Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 21:18

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Andros
PostPoslato: Ponedeljak, 23 Septembar 2019, 12:35 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
VlaMar je napisao:
Milenice verni moj čitaoče :ljubac:
Kato Kastro
Jedan od najznačajnijih spomenika u glavnom gradu Androsa je njegov poznati dvorac – Kato Kastro, koji je bio utvrđena rezidencija mletačkog vladara Marinosa Dandoloa, kada je vladao ostrvom. Sagrađen je 1207. Кule i kasarne dvorca, kao i grbovi mletačkih vladara, dobro su sačuvani do 1943. Nakon bombardovanja od strane Nemaca te godine, dvorac je u potpunosti uništen. Danas se mogu videti samo njegove ruševine.

Slika
:ljubac: Eh ti Nemci! :twisted:


VlaMar je napisao:
Statua nestalom mornaru
Zaštitni znak Androsa je statua nestalom mornaru, u čast svim mornarima koji su izgubili život u moru. Umetničko delo Michael Tombrou stoji na trgu Riva od 5.11.1959.
30.04.2001. snažan vetar ga je oduvao sa pijedastala ali je nakon popravke vraćen na trg.
Fotografija iz samog zamka je jako interesantna.

Slika
:bravo: Kakva fotka! :romance-hearteyes:


VlaMar je napisao:
Svetionik Tourlitis
Jedini svetionik u Grčkoj napravljen isključivo grčkom rukom i jedini koji je izgrađen na prirodnoj steni na otvorenom moru.
Slika

Slika
:clap: :romance-hearteyes:


VlaMar je napisao:
Crkva Panagia Theoskepasti
Legenda kaže da su u mračnoj noći meštani videli zaslepljujuću svetlost koja se kretala od mora prema obali. Bila je to ikona Device Marije koja je sama ušla direktno u pećinu kad je stigla do obale.

Slika
:pray: :romance-heartsfade: Obožavam legende. Nisam neki vernik, ali bih se prekrstila pred tom ikonom!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Andros
PostPoslato: Ponedeljak, 23 Septembar 2019, 13:28 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
VlaMar je napisao:
Milena glavna junakinja filma bila je zaljubljena u siromašnog vojnika Engleza i maštala je o odlasku sa ostrva kako ne bi živela život ostalih žena koji prolazi u samoći, očekivanju i strahovanju za sudbinu muževa koji su na moru. Ali...
:cry: Kao Madam Butterfly!

Nađoh i ovaj podatak... "Mala Engleska" drugi je naziv za grčki otok Andros,gdje pratimo sudbine žena obitelji Saltaferos. ako je tačan.


VlaMar je napisao:
i dostigao sam nivo potpunog opuštanja i uživanja.
Često sam na nekim lokacijama pomišljao na vas i kriterijume koje ste navodili za izbor destinacije. I ko voli plaže sa najfinijim peskom, ko voli talase, ronjenje, ko voli manje da bude na plaži a više da obilazi... Iz ove rečenice bi moglo da se zaključi da je Andros veoma sadržajna i raznovrsna destinacija i da će svako naći nešto za sebe. Zaista tako mislim.

I na to kada dodam ljude zbog kojih reč φιλοξενία ne može da se prevede na druge jezike. Nije to samo gostoprimstvo, više je od toga. Vidite im želju da se vi osećate lepo i često sam imao utisak da nisam turista nego gost na njihovom ostrvu. Vlasnik apartmana me je par puta sreo u putu i zaustavljao se na ulici da popričamo i da vidi da li je sve u redu i da li mi treba preporuka za šta videti kao da je najnormalnije da se saobraćaj na trenutak zaustavi, kondukterka u busu koja će da izađe da pokaže najkraći put do plaže iako 30 lokalaca ostaje u vozilu, konobar kome nije čudna kafa sa nekoliko zrna šećera, kamperi na plaži koji su poslužili svime što su doneli za sebe i svoju porodicu (istina na drugom ostrvu, ali za priču mi trebaju ovde)...

Zato volim Kiklade.

Od mene za kraj Androsu jedna solidna 8. Verovatno mu se i vratim kada obiđem još par susednih ostrva.
:clap: Ne moraš da objašnjavaš nikome, zašto se tebi dopalo i zašto ti je bilo lepo iako je duvao vetar. Bilo ti je lepo, nema dalje. :ljubac:

Divan putopis, kao da sam bila tamo, čak sam osetila i taj vetar, ako mi veruješ?! :lol: :ljubac:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Andros
PostPoslato: Ponedeljak, 23 Septembar 2019, 13:30 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Teogonija je napisao:
Pozdrav svima, ja sam nova ovde ne znam bas kako stvari funkcionisu, al valjda cu se snaci.
Dobro nam došla! :ljubac:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Andros
PostPoslato: Utorak, 24 Septembar 2019, 16:10 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Pregladajući slike ustanovio sam da nisam postavio u putopis sve što sam želeo :oops:
Knjižica o Androsu koju sam zatekao u apartmanu. Iako sam je tražio u knjižarama jer mi se dopala nisam uspeo da je kupim pa sam slikao stranu po stranu. Jeste na engleskom ali možda pokaže još neku ideju kako se odmor na ovom ostrvu može upotpuniti.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Andros
PostPoslato: Utorak, 24 Septembar 2019, 18:21 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
:ljubac:
Samo ti nama tako nastavi da sladiš taj tvoj Andros of dreams, pa da vidiš gužve dogodine :lol:
Ahla tek deveta?! Pojma nemaju ;)

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Andros
PostPoslato: Utorak, 24 Septembar 2019, 22:59 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Petak, 20 Septembar 2019, 22:09
Postovi: 18
Pol: Seka
Hvala svima na dobrodoslici!
Na Androsu smo proveli 13 celih dana, ne racunam dan dolaska i odlaska. Prva polovina septembra je bila prilicno vetrovita, a temperatura mora nam nije prijala za brckanje i rasplivavanje pa smo se mnogo vozikali naokolo, setkali se, veci deo dana provodili u istrazivanjima ovog zaista zanimljivog ostrva. Iako smo samo po par sati dnevno provodili na plazama i kupali se malo, kao nikada do sada, nemam osecaj promasenog letovanja. Temperatura je bila taman kako treba za lomatanje naokolo.
Sigurno cu se raspisati ovde o vidjenom i dozivljenom, imam tonu fotografija, samo da uhvatim zalet, proucim kako se postavljaju fotografije... :D ne obecavam brzinu.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Andros
PostPoslato: Sreda, 25 Septembar 2019, 09:08 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Vlado, care! Slika

Teogonija, ako ista mogu da pomognem, oko postavljanja slika ili bilo cega drugog, slobodno kazi! Tvoje iskustvo bice dragoceno i nama i drugima. Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Andros
PostPoslato: Sreda, 25 Septembar 2019, 18:51 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Petak, 20 Septembar 2019, 22:09
Postovi: 18
Pol: Seka
Hvala pefkari! Dujaspasa mi vec poslala ilustrovana uputstva, detaljna, sto se fotki tice, a za ostalo ako zaskripi zvacu upomoc sigurno.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Andros
PostPoslato: Utorak, 01 Oktobar 2019, 19:25 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Čitala sam malo, po malo sa uživanjem, a danas u jednom cugu. Umorila dam se od tolikog tvog pešačenja! :lol:

Putopis je kao i svi tvoji do sada: iskren, zanimljiv i detaljan taman toliko koliko treba onima koji žele da odu na Andros. Zaista odličan!
Ovakvim putopisima, ovaj naš forum dobija na ozbiljnosti.

Ovo tvoje putovanje me podseća na moju ranu mladost, kada sam sa braćom obilazila primorska ostrva (Kornate). Išli smo njihovom "brodicom" u ribarenje noću, a danju se pentrali po ostrvima i krali groždje (mada još uvek zelenkasto u avgustu) , smokve i paradajz.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.