Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 13:51

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Waterland
PostPoslato: Subota, 05 Decembar 2015, 13:00 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Ako letujete na Halkidikiju jedan od izleta koje će vam agencije ponuditi je i akva park Waterland u (kod) Solunu. Sa malo organizacije se do njega može doći i u samostalnoj režiji i bez auta jer postoji bus koji sa autobuske stanice u Solunu (Monastiriou 67) vozi do akva parka i poslepodne vraća. Ipak je ušteda na ovaj način tek par eura.
Zvaničan sajt akva parka je http://www.waterland.gr/#/home da možete da proverite radno vreme. Početak je uvek u 10:00, a kraj se menja između 18:00 i 20:00 u zavisnosti od sezone.
Ulaznice koštaju 14,5e za odrasle (stariji od 14 godina), 11e za decu (4-14 godina) i besplatno za mlađe od 4 godine i važe ceo dan. Postoje i ulaznice za celu sezonu.

Plan akva parka, ne zauzima neku veliku površinu i nema baš nešto puno atrakcija, ali može da bude zanimljiv način da presečete rutinu soba-plaža, a mlađoj deci će biti zanimljivo
Slika

Ispred akva parka nalazi se solidan parking, ja sam ga posetio u terminu kraj avgusta, početak septembra, našli smo mesto lako, ali ne mogu da tvrdim kako je u punoj sezoni. Na ulazu je i fontana ispred koje se valjda svi slikaju
Slika

Slika

Na samom ulazu nalazi se par prodavnica, lekar, garderoba, info centar...
Slika

Slika

Ležaljke su raspoređene oko svih bazena, ujutru je bilo mesta, ali se čak i u ovom terminu oko najpopolarnijih tobogana stvorila gužva kasnije
Slika

Prvo se nalazi na piratski brod, deci možda i najzanimljiva atrakcija. Puno malih tobogana na sve strane, merdevina, prolaza, a najveća atrakcija je "bure" koje se puni vodom i na svakih 5 minuta prelije uz ciku i vrisku dece.
Slika

Slika

Slika

Sledeća atrakcija je "lenja reka", jedno dugačko korito u kom se spuštate na gumi. Gume uzimate na dnu tobogana, popnete se na vrh i krenete. Sve ide veoma sporo, najzanimljivije je na krivinima kada dođe do zastoja pa jedne druge gurate ili vučete. Ova atrakcija je kod klinca sa kojim smo bili u akva parku bila apsolutni hit. Nama je bilo zanimljivo prvi, drugi i možda treći put, a zatim smo morali da pribegnemo taktici da jedan čeka na vrhu, a drugi dole
Slika

Slika

Zatim sledi bazen sa talasima. On je nejednake dubine pa spasioci raspoređuju mlađe pri kraju bazena, one koji im se učine nesigurnijim ka ivicama gde postoje držači, a najhrabriji ostaju u sredini da ih bacaju talasi. Valjda nije bilo dovoljno zainteresovanih pa smo se 10 minuta brčkali u bazenu bezveze. Posle smo ukapirali da postoji sirena koja najavljuje da za 2 minuta počinju talasi i svi se prebace iz drugih bazena. Samo nema dovoljno vremena da se ode po aparat pa morate da mi verujete da talasa stvarno i ima
Slika

Meni su super bili ovi talasasti tobogani na kojima se spuštate na gumi. Decu ispod neke visine ne puštaju da se spuštaju na ovim toboganima, kao i ne dozvoljavaju da ih držite u krilu, ali recimo da je to 5-6 godina
Slika

Za starije i hrabrije postoje i veči, duži, stmiji tobogani i oni su zanimljivi. Kada uzmete u obzir masa * ubrzanje na forum mogu da postavim i ličnu fotografiju
Slika

Slika

Zatim idu dva bazena sa sitnim atrakcijama, fontanama, pečurkama, đakuzijem... Možda je mana što su plitki i ne može da se u njima pliva
Slika

Još jedna atrakcija u kojoj klinci uživaju je "Tarzanovo ostrvo"
Slika

Ima i par slobodnih zeka koje su se toliko navikla na prisustvo dece da im možete prići i maziti ih
Slika

Na dovoljno mesta ima toaleta, kioska brze hrane sa pristojnim cenama, sladoleda... Nemam primedbi ni na higijenu i čistoću u celom kompleksu.
Možda bih dodao gumu ili "tepihe" na stepenice kojima se penjete do tobogana, zna da bude klizavo. Možda su to u međuvremenu promenili, ipak sam ga ja posetio pre par godina.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Waterland
PostPoslato: Subota, 05 Decembar 2015, 19:41 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Ako si zavrsio, da odmah Slika Slika Slika i kazem :bravo: , za opis i divne fotografije! Ako ne, odmah brisem, pa pisem kasnije!

VlaMar, :ljubac: !

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Waterland
PostPoslato: Subota, 05 Decembar 2015, 20:35 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Hvala Pef. Završio sam, nema ovde mnogo dodati. Tražio sam zapravo slike da dodam u temu o Solunu, a na ove skoro i zaboravio. Možda nekom bude koristilo.
Nemam ni jasan stav o akva parku. Lepo je, više za mlađu decu, recimo do 12 godina. Nije baš ni jeftina zanimacija, ulaznice, ručak 7-8e za piletinu ili burger sa pomfritom, salatom i sokom (sve ala Mc, ali ukusnije i obilnije), sladoled i piće, brzo se nakupi 80-100e za porodicu. Na ulazu su nas pitali da li unosimo hranu i pustili nas kada smo rekli da imamo samo neki keks i bombone za klinca.
Te godine sam išao na more sa prijateljima koji su planirali neku kupovinu u Ikea i Jumbo, a njihovog klinca sam ja zabavljao u akva parku.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Waterland
PostPoslato: Ponedeljak, 07 Decembar 2015, 11:46 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
:text-bravo: VlaMar! Ove slikice bude neka lepa sećanja...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Waterland
PostPoslato: Utorak, 08 Decembar 2015, 18:53 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Nismo bili a mogli bi :text-bravo:

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Waterland
PostPoslato: Sreda, 16 Decembar 2015, 12:15 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 03 Oktobar 2014, 10:59
Postovi: 2361
Lokacija: Novi Beograd
Pol: Seka
VlaMar, podsetio si me na neke trenutke kad su klinci bili mladji!
Lepe slike i opisi! Ko tebe je sve uvek na vrhunskom nivou! :text-bravo:

_________________
Govorim tiho i nosim psa sa sobom ...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.