Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 14:57

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Četvrtak, 26 Februar 2015, 12:21 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Otvorila sam ovu novu temu, gde bismo mogli zajedno da se dogovaramo oko toga koji bi nam smeštaj na Sitoniji odogvarao. Osim toga, posebno će dobro doći iskustva od ranije, kakva je bila cena i kako ste generalno bili zadovoljni.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 12 Mart 2015, 10:23 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 13:25
Postovi: 1000
Odlična ideja Milena :)
Mi smo prošle godine prvi put bili na Sitoniji. Ove godine idemo ponovo.
Dajte mi samo malo vremena da vidim kako stojim sa fotografijama prošlogodišnjeg smeštaja pa da napišem koju reč (Možda ih čak i nemam :nevera: , nešto nas aparat baš nije sluzio ).

_________________
Pobeći negde, daleko, što dalje...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 12 Mart 2015, 10:49 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Jedva čekam Jelo! :op-op: Posle ću i ja pridodati iskustva sa smeštajima u kojima smo mi bili. Mada, nisam sigurna da li ima fotke, ali mogu sigurno nešto da napišem. :) Tako isto i ti, nije važno ako fotke ne nađeš, mislim da i opis smeštaja može dosta da pomogne nekome u izboru. Nekada fotke mogu i da zavaraju, posebno one obrađene u photoshopu, koje se pojavljuju na sajtovima agencija. :naughty:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 12 Mart 2015, 16:19 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Mi smo bili u Nikitiju. Zadovoljna sam smestajem. U pitanju je kuca Porto Anna, na 10m od mora. Ispred kuce nije plaza vec pristaniste . Nama je to odgovaralo jer se na plazi u Nikitiju nismo ni kupali. Zgodno je sto se ne moras zavlaciti po malim i neasfaltiranim ulicicama koje su u vecini slucajeva jednosmerne. Do ove kuci se dolazi tako sto se od glavnog puta kod drugog semafora skrene desno. Vozis do kraja ulice (skroz do mora) i tu opet desno nekih 100-nak metara. Vlasnik kuce je studirao u Srbiji tako da zna nas jezik.
Ima veliko dvoriste gde mozete parkirati auto. Mi smo bili smesteni u prizemlju, apartman od oko 60m2. Ima dve odvojene sobe, veliki hodnik, kuhinju sa trpezarijom, kupatilo i dve terase koje su spojene. Sve to platili smo 55e/noc krajem jula.


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


I divan pogled sa terase :)

Slika

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 13 Mart 2015, 09:22 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 13:25
Postovi: 1000
Urb :ljubac:

Baš vam je bio dobar smeštaj !
A koliko je bio udaljen (pešaka) od prve upotrebljive (solodne) plaže?

Meni bi trebalo vremena da pronađem fotke smeštaja. S obzirom da imam s Tasosa dosta sličica vezano za smeštaj, ovde se baš nisam trudila.
Tako da ću da krenem sa opisom bez fotografija. Ne znam da li smem da postavim link pa predlažem da pogledate slike na net-u.
Naime, prošle godine posle bezbroj upita i odgovora i vaganja između smeštaja kod Trani Ammouda plaze i smeštaja kod Nikitija, odabrali smo ovu drugu varijantu.
Bili smo smešteni u objektu Villa Artemis kod male Spathies plaze, iznad magistrale. Kasnije smo otišli do drugog smeštaja i zaključili da nikako nismo pogrešili.
Villa Artemis je locirana fantastično, na putu, 7 km od Nikitija prema Neos Marmarasu. Od nje se pešaka za 5 min. moze doći do male i velike Spathies plaze, a isto se može peške doći (a da se ne ide magistralom) do Kalogrie koja se nalazi na nekih 500m.
Sve tri plaze su odlične.
Spada u kategoriju skromnih smeštaja, u pitanju su studiji sa jako malom kuhinjicom ali je čisto, gazdarica je ljubazna, terasa je solidne veličine a dvorište zgodno za one čija deca vole da trčkaju (ima i ljuljaške i tobogan u zadnjem delu dvorista). Prostor za roštiljanje je skroz iza kuće ali ima dosta mesta da moze da se smesti 10 ljudi i da jede odmah pored roštilja. Ovo je varijanta za one koji vole ležerne smeštaje, za recimo dve porodice koje idu zajedno na letovanje, za one kojima ne smeta ako se uveče desi da se čuje da neko sedi napolju i priča.
Izmešten je iz grada ali nama to ne smeta, Do LIDL-a i ostalih marketa u Nikitiju se stigne jako brzo, tako da nabavka ne predstavlja problem. Inače, pored vile Artemis nalazi se Spathies hotel i postoji ''pokretna pekara'' , kombi koji svako jutro stane ispred vile i hotela tako da mozete da kupite: hleb, peciva, jogurt, mleko ako već niste rešili pitanje doručka.
Za večernji izlazak brzo mozete da stignete u Nikiti (oko 7km) ili Neos Marmaras (oko 10km).
Za obilazak Sitonije je isto dobra pozicija jer se brzo moze stići i do istočne strane (mi smo nekoliko puta išli na Karide, Lagonisi i jednom na Trani ammouda plazu.

Ove godine smo rezervisali Alexander house, koji se nalazi na istom potezu samo oko 2km blize Nikitiju i izlazi na Koviou plazu.
Utiske prenosim kad se vratimo (druga polovina Avgusta). Mislili smo da opet uplatimo vilu Artemis jer je povoljna i ima dosta pluseva zbog sveg gore navedenog ali nas je petoro, u Artemisu nema mogućnosti za 5 kreveta a Alexander house moze da ubaci i 5. krevet . I kod Alexandera imamo prizemlje i oooogrooomno dvorište što je nama jako bitno zbog sitne dece jer mogu da trčkaju po dvorištu. Inače, gazda je u prepisci bio izuzetno ljubazan, sa pregršt informacija i fotografija smeštaja i plaže.

Eto, baš sam se raspisala.
Ako neko ima pitanja izvolite.

_________________
Pobeći negde, daleko, što dalje...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 13 Mart 2015, 10:13 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
urbi je napisao:
Mi smo bili u Nikitiju. Zadovoljna sam smestajem. U pitanju je kuca Porto Anna, na 10m od mora. Ispred kuce nije plaza vec pristaniste . Nama je to odgovaralo jer se na plazi u Nikitiju nismo ni kupali. Zgodno je sto se ne moras zavlaciti po malim i neasfaltiranim ulicicama koje su u vecini slucajeva jednosmerne. Do ove kuci se dolazi tako sto se od glavnog puta kod drugog semafora skrene desno. Vozis do kraja ulice (skroz do mora) i tu opet desno nekih 100-nak metara. Vlasnik kuce je studirao u Srbiji tako da zna nas jezik.
Ima veliko dvoriste gde mozete parkirati auto. Mi smo bili smesteni u prizemlju, apartman od oko 60m2. Ima dve odvojene sobe, veliki hodnik, kuhinju sa trpezarijom, kupatilo i dve terase koje su spojene. Sve to platili smo 55e/noc krajem jula.


Urb, dobar ti je ovaj smeštaj, prostran, sa lepim pogledom i povoljan. Ne mogu da se setim gde je taj drugi semafor kod Nikitija? Da li se nalazi desno od centra kada se gleda ka moru ili levo?

Meni se Nikiti ranije nije sviđao, pre svega zato što je tu oko centra uveče baš gužva, buka, ne sviđa mi se ni što je potpuno ravan, ali pošto su ga sada lepo sredili, mnogla bih i da razmotrim smeštaj u nekoj mirnijoj ulici. Mi smo svaki put u Nikituju samo dolazili u šetnju i to uvek tu negde oko centra. Nismo imali vremena da recimo odšetamo do kraja duuuugačke gradske plaže. Izgleda da na njenim krajveima ima finih kutaka uz samu obalu, gde bi bilo lepo uzeti kao bazu.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 13 Mart 2015, 11:19 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 13:25
Postovi: 1000
http://www.artemis-villa.gr/home

Evo ovde mogu da se vide sličice našeg smeštaja.

_________________
Pobeći negde, daleko, što dalje...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 13 Mart 2015, 11:55 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Jelo, Vila Artemis deluje sasvim ok, naročito za one koji vole da budu smešteni van većih naseljenih mesta. U tom potezu, sa desne strane magistrale ima dosta hotela i kuća za izdavanje, a preko puta, uz more su veliki i lepi hoteli. Meni se taj deo Stionije jako sviđa, ima puno zelenila, plaže su na svakih 100 m... Mala Spaties plaža je prelepa.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 13 Mart 2015, 12:21 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 13:25
Postovi: 1000
Da, ona je i najpovoljnija od svih smeštaja na Sitoniji koje sam kontaktirala (osim nekih u oblasti Sykia).
Ona je nama za ovu godinu, za 4 - krevetni studio za 11 noći od 03.08. (top sezona) tražila 490 eur.
p.s. Ja uvek trazim smeštaj van mesta.

_________________
Pobeći negde, daleko, što dalje...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 16 Mart 2015, 11:43 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Jelo dovoljno je tri (zaokruzi na 5 :) ) minuta hoda da dodjes do dela plaze za kupanje.

Milena, sta podrazumevas pod centar Nikitija? :) Ovo je ulica koja ide od crkve desno (ako gledas prema moru), uz more.

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 16 Mart 2015, 12:18 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Ta ulica pored mora je baš dugačka, e sada ako si ka kraju te ulice, posebno nalevo svakako nisi u centru, čak si i daleko od istog, daleko. Čini se da je i ka desnom kraju (počev od crkve) te ulice fino i mirno, bar kako ti kažeš. Tamo gde se najveći broj ljudi sjati danju na plaži, ma šetalištu, a posebno uveče jkada sve izgleda kao vašar, meni se ne bi dopalo da to izaberem kao bazu.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 18 Mart 2015, 15:11 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Milena, ovo je skroz desni deo. Tu niko ne seta. Ponekad prodje koji automobil i to je sve. Mir i tisina.

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 18 Mart 2015, 15:43 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
E to je super.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 18 April 2015, 20:19 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Devojke, bas ste lepo zapocele ovu temu! :ljubac:

:bravo: za Milenu, Jelu i Urb! :ljubac: :ljubac: :ljubac:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 18 April 2015, 22:56 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Hvala Pef!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.