Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 15:08

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Krf foto-putopis
PostPoslato: Četvrtak, 13 Oktobar 2016, 18:09 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Hvala Tedi, ima jos... samo se bojim da sam preopsirna, ali Bilo mi je sam da nesto preskocim. Kroz neka mesta sam smo prosli i slikali, a kroz mnoga nismo. Svasta tako ima. Vidis da od istorijjskih znamenitosti I sela unutar ostrva nismo ista videli.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Krf foto-putopis
PostPoslato: Četvrtak, 13 Oktobar 2016, 18:12 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 25 Avgust 2014, 11:48
Postovi: 2065
Lokacija: ... TEBI IH DAO SVE, ZA TEBE ZIVEO...
Pol: Bata
Nisi Miki preopsirna nikako. Sto vise informacija, to bolje. :) Za sad je sve fe no me nalno. :)

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Krf foto-putopis
PostPoslato: Četvrtak, 13 Oktobar 2016, 18:42 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Autocorrect me urnisao u proslom postu I zurno sam ga kucala, valjda se resume sta sam htela da kazem. :(

Hvala Line inspiracija da nastavim dalje!!!!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Krf foto-putopis
PostPoslato: Petak, 14 Oktobar 2016, 10:32 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Moraitika i Mesonghi
Dva spojena mesta na kraju ovog dela, u neku ruku različita ali ono što im je isto i što se meni veoma dopalo, jeste najtoplije mora na Krfu (verovatno i šire), a da nije u pitanju dosadni dugačak plićak do članaka, već se dubina vode kreće od sutruka do vrata.


Moraitika je veća, kroz mesto prolazi magistrala, ima dosta prodavnica, apartmanskih vila i jedan veliki hotel. Smeštaj je većinom gurpisan ispod magistrale, u uskim ulicama uz plažu. Sama plaža je dugačka, peščana, ima dosta hladovine ispod drveća, mali park i taverne u nizu iza plaže. Podsećala me je na Pahis plažu na Tasosu, s tim što gore pomenut veliki hotel ima svoju sopstevnu, odvojenu plažu, na kojoj je prilaz slobodan.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

U daljini se vidi plaža hotela
Slika



Mesonghi je na kraju jugoistočne obale, nastavlja se na Moraitiku. Kroz to mesto magistrala ne prolazi, jer pred sam ulaz skreće ka drugom pravcu, ka mestima Lefkimi i Kavos, na krajnjem jugu ostrva. Zato je ovo mesto vrlo mirno, prodavnica gotovo i da nema, manje kuće sa smeštajem za turiste se nalaze uz uske isprepletane ulice, uz plažu. Iza plaže je opet niz taverni i kafića. Plaža je uska, šljunkovita, a atmosfera na plaži je tiha i mirna. Na jednom delu plaže posut je pesak, a u vodu se ulazi stepenicama. More je čisto i vrlo toplo.

Između mesta Moraitika i Mesonghi nalazi se račica puna ribica, koja se uliva u more
Slika


More u uvali je mirno i toplo
Slika

Cela plaža, slikana kamerom (nešto lošiji kvalitet slike)
Slika

Deo plaže posut peskom
Slika

Iza plaže male uske ulice
Slika


Prazna plaža, jednog kišnog popodneva, dan pred polazak kući :cry:
Slika

Taverna na plaži, gde smo dva puta ručali. Hrana nije ništa posebno, ali konobar fantastično ljubazan, engleski govori savršeno, ali prave grčke lepote. :D
Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Krf foto-putopis
PostPoslato: Petak, 14 Oktobar 2016, 21:19 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Miki, :bravo:
samo ti natenance i što opširnije, mi smo ti takva, long-play publika :ljubac:

I ako si uslikala i tog lepog Spirosa, nećemo ti ništa... ;)

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Krf foto-putopis
PostPoslato: Ponedeljak, 17 Oktobar 2016, 08:04 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Hvala Jack! Uživanje mi je da pišem ovaj putopis, kao da sam opet tamo, a još veće je zadovoljstvo kada ga i vi čitate! :ljubac:

:doh: Bože što sam smotana, zaboravila sam da vam sliknem simpatičnog Spirosa! Eto, bilo mi dovoljno da ga samo gledam! :lol:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Krf foto-putopis
PostPoslato: Sreda, 19 Oktobar 2016, 15:50 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Južna obala Krfa
Glavna mesta su Lefkimi i Kavos

Lefkimi, za koji slobodno može da se kaže da je varošica, drugo je po veličini mesto, iza grada Krfa. Pored gradića nalazi se i pristanište, koje je važno, jer nekoliko puta na dan pristaju trajekti iz i ka Igumenici. Po meni ima jedan poseba šarm starog primorskog mesta. U centru se nalazi kanal sa isotimenom rečicom. Negde sam pročitala da ga je neko nazvao „grčka Venecija“. To jeste malo preterano, ali ja sam zaista bila potpuno iznenađena i oduševljena, pre svega mirom i starim kućama u Lefkimiju. Svakako da i Lefkimi ima svoju plažu, koju na žalost nismo posetili, jer je malo skrajnuta od samog mesta.

Evo samo delića atmosfere iz Lefkimija. Biće malo više slika, ali jedva sam se odlučila koje da ne stavljam, sve su lepe i ima ih puno.
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Krf foto-putopis
PostPoslato: Četvrtak, 20 Oktobar 2016, 08:17 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Kao što sam već rekla, mesto je jako mirno i kao što se vidi, tokom dana je bilo polupusto. Možda su se turisti razišli po plažama, ali sam sigurna da ni u popodnevni časovima nije vašarište kao u drugim mestima. Uz podatak da ovo mesto ima i plažu, može biti vrlo primamljivo za one koji vole miran odmor. Od Mesongija do Lefkimija ima oko 20km magistralom, koja ovde ide sredinom ostrva i tuda, sem par manjih mesta, putokaze za plaže na zapadu, nećete ništa posebno videti. Ako se odvažite da idete sporednim putem uz istočnu obalu, zavućićete se u neke skrivene i retko posećene delove ostrva Krfa. Tu takođe ima nekoliko plaža, poneko ribarsko mesto, ima i jedan veći hotel sa plažom, ali lično mislim da je ovaj deo odličan za jedan potpuno miran odmor. Kao i mnogi sluđeni turisti na Krfu, koji jurcaju da vide istorijske znamenitosti i plaže "u trendu", ni mi nismo stigli da obiđemo ovaj deo ostrva.

Evo još nekoliko fotkica iz Lefkimija.

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Krf foto-putopis
PostPoslato: Utorak, 25 Oktobar 2016, 07:58 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
:text-bravo:

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Krf foto-putopis
PostPoslato: Utorak, 25 Oktobar 2016, 08:25 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
:ljubac: Hvala Urb!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Krf foto-putopis
PostPoslato: Utorak, 25 Oktobar 2016, 13:04 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Kavos

Na 7 km od Lefkimija i na oko sat vremena vožnje od Kerkire, nalazi se najjužnije mesto na Krfu, a to je Kavos. O Kavosu kruže raznorazne ružne priče, od kojih su neke tačne, ali neke i nisu. Konstatacija da mesto „smrdi“ i da je „prljavo“ apsolutno ne važi, jer Kavos tokom dana izgleda isto kao i svako drugo turističko mesto u Grčkoj. Kavos je prilično veliko mesto sa isprepletanim ulicama, gde se nalazi puno manjih hotela, vila za izdavanje, kafića, prodavnica, barova, fast food i drugih restorana... Konkurencija je velika i zato su ovde jako povoljne cene. Uz ovo dugačko mesto proteže se velika peščana plaža srednjeg kvaliteta. Kada dođete u Kavos, odmah primetite da je to omiljeno letovalište mladih, mada sam videla da tu sasvim normalno letuju i porodice sa decom i razni drugi turisti. Od omladine najviše ima Srba i Engleza, što se odmah primeti po istaknutim reklamama klubova i barova, koji su prilikom naše posete bili zatvoreni, jer počinju sa radom u kasnim noćnim satima. Noću se Kavos preobražava u mesto zabave i ludila. Moj mladi rođak, koji je tamo letovao, kaže da može svašta da se vidi, pa je čak malo i rizično. Mladi Srbi i Englezi idu u potpuno zasebne klubove, da se uz mnogo pića i drugih supstanci provedu i ono što je najgore između ovih grupa, nažalost, vlada neki rivalitet i neprijateljstvo. Englezi više naginju ka tome da se totalno izbezume pijančenjem, što nije prijatno videti na ulici, a poneki problematični srpski mladići „vole“ takve da kažnjavaju pesnicama. Jer uvek se nađu neki tipovi koji neće da poštuju kodeks: „Ne diraju oni nas, ne diramo ni mi njih.“ Porodičnim ljudima se ipak ne preporučuje kasnonoćni boravak u Kavosu.

Meni se lično Kavos dopao, posebno red vila sa privatnim plažama, koje se nalaze na ulazu u mesto. Preko dana atmosfera u mestu je prijatna, baš zato što su ulice pune mladog sveta. Možda bih mogla da letujem u Kavosu, ali svakako ne bih volela da se zadesim na ulicama Kavosa u noćnim satima i da gledam kako se teturaju pijani Englezi ili još neke gore stvari. Ono što je sigurno, Kavos se nalazi u oblasti gde su najlepše i najveće peščane plaže na Krfu, a blizu je i bajkoviti Lefkimi.

U Kavosu ima lepih i mirnih ulica sa malim hotelima i vilama na samoj plaži
Slika


Kavos je pun mladih, ne znam kako sam uspela da sliknem ovako praznu ulicu?! :D
Slika

Slika

Slika


Plaža
Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Krf foto-putopis
PostPoslato: Utorak, 01 Novembar 2016, 16:31 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Kanonii pripada glavnom gradu, kao jedno veće predgrađe. Iz Kanona uz obalu može da se stigne do centra Kerkire. Tu se nalazi par velikih hotela i raznih drugih semšaja, nekoliko crkava, areholoških nalazišta i dve osrednje plaže. Sa uzvišice uz obalu, pruža se možda najslikaniji detalj na Krfu, a to su mala crkva Panagia Vlacherna na istoimenom ostrvcetu, povezan za obalu pontoskim mostom i Mišje ostrvo ili Pontakonsi, na kom se nalazi vizantijska crkvica iz 12 veka.
Ovo mesto je takođe atraktivno za turiste zbog aerodroma, koji se tu nalazi. Svi srećni i nestrpljivi, kao deca, sa kamerama i fotoaparatima dolaze tu da posmatraju kako avioni poleću i sleću.


Najslikaniji pejzaž na Krfu, viđen iz predgrađa Kanoni
Slika

Mini crkva Panagia Vlacherna iz 17. veka
Slika

Slika

Mišje ostrvo (Pontakonski)
Slika


Pešački most za prelazak na drugu stranu zaliva, odakle je najinteresantiji pogled na avione koji poleću i sleću
Slika
Slika

Iz kafića na kopnu avioni se vide još bolje
Slika


Jedna od dve plaže na Kanonima
Slika


Kanoni – ulica uz obalu, koja vodi do Kerkire
Slika


U daljini se vidi tvrđava
Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Krf foto-putopis
PostPoslato: Sreda, 02 Novembar 2016, 07:44 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 08:04
Postovi: 2947
Lokacija: Sremski Karlovci
Pol: Seka
:bravo: slike uz tekst za desetku!

Putopis pišeš sa uživanjem i nisi preopisna :ljubac:

Krf nikad nije bio na mojoj listi, ni sama ne znam zašto. Sad vidim da je prelepo ostrvo i da ima dosta toga da se obiđe. Plaže lepe i nema gužve, to mi je bitno.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Krf foto-putopis
PostPoslato: Sreda, 02 Novembar 2016, 09:36 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Hvala Dacili! Krf je zaista lepo, veliko ostrvo, a samim tim i raznovrsno u svakom pogledu. Zato ne treba donositi ishitrene zaključke o njemu. Kao što vidiš, ima mesta koja su puna turista i gde je gužva (Dasia, Ipsos, Kasiopi...), a ima mesta gde nema žive duše (Lefkimi, Mesonghi...). Plaže su stvarno velike, ima ih puno, mislim da nisu tako lepe kao na Tasosu, ali polupraznih, izolovanih, divljih i usamljih ima u daleko većem broju. Takođe mislim da na Krfu ima više malih, mirnih, autentičnih ribarskih sela sa sopstvenom skrivenom plažom. Zato kod izbora smeštaja treba sve ovo imati na umu i ne birati ono što agencije uglavnom nude. Ono što je sigruno, na Krfu nikada nije dosadno, svašta ima da se vidi i obiđe.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Krf foto-putopis
PostPoslato: Sreda, 02 Novembar 2016, 10:02 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 08:04
Postovi: 2947
Lokacija: Sremski Karlovci
Pol: Seka
Miki, hvala ti puno :ljubac:

U planu će biti svakako čim se steknu uslovi :smesko-levo-desno:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.