Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 11:42

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Pefki, Evija
PostPoslato: Ponedeljak, 09 Novembar 2015, 15:50 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Septembra 2015 bili smo u Pefkiju, malom mestu na ostrvu Evija.

Mi smo preko Omnitursa išli 31.08. u Pefki na Eviji. "Last minute" aranžman 160 evra po osobi. Prevoz autobusom, trajekt i 10 noćenja. Znali smo da je put dug, medjutim nismo znali za "produžetke".

U odlasku, oko Aleksinca, na sred ničega, autobus se pokvario.

Slika

Autoput... kosa pokošena ledina... i na njoj nas 67 putnika...U blizini nigde ništa.

Slika


Sunce upeklo, četiri sata popodne! Posle jedno sat vremena vodič "kome se to već dešavalo" nas je obavestio da po nas dolazi autobus iz Beograda. I tako smo bili na toj ledini preko tri sata!


Slika

Kažem ja Spasi, e ovo nam je izlet na ledinu! Ovde još nismo bili. Narod je izvadio ko je šta imao od hrane, nudili se medjusobno...i naravno pričali svako svoje dogodovštine.


Naš put do Pefkija je trajao 22 sata!

Čekajući da nas posle dva puste u sobe, posedali smo po dvorištu kuće gde je ko stigao. Pričali smo jedni drugima kako smo putovali. Ispostavilo se da se onaj drugi autobus koji je u isto vreme krenuo iz Beograda kad i mi, takodje pokvario oko Predejana. Oni su na nekoj benzinskoj pumpi čekali na drugi autobus 4 sata!

Kasnije smo saznali da se treći autobus nije pokvario u dolasku u Pefki, ali se zato pokvario u odlasku!

E, sad! Kad smo se vraćali iz Pefkija, jedna žena je krenula da viče da joj neko maltretira dete. Vodič je odmah otišao da raspravi stvar, ali kad se vratio na svoje mesto on je krenuo da se dere na sve nas jer on " ne dozvoljava de se neko prema njemu tako ponaša"!

Kao "nagradu" što smo u dolasku imali problema sa autobusima, Omniturs nam je poklonio posetu free-shopu. Da li smo mi uopšte hteli tamo niko nas nije pitao. Ajd' dobro! Medjutim, krenulo je da seva i kiša je pljuštala i baš je bilo hladno. Svejedno, neki od nas onako tanko obučeni izadjosmo na kišu. Neko je otišao u free-shop, neko je pretrčao po kiši 30-setak metara do wc-a, neki su pušili ispod nastrešnice, a dobar deo nije ni izašao iz autobusa.
Onako mokri posedasmo u autobus, a vozač pustio hladjenje! Kaže ubacivanje vazduha radi automatski i on tu ništa ne može!? Kasnije je pustio grejanje.

Od vodiča smo ponovo dobili grdnje preko razglasa! "Ne može to tako! Neki hoće u free-shop, a neki neće! Neki hoće hladjenje, neki grejanje! Neki hoće da se stane radi wc-a! Ne može to tako! Ima da se stane kad on każe! Nema stajanja do Srbije!" I tako je to bilo...
Inače, imali smo samo jedan grupni sastanak sa vodičem u Pefkiju u vezi izleta.

Svo to maltretiranje značajno je uticalo na prvi utisak o Eviji.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Pefki, Evija
PostPoslato: Ponedeljak, 09 Novembar 2015, 16:21 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Pože svašta, mislim da ću posle ove priče da zaobulazim Omniturs i M.T. turs (vidim da to poše na autobusu na slici). Pa to su krševi od autobusa, vrlo vrlo opasno. I taj vodič što se dere... Strašno! Velika je šteta kada čovek ide da se odmori i desi mu se sve tako nešto ružno. Ima li dalja priča iz Pefkija? Neke slikice? Svi je hvale kako je tamo lepo.
Evia je veeeelika, ali fakat ima nemerljivo manje plaža od recimo malenog Tasosa... Predpostavljam da je tamo u glavno sistem letovanja, jedan veliki hotel - sve vreme par istih plaža, eventualno obilazak tih većih mesta. Pošto fakat nema puno plaža, zanima me da li je priroda lepa, da li u tom smislu ima šta da se vidi i obilazi, za nas koji nismo navikli da na letovanju sve vreme budemo na jednom mestu. Da isključim posetu Atini, Defima i sl, mislim konkretno samo na Eviu.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Pefki, Evija
PostPoslato: Ponedeljak, 09 Novembar 2015, 16:47 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Od Beograda, preko Makedonije, kopnom smo putovali sve do Glife, gde smo malo predahnuli u ovij kafanici

Slika

odakle smo trajektom prešli u Agiokampos. Na trajektu možete sedeti na otvorenim palubama...

Slika

Ili u zatvorenom salonu.

Slika


Od Agiokampusa do Pefkija stižete autobusom za manje od sat veoma prijatne vožnje.
Evo kako izgleda samo mesto...

Ovo je duuugačka ulica uz more.

Slika

Desno su vile za izdavanje ispred kojih su uglavnom restorani. Tu su i samoposluge, pekare i suvenirnice. Levo je prvo ulica, pa mali park u kom neki restorani imaju baštu, pa zatim ide široka plaža i more. Iza tih kuća sa desne strane su takodje kuće za izdavanje sve do gornjeg, glavnog puta.

Ovo je odlična pekara i poslastičarnica.

Slika

Plaža je baš dugačka i na neki način pomalo dosadna.


Slika


Ulaz u vodu je uglavnom ovakav, a ponegde ima i većih oblutaka.

Slika

More je bilo prijatno toplo i bistro u 90% vremena.

Slika
Ovo je slika "a la Pefkari"!

Tri-četiri dana je po vodi plivala neka pena i nešto belo, ali samo sat-dva dnevno!
Svakog dana, kod doka ribari su prodavali svežu ribu.

Slika

Dok je prepun ribarskih čamaca, ali i ozbiljnijih ribarskih brodova.

Slika

Slika

Ribari vredno rade celo pre podne...

Slika


Ujutru smo pili kafu u ovom predivnom ambijentu.

Slika

A na večeru smo išli uvek u drugi restoran. Ovaj nas je privukao maštovitim stolovima.

Slika

Slika

Moj zaključak bi bio da je ovo mesto k'o njegova plaža, lepo, ali pomalo dosadno.

Naravno, izleti su popunili vreme i doprineli da nam letovanje prodje u dobroj atmosferi. Ponovo u Pefki? Ne.
Ponovo na Eviju? Da.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Pefki, Evija
PostPoslato: Ponedeljak, 09 Novembar 2015, 20:09 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 18:30
Postovi: 6074
Lokacija: Live to camp,camp to live . . .
Pol: Bata
Eto nama i prvih putopisa sa Evije najveceg ostrva u Grckoj. :clap: Od koga ce ako ne od tebe Dujo ?? :bow-blue: Fino to sve izgleda na fotkama nadam se da ste ipak nasli nesto zanimljivo na ovom ostrvu do sada nama jako malo poznatom. Isto ocekujem da se tvom putopisu prikljuci i Bata nislija oni su takodje ove godine istrazivali Eviju. :think:

_________________
svima dobro nikome zlo,nama sta preostane


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Pefki, Evija
PostPoslato: Ponedeljak, 09 Novembar 2015, 23:27 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
Деки, чини ми се да је Крит највеће грчко острво, док је Евија друга по величини.
Како било, мени делује занимљиво, судећи по разним путописима које сам читао...

Лепе сличице Дујо :) .

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Pefki, Evija
PostPoslato: Sreda, 09 Decembar 2015, 13:06 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
E, a sad da vam opišem gde smo bili smešteni.
Uopšte nismo planirali da idemo u Grčku. Jednog vrelog dana krajem avgusta došao mi je mail od "Last minute" sa ponudom za Eviju. Spasa kaže :"Ženo ti ne možešda se svrtiš ni pet minuta na jednom mestu"! Reč po reč i do večeri smo uplatili aranžman. Teško žabu u vodu naterati! U ponudi je ostala samo vila Athineon, pogled na borovu šumu.Tako smo u ovoj vili bili početkom septembra, ove godine.
Išli smo preko Omnitursa i mogu reći da su fotografije vile i opis koje je dala agencija uglavnom tačni. Svejedno, ja ću vam opisati i moje vidjenje koje se pomalo i razlikuje.

To su dve vile u istom dvorištu, na blagoj uzvišici.

Slika


Veći broj soba ima pogled na more, dok one koje su prema ulici imaju pogled na maslinjake i borovu šumu. Mi smo bili u takvoj i ovo je pogled sa naše terase.

Slika


Put koji vidite prilično je opterećen i buka je danonoćna.

Sobe su velike (više od 35 kvadrata) i čiste.

Svo vreme sami održavate higijenu, a za to imate samo kofu i džoger! Posle pet dana, skinete posteljinu i na recepciji zamenite za čistu, pri tom dobijete i čiste peškire.

Nameštaj, skoro nov, je tipa "Forma ideale", ali sasvim ok. Soba okrečena. Na vratima terase klizna vrata sa mrežicom za komarce.

Mi smo bili u sobi sa francuskim ležajem i jednim običnim krevetom. Dušeci su udobni. Ormančić za stvari ima 4 razna, od žice napravljena, aufengera. Medjutim postoji šemizet sa tri lepe velike ladice. Tv mali. Internet je dostupan samo kod recepcije.

U istom prostoru je i kuhinja sa frižiderom koji je odlično radio, rešoom sa dve ringle, prljavom napom, i jako puno kuhinjskih elemenata. Od posudja je bila jedna velika dobra šerpa, tiganj sa oguljenim teflonom, džezva sa oguljenim teflonom i jedna mala dobra, dobrih pet tanjira i dva plastična, mala plastična činija, escajg nedovoljan i veoma lošeg kvaliteta-raznih vrsta, 3 dobre šolje i dve čaše i kutlača.

Slika

Terasa je lepa i velika. Tri fotelje i okrugli sto od ratana. U fotelje mogu da sednu samo oni koji nemaju više od 90 kg, jer su uske. Velika pokretna tenda je jako korisna.

Slika

Klima uredjaj radi odlično, ali na terasi stalno pravi veliku baru, a pločice su klizave!

E, a sad wc! Mali, jedva udjete! Tuš kada se za vreme tuširanja se stalno puni vodom koja ne izlazi, već u njoj stojite. Vremenom iscuri. Spasa je negde nabavio jednu dasku koju smo preprečili i na njoj stajali.

Slika

Wc šolja ima smaknutu dasku koja se stalno miče! Sreća da sam ponela nekoliko pari rukavica za farbanje kose, pa smo kupili neki deterdžent i tako je ispalo podnošljivo.


Slika

Lavabo ima slavinu takvu da jedva operete ruke jer nema mesta!

Slika

A ventilacija kupatila radi preko ovoga!

Slika

Ono zbog čega su mnogi doneli odluku za ovu vilu je bazen. Medjutim, on nije bio u funkciji skoro celo leto. Jedno vreme je u njemu čak bila bašta sa cvećem!

Slika


Izmedju vila, a iznad bazena je bilo nekoliko stolova i stolica i klupa. Tu je bio signal za wi-fi.

Slika

U donjem delu dvorišta je roštilj i dečije igralište.

Slika


E, sad nailazimo na "samo" 250-300 m do mora! Počinje odavde, tj izadjete iz dvorišta.


Slika

Zatim idete ovim zemljanim putem, naša vila je ona skroz gore desno iza (ne vidi se).

Slika

Pa onda ovuda...

Slika

Prodjete pored ovog divnog mirišljavog žbuna jasmina, koji me je na trenutak potsetio na Tunis...

Slika


Zatim nastavite...ima nade, nazire se more...

Slika

I konačno tu je sa desne strane čuvena pekara-poslastičarnica i more. Možete se odmah tu i kupati, a mnogo bolja plaża je desno uz more na jedano 200-250 metara.

Slika

Šta da vam kažem!? Kad bi sredili kupatilo, odvod vode iz klima uredjaja (bazen nas mnogo ne zanima) i asfaltirali put do mora, ovo bi bilo vrlo dobro mesto za boravak.

I na kraju obračun troškova:

-Aranžman koji obuhvata 10 noćenja, prevoz autobusom i trajekt po osobi nas je koštao 160 evra.
-Doručak smo sami spremali.
-Iznajmljivali smo ležaljke i suncobran.
-Za ručak smo uzimali giros, picu ili pecivo.
-Na večeru smo išli u restoran.

Sve u svemu smo potrošili, bez izleta i sitne kupovine, oko 800 evra.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Pefki, Evija
PostPoslato: Ponedeljak, 11 Januar 2016, 11:46 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 07:21
Postovi: 209
Lokacija: Niš
Iz Pefkija imate odlične izlete...
Evo kako je izgledao put do Skiatosa. Fantastična ekipa na brodu i ludi Srbi



Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Pefki, Evija
PostPoslato: Nedelja, 17 Januar 2016, 18:16 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 07:21
Postovi: 209
Lokacija: Niš
Evo ga Skiatos



Poslednji put menjao jelenabata dana Nedelja, 17 Januar 2016, 18:18, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Pefki, Evija
PostPoslato: Nedelja, 17 Januar 2016, 18:17 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 07:21
Postovi: 209
Lokacija: Niš
I destinacija koju ne treba zaobići - Lihadonisi



Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Pefki, Evija
PostPoslato: Nedelja, 17 Januar 2016, 23:56 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Bato, mnogo su vam lepe slike sa broda, narocito ona prva "djuturativna" i ona sa mojom kumom i malom lepoticom, koja joj se zakacila za ledja...mislim da je bila najaktivnija i "u kolu".... :ljubac:

U drugom videu, ubi me pesmom! :cry: :ljubac:

Treci- "zalici mi na Dalmaciju"! :ljubac: Videh li ja to delfine blizu vas?! :nevera:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Pefki, Evija
PostPoslato: Ponedeljak, 18 Januar 2016, 07:38 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 07:21
Postovi: 209
Lokacija: Niš
Nisu delfini nego foke... porodica koja se tu nastanila... tata, mama i 3 bebe
Tu se vidi i nemački brod potopljen u II svetskom ratu


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Pefki, Evija
PostPoslato: Ponedeljak, 18 Januar 2016, 11:54 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Pa...to sam i pomislila! I ucinilo mi se da sam videla foke... ali, pomislih- otkud foke tu?!Zar njima nije pretoplo u tim krajevima?
Brod sam videla!

:ljubac:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Pefki, Evija
PostPoslato: Ponedeljak, 18 Januar 2016, 12:59 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
:bravo: J&B od vas uvek odlični filmići!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Pefki, Evija
PostPoslato: Sreda, 27 Januar 2016, 23:55 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 07:21
Postovi: 209
Lokacija: Niš
do pisanije evo malo plaža Evijskih





i naravno pijaca... Istiea ponedeljkom... ima sve - od ribe do sireva ...



Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Pefki, Evija
PostPoslato: Četvrtak, 03 Mart 2016, 10:17 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 25 Jul 2015, 12:08
Postovi: 110
Lokacija: Beograd-Jug
Pol: Bata
@dujaspasa
kakva je plaža tu gde se izlazi iz vaše vile u kojoj ste bili? negde sam pročitao da je i plaža loša na tom mestu pa treba još pešačiti.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.