Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 11:08

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Petak, 29 Maj 2015, 10:56 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Posle Porto Katzikija, rešili smo da se vratimo u naš apartman sa druge strane, odnosno da tako zatvorimo ceo krug oko ostrva. Tada smo se nagledali prelepih pejzaža, provozali kroz stara sela gde se dešavalo da ćošak nekih kuća zalazi pravo na magistralu, nailazili na stada ovaca...

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 29 Maj 2015, 11:16 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Na jugu ostrava smo svratili u simpatično mesto Vasiliki. Odmah pored mesta je i plaža, ali ne znam koliko je zgodna za kupanje, pošto je vetrovita, puna je surfera i ko voli taj sport sigurno bi mu ovo bila odllična baza (pored Agios Ionias-a na severu). Mnogi biraju ovo mesto kao bazu i zbog relativno bližeg položaja onim čuvenim plažama Lefkade, već pomentu Porto Katziki, Egremni, Megali Petra, Kavalikefta.... Iz Vasilikija se trajetkom prelazi za Kefaloniju.

Mi smo u Vasilikiju proveli samo jedno podne i jako nam se dopao. Puno restorana je načičkano oko male luke, baš mi je izgeldao romantično. Mesto je mirno, ali ja nisam videla da tamo ima neko šetalište. Meni lično bolje je smestiti se negde bliže glavnom gradu Lefkasu ili kod Nidrija, jer su bolji i prostraniji za večernji izlazak. Sve je to stvar individualnog izbora.

Nekoliko slika iz romantičnog Vasilikija

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 29 Maj 2015, 11:57 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Posle Vasilikija nastavljamo put ka nešem smeštaju, ali ovog puta ćemo doći sa juga. Kada prođete Vasiliki, reljef Lefkade se naglo menja, više nije tako divlja, brdovita i tu počinju one kamenite-šljunkovite plaže, a boja mora je opet "obična".
Prolazi se kraj ribarskog sela, uvale sa malom lukom Sivota, ali to nije ona Syvota ispond Igumenice, sada već popularno letovalište.
Ova Sivotota se nalazi na jugoistoku Lefkade i lepa je za jedan opet romantični izlazak u neki od ribarskih restorana. Nažalost, odatle nemam ni jednu sliku, ali evo jedne sa neta. :smesko-gore-dole:

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 29 Maj 2015, 12:18 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Sledeće veće mesto od Sivote ka Lefkasu, na istočnoj obali, gde smo proveli par večeri jeste Nidri. Kao što sam u početku rekla, Nidri je jako popularan kod srpskih turista kao baza, jer je najjeftiniji. Nidri je u stvari luka i jedno veće mesto sa širokom ulicom u centru i dugačkim šetalištem pored luke. Mnoge vile i kafići, načičkani levo i desno od luke pravo izlaze na šljunkovitu "plažu", koja je jako uska i sve je skučeno i previše blizu luke u kojoj stalno špartaju manji i veći brodići, jerdrilice i dr. Nekima ne smeta da se i tu kupaju, ali ja tu ne bih ni mali prst pokvasila. :hand: Nidri mi se samo i isključivo dopao kao mesto za šoping, izlazak na piće, a fino je i šetalište pored luke. U Nidriju uveče ima puno ljudi, kafići su puni i meni je za par sati prijala ta vesela atmosfera.

Jedan deo luke u Nidriju
Slika

Delić šetališta u Nidriju
Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 29 Maj 2015, 12:51 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Pre nego završim ovaj "kratki" putopis sa Lefkade, koji se fakat oduži da kažem još koju reč o gradu Lefkasu i okačim još para sličica sa još jedne plaže.

Iz glavnog grada Lefkasa sličica nemam, jer smo tamo uglavnom išli u večernjim satima. Centar Lefkasa, jedna popločana ulica sa pripadajućim bočnim, mi je jedno od lepših i najprijatnijih ulica od mnogih koje sam videla u sličnim grčkim ostrvskim centrima. Ima dosta kamenih zgradica, mali trg, crkvu i odiše nekim starinskim šarmom i elegancijom. Uveče se tu sjati dosta sveta, bude poveća gužva, ali mi nismo popuštali da se skoro svako veče pridružimo toj veseloj euforiji.

sličica sa neta

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 29 Maj 2015, 13:07 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Ovde ću još dodati sličice sa još jedne plaže na zapadnoj obali, a to je Giola. Zapravo, tog dana smo krenuli na Egremni, plaža koja spada u must see, pored Porto Katzikija i Katizme, i još nekih. Nažalost, opet nas je gužva sprečila da se približimo istoj. Za Egremni se sa magistrale skreće na uzak i prašnjav put, gde fakat po širini može da prođe samo jedan auto. Čim smo skrenuli na taj put, shvatili smo da je to bila velika greška. Gomila kola stoji ni tmo - ni ovamo. Kako okrenuti na tako uskom putu :?: Kako propustiit one koji su se nekako okrenulu :?: Tu se desila jedna opasna situacija, koju ću da pamtim celog života. :doh: Jednostavno smo stali uz visoku liticu sa pola točka nad provalijom da propustimo automobile. Zatvorila sam oči, pomolila se Bogu :| i.... uspelo je. Nismo pali u provaliju. :shifty:

Posle neuspelog silaska na Egremni, izabrali smo u toj divljnini neko proizvoljno skretanje i dugo se spustali krivudavom ulicom i stigli do Giole. Plaža je prostrana, more nije tako plavo kao na drugim plažama, a u plićaku ima velikog kamenja.

Slika

Slika

Ovde se moj "kratki" ili bolje rečeno "nepotpuni" putopis završava. Bilo bi lepo da ga jednog dana nastavim, jer znam da u toku tog prvog boravka na Lefkadi, nismo videli mnoge njene bisere, gore pomenti Egremni, Kavalikeftu, Megali Petru, Sivotu, Agios Ionias, i mnogo drugih fantastičnih mesta. Ono što sada znam, na Lefkadu je bolje ići van sezone, ona nije oaza za kupanje u toplom moru, Lefkada je melem za oči i odmor za dušu.

Al ga završih efektno. :dance: :lol:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 30 Maj 2015, 09:48 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Pesma koja me uvek podseca na Lefkadu i dok je slusam, kroz glavu mi prolaze slike sa tog lepog ostrva.



Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 30 Maj 2015, 17:39 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Bravo, Milenice! Citala sam te sve vreme i cekala da zavrsis! :bravo: :ljubac:
Svidja mi se tvoj nacin opisivanja, bas si mi osvezila dan! :ljubac:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 30 Maj 2015, 18:29 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Hvala Pef!!!! :ljubac: :ljubac: :ljubac:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 01 Jun 2015, 12:48 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač

Pridružio se: Sreda, 01 April 2015, 13:19
Postovi: 234
Pol: Seka
Lefkada je prelepa i ovaj putopis je odlican! :)
Neverovatna boja mora na svakoj plazi. Zao mi je sto je put do Gialosa onoliko krivudav i uzak pa smo otisli samo jednom.
Pogled iz smestaja vam je bio odlican.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 01 Jun 2015, 14:03 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Hvala Slađo! Trudila sam se da moj putopis pokaže moje lične utiske sa Lefkadi, tj ono što me je oduševila i što me je iznenadilo. Lefkada je prelepa, ali lično mislim da nije za za nekko opušteno brčkanje u toploj vodi. To meni ništa ni je smetalo da je zavolim i da maksimalno uživam dok sam bila tamo. Prosto bih volela da bar još jedanput odem tamo van sezone i na miru da se nagledam tog plavetnila. Videla sam da ste vi uspeli da odete do Egremnija, nekima je ta plaža najlepša.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 01 Jun 2015, 15:16 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač

Pridružio se: Sreda, 01 April 2015, 13:19
Postovi: 234
Pol: Seka
Nama je Milos najlepsa, bili smo tri puta. Egremni nije iz vise razloga a najvaznije je sto put do tamo i nazad ubije. Prvo kolima voznja traje, cini mi se satima, a onda stepenice. Cak stepenice i nisu problem koliko voznja pa parkiranje, pa probijanje nazad. :)
Na Lefkadi smo se propisno smrzli sto se kupanja tice ali ja bih opet u istom terminu. Ne mogu da zamislim voznju u sezoni do ponekih plaza. Isli smo kraj juna i pocetak jula. U povratku za Srbiju smo imali priliku da se okupamo u Egejskom moru u Leptokariji. Razlika u temperaturi mora je OGROMNA! Ali i u lepoti plaza. :(


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 01 Jun 2015, 17:47 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Milena :text-bravo:
Realan prikaz prednosti i mana Lefkade.
Ja sam je posetio samo na jedan dan, i kupao se na Egremniju i Porto Katsikiju i verovatno su ove dve plaže uticale da zavolim Jonsku obalu. Neverovatna boja mora, a i te litice plažama daju impresivan izgled. U svom uvodu si i napisala zašto izbegavam da letujem na Lefkadi. Agencijske ponude su isključivo u Nidriju, a to je mesto sa ružnom plažom i bez ikakvog šarma. Lefkada je isključivo za sopstveni auto i ljude kojima ne smeta duža vožnja do plaže.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 02 Jun 2015, 00:16 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
VlaMar, hvala ti puno. Apslutno si u pravu, bez kola na Lefkadi si potpuno nemcan. Tamo se ni motori ne voze, jer je opasno. Pozeljno je i biti vest vozac. Moze uvek privano da se rezeervise na Lefkadi ubilo kom mestu. Recimo, ima jedna usamljena vila iznad Katizme, zamisli samo da se budis i da lezes sa bogledom na ONO plavetnilo i ONO cudoviste od plaze, sa OGROMNIM talasima koji su tamo cesti. Malosam razmisljala o toj vili, morampriznaaati da me je malo uhvatila jeza da se smestim u toj divljini, kada odu svi kupaci, nekako je zastrasujuce. Zato sam izabrala pitomu istocnu obalu, blizu Lefkasa, koji mi se isssto dopao. Eto, ako si hrabar, mozes tamo da se smestis. Sada recimo zna i to da je sasvim ok mozda izabrati smestaj pored vetrovitg Agios Ioniosa, najblize si divljim plazama, a blizu je glavnom gradu, a sama ta plaza je takdje jako interesantna i neobicna.

Sladjo, verujem da je na Lefkadi voda posebno hladna Ja se secam recimo da sam na nekim plazama malo obila noge o kamenje, bas na Gioli najvise. Ali opet bih volela tamo da odem i da se kupam u toj plavoj vodi, isto kao i ti. Predpostavljam da ste na Milos isli preko Agios Nikitasa? Do te plaze mora da se pesaci i malo planinari. Nadam se da barem tamo nije bila guzva. Kako ti se dopalo selo Agios Nikitas? Da li ste bili na Megali Petri i Kavalikefti? Kavalikefta mi na slikama izgleda kao da je sa druge planete.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 02 Jun 2015, 14:35 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač

Pridružio se: Sreda, 01 April 2015, 13:19
Postovi: 234
Pol: Seka
Kada smo mi bili nigde nije bila guzva. :) Milos mi se najvise svidja jer je skroz divlja plaza. Nema lezaljki, nema kafica, nema muzike,... samo more i milina! :) Isli smo peske. Agios Nikitas nam je isto ok. Plaza je bas kakve volimo. Sljunak na plazi a ima i stena. Sitan sljunak.
Isli smo do Kavalikefte ali su bili talasi i bili smo sami pa mi bilo nekako sablasno.
Ljudi moji, mi svuda poranimo i na nekim mestima nije bas prijatno kad nema zive duse. :D Bili smo sami na Gioli i na Metaliji. Sreca, na Giolu dodjose neki nasi ljudi pa se i mi okupasmo! :smesko-levo-desno:
Na Mermernoj isto tako, samo sto je tamo bilo ekstra!

Agiofili nam je isto jedna od lepsih.
Na zapadnoj strani je na svakoj plazi bila tirkizna boja mora, tako da je mala razlika u plazama po meni. :)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.