da ovo možda nije pravo mesto:
CheapOair - 3 karte povratne Atina-Kos u avgustu ukupno 190USD (167€)!!!

Mora čovek da prati situaciju...

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 18 Januar 2019, 15:15 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Jesi li rezervisala! :)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 19 Januar 2019, 07:48 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Ne, samo pratim.
Još nemamo potvrđen termin za go.
A ni brojno stanje :angry-banghead:

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 19 Januar 2019, 07:54 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Važno je pratiti!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 19 Januar 2019, 09:42 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 17 Septembar 2014, 03:36
Postovi: 1093
Lokacija: NS, Vojvodina
jack je napisao:
:ljubac:
I ja se spremam za Kos :D
Isto u samostalnoj režiji. Nego mi dužina puta trajektom ne odgovara, a u ceni je smešna razlika
trajekt Atina-Kos, povratna 154,7 po osobi, trajanje skoro 12h.
avion Atina-Kos, povratna 165 po osobi, trajanje 1h
Cene za prvu polovinu avgusta (03-18.) I, možda iznenađujuće: trajekt ima 2 polaska dnevno, a avion 9.
..



Odlicne informacije

Kola ako se uzmu na 7 dana, + samostalni smestaj ...ispadne mozda jeftinije nego odlazak na Sitoniju ili Kasandru
Bas sam gledao, II deo juna, 275 e za 4-oro...ovu cenu sam nekada placao na Sitoniji pre 10-15 godina
Idu cene i po 50 e po noci pa navise

Problem je doci do Atine, da li bus ili svojim kolima (pa ih negde osaviti na cuvanje) i jos kao kod mene x 4

Kada bi izveli neku racunicu, da li bi 10 noci preslo 1500e, ukljucujuci SVE


PS>vidim da se polako napusta ostrvce zvano Tasos

_________________
http://youtube.com/@Bokins

https://www.putistinazivot.org.rs/


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 19 Januar 2019, 10:02 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Bokis, odavno smo ga napustili fizički, ali duhovno nećemo. :)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 12 Jul 2019, 23:33 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Nedelja, 20 Avgust 2017, 19:46
Postovi: 129
Lokacija: KS
Pol: Seka
Evo i od mene par reci o avanturi zvanoj Kikladi u samostalnoj reziji i to automobilom.

Ostrvo Paros. Smestaj rezervisan jos u januaru. Trokrevetni studio u mestu Drios po ceni od 250e za 9 nocenja, period 26 jun - 05.jul. Uplacen depozit od 80eura, ostatak na licu mesta. Smestaj je na 100 metara od simpaticne male uvale, dok je najduza i jedna od najlepsih plaza Golden Beach na 10ak minuta setnje. Studio je klasican grcki studio - cca 25 kvadrata. Tri kreveta, dva regularna (vrlo udobna, sto je meni jedna od bitnijih stavki zbog problema sa kicmom) i jedan pomocni, za dete. Kuhinja solidno opremljena, falila mi je jedna manja serpa i veci noz. U kuhinji cak i sudomil, krpa (koju su zamenili nakon 5 dana), sundjer za sudove, truleks krpa...
Kupatilo standardno, sa neizostavnom zavesom :D
Terasa je najbolji deo - odvojena, prostrana, sa jedne strane okruzena trskom, odlicna stvar kad duva vetar a duvao je.
Higijena fenomenalna, svaki dan temeljno ciscenje, cak su nam i sudove prali.
Gazde mladi ljudi, ljubazni i jako prijatni, nenametljivi. Jednog dana nas je po dolasku sa plaze u frizederu docekao kolac.

Mesto Drios nije vredno pomena. Plus je sto ima zelenila sto je retkost na Kikladima. Svakako je ostrvo malo pa se za najvise pola sata stigne do bilo kog dela.
Trajekt rezervisan i placen unapred. U dolasku jutarnji polazak, Golden Star koji polazi iz Rafine, staje na Andros, Tinos i Mikonos, plovidba traje 6 sati, cena za dvoje odraslih, dete i auto 130e, sa doplatom za avionska sedista koja nismo ni koristili jer je bilo mesta u delu gde su klupe (kao separei) pa smo uspeli i da odremamo.
U povratku Blue Star, nocni polazak, plovi 5 sati i do Pireja ne staje nigde. Cena 170 e, najniza cena, bez doplate za avio sedista. U povratku je bilo znatno vise ljudi, mesta u separeima nije bilo, ali je bilo dosta slobodnih mesta u delu gde su avio sedista, pa smo dete i ja tu odremale. Suprugu je bilo neudobno pa je razvukao cebence po podu i tu spavao :D I nije bio jedini.
I jedan i drugi trajekt tacni u minut.

U dolasku smo rezervisali prenociste u mestu Livanates, 160 km od luke u Rafini.

U povratku dve noci u Perei kod Soluna. Nit ruznijeg mesta, nit ruznijeg mora. To smo od prilike i znali, ali posto u Solunu nismo nasli smestaj po odgovarajucoj ceni a da ima svoj parking, presaltali smo se na deo oko Peree i Agia Triade. Apartman, sto bi klinci rekli u fulu, cak i masina za sudove i masina za pranje ves. Odatle smo isli do Soluna, pa do Nea Kalikratije i one velike plaze izmedju Nea Kalikratije i Nea Iraklije.
Zbog nekih nepredvidjenih okolnosti smo morali da ostanemo jednu noc duze, pa smo nocili u nekom hotelcicu u Egnatia ulici, nocenje smo platili 45e.

Put u povratku nismo ni osetili jer je Solun na pola puta do Krusevca, a guzve nije bilo. Solun - Krusevac, tek nesto vise od 5 sati.

Paros nas je kupio na prvu! Poseban smek imaju Kikladi.

Plaze kao plaze su lepe, ali vidjali smo i lepse. Posle Krita i Kefalonije tesko da nas neka plaza moze oduseviti. Velika vecina su pescane, svuda je dugacak plicak a na mnogima smo nalazili prirodan hlad. Lezaljke su paprene, bar one cene koje smo mi videli. Npr plaze Kolimbitres i Monastiri, lezaljke 15e, prvi red 20e. Nama je posao zavrsavao suncobran iz Dzamba, mada je zbog vetra par puta bio na ozbiljnim mukama. Na ostrvu ima dosta divljih, neuredjenih plaza sa malim brojem ljudi na njima. Ima i plaza ili delova plaze za nudiste. Te smo zaobilazili.
Najlepsa je plaza, tj plaze Kolimbitres, nekoliko uvala sa neobicnim stenama, podseca na Orange Beach na Sitoniji. Tu je i najveca guzva jer je zaklonjena od vetra, voda je topla a blizu je Nausa iz koje camci redovno idu ka ovoj plazi.
Oko glavnog grada je najpopularnija plaza Marselo, ali je tu voda bila najhladnija. Jedva skupismo snagu da se jednom okupamo. Bas lepa plaza, steta sto je voda bila toliko hladna.
Svidele su nam se i divlja Lolandonis plaza sa prirodnim hladom, kao i Golden Beach i Faragas sa zlatnim peskom, Monastiri sa ogromnim plicakom i crkvicom u blizini. Plaza Logaras ima debeo hlad, i lepa je ali je ulaz malo nezgodan, mada ima jedan manji deo plaze gde je pesak. Santa Marija ima mozda i najlepsu boju mora, uz Marselo i Kolimbitres, ali je u vodi bilo dosta trave. Takodje dosta posecena plaza sa fensi barom. Obisli smo jos i plaze u mestima Piso Livadi i Aliki, divlju i slabo posecenu Molos i mislim da je to to.


Ono sto je najlepse na Parosu su mestasca, ne mogu reci gradovi, jer toga na Parosu nema (najvece mesto, Parikija ima oko 3000 stanovnika)
Lavirinti uskih ulicica, bele crkve sa plavim kupolama, bele kuce sa plavim zaluzinama i prozorima i cvece, cvece...

Nausa je posle Parikije drugo najvece mesto na Parosu. E Nausa je prava bombona! Gde god da bacis pogled, kadar sa razglednice! Uvece je guzva, restorani su prepuni, posebno oni pored vode.
Vredi obici i mesta u unutrasnjosti. Najlepse je Lefkes, obisli smo delom i Marpisu a kroz ostala samo prolazili.

Sretali smo turiste iz celog sveta - Amerikance, Ruse, Kineze i neke druge Azijate, Indijce, Francuze, Italijane, Engleze... Ima i dosta Grka. Srpski jezik nismo culi, jednom smo samo sreli momka sa likom Nikole Tesle na majici :D

Sa Parosa smo posetili Antiparos i Naksos, oba ostrva redovnim trajektom.

Povratne karte do Naksosa smo za nas troje platili 55e. Procunjali Horom, prosetali se do Portare, kupali se na plazi Plaka do koje smo stigli autobusom. Plaka je prelepa! Na kraju smo zazalili sto nismo isli poslednjim trajektom, falilo nam je jos malo vremena za Naksos.

Na Antiparos smo isli po najvetrovitijem danu. Feri polazi iz mesta Punda i plovi 7-8 minuta. Tacnu cenu sam zaboravila, ali svakako izmedju 1 i 2e po pravcu po osobi. E tu u Pundi smo osetili svu snagu vetra na Kikladima. Mislila sam oduvace mi dete :lol: Kosa, usi, oci, usta, ma sve je bilo puno peska i soli. Srecom, ubrzo se vetar malo primirio. Kazu da na Antiparos redovno slecu helikopteri sa bogatim turistima. Tu kucu ima i Tom Henks, i bas je na ostrvu bio tih dana. A cesto su vidjene i druge svetske face. Hora je preslatka, vredi odvojiti dan za ovo ostrvce. Iz Hore se za 10ak minuta pesaka stize do plaze Psaraliki, simpaticna plaza koja celom duzinom ima debeo prirodni hlad.

Vreme nas je manje - vise pouzilo. Temperatura nije prelazila 30 stepeni (u tom peruodu je u Srbiji bilo skoro 40), vetra je bilo, ne svakog dana, ali smo prateci sajt Posejdon System planirali kada cemo na koju plazu i kada je vetar uspevali da nadjemo plaze koje su zaklonjene. More jeste nesto hladnije, i velika je razlika od plaze do plaze. Prvih nekoliko dana na ostrvu temperatura mora je bila oko 25 stepeni, ali se u toku narednih nekoliko dana zahvaljujuci vetru spustila za 2 stepena.

Ono sto smo propustili je dolina leptirova, nije se imalo vremena za sve.
Razmisljali smo i da posetimo Mikonos, ali to ipak ostaje za neku drugu posetu Kikladima.

Na kraju da dodam da smo se brinuli kako cemo finansijski preziveti Paros, ali nas je ovaj odmor od 14 noci (9 noci Paros, 1 Livanates, 2 Perea, 1 Solun i 1 noc na trajektu) uz neka odricanja (uglavnom nismo placali lezaljke, nismo jeli u restoranima) kostao manje nego 11 nocenja na Kritu, doduse avionom.

Pocela sam kao izvestaj o samostalnoj organizaciji putovanja na Kiklade, na kraju ispisala ogroman post :)
Slike postavljam cim nadjem vremena, imam ih milion, najlepse su na fotoaparatu. Malo mi je gust raspored ovih dana, cekaju me neke slave, rodjendani, na zalost i sahrana, plus posao koji se nagomilao.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 13 Jul 2019, 05:57 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Ladybird, dobro nam se vratili! :ljubac:

Bas lepo sto si ovoliko napisala, ja se nauzivah citajuci! :bravo: I mogla bih jos! :D

Cekam slike! :ljubac: Kad budes stigla!

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 44 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.