Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 17:44

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 175 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Iskustva sa Sitonije
PostPoslato: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 21:23 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 11:50
Postovi: 1447
Evo da započnem temu o Sitoniji, iznoseći svoja skromna iskustva.

Dakle, moj prvi susret sa Grčkom bio je davne 20.. godine.
Sitonija, Neos Marmaras, busom.

Prvi utisak posle prelaska granice - razočaranje. Gde je ovde Biokovo, gde su četinari. Samo ravnica, ko u Vojvodini. Nigde pogled da ti zapne.
Bus je usput svratio da istovari putnike u neki Dionisios. Kukuruzi uz plažu. Ušorene kuće. Uf....

A onda kilometar po kilometar, prođosmo Nikiti, krenuli su da se pojavljuju borovi i jele, smenili su javore i breze.
Ovo već liči na more.

I eto ga Neos Marmaras. Vrlo kontroverzno mestašce. Nalazi se na nalepšem delu Sitonije. Priroda prelepa, a domoroci potpuno nemaštoviti i nekreativni u arhitektonskom pogledu. Kaluđerica na moru, samo sa sređenom kanalizacijom, odnosno septičkim jamama. Zahvaljujući njima more je čisto, a poseban ugođaj je jutarnja kafa na terasi sa pogledom na more uz opojne mirise tih istih septičkih jama, koje iz nekog razloga prazne svaki dan u vreme jutarnje kafe.

Par godina kasnije, kad sam obišao i ostatak Sitonije, shvatih da je Neos Marmaras u stvari Dubrovnik na Halkidikiju. Ostala mesta su pusta seoca.

Bio sam jedne godine u Psakudiji, na početku Sitonije. Moram reći da je novosadski štrand super plaža za tu Psakudijsku. Dakle, sledovalo je putovanje svakog dana od 30 km do Lagomandre, i isto toliko nazad.

Opšti zaključak - Sitonija najlepša od tri prsta. Malo divlja ali opet dovoljno pitoma. Voda topla, vetar čest, što me je prilično smorilo te sam sledeće godine krenuo u potragu za novom destinacijom.

U svakom slučaju, vredi se vratiti tamo pre svega zbog Lagomandre, kao i svaki ladolež obožavam debelu hladovinu. Ima tu još nekoliko bisera od plaža sa obe strane poluostrva, ali o tome nekom drugom prilikom....

Ovaj post je samo šlagvort da neki bolji poznavalac da svoj doživljaj Sitonije

_________________
Peglanje je lakše ako se prethodno dobro pofajta :character-oldtimer:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 22 Avgust 2014, 12:14 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 13:56
Postovi: 22
Pfft, kakve sam sreće, nikad bio na Sitoniji... A baš bi lepo nacifrao i raspisao se o toj Sitoniji, samo eto, nemam pojma.
I baš me svrbe prsti da napišem barem par redova o Sitoniji.
'bem ti život, moram to pod hitno ispraviti i da moja čizma konačno zagazi na tu Sitoniju!

_________________
NARAVNO DA PRIČAM SAM SA SOBOM... I MENI JE PONEKAD POTREBAN SAVET STRUČNJAKA!
I to sve zapisujem na blogu:
http://www.odraz.net/blog/index.html


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 22 Avgust 2014, 16:18 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:29
Postovi: 2521
Lokacija: Vinchester city
Pol: Bata
Na Sitoniji provedoh najopuštenije i samim tim jedno od najlepših letovanja ikad, prošlog septembra...tako da će biti tu pisanija obećavam čim se ugrabi vremena.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 24 Avgust 2014, 11:14 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Petak, 22 Avgust 2014, 16:17
Postovi: 6
Iako smo obećali sami sebi da nikada nećemo ponavljati mesta putovanja izgleda da će Sitonija pasti treći put za redom :) Prvo zbog blizine, drugo zbog Lagomandre i ostalih plažica i borovih šumica :)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 25 Avgust 2014, 13:59 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 20:00
Postovi: 3452
Lokacija: Bačka Palanka
Pol: Bata
Mi smo 2011. i 2013. god. Bili na Sitoniji.
Prvo smo posetili Sarti 2011. godine.
Meni se Sarti nešto nije svideo, međutim ljudima je uglavnom lep i oduševljeni su. Znači svako ima svoj doživljaj nekog mesta. Te godine nam je klinka bila još mala i nismo puno obilazili, uglavnom smo se kupali tu u Sartiju. Već je legendaran vetar koji konstantno duva sa mora. Mi smo potrefili neki period da je baš bilo ružno vreme, čak smo imali i kišu na plaži.
Nakon dve godine 2013. smo se opet odlučili za Sitoniju. Ovaj put Toroni. Mesto vrlo malo sa šetalištem širine 1,80m uz more. Vrlo malo sadržaja. Obzirom da smo ovaj put bili sa dvoje male dece, nama nije nešto više ni trebalo. Šetnja par stotina metara, poseta dečijem igralištu i to je to.
Iako smo bili sa malom decom ipak smo malo obilazili okolne plaže sve do Neos Marmarasa na severu i Kalamitsija na jugu.
Najviše nam se svideo Kalamitsi kao i Porto Koufo. O plažama opširnije kad uhvatim vremena.
Još da se osvrnem na Neos Marmaras. Arhitektura im je zadivljujuća. Kao brazilske favele. Ne daj Bože zemljotresa ima sve da se sjuri u more.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 05 Septembar 2014, 12:00 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Prosle godine smo bili na Sitoniji. Ima dosta lepih plaza, more cisto i toplo a to je meni najbitnije. Mada, Tasos mi je i dalje na prvom mestu :)

Nikiti nije lepo mesto, slazem se, ali kao baza za obilazak Sitonije je skroz ok. Udaljenost plaza od mesta...pa i nije nesto velika. Kako gde. A to sto se plaze ne vide sa puta meni uopste ne smeta, naprotiv :)

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 01 Novembar 2014, 12:56 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Nikiti smo proslog leta izabrali kao destinaciju koja ce nam biti baza za obilazak Sitonije. Nalazi se na raskrsnici puteva koji vode na istocnu i zapadnu stranu prsta, sto je vrlo prakticno ukoliko zelite da obidjete veliki broj prelepih plaza koje se nalaze u neposrednoj blizini. Samo mesto Nikiti nije nista posebno. Setaliste pored plaze sa velikim brojem restorana i kafica i to je sve. Nocni zivot ne znam kakav je jer mi smo isli na odmor a ne u provod :) Cene su, cini mi se, za nijansu jace od ostalih mesta. Nikiti nije mesto za shoping. Ima dve-tri radnjice sa jako losim izborom i isto toliko tezgi. Meni licno to nije smetalo, naprotiv. Na moru ne shopingujem :) Ima mali luna-park (ako se tako uopste moze nazvati) za mladje klince i deo u kome se mogu zabaviti i oni malo stariji klinci. Predost Nikitija je to sto ima dva megamarketa u kojima se mozete snabdevati po povoljnim cenama. Plaza u Nikitiju je ok ali se ne moze porediti sa ostalim plazama koje se nalaze na Sitoniji. O hrani ne bih pricala jer je sve stvar ukusa, ali s obzirom da ima veliki broj restorana sigurna sam da ce svako pronaci ono sto mu odgovara. Sve u svemu, nismo pogresili, Nikiti je odlican kao baza!

A evo neke od plaza u blizini Nikitija koje su se nama dopale

Agios Ioanis

Slika

Trani Ammouda

Slika

Koviou

Slika

Kalogria

Slika

Slika

Slika

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 06 Jun 2015, 09:53 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Evo da stavim ovde. Trenutne cene namirnica na Sitoniji
https://nikana.gr/sr/snabdevanje-soping ... a-sitoniji

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 30 Decembar 2015, 14:17 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Drugari, koje biste mi mesto preporucili za prvi boravak na Sitoniji?
Znam da je jedna od najboljih, a mozda i najbolja tema na forumu upravo setnja kroz Sitoniju ali nemam uvid uopste koje je kakvo mesto i koje bi nam odgovaralo...pa bi dobro dosle neke smernice da znam na sta da se fokusiram :)

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 30 Decembar 2015, 14:26 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Kad već odgovarate Del-u i ja razmišljam o Sitoniji kao destinaciji. Do sada sam posetio Neos Marmaras i Toroni, ali to samo na jedan dan, a nisam letovao.
Volim da imam pristojnu plažu u samom mestu za one "lenje" dane, da u okolini bude nekoliko pre svega peščanih plaža, plus je ako su one uređene (u smislu ima bar), ali dovoljno velike da nemam utisak da mi neko leži na glavi, da mesto ima šetalište i par restorana, kafića, prodavnica... Smeštaj apartmanski mi nije toliko bitan, osim minimalnih kriterijuma da je čisto i da uvek ima tople vode.
Druga varijanta je hotel sa polupansionom na samoj plaži, a u blizini nekog većeg mesta u koje bi se uveče moglo prošetati.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 30 Decembar 2015, 15:00 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 30 Decembar 2015, 07:55
Postovi: 21
Lokacija: N Bgd
Pol: Bata
Najbolju lokaciju na Sitoniji po meni ima Nikiti. https://www.flickr.com/photos/90618904@ ... 6290010939

Solidna, zadovoljavajuca plaza je u mestu a polozaj je takav da se lako moze otici i na istocnu i na zapadnu obalu Sitonije pa je tako u blizini veliki broj pescanih plaza. Ag. Ioannis, Kalogrija, Trani Amouda, Lagonisi, Karidi (sve na 10-15 km). Smestaj je uglavnom blizu plaze a tu su i 3 (cini mi se od ove god i 4) velika marketa Lidl, Masutis, Galaxias. U okolini ima i nekoliko dobrih hotela do 10km od mesta.

Druga varijanta su hoteli na Lagomandra plazi 5km od Neos Marmarasa.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 30 Decembar 2015, 15:38 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
IgorL, :text-bravo: slike su stvarno super!
Jel to sve iz Nikitija ili ima i okolnih plaža na slikama?

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 30 Decembar 2015, 16:21 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
IgorL je u pravu, Nikiti jeste najbolje mesto po raznim parametrima na Sitoniji, mada je tu jedna sasvim osrednja plaža, ali se proteže duž celog mesta, pa na obodima može da se nađe kutaka sa manjom gužvom. Celom dužinom su i restorani i kafići, baš ono što traži VlaMar. Sličnu plažu ima i malo manje susedno mesto, Metamorfozis, ali u njemu se nalazi sve što vam je potrebno za jedan lep porodičan odmor. Ogromnu peščanu plažu ima mesto Sarti, isto organizovanu sa dosta kafića, ležaljki, a blizu samog mesta su one najbolje plaže i velikom broju. Mislim da je Sarti dobar za one koji vole da istražuju po okolini. U poslednje vreme jako je popularno mesto Toroni, tu je takođe ogromna peščana plaža, ali mesto se sada već dosta izgradilo, pa je čak i takva plaža prilično popunjena. Ko voli mirna mala mesta, bez puno sadržaja, tu su Vourvorou, Porto Koufo, Paradiso plaža (u susedstvu Neos Marmarasa), Ormos Panagias, ali sa divnim peščanim plažama na pljucomet. Najveće mesto je Neos Marmaras, po meni na gradskoj plažii ovog mesta je najtoplija voda i celoj Grčkoj, a u opšte nije u pitanju neki dugačak plićak. Mesto je uveče veoma živo iako nema klasično šetalište (sem u nekim kraćim delovima), neverovatno je uzbrdo-nizbrdo što meni nije smetalo, ali nekima je to baš grozmno.
Sitonija u principu nema lepa mesta, ali tamo je divna priroda, najtoplije, čisto more, u nekim delovima boje kao na Lefkadi. Ako ste voljni, uvek možete da nađete plaže gde ćete biti sami, a ima ih neverovatno puno. Sa druge strane, u sezoni su sve one glavne plaže veoma popunjene, posebno u delu gde su ležaljke i kafići.
Što se tiče hotela, sigurna sam da tu što šta dobrog može da se nađe uz samu plažu i pored tih većih mesta. Pored toga što je Sitonija jedna prava prirodna lepotica, uvek sam se čudila koliko u tom severnom delu ima puno lepih smeštajnih objekata za svačiji džep.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 30 Decembar 2015, 17:07 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Nikiti je odlican kao baza ukoliko se zeli obilaziti Sitonija. Sarti je mozda bolja opcija u slucaju da se vecina vremena provodi na gradskoj plazi a par dana u obilasku. Jer i u okolini Sartija ima dosta lepih plaza.

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 30 Decembar 2015, 17:56 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 30 Decembar 2015, 07:55
Postovi: 21
Lokacija: N Bgd
Pol: Bata
dujaspasa je napisao:
IgorL, :text-bravo: slike su stvarno super!
Jel to sve iz Nikitija ili ima i okolnih plaža na slikama?

Nisam ih odavno gledao, ali trebalo bi da su sve iz Nikitija i to posle renoviranja 2014.g.. Plaze su u posebno a linkovi su u drugoj temi Virtuelna setnja kroz Sitoniju


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 175 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.