Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 19:49

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Литохоро
PostPoslato: Nedelja, 07 Avgust 2016, 12:57 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač

Pridružio se: Sreda, 01 April 2015, 13:19
Postovi: 234
Pol: Seka
Petronije, svaka cast za temu. Nisam je videla do sada. Nama Litohoro izmice stalno. Jednom davno sam bila tu prilikom odlaska na Olimp ali je kisa mnogo padala pa se cela poseta svela na sedenje u kaficu. :)
Bas lepo sto su se i ostali ukljucili, slike su vam odlicne. :bravo:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Литохоро
PostPoslato: Utorak, 09 Avgust 2016, 10:47 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
Maслачку, слике су ти баш кул :lol: .

Слађо, тенкју!

Имамо и ми да се враћамо ту још...

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Литохоро
PostPoslato: Utorak, 09 Avgust 2016, 22:22 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 10 Maj 2016, 13:21
Postovi: 93
Pol: Seka
Tamo je sve divno,kako slike da ispadnu loše :D
Meni je to i bila ideja jer šteta provesti letovanje pod Olimpom a ne prošetati se po Olimpu ;) Jedino što nigde nisam mogla da pronadjem detaljne opise potencijalnih izleta nego samo neke opšte smernice,a opet nisam htela sa njih dve na plus 3o da se izlet pretvori u cimanje.Dejavla ima sjajne slike vodopada,mi smo tu već bili umorni-seli,jeli i uživali,nikakvo penjanje okolnim stazicama iznad vodopada,brčkanje nogu u leeedenoj vodi i sl.,a pritom baterije od fotoaparata skoro prazne.

A Litohoro je stvarno prelepo,nije vašarište kao većina gradića na moru


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Литохоро
PostPoslato: Subota, 13 Avgust 2016, 11:24 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:29
Postovi: 2521
Lokacija: Vinchester city
Pol: Bata
Biće slika kad se nakanim samo da postavim, mada bi možda bilo korisnije i preglednije kad bi se to (i ostale pričice drugara) smestilo u neku temu poput - izleti...Olimp...Pieria... :think:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Литохоро
PostPoslato: Subota, 13 Avgust 2016, 16:06 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Ovo je prelepo!

Sent from my 9010X using Tapatalk


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Литохоро
PostPoslato: Nedelja, 21 Avgust 2016, 23:15 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 10 Maj 2016, 13:21
Postovi: 93
Pol: Seka
To je dobra ideja,mogao bi neko da prebaci u posebnu temu da bi bilo preglednije.

Kao što rekoh od parkinga,tj.da kažemo dna parkinga postoji stepenište kojim se kreće ka vodopadu i pećini,ali ako već posetite manastir da se ne bi vraćali gore postoji stazica kojom se kreće ka pećini.Kada smo mi obilazili manastir kustos nije bio previše rečit (pokazao nam je gde se pale sveće i gde je grob sv.D. i nestao) i jedna stara,pogrbljena žena (old lady Helen) pitala nas je da li želimo da nam priča o čudima sveca.Mi smo bili u fazonu što da ne i onda nam je ona ispričala (ja to ne nadjoh na netu) kako su dvojica braće došli kod svetog Dionisija (koji tad još nije baš bio priznat kod Grka kao čudotvorac) i upitali ga za pomoć jer je jedan brat bio bolestan.Onda su se molili koliko već dana,brat je prohodao,ozdravio i oni su njemu dali pola svog blaga i brodova,tako je podignut manastir i to je bilo jedno od prvih njegovih čudesa.Old lady nam je ispričala kako je i ona bila bolesna i da joj je taj svetac pomogao i zamolila nas da joj donesemo holy water ako smo krenuli do pećine.Mi smo do tad mislili da se prošetamo samo do vodopada ali smo zaključili da možemo i do pećine i uz njene upute tu levo tu desno mi smo krenuli.Na putokazu piše da se stiže za 2o min,a nama je tim dužim putem sa devojčicom od 7 god. i mladjom od 12 kg u nosiljci trebalo oko sat i 10 min.

Ništa preterano zahtevno,ali odgovarajuća obuća je obavezna,
85 % staze je u hladovini,
staza postoji,označena je planinarskom markacijom,
skoro sve vreme se ide uz vodu,pri kraju se predje most,zatim ide carstvo mahovina,i kraj su stepenice niz koje se sliva holy water gore do pećine,
u jednom delu se malo odvaja naviše i tu se kamenje malko odranja te je neophodan oprez ali ništa strašno (za vraćanje istim putem bi bilo malo zajb*** baš zbog tih odrona).
Ako se ide regularnom stazom kojom smo se mi vratili (starija ćera je sve vreme džvanjkala kako je dosadno,a dok smo išli na tamo verala se kao kozica) odmah se predje most i u stvari mi smo odmah na početku pogrešno skrenuli levo umesto desno,a ako se ide ovim dužim putem most se prelazi pri kraju i tu se nailazi na putokaz (koji je nas u tom trenutku iskreno zabrinuo)

Slika

Dok smo pešačili šalili smo se da nas je old lady poslala na stazu iskušenja da joj donesemo holy water i da mi moramo da završimo stazu-nema nam druge :D
Kada smo na kraju stigli do pećine tamo smo zatekli ljude u japankama i bilo je više nego očigledno da nema šanse da su stigli istim putem kao mi (ja sam čak bila ubedjena da se na vrhu tog stepeništa nalazi parking za autobuse :roll: ).U jednom trenutku se pojavljuje kustos i kada nas je prepoznao raširi čovek ruke uz :Eeeeeee! ,mi njemu isto :Eeeee! i upita nas gde smo do sad.Kada smo mu pokazali odakle smo stigli tad je već stigao do :OOooooo !!! Sve u svemu došli smo do toga da ne treba baš uvek da slušamo nepoznate starije žene ;) Takođe nam je ispričao da on tako posebno kada nije gužva voli da popriča,skuva kafu ljudima koji posete manastir,da ih pita kuda su krenuli da im pomogne tako da im olakša,kojim putem i sl. (kada je čuo da smo smešteni u kampu hteo je da nam pokaže zgodna mesta gde bi mogli da prespavamo i napomenuo da nema divljih zveri 8-) ).Elem toga jutra prvi čovek koji je posetio manastir se naljutio na njega što mu se meša u život kada ga je pitao koji su mu planovi tako da je ostatak dana bio pomalo na distanci sa posetiocima,a to je sve dovelo do naše super šetnjice stazom iskušenja :D .

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.