Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 14:00

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Obilazak Kasandre
PostPoslato: Četvrtak, 15 Januar 2015, 12:06 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
VlaMar, Dejevla, Deki, Pef, zaista ste lepo opisali ovo poluostrvo. Uživanje mi je bilo da pročitam, pre svega zato što od nedavno imam želju da ponovo letujem tamo. Bila sam na Kasandri nekoliko puta, ali još uvek nisam obišla zapadnu obalu i ta mala ribarska i turistička mesta. Posebno mi je privlačilo da vidim Afitos, jer čini se da je jedno od većih starinjskih sela tog tipa na celom Halkidikiju.

Ovde bih mogla još da dodam par sličica iz Sani resorta, koji smo obišli tokom jednodnevnog izleta sa Sitonije. Greška je bila što smo u obilazak krenuli jedne subote, kada se na plažama u ovom delu skupi zaista puno ljudi, pre svega Grka iz Soluna i drugih mesta. Gužva je bila tolika, da na delu plaže, gde je besplatno (uz piće) i gde se može postaviti sopstveni peškir, u opšte nije bilo mesta. Mi smo odlučili da se smestimo na ležaljke hotela, koje se plaćaju papreno. Čak smo i tu morali da čekamo da se nešto oslobodi, a za one koji nisu gosti hotela, mogu samo da zakupe suncobran sa ležaljkama u poslednjem redu.

Prilaz ka delu gde su ležaljke za goste hotela. Dosta praznog prostora, gde je zabranjeno postaviti svoj peškir. Velika plaža sa božanstveno sitnom belim peskom.

Slika


Pogled ka moru. Ja nažalost nisam fotografisala sam ulaz u vodu. Mogu samo rečima da opišem da je svuda isti sitni i izrazito beli pesak, plićak je dugačak, te voda ugodno topla. Zaista odlično za porodice sa decom. Međutim, i u vodi je bila prilična gužva.

Slika


Slika

Posle lepo provedenog dana, zadovoljni smo otišli iz Sani resorta,ali ja sam znala da se više neću vratiti. Tamo me je samo taj beli presak impresionirao, sve ostalo mi je bilo neinteresantno. Široka poljana sa pokošenom travicom i ravnica pred samu plažu ne daje onaj pravi morski pejzaž koji ja volim. Tu nema one autentiče Grčke, miris borova, zvuk zrikavaca i nepreglednih poja maslina. Sa radošću smo se vratili našoj divljoj, kamenitoj, brdovitoj, nepristupačnoj Sitoniji.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obilazak Kasandre
PostPoslato: Četvrtak, 15 Januar 2015, 19:18 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
:bravo: Divne fotografije i detaljan opis! Timski rad je urodio plodom!

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obilazak Kasandre
PostPoslato: Četvrtak, 15 Januar 2015, 23:33 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Hvala Dujo u ime svih i hvala VlaMaru, koji je vodio pricu o Kasandri!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obilazak Kasandre
PostPoslato: Četvrtak, 28 Maj 2015, 16:31 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Četvrtak, 28 Maj 2015, 16:20
Postovi: 7
Pol: Bata
Upravo sam pronasao ovaj forum i temu, i moram da kazem da su sve fotografije koje ste postavili prelepe.Ja od 18. juna idem od Boga zdravlja u Polihrono, pre 2 godine sam bio u Pefkohoriju i svidja mi se Kasandra.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obilazak Kasandre
PostPoslato: Četvrtak, 28 Maj 2015, 20:58 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Mikanikolicu, blago tebi, jer 18. juni ce brz da dodje. Kasandra je lepa i tamo svasta lepo ima da se vidi i plaze su odlicne. Da li planirate da malo spartate po Kasandri? Kako ti se dopao Pefkohori? Dobrodosao na forum Putovanjausrcu!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obilazak Kasandre
PostPoslato: Petak, 29 Maj 2015, 06:50 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Četvrtak, 28 Maj 2015, 16:20
Postovi: 7
Pol: Bata
Hvala.Idemo autobusom supruga, dete(9 god.) i ja, tako da planiramo da uglavnom budemo u Polihronu.Do Haniotija cemo pesaka sigurno, a ja bih voleo da odemo busom ako postoji ili taksijem do Kalitee.Sto se tice Pefkohorija bili smo 2012. ja sam prezadovoljan:prozirno i toplo more, poplocane ulice, mesto puno zelenila, prelepa crkva.Ono sto moze da smeta o cemu ste vec pisali ovde je velika guzva u julu i avgustu, zato mislim da je u Srpskom trojcu(PHP) najbolje letovati malo pre sezone.Postavicu nekoliko slika iz Pefkohorija, ako mi objasnite kako :) pokusao sam ali nisam uspeo.Pozdrav


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obilazak Kasandre
PostPoslato: Petak, 29 Maj 2015, 07:52 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Da li si ih prvo uploadovao preko nekog sajta sa prenos tvojih fotki sa računara na internet? Možeš to da uradiš na sajtu photobucket (koji ja koristim i nikada nisam imala problema) ili ako imaš svoj fb nalog, tamo ih uploaduješ. Kada ih "preneseš" na internet onda ćemo ti objasniti kako dalje. Uh, umalo da zaboravim, pre uploadovanja smanji slike tako da ti duža strana bude 700 pixela, što brzo uradiš u najobičnijem Picture Manageru, koji se automatski otvara kada klikneš na neku sliku. Pri smanjenu, obavezno koristiti opciju Custom with x hight. Možeš odjednom i više slika da smanjiš, ali za početak probaj jednu po jednu.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obilazak Kasandre
PostPoslato: Petak, 29 Maj 2015, 14:55 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Četvrtak, 28 Maj 2015, 16:20
Postovi: 7
Pol: Bata
Ok skinuo sam sa fejsa smanjio velicinu dodao na photobucketu, sta dalje?Nisu to neke slike ili nesto sto vec nije vidjeno al ajd da probam da naucim da dodajem na ovom forumu


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obilazak Kasandre
PostPoslato: Petak, 29 Maj 2015, 15:03 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 19 Avgust 2014, 23:47
Postovi: 1590
Lokacija: Изгубљен у свемиру
Pol: Bata
OK, ako si to uradio, onda sa desne strane slike, u photobucket-u imaš "share links", pa klikni na poslednji (IMG), iskopiraće ti se url adresa u internu memoriju. Onda ovde samo u editoru - uradiš paste. Otvori kompletan editor da bi ti se pojavila opcija "pregled" kako bi mogao sa njom da vidiš kako će poruka izgledati.

_________________
:violin:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obilazak Kasandre
PostPoslato: Petak, 29 Maj 2015, 15:12 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Četvrtak, 28 Maj 2015, 16:20
Postovi: 7
Pol: Bata
Ok hvala puno nadam se da sam dobro uradio.Dakle ovo su fotografije na putu do Pefkohorija i u Pefkohoriju slikane krajem juna pocetkom jula 2012.Pozdrav

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obilazak Kasandre
PostPoslato: Petak, 29 Maj 2015, 16:16 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Miko, lepe slike! :bravo: Drago mi je da si nam se pridruzio i da ucestvujes na temi! :D

Pamtim more u Pefkohoriju kao kristalno cisto, a pesak "napolju i u vodi", kao blagotvoran na stopala!
Nas drug IvanBP bi bio odusevljen!

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obilazak Kasandre
PostPoslato: Petak, 29 Maj 2015, 19:22 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
:bravo: Miko, lep set fotografija. Moje prvo letovanje u Grckj je bilo na Kasandri, u Haniotiju. Tamo je more isto tako kristalno cisto! To ce mi uvek ostati u secanju kao posebna uspomena, a nada se jednog dana da opet ode na Kasandru.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obilazak Kasandre
PostPoslato: Petak, 29 Maj 2015, 21:20 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Dobrodošao Miko i hvala na doprinosu temi. Očekujem još detaljniji prikaz Polihrona po povratku.
Za bus pogledaj sajt http://www.ktel-chalkidikis.gr/index.ph ... catId=1016, imaš ih dosta redovno ka Kalitei


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obilazak Kasandre
PostPoslato: Subota, 30 Maj 2015, 05:30 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Četvrtak, 28 Maj 2015, 16:20
Postovi: 7
Pol: Bata
VlaMar je napisao:
Dobrodošao Miko i hvala na doprinosu temi. Očekujem još detaljniji prikaz Polihrona po povratku.
Za bus pogledaj sajt http://www.ktel-chalkidikis.gr/index.ph ... catId=1016, imaš ih dosta redovno ka Kalitei

Hvala svima, dogovoreno je za Polihrono.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obilazak Kasandre
PostPoslato: Utorak, 29 Novembar 2016, 09:08 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Doso Mika, video sta ga zanima i, poput pravog forumasa koji svrati samo po informaciju, nikad se vise nije vratio :mrgreen:

Citao sam ovu temu u trenucima jos dok je pisana ali ima tome 2 godine vec pa sam se sad vratio da malo detaljnije iscitam. Lepe slike i lepo ste sve opisali.
Razmisljam o letu 2017 i Siviriju. Drago mi je sto ga mnogi vide kao suprotnost Pefkohoriju, Polihronu i Haniotiju tj.nije tolika guzva jer nije mnogo popularno a ima i borovine. I da budem sikren, neke su me slike podsetile na Tasos, ona kombinacija zelenila, borova i plavetnila... :)


Shvatio sam vec da je mesto bas malo, za to me bas briga, necu da obilazim spomenike i znamenitosti. Na 5,6 km ima fine plaze koje eto mogu da se vide, i meni dosta.
Ono sto me zanima je da li ima dovoljno parking mesta u njemu? Da li u smestajima postoji parking ili neki javni (sumnjam) mozda ili se sve svodi na princip snadji se tu negde u uskoj ulicici?

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.